Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 19 דקות, falou כתב:

מה מינוי שופטים ע״י פוליטיקאים זה לא ״דמוקרטיה״?

כתבתי בפירוש "גם" והמשכתי לפרט בהודעה הזו ובהודעה יותר מפורטת.

אולי אין בעיה גדולה בעצם המינוי עי פוליטיקאים, אבל כשזה בא בחבילה עם שאר השינויים, נוצרת מצב בו לראש הממשלה יש כח כמעט בלתי מוגבל.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4772

• פינדר

3796

• m3x7r3m3

2926

לפני 14 דקות, falou כתב:

לא.

מה שנקבע זה שמה שנקבע בחוקה, אי אפשר להרחיב אותו כזכות פדרלית להפלה, ולכן כל מדינה חופשית לחוקק לגבי הפלה.

אתה תקרא את החוקה, אז באמת ההרחבה של בית המשפט העליון לא באמת מתיישבת עם הטקסט או עם המטרה של התיקון. כלומר, הפרשנות של בית המשפט העליון הייתה מאוד מרחיבה.

רק שהריון אינו רק מצב פיסיולוגי של האישה, יש גם עובר, והשאלה אם הזכות להפלה היא בסיסית, בגלל שהריון הוא מצב פיסיולוגי גרידא, היא במחלוקת גדולה מאוד. אתה אומר שהיא בסיסית, אחרים חושבים שלא.

בית המשפט ביצע תיקון דמוקרטי לעילא, ויתר על הזכות לקבוע האם הפלה היא מוסרית, והשאיר לאזרחי כל מדינה ומדינה לקבוע. זה הרבה יותר דמוקרטי, לא?!

ענית תשובה של המתמתיקאים אצלנו : 100% נכונה אך לא ממש רלוונטית.

אני לא מתייחס כלל ועיקר לגבי עצם הזכות לביצוע הפלה. או להאם הפסיקה של בית המשפט היא דמוקרטית או חוקתית.

כל הפואנטה שלי היא זו: הרכב אחד של בית משפט קבע שע"פ החוקה (הפדרלית, יש גם חוקה לכל מדינה ומדינה) יש זכות להפלה, והרכב אחר קבע שלא (ואת שאר המסלול פירטת). והואיל והחוקה היא אותה חוקה בדיוק,  והנתון שהשתנה הוא הרכב בית המשפט (קרי השופטים),אז יוצא שהאג'נדה של השופטים היא זו ששיחקה כאן תפקיד מכריע.

אז מה רע בזה? כלום, למעט זה שמה שהכי נכון בעיני הוא שיגיע פוליטיקאי או פוליטיקאית, יסבירו את האג'נדה שלהם לבוחרים, ויקוו לזכות באמונם. במידה והלך? שיפעלו. 

לא הגיוני שהכח האדיר הזה על חיי חצי מאוכלוסיית ארה"ב לא עומד לבחירה.

שהרי השופטים הבכירים היותר הוכיחו בפסיקותיהם הסותרות שזה די קישקוש שהחוקה היא דטרמיניסטית וחפה ומפרשנות אישית מונחת אג'נדה.

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, ליפיגו כתב:

אני סבור הפוך ממך.

אני חושב שהכוח של הבוחר רק גבר.

להערכתי, לא נגיע כאן לתמימות דעים..

הכוח של איזה בוחר?

אחת מהנקודות של חיסול הרשות השופטת היא לקיחת האמצעי האחרון שנשאר לאופוזיציה לפעול בו.

אנחנו למעשה מתקדמים למצב שרק מי שבקואליציה בכוחו להשפיע, בגדול, ולא משנה עד כמה אבסורדי מה שינסה לקדם- אין שום גורם שיכול לרסן או לעצור אותו.

דמוקרטיה היא לא "הרוב קובע וזהו", זה מצב שנקרא עריצות הרוב. מדינה דמוקרטית היא כזו שבה הרכב שמייצג את אמון רוב העם (כביכול. מה לחרדים ולביבי? כלום, לחרדי הממוצע ברחוב לא איכפת מי לעזאזל יהיה ראש הממשלה ואיך תיראה הממשלה. זה גורם די יוצא דופן שלא קיים ברוב הדמוקרטיות) זוכה להכתיב את המדיניות, כי זה אמור לייצג את רצון רוב הבוחרים. האופוזיציה אמורים לייצג את דעת המיעוט, הרשות השופטת מהווה גורם מרסן.

מערכת ללא רסן היא לא מערכת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Night Driver כתב:

אם ניקח את מהשאמרת על הצסתננים למשל אז אפשר אפילו לבטל את חוקכבוד האדם וחירותו אם יש לך את הרוב הנדרש אבל אם אין לך אתה לא תרמוס את זכויות הריבון שחוקק אותו ולא נתן לך את הרוב לשנות אותו.

עזוב, הנושא הזה כל כך כואב לי שאפילו אין לי חשק לקשור אותו יותר למה שמתרחש כרגע. לצערי בעניין הזה אני לא רואה את השינוי באופק.

רק כדי להתייחס לדבריך, כי הכל זאת ענית לי:  האיצתלה אפילו לא היתה "חוק יסוד כבוד האדם וחירותו".  

בהתחלה הסבירו לנו שהם פליטים כי יש מלחמה בין אתיופיה ואריתראה, ומלחמת אזרחים בסודן.

ונו, המלחמה בין אתיופיה ואריתראה הסתיימה כבר מזמן, ומלחמת האזרחים בסודן הסתיימה אחרי שהיא התפלגה לשתי מדינות.

אז הם היו פליטים בעבר? אוקי נגיד. ומה עכשיו? פתאום שינו את הסיפור ומסבירים לנו שהגיוס לצבא אריתראה הוא לתקופה ארוכה מאוד וזה מהווה בפני עצמו עילת פליטות.

וגם בעצם מי שחיה במדינה שיש בה מילת נשים יכולה להיחשב פליטה (היא ומשפחתה כמובן). 

ועכשיו רוצים להצטרף לאמנת איסטנבול שקובעת שמי שמתייצבת בנתב"ג וטוענת שהיא סובלת מאלמ"ב, זכאית למעמד פליטה (היא ומשפחתה כמובן).

אתה מבין? כשאין מלחמות, מוות, רעב .. זה לא משנה.  תמיד יש סיבות, ותמיד יש לעמותות סעד מבית המשפט.

בנתיים הקהילה בדרום ת"א פשוט חרבה.

לפני 3 דקות, Pika007 כתב:

אחת מהנקודות של חיסול הרשות השופטת היא לקיחת האמצעי האחרון שנשאר לאופוזיציה לפעול בו.

אני לא יודע באיזו מדינה אתה חי, אבל אני חי במדינה שבה האופוזיציה מצליחה להפיל כמעט כל ממשלה..

מתי הפעם האחרונה שהיתה כאן כנסת שהצליחה להשלים כהונה של ארבע שנים? 

לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, ליפיגו כתב:

רק כדי להתייחס לדבריך, כי הכל זאת ענית לי:  האיצתלה אפילו לא היתה "חוק יסוד כבוד האדם וחירותו".  

בהתחלה הסבירו לנו שהם פליטים כי יש מלחמה בין אתיופיה ואריתראה, ומלחמת אזרחים בסודן.

ונו, המלחמה בין אתיופיה ואריתראה הסתיימה כבר מזמן, ומלחמת האזרחים בסודן הסתיימה אחרי שהיא התפלגה לשתי מדינות.

אז הם היו פליטים בעבר? אוקי נגיד. ומה עכשיו? פתאום שינו את הסיפור ומסבירים לנו שהגיוס לצבא אריתראה הוא לתקופה ארוכה מאוד וזה מהווה בפני עצמו עילת פליטות.

וגם בעצם מי שחיה במדינה שיש בה מילת נשים יכולה להיחשב פליטה (היא ומשפחתה כמובן). 

כבוד האדם וחירותו מתייחס לכליאה. לגבי מעמד פליט או לא יש קריטריונים מאוד ברורים וצריך רק לבדוקאם המבקש עומד בהם או לא (ואני אחסוך לך. המדינה בחרה לא לבדוק)

ועכשיו רוצים להצטרף לאמנת איסטנבול שקובעת שמי שמתייצבת בנתב"ג וטוענת שהיא סובלת מאלמ"ב, זכאית למעמד פליטה (היא ומשפחתה כמובן).

מי שמצטרף או פורש מאמנות זו רק הממשלה. איפה בית המשפט נכנס פה בכלל?

אתה מבין? כשאין מלחמות, מוות, רעב .. זה לא משנה.  תמיד יש סיבות, ותמיד יש לעמותות סעד מבית המשפט.

יש סעד כי זה החוקוזה מה שהמדינה התחייבה. אם יש רוב אז שהכנסת תשנה את החוק ואם אין אז כבדו את רצון מי שאתה אמרת שהוא הריבון (העם שלא נתן רוב לשינוי).

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

מי שמצטרף או פורש מאמנות זו רק הממשלה. איפה בית המשפט נכנס פה בכלל?

לפני 17 דקות, ליפיגו כתב:

לא, זו יוזמה של כל מני מחוקקים שניסו לצרף את ישראל לאמנה. לא בית המשפט. 

הממשלה הנוכחית לא תצטרף.

לגבי שאר דבריך, צר לי אבל אתה לא בכיוון בכלל. 

אף על פי שאני מעריך את כמה דקות שגיגלת, מבחינתי זו השחתת מילים. מחילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, ליפיגו כתב:

אז יוצא שהאג'נדה של השופטים היא זו ששיחקה כאן תפקיד מכריע

זו בדיוק הדמוקרטיה.

קבוצות שונים מרקעים שונים וערכים שונים מושכים לפה ולשם ומגיעים כל פעם לאיזון מחדש, קצת לפה וקצת לשם. 

אנשים מסתכלים על המצב הפוליטי הקיים וחושבים שאנחנו בקטסטרופה. הבעיה היא לא מהות המאבק הפוליטי, הבעיה היא שחושבים שזו קטסטרופה ייחודית יוצאת דופן, שמעולם לא נראתה פה.

בולשיט.

היו פה סכסוכים מרים וקרבות פוליטיים קשים ומכות ברחובות ומה לא.

זה החיים עצמם. ככה דברים מתנהלים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שאר דבריך, צר לי אבל אתה לא בכיוון בכלל. 

אף על פי שאני מעריך את כמה דקות שגיגלת, מבחינתי זו השחתת מילים. מחילה

לא גיגלתי כלום. זה נושא שאני מכיר מקרוב.

אבל זכותך לא לרצות לנהל דיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ליפיגו כתב:

שכונת התקווה

אפשר לחיות בשכונה הזו באחלה של חיים. כן בתחילת ההסתננות היו המון בעיות שנוגעות לטיפול של העירייה, כמו תאורה טובה בלילה ומצלמות.

היא לא כמו תחילת שנות העשרה של המאה הנוכחית..

וכן אני מסתובב שם על בסיס חודשי באזור ורואה מספיק בשביל לדעת שזו הגזמה כי הרוב שם הוא יהודי

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרובת משפחה שלי בת 75 גרה בלוינסקי 50ממטר נהר ציון ומרגישה בטוחה לחלוטין.

היא זוכרת את שנות השמונים והתשעים של המאה הקודמת שהיה פחד להסתובב שם ואת התקופה של הפיליפינים שהצילו את השכונה. בהתחלה עם המסתננים היה קשה אבל לדבריה אחרי שקמה קהילה עם משפחות המצב הזתפר והיום היא מרגישה שם טוב.

אישית ביום ובערב מרגיש בטוח אבל לא ב 10 בלילה אבל זה נכון לרוב שכונות המצוקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איף, למה אתם מנסים להביא את ארה"ב בתור דמוקרטיה שעובדת?

נו די, זאת מדינה שבורה, עם מערכת פוליטית שבורה. איך ארה"ב היא דוגמא למשהו טוב?

אגב, כול מי שהזכיר פה שינוי לחוקה - תבדקו מה צריך בשביל זה. זה לא קל ולא נגמר בהצבעה.

אגב 2, בחירת השופטים לבית המשפט העליון בארהב היא גם מוזרה, והיא לפי הנשיא והסנאט.

תזכורת, הבחירות בארהב לא באמת מייצגות את הקול של הבוחר.

____

ליפיגו - האופוזיציה מפילה בישראל את הממשלה? 

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, David32 כתב:

ליפיגו - האופוזיציה מפילה בישראל את הממשלה? 

כשהאופוזיציה מצליחה לגייס רוב בהצבעת אי אמון אז כן. זה קרה לממשלת הליכוד\כחול-לבן כש'יש עתיד' הצליחה לגייס עריקים להצבעת אי אמון (אסף זמיר, רם שפע, מיקי חיימוביץ ומיכל שיר), וגם בממשלה הקודמת האופוזיציה גייסה עריקים (שיקלי, סילמן וכו..) עד שהיה ברור שהממשלה לא תשרוד הצבעת אי אמון והכנסת פיזרה עצמה.  זה כמובן קרה בעבר עוד כמה פעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Night Driver כתב:

היא זוכרת את שנות השמונים והתשעים של המאה הקודמת שהיה פחד להסתובב שם ואת התקופה של הפיליפינים שהצילו את השכונה.

היה לנו עוזר בית פיליפיני ואחותו, עבדו אצלנו בתקופות שונות. ביקרנו אותם עם הילדה ליומולדת של הבת שלה. היה שם בניין שלם מאוכלס בפיליפינים, כמו קומונה, עם בעל הבניין שבא לחגוג גם. נווה שאנן היה אז צבעוני, עם פיליפינים ועובדים זרים מתעשיית הבנייה. 

היה אחלה בתקופה ההיא.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Night Driver כתב:

היה קשה אבל לדבריה אחרי שקמה קהילה עם משפחות המצב הזתפר והיום היא מרגישה שם טוב.

אני שמח שטעיתי ואתה "בעיניינים".. עוד הוכחה שלהניח הנחות לא מוביל אותך בההכרח למקום האופטימלי..

כעת, ברשותך רק אחדד לחדד כמה דברים.. כמעט כל ה"משפחות" (או רוב) נמצאות בתהליכים להגר לקנדה וכיוצ"ב. הם לא פראיירים שם. 

יודעים את מי לקחת. נחש מי נשאר כאן?  לגבי "רוב יהודי"...  בוא נאמר שמתך 23 כיתות א' בתיקווה 22 הם כיתות של זרים, אז המצב לא מזהיר.

https://www.kan.org.il/Item/?itemId=66435 

והכי חשוב, לגבי תחושת ביטחון:  המשטרה טוענת שעבריינות המין שם היא "רק" פי ארבע מהאוכלוסיה הכללית, ורכוש היא "רק" פי שלוש.

למי שבאמת מצוי בעיניינים ידוע שזה בולשיט והמספרים האמיתיים מזעזעים יותר, אבל נניח שאלה המספרים (שהמשטרה נלחמה שלא לחשוף משום מה - אגב, בית המשפט הכריח אותה..).

בוא נערוך ניסוי מחשבתי: מה קורה כשלוקחים עשרות אלפי גברים, ששיעור עברייני המין בקרבם הוא פי ארבע משאר האוכלוסיה, אבל לא מחלקים אותם באופן שווה בקרב כלל האוכלוסיה, אלא מרכזים אותם במספר מצומצם של שכונות? כמה "כיף" לנשים שם? 

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5426603,00.html

Just now, falou כתב:

היה לנו עוזר בית פיליפיני ואחותו, עבדו אצלנו בתקופות שונות. ביקרנו אותם עם הילדה ליומולדת של הבת שלה. היה שם בניין שלם מאוכלס בפיליפינים, כמו קומונה, עם בעל הבניין שבא לחגוג גם. נווה שאנן היה אז צבעוני, עם פיליפינים ועובדים זרים מתעשיית הבנייה. 

היה אחלה בתקופה ההיא.

אז אני אפתיע (אולי): מי שהגיע לעבוד כאן כחוק, עם אשרת עבודה, ופגש כאן מישהי והקים משפחה, אז מבחינתי הילד הוא ילד ישראלי, ובהחלט מגיע לסדר להם מעמד.

סה"כ המדינה עודדה את עובדי הסיעוד להגיע על מנת לטפל בקשישים (באופן שישראלים ממש לא מוכנים), וזה לא מסתדר בשום צורה להטיל סנקצייה על זה שהם פתחו קשרים רומנטיים בארץ.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, עד כמה שזכור לי, יצירת ריכוזים של מהגרים או פליטים בחצר האחורית של ת"א היא תוצאה של פעילות של הממשלה \ ממשלות.

נווה שאנן והסביבה גם בהחלט עוברות מהפך, גם אם איטי יחסית. שוב, דירות חדשות נמכרות שם ב50-60 אלף שקל למ"ר. יש תוכנית ארוכת טווח לכל מה שהיה פעם התחנה המרכזית הישנה. יש תוכנית מתאר של העיריה לכל מה שגובל באיילון משני הצדדים שם. ומתישהו כנראה שאפילו יפנו את התחנה המרכזית משם.

זה עדיין אזור מאוד מגעיל כרגע.

לפני 48 דקות, falou כתב:

בולשיט.

איך אתה יודע? 

לא מצליח להבין את הגישה הזו. זה בערך "אם זה לא נשבר עד עכשיו לחלוטין, זה גם לא ישבר". אבל יש דוגמאות למדינות אחרות בהן התהליך הזה כן קרה. די מהר. למרות שהיתה להם מסורת דמוקרטית כלשהי, וחלוקה סקטוריאלית פחות נוראית מזו שיש בישראל.

ישראל, לצערי, היא מדינה שבורה מכל מיני כיוונים. הסיכוי היחיד שממשלה דתית לא תחריף את זה עוד יותר זה אם תתפרק מהר. לזה אולי באמת יש סיכוי. כי הביקור של בן גביר בהר הבית לא מתיישב עם הרצון של ביבי לחתום על הסכם עם סעודיה וגם לא עם מה שמאמינים בו ב"יהדות התורה"

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...