Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4916

• SlowRide

4790

• פינדר

3820

• m3x7r3m3

2926

חיים לוינסון העלה השבוע איזה קטע מראיון של ביבי אצל בן שפירא. כרגיל אצל ביבי חיוך דבילי מרוח על הפנים. מדברים על חיזבאללה. ביבי מספר שיש להם מאות אלפי טילים מכוונים על ישראל. שואל אותו המראיין איך הוא ישן בלילה. ביבי עונה לו כמו שהוא אוהב באיזו התחכמות דבילית "אני ישן כי הם לא" או משהו מפגר אחר, שהמעריצים יוכלו לחזור עליו אחר כך ולהכין ממנו סטיקרים או משהו. ואז פורץ בנאום על כמה שהם מפחדים מאיתנו, מורתעים ואנחנו הולכים להפתיע אותם.

fast forward קדימה, החיזבאללה מכריח את ישראל לפנות את הצפון, שורף ישובים ויערות, פוצע והורג אזרחים וחיילים על בסיס יומי. וכמובן, גם זה עובר לידו. זה "טקטי", כמו שקרא לזה, נדמה לי, אחד השופרות השבוע. ושיגידו תודה המפונים שמממנים להם מלון, כמו שאמרה אחרת (בנקודה הזו, אני אפילו לא בטוח כבר שהיא מבינה איך עובד הקטע הזה של מיסים). ובכלל, ביבי עסוק. הוא תובע שני עיתונאים ופעיל מחאה נגדו על זה שמעזים לדבר על המצב הרפואי שלו. 

אבל כן. הבעיה זה שאין כאן "שום דיון ענייני". ברור.

• אהבתי 4
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, avi 1234 כתב:

ברור שיש לו אחריות על מחדל אוקטובר ועל זה שלא אתגר את הצבא והמערכת.

אבל א"א לומר שהאשמה הבלעדית עליו - מחדל אוקטובר הציב את המערכת הצבאית באפסותה והאשם העיקרי הוא הגורם המקצועי שמופקד לנהל ולתחזק את המערכת הזאת.

אבל אתם מפנים את כל האש אליו...

אין כאן שום דיון עניני 

קודם כל אל תשקר, כולם כאן אמרו שצבא נכשל כישלון חרוץ ואין על זה עוררין. 

אבל לפי שיטתך רמטכ"ל לא אשם, כי ראש אמ"ן הבטיח  לו שחמאס מורתע. וגם ראש אמ"ן לא אשם, כי ראש אגף דיווח שחמאס מורתע. וגם זה שמתחתיו לא אשם, כי אלה שמתחתיו אמרו לו שהכל בסדר, אין מה לדאוג. אז תדע, דג מסריח מהראש וביבי הוא מפקד עליון, רמטכ"ל של שר הביטחון ושל הרמטכ"ל.

ועוד.

מהיום הראשון רמטכ"ל אמר נכשלנו. זה קרה במשמרת שלי, אני האחראי. כך גם שאר ראשי הצבא. לא כולם. אני.

אבל להבדיל מהמשלת האפסים עם מר בטחון, מר כלכלה, שמש העמים בראשה צבא התעשת במהירות והתחיל לבצע את המוטל עליו. בזמן ש"הממשלה"  החזויה והמנותקת הזאת ממשיכה להרוס את המדינה עד היום הזה. מספיק לשמוע את מירי רקב "הממשלה הזו עשתה בשנה הזאת דברים מדהימים. דברים מדהימים, כל כך הרבה אנשים נמצאים במלונות, הכל ממומן על ידי הממשלה." שהיא וכל המשפחה שלה תהיו ככה כל החיים.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, avi 1234 כתב:

ברור שיש לו אחריות על מחדל אוקטובר ועל זה שלא אתגר את הצבא והמערכת.

לא איתגר?!

מהו, קואצ׳ר או ראש המדינה?

הוא אבי האסטרטגיה והקונספציה מול חמאס. באותה מידה, הוא אבי הקונספציה של הסכמי אברהם (שניתן להגיע להסכמים עם מדינות חצי האי ערב על הראש של הסוגיה הפלסטינית). על השני מגיע לו קרדיט, על הראשון, בושה שהוא עוד לא שם את המפתחות ונסגר בחדר חשוך לבכות לכרית.

• אהבתי 3

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם (דבר היפותטי לגמרי שבוודאי לא קרה, הרי נתניהו התעורר באותו יום רק אחרי 7 וחצי) נתניהו היה מעורב אישית כחלק מהנוחבות, והיו מוצאים במגירה של השולחן שלו מצלמת גו פרו שמוכיחה שהוא ביצע רצח אונס והתעללות, והיו מזהים באמצעות DNA שהמצלמה אכן הייתה צמודה לו לראש, עדיין הביביסטים היו טוענים משהו בזכותו.

זו כת.

ראש הכת, לא משנה כמה טרגי יהיה הסוף, לעולם יהיה המנהיג הנבחר שאין עוד מלבדו.

זה כמו גורילה עם גב כסוף. 

במקרה של בני אדם, זה יעבור רק כשהאסון יהיה כל כך כבד שיעלה בחייהם של חברי הכת יחד עם המנהיג. אז ורק אז - אולי חלק מהניצולים יתפכחו.

וכמו בכל כת, מדי פעם מישהו בורח החוצה, וגם, כמו בכת, ילדים נולדים לתוך הביביזם הזה.

כמובן שאין כאן קריאה לפגוע במנהיג הנבחר או לנקוט כלפיו באלימות מכל סוג. את נתניהו צריך להחליף בצורה דמוקרטית בקלפי ולא בשום דרך אחרת.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, mikyl כתב:

אוקיי. אז באיזה מדינות במאה 16/17 היית חייב אישורים כדי לשים מזוודות על העגלה ולנסוע? ועוד פעם אני שואל, שמעת על אמריקה?

אמריקה היתה מחולקת לקולוניות בריטיות צרפתיות וספרדיות שהיו כפופות לשלטון ממנו הם באו. לקחו כמה שנים טובות עד שאמריקה הפכה לארה"ב של אמריקה.

בכל מדינה אם היית שייך למעמד הנחות (והיהודים בארצות האיסלאם והנצרות היו שייכים למעמד נחות) לא היית יכול לעזוב בלי רשות. 

גם בתימן ב 49 עד שהאימאם לא אישר אנשים לא יכלו לעלות בצורה חופשית.

עזוב שכאן שלטו התורכים ולא היית יכול לעשות מה שבא לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, mikyl כתב:

קודם כל אל תשקר, כולם כאן אמרו שצבא נכשל כישלון חרוץ ואין על זה עוררין. 

אבל לפי שיטתך רמטכ"ל לא אשם, כי ראש אמ"ן הבטיח  לו שחמאס מורתע. וגם ראש אמ"ן לא אשם, כי ראש אגף דיווח שחמאס מורתע. וגם זה שמתחתיו לא אשם, כי אלה שמתחתיו אמרו לו שהכל בסדר, אין מה לדאוג. אז תדע, דג מסריח מהראש וביבי הוא מפקד עליון, רמטכ"ל של שר הביטחון ושל הרמטכ"ל.

ועוד.

מהיום הראשון רמטכ"ל אמר נכשלנו. זה קרה במשמרת שלי, אני האחראי. כך גם שאר ראשי הצבא. לא כולם. אני.

אבל להבדיל מהמשלת האפסים עם מר בטחון, מר כלכלה, שמש העמים בראשה צבא התעשת במהירות והתחיל לבצע את המוטל עליו. בזמן ש"הממשלה"  החזויה והמנותקת הזאת ממשיכה להרוס את המדינה עד היום הזה. מספיק לשמוע את מירי רקב "הממשלה הזו עשתה בשנה הזאת דברים מדהימים. דברים מדהימים, כל כך הרבה אנשים נמצאים במלונות, הכל ממומן על ידי הממשלה." שהיא וכל המשפחה שלה תהיו ככה כל החיים.

הרמטכל יותר ציני מביבי - הוא לקח אחריות ומסרב להתפטר וגרוע מכך הוא ממנה לרמטכל הבא את המטכל

עדיף כבר שלא תקח אחריות

הלוי הוא חוצפן וציניקן ברמות שלא היו פה מאז קום המדינה.

זה כמו המנהל בנק שמעל בכספי הבנק ואומר שהוא אחראי אבל ממשיך לנהל 

יש את זה ביותר חוצפה?!

הרמטכל אשם כי עדכנו אותו בפרטי המודיעין שהיו לאורך התקופה ובפרט כמה שעות לפני הטבח והוא פשוט לא עשה עם זה כלום לא כוננות לא שיתף את מפקד חיה"א ולא את הקצינים בשטח ובפרט את רוהמ ושר הביטחון.

הוא לא יכול לומר לא ידעתי הוא ידע והבליג כי הוא איש חסר אחריות ללא שיקול דעת.

האמירות ההזויות של רגב לא מהוות סכנה ביטחונית כרגע לעומת שיקול הדעת של הרמטכל שכשל בה.

לפני שעתיים, falou כתב:

לא איתגר?!

מהו, קואצ׳ר או ראש המדינה?

הוא אבי האסטרטגיה והקונספציה מול חמאס. באותה מידה, הוא אבי הקונספציה של הסכמי אברהם (שניתן להגיע להסכמים עם מדינות חצי האי ערב על הראש של הסוגיה הפלסטינית). על השני מגיע לו קרדיט, על הראשון, בושה שהוא עוד לא שם את המפתחות ונסגר בחדר חשוך לבכות לכרית.

לכל מדיניות גם אם תהיה שגויה יש צבא שאמור להגן על האזרחים.

גם הסכם אוסלו התברר בדיעבד שהוא נכשל והביא למעשי טרור אבל רבין ידע שיש לו צבא שיוכל להגן בעת הצורך.

מדיניות היא לא שחור ולבן היא ניהול סיכונים

אבל אצהל אמור להיות מוכן לכל תרחיש.

הצבא מביא את המודיעין על חמאס כמה הוא מהווה סיכון על בטחון המדינה 

הצבא המליץ לרוהמ להביא כסף להכניס פועלים וכו' וכמובן שחמאס מורתע.

רוהמ קיבל את הדברים.

ובזה הוא אחראי - שהוא לא איתגר אותם וקיבל כל מה שהם אמרו לו.

פורסם שבנט רצה לחסל את סינואר וכוכבי התנגד נחרצות ובסוף זה כמובן לא יצא לפועל.

כך הדברים עובדים

קשה לרוהמ לצאת חוצץ נגד העמדה המקצועית של צהל אבל בסוף הוא מקבל את ההחלטות ולכן הוא אחראי ואשם.

אבל זה מורכב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, עדי-אל כתב:

גם בתימן ב 49 עד שהאימאם לא אישר אנשים לא יכלו לעלות בצורה חופשית.

עזוב שכאן שלטו התורכים ולא היית יכול לעשות מה שבא לך

זה בגלל שישראל היתה מדינת אויב.

לפני 26 דקות, avi 1234 כתב:

הרמטכל יותר ציני מביבי - הוא לקח אחריות ומסרב להתפטר וגרוע מכך הוא ממנה לרמטכל הבא את המטכל

עדיף כבר שלא תקח אחריות

הלוי הוא חוצפן וציניקן ברמות שלא היו פה מאז קום המדינה.

יש את זה ביותר חוצפה?!

הרמטכל אשם כי עדכנו אותו בפרטי המודיעין שהיו לאורך התקופה ובפרט כמה שעות לפני הטבח והוא פשוט לא עשה עם זה כלום לא כוננות לא שיתף את מפקד חיה"א ולא את הקצינים בשטח ובפרט את רוהמ ושר הביטחון.

הוא לא יכול לומר לא ידעתי הוא ידע והבליג כי הוא איש חסר אחריות ללא שיקול דעת.

האמירות ההזויות של רגב לא מהוות סכנה ביטחונית כרגע לעומת שיקול הדעת של הרמטכל שכשל בה.

לכל מדיניות גם אם תהיה שגויה יש צבא שאמור להגן על האזרחים.

גם הסכם אוסלו התברר בדיעבד שהוא נכשל והביא למעשי טרור אבל רבין ידע שיש לו צבא שיוכל להגן בעת הצורך.

מדיניות היא לא שחור ולבן היא ניהול סיכונים

אבל אצהל אמור להיות מוכן לכל תרחיש.

הצבא מביא את המודיעין על חמאס כמה הוא מהווה סיכון על בטחון המדינה 

הצבא המליץ לרוהמ להביא כסף להכניס פועלים וכו' וכמובן שחמאס מורתע.

רוהמ קיבל את הדברים.

ובזה הוא אחראי - שהוא לא איתגר אותם וקיבל כל מה שהם אמרו לו.

פורסם שבנט רצה לחסל את סינואר וכוכבי התנגד נחרצות ובסוף זה כמובן לא יצא לפועל.

כך הדברים עובדים

קשה לרוהמ לצאת חוצץ נגד העמדה המקצועית של צהל אבל בסוף הוא מקבל את ההחלטות ולכן הוא אחראי ואשם.

אבל זה מורכב.

ביבי ניהל לבדו את הרכש של הצבא וקבע לבדו איך צהל ייראה. תסתכל על פרשת הצוללות.

מי שמהג ככה ואמר בקולו אני קובע לא יכול להפיל את זה על אף אחד אחר. הוא לקח אחריות עוד לפני שהיה על מה.

• מצחיק 3
  • רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, עדי-אל כתב:

בכל מדינה אם היית שייך למעמד הנחות (והיהודים בארצות האיסלאם והנצרות היו שייכים למעמד נחות) לא היית יכול לעזוב בלי רשות. 

באמת, אני מתנצל שאני לא מרפה, אבל התגובות שלך קופצות לי:

התאוריה שלך עדיין מבוססת אינטואיציה פרופר, שגם לא מחוברת למה שקורה *היום*, כשלא רק שיהודים יכולים להגיע לכאן, אלא לפי האג'נדה הרשמית של ישראל - הם אמורים לעמוד בתור למטוס לעשות את זה, כי כולם בחול אנטישמים וכו'. ולא רק שזה לא קורה - יש יהודים לא מעטים שבוחרים לברוח מכאן, וכל, אבל ממש כל מי שאני מכיר ויכול לעשות את זה - מוציא דרכון זר.

אני ממליץ לך שוב לקרוא את אלטנוילנד. חלק מהסיפור שם, זה הניסיון של הרצל (שנכשל בזה לחלוטין בחייו) לשכנע את המוני היהודים באירופה שצריך מדינה. הציונות זכתה בכלל ליחס עוין מצד יהודים קומוניסטים שונים ומשונים כמו טרוצקי ואחרים, שחשבו שהדבר הנכון זה להשתלב בחברה סביבם. לצד השני, יהודים שרצו, הגיעו לכאן גם בימי הביניים, היו גם מגלי ארצות יהודים, ויהודים הגיעו לאמריקה כבר במאה ה-16. לצד השלישי, גם אחרי גירוש ספרד, היו יהודים שבחרו להגיע לכאן, אבל הרוב לא.

לפני 29 דקות, avi 1234 כתב:

יש את זה ביותר חוצפה?!

אנלוגיה נהדרת. מה התפקיד של המלך ביבי באנלוגיה שלך? מה תפקידו בבנק? משקיע על?

לפני 40 דקות, עדי-אל כתב:

אני מאוד לא בטוח שזה נכון. בימי הביניים המגבלה העיקרית על התנועה, לפחות באירופה, היתה על (חלק) מהאיכרים. היו קהילות של מהגרים בערים אירופאיות. כל זה גם לא כזה רלוונטי ליהודים, שגורשו ממגוון מקומות בהזדמנויות שונות באירופה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Night Driver כתב:

זה בגלל שישראל היתה מדינת אויב.

ביבי ניהל לבדו את הרכש של הצבא וקבע לבדו איך צהל ייראה. תסתכל על פרשת הצוללות.

מי שמהג ככה ואמר בקולו אני קובע לא יכול להפיל את זה על אף אחד אחר. הוא לקח אחריות עוד לפני שהיה על מה.

תגלה לנו באמת מה היה בפרשת הצוללות...

בנתיים מתברר בבית המשפט דברים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, avi 1234 כתב:

אבל זה מורכב.

מוזר, לא הייתה לו בעיה לא לקבל את העמדה המקצועית של צהל, ולסרב להפגש עם הרמטכ"ל, כשהוא לא אהב את העמדה המקצועית.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, יבגניפ כתב:

הוא המנהל והלוי מנהל מחלקה שמעל

המנהל אחראי שלא בדק שהמ"מ עוקץ את החברה.

• מצחיק 1
  • לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, יבגניפ כתב:

נראה לי שעבור הביביסטים הוא סוג של יועץ חיצוני בלתי תלוי ולא משוחד בכלל שמגיע בלי שום אינטרס ואפילו לא דורש שכר, אפילו ארנק אין לו. גם כל המיילים שהוא שולח הם מהכתובת [email protected]

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, MiniMiz3r כתב:

מוזר, לא הייתה לו בעיה לא לקבל את העמדה המקצועית של צהל, ולסרב להפגש עם הרמטכ"ל, כשהוא לא אהב את העמדה המקצועית.

זאת היתה עמדה פוליטית כי אם היא היתה מקצועית צהל היה מוכן בכל הזירות...

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, avi 1234 כתב:

זאת היתה עמדה פוליטית כי אם היא היתה מקצועית צהל היה מוכן בכל הזירות...

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח. אחד הטובים, אני שם Bookmark.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...