Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, mikyl כתב:

איזה אופציה? לנסוע שעה פלוס במקום 20/30 דקות? כביש זה משאב ציבורי משולם מהמסים שלנו. בעל הרכב משלם מסים על הרכב שאני לא מכיר בשום מדינה אחרת, מסים על כל תעשיית מכירה ותחזוקה של הרכבים, מיסי דלק. ואתה אומר לי תשאיר את האוטו וסע באוטובוס? כאשר זה ייקח לך פי 2 או יותר זמן? ונסיעה בו אם אין מקום פנוי מזכירה לי הסתערות ברמה או סיני בתוך נגמש? תודה. אז קודם שיהיה יותר קוים שיהיה אפשר להגיע לכל מקום בלי להחליף את האוטובוס, שהם ייסעו בתדירות סבירה, שזמן נסיעה יתקצר לפחות עד זמן נסיעה ברכב ואז נדבר עוד פעם.

תפקידו של נת"צ הוא למרמר את החיים של נהגים ולהכריח אותם בכוח לעבור לתח"צ. כי זה יותר זול מלהוסיף קווים, אוטובוסים ולשלם שכר חולם לנהגי אוטובוס.  

אני חושב שעניתי לך על כל הטענות האלו. לא רואה טעם להמשיך בזה.

לגבי מיסים, מיסוי הוא בין השאר, כלי של המדינה להפחית התנהגות לא רצויה (רכישת רכב פרטי) ועידוד התנהגות רצויה (סבסוד תח״צ).

זה כמו שמעשנים יטענו שהם משלמים מס גבוה על עישון ולכן המדינה צריכה להקים להם תחנות עישון ממוזגות בכל פינה.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4772

• פינדר

3796

• m3x7r3m3

2926

לפני 16 דקות, mikyl כתב:

איזה אופציה? לנסוע שעה פלוס במקום 20/30 דקות? כביש זה משאב ציבורי משולם מהמסים שלנו. בעל הרכב משלם מסים על הרכב שאני לא מכיר בשום מדינה אחרת, מסים על כל תעשיית מכירה ותחזוקה של הרכבים, מיסי דלק. ואתה אומר לי תשאיר את האוטו וסע באוטובוס? כאשר זה ייקח לך פי 2 או יותר זמן? ונסיעה בו אם אין מקום פנוי מזכירה לי הסתערות ברמה או סיני בתוך נגמש? תודה. אז קודם שיהיה יותר קוים שיהיה אפשר להגיע לכל מקום בלי להחליף את האוטובוס, שהם ייסעו בתדירות סבירה, שזמן נסיעה יתקצר לפחות עד זמן נסיעה ברכב ואז נדבר עוד פעם.

תפקידו של נת"צ הוא למרמר את החיים של נהגים ולהכריח אותם בכוח לעבור לתח"צ. כי זה יותר זול מלהוסיף קווים, אוטובוסים ולשלם שכר חולם לנהגי אוטובוס.  

הידד. כפיים.

מירי רגב הצטרפה לפורום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, David32 כתב:

הצד של הנוסע מראה שיש השפעה גדולה על זמן הנסיעה באוטובוס - שזה בכלליות חלק מהתלונות על התח''צ בישראל.

אתה צריך מחקרים כדאי לדעת שבנתיב ריק נוסעים יותר מהר מאשר בפקק? 😄 התלונות הם על זמן שלוקח להגיעה ממקום למקום. זה קצת שונה ממדידת זמנים על קטע של נת"צ באיילון או כביש החוף.

לפני 8 דקות, David32 כתב:

הצד של הנהג לא רלוונטי.

קרוב ל5 מיליון נהגים יכולים לחשוב אחרת. למה אתה חושב שרגב הלכה על זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, mikyl כתב:

קרוב ל5 מיליון נהגים יכולים לחשוב אחרת. למה אתה חושב שרגב הלכה על זה?

כי היא פופוליסטית לא חכמה? 

לפני 4 דקות, David32 כתב:

אתה לא אמיתי.

אתה מבין? זה מה שמצפים מתחבורה ציבורית כדי שהבן אדם "יחשוב" אם כדאי לו לעבור ולהשתמש בה:

אז קודם שיהיה יותר קוים שיהיה אפשר להגיע לכל מקום בלי להחליף את האוטובוס

שהם ייסעו בתדירות סבירה

שזמן נסיעה יתקצר לפחות עד זמן נסיעה ברכב

וזה מיינדסט של רבים בישראל. לא פלא שהתח"צ בישראל מזעזע ומתחת לכל ביקורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, mikyl כתב:

התלונות הם על זמן שלוקח להגיע ממקום למקום. זה קצת שונה ממדידת זמנים על קטע של נת"צ באיילון או כביש החוף

ואם האוטובוס יוצא מנתניה, ונוסע על כביש החוף עד תל אביב....

נו בוא. 1+1. אם הוא עושה את המקטע על כביש החוף מהר יותר... הוא עושה גם את המסלול שלו מהר יותר נכון?

יפה.

לפני 2 דקות, mikyl כתב:

למה אתה חושב שרגב הלכה על זה?

נראה לך שרגב לטובת הנהגים? או לטובת מישהו מהאוכלוסיה הכללית???

מה אתה נאיבי?

על למה מירי רגב עושה את הדברים האלה, הרשה לי לא להגיב. אבל זה בטוח לא לטובתך.

הנה, גאריצ'ו אומר בצורה עדינה, לי יש מילים פחות עדינות.

אתה באמת לא אמיתי, על אותו השטח נכנסים באוטובוס הרבה יותר אנשים, לכן הנתצ משרת יותר אנשים משאר הנתיבים.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שהמדידה הנכונה אינה מנקודה אחת לנקודה אחת. אתה צריך לבחור (לדוגמה) 100 נקודות בגוש דן ו-100 נקודות בגוש חיפה או ירושלים, ולשקלל לפח מבפר הנוסעים. ואת זה לשקלל לפי עלויות למדינה, כולל כאלה שאינך חודע למדוד, כמו נזקי רכוש ונפש של תאונות דרכים וזיהום אויר. וגם רווחים כמו שעות עבודה מנוצלות בדרך (זה בולט יותר ברכבת).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, garicho כתב:

אתה מבין? זה מה שמצפים מתחבורה ציבורית כדי שהבן אדם "יחשוב" אם כדאי לו לעבור

הבעיה שהוא רוצה יותר (בצדק) אבל נתצ שמאפשר מעבר מהיר יותר של יותר אנשים? לא לא, הנהגים לא ישבו בפקק ויסתכלו על נתיב ריק

עבודות תשתית בשבת? זה של גויים חסרי נשמה.

זאת ההגדרה של לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

עלאק רגב רוצה לחבר את הפריפריה. 

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנדס הדרכים של הפורום הביא כאן פעם חישוב של מספר הנוסעים בשעה באוטובוס מפרקי (מטרונית) על נתיב ייעודי מול רק"ל.

אז @shellcase, אולי תוכל לתת לנו מושגים על קיבולת של דרכים ואמצעי תחבורה, מכביש חד נתיבי, דרך רב נתיבי, רב נתיבי עם נר"ת או נת"צ, רק"ל, רכבת כבדה ומטרו. 

אני מניח שכל אחד מבין שלכל אמצעי כזה ייעוד שונה, אבל נקבל מספרים שיאפשרו להבין בשביל מה זה טוב (או לא).

• לא הבנתי... 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה דרישות, כאילו הוא עובד פה 😅😅

לא צריך להיות גאון הדור כדי להבין שהקיבולת של אוטובוס פר שטח גדולה משל רכב.

• מצחיק 2

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

לא צריך להיות גאון הדור כדי להבין שהקיבולת של אוטובוס פר שטח גדולה משל רכב.

הנה ויזואלית:

Public transport vs Private transport : r/Damnthatsinteresting

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mikyl כתב:

איך להוסיף אוטובוסים יעזור אם הם תקועים בפקק?

אי אפשר לייצר תחבורה ציבורית טובה אם לא נותנים לה מקום. 

לפני כשעה, mikyl כתב:

ביש זה משאב ציבורי משולם מהמסים שלנו. בעל הרכב משלם מסים על הרכב שאני לא מכיר בשום מדינה אחרת, מסים על כל תעשיית מכירה ותחזוקה של הרכבים, מיסי דלק.

השאלה הכלכלית המרתקת היא האם המיסים שאנחנו משלמים מכסים את הנזק שאנחנו מייצרים כשאנחנו נוהגים. רוב החישובים שנתקלתי בהם אי פעם טוענים שלא

לפני 1 דקה, Gosser1860 כתב:

הנה ויזואלית:

היתה לזה גרסת קורונה ואני לא מוצא אותה עכשיו. נראה לי שלחפש אותה יעביר לי את הערב

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Gosser1860זה לא רק הקיבולת של כלי רכב. זה גם מהירותו, כמה כלים עוברים בשעה, זמני נסיעה מול זמני עצירה, ואם אתה רוצה גם עלויות בניה ואחזקה, דלק ותאונות.

הזכרתי את שלייקעס כי הוא בעל מקצוע, ולא כל כך מזמן הסביר לכולנו את ההבדל בין BRT לרק"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Night Driver כתב:

מישהו הצדיק את הרצח שלו?

ציינתי שהאיש היה טרוריסט, ישב בכלא מספר פעמים, היה בקשרים עם המאפיה ואנשים כאלה קונים לעצמם הרבה שונאים ובדרך כלל לא מתים מזקנה.

בבקשה תראה איפה הוא הורשע בטרור.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://news.walla.co.il/item/3550994

ח"כ מעוצמה יהודית: "להוציא צווי מעצר נגד גנץ ולפיד בגין בגידה במולדת"

בריאיון למאיה ראכלין במהדורת 5 בכאן 11, טען ח"כ צביקה פוגל כי לפיד, גנץ, בוגי יעלון ויאיר גולן לא קוראים להפגין בצורה לגיטימית, אלא "קוראים למלחמה". לדבריו מדובר ב"בגידה במולדת" שהינה "עילה למעצר". לפיד: "היה ברור שזה יגיע"

undefined

עריכה אחרונה על ידי garicho
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...