Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

זו שאלה מרתקת בעייני, מה גורם למירי רגב להתנגד לנתצים. אם זו סוג של שמרנות מפגרת במיוחד, שרואה במכונית וחיים תלויים במכונית הישג, או שזה הסיפור שמופץ בכלי תקשורת שונים, על זה שהיא מענישה אותנו על זה שלא הסכימו להעביר תקציב לעריית חדרה או משהו כזה.

אני תוהה אם בכלליות היא עשתה משהו שהוא לא נזק בקריירה הפוליטית שלה (לארגן טקס עם מצלמות מכוונות לשרה זה לא נחשב)

שכחת את הרפורמה במחירי התחצ?

אתה מוריד מחירים, אז צריך גם להוריד את איכות השירות בהתאם.

חוץ מזה שהתלות ברכב זה כסף קל למדינה כמו שנדון בשרשור על גניבת האיוניק. מבחינתם אנשים שקונים כל שנתיים רכב חדש צריכים לקבל תעודת אזרח מצטיין.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4898

• SlowRide

4768

• פינדר

3784

• m3x7r3m3

2926

לפני 11 דקות, SlowRide כתב:

מבחינתם אנשים שקונים כל שנתיים רכב חדש צריכים לקבל תעודת אזרח מצטיין.

יש טור של אפרים קישון משנות ה60 או ה70, על ישיבות ממשלה שבהן מחפשים מקורות לתקציב ומעלים עוד ועוד מיסים והיטלים ואגרות על בעלי רכבים.

וכשאחד השרים שואל אם זה לא בעייתי, התשובה היא שמי שיכול לשלם את כל המיסים והאגרות שכבר הטילו על רכבים, חייב להיות גנב ונוכל, לכן זה בסדר גמור להוסיף עוד.

וכשאזרחים מנסים למכור את הרכבים שלהם בשביל להימנע מהתשלומים, מטביעים להם על תעודת הזהות חותמת מ.י.ל שפירושה ״מכונית יש למנוול״.

עברו לפחות 50 שנה ועדיין זה כל כך רלוונטי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

זו שאלה מרתקת בעייני, מה גורם למירי רגב להתנגד לנתצים.

אני לא יודע מה גורם למירי רגב לפעול, בעניין הנת"צים או בכלל, אבל אם תצא לשניה מתל אביב ותגיע לכביש החוף, תגלה שהנת"צים שם לא עושים דבר חוץ מלהאריך נסיעה ממוצעת מחיפה לתל אביב ב-50%, להגדיל את הפקקים ואת הסבל הכללי של האזרחים. אני מרשה לעצמי להניח שאין שם ים תאונות בעיקר בגלל תפוצה הולכת וגדלה של מערכות בטיחות אקטיביות. 

נת"צים צריכים לעודד אנשים לעבור לתחבורה ציבורית כשהיא טובה וראויה, לא להכריח אנשים להשתמש באלטרנטיבה גרועה על ידי יצירת פקקים מלאכותיים, וזה מה שקורה.

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, RK כתב:

אני לא יודע מה גורם למירי רגב לפעול, בעניין הנת"צים או בכלל, אבל אם תצא לשניה מתל אביב ותגיע לכביש החוף, תגלה שהנת"צים שם לא עושים דבר חוץ מלהאריך נסיעה ממוצעת מחיפה לתל אביב ב-50%, להגדיל את הפקקים ואת הסבל הכללי של האזרחים. אני מרשה לעצמי להניח שאין שם ים תאונות בעיקר בגלל תפוצה הולכת וגדלה של מערכות בטיחות אקטיביות. 

נת"צים צריכים לעודד אנשים לעבור לתחבורה ציבורית כשהיא טובה וראויה, לא להכריח אנשים להשתמש באלטרנטיבה גרועה על ידי יצירת פקקים מלאכותיים, וזה מה שקורה.

כמה דברים:

מירי רגב פועלת נגד נתצים גם בת"א, לפחות לפי הפרוסמים. כמו שהיא התנגדה גם למטרו בגוש דן, כי צריך שינקנסן מקריית שמונה לאילת לפני.

גם בת"א וגם בכלליות הרבה ישראלים חושבים שאפשר לפתור את בעיות הפקקים בישראל עם עוד קצת נתיבים וגם מתנגדים לנתצים עם טענות דומות למה שאתה מעלה.

אבל אי אפשר לייצר תחבורה ציבורית טובה וראויה בלי נתיבים ייעודים. אין לי דיעה על כל מקום שבו מסמנים נתצים (גם על איילון וכביש 1 הם נראים ריקים. אבל נראה לי הגיוני שיש פחות אוטובוסים ממכוניות ולכן מהצד זה תמיד יראה כאילו הם לא בשימוש). אבל אני יודע שאחד מהפרמטרים שהופכים תחבורה ציבורית לטובה וראויה, זה אמינות. ואת זה אי אפשר לקבל כשאוטובוס תקוע בפקקים ומתי יגיע או לא יגיע לתחנה זה ניחוש. וזה מאוד מאוד מורגש בכל פעם כשמתרחקים מרצף הנתצים שיש במרכז ת"א.

לרוב השכנים שלי כמו שזה נראה יש 2 מכוניות לפחות למשפחה. זו המגמה. עזוב נסיעה יומית מת"א לחיפה. זה בממוצע קו רמת גן - גבעתיים - תל אביב. זה לא סקלבילי בשום צורה שהיא. וגם עולה לכולנו המון. ולדעתי הקומוניסטית (סתם, נראה לי שגם כלכלנים ימניים לא ליברטריאנים קיצוניים אומרים את זה), לגיטימי לחלוטין שהמדינה תפעל לצמצם את זה. 

(גם פה אגב עם הרקל והכל יש בעיות עם התחבורה הציבורית. בכל זאת, ברמה האישית אני רואה בשימוש בה ערך, ואת הרכב מעדיף לשמור לביקורים במוטורסיטי)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לשניה להבין שיש מדינה גם צפונית למחלף גלילות, אולי תבין על מה מדברים אנשים שמעלים "טענות דומות למה שאני מעלה". כל עוד אין תחבורה ציבורית ראויה, נת"צים לא יעזרו. כל עוד מתרכזים בקוי רק"ל או מטרונית (באזור חיפה), שרק מוציאים את האוטובוסים מתוך השכונות (=נגישות) לצירים הראשיים (=טמטום), אין בהם חוץ מפקקים.

נחמדה הגישה הזאת של אני גר במטרופולין ושהסריסים מחוצה לו ייחנקו, אבל וואלה, החיים מעט רחבים מזה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תהיה תחבורה ציבורית ראויה בלי נתצים. 

לא מבין את הפסיב אגרסיב. אני גר במטרופולין כי אני לא רוצה לבלות שעות בפקקים כל יום. אתה יכול לבוא להיות שכן שלי בכיף. מעבר לזה, לא כזה איכפת לי מה קורה אצלכם בפריפריה הרחוקה. אני חושב שביטול נתצים זה צעד רגרסבי דפוק, עם עלות כלכלית וכו'. אבל מתעצבן יותר מזה שהיא בוחרת כן לגעת במטרופולין.

זה שמוציאים אוטובוסים מהשכונות זה חרא, אבל אתה יודע, בסוף בסוף, כמו עם כל דבר אחר שאתה יכול לשים תחת התווית של בחירה של אנשים - זה נכון גם לגבי זה. ישראלים בוחרים בפקקים. בגלל זה העיר הממוצעת פה זה באר יעקב וכל השכונות נראות כמו שצ'מגיא זל תיאר את זה לפני כמה שנים.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, שביט כתב:

חמישה. אשכנזי, גנץ, אייזנקוט, כוכבי והרצי. 

לגבי מה שכתבת בהמשך הטקסט- לצערי אתה צודק 😔

שכחת את הקדנציה הרשונה, ליפקען ומופז

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, יבגניפ כתב:

אני גר במטרופולין כי אני לא רוצה לבלות שעות בפקקים כל יום

שזה די אירוני כי אתה באחת הערים הפקוקות בעולם, כן?

לפני 20 דקות, יבגניפ כתב:

לא מבין את הפסיב אגרסיב.

לא פאסיב אגרסיב, פשוט כמיהה להבנה שישראל =! ת"א.

לפני 20 דקות, יבגניפ כתב:

אתה יכול לבוא להיות שכן שלי בכיף.

אתה מכיר אותי מספיק כדי לדעת מה דעתי על העיר בפרט, ועל המרכז בכלל, ועד כמה נמוכה ההיתכנות שלי לעבור לשם, כשהנקודה הדרומית ביותר ששגרתי בה היא בנימינה.

לפני 21 דקות, יבגניפ כתב:

אבל מתעצבן יותר מזה שהיא בוחרת כן לגעת במטרופולין

היא נוגעת בהכל. אני גם די בטוח שזה משיקולים פסולים, ואולי אפילו כי מיכאלי הייתה אחראית על הנת"צים קודם. אבל לכל הפחות במה שנוגע לאזורים שאינם תל אביב, הפעולה עצמה נכונה.

לפני 22 דקות, יבגניפ כתב:

זה שמוציאים אוטובוסים מהשכונות זה חרא, אבל אתה יודע, בסוף בסוף, כמו עם כל דבר אחר שאתה יכול לשים תחת התווית של בחירה של אנשים

כששזה מדיניות, זה פחות בחירה של אנשים וכמו הנת"צים, זה נכפה עליהם.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, RK כתב:

שזה די אירוני כי אתה באחת הערים הפקוקות בעולם, כן?

נכון. תל אביב לא יכולה להתמודד עם כל מי שמגיע לכאן ביוממות ברכב. בטח ללא כלים כמו אגרת גודש, אבל אני אגיד לך מה:

ב-5-6 שנים האחרונות אני עושה בערך 5 אלף קילומטר בשנה עם הרכב. אני לא זוכר מתי פעם אחרונה נסעתי עם הרכב לעבודה, כשזה לא היה כדי לקחת אותו למוסך לטיפול שנתי. אני גם לא זוכר כבר מתי לקח לי יותר מ-20 דקות להגיע לעבודה או לכל מקום שהייתי צריך בסביבה. חוץ מפעם אחת שבה סמולנים אוטואנטישמים חסמו את כל התנועה, והייתי צריך ללכת 40 דק ברגל הביתה.

עכשיו, שלא תבין אותי לא נכון. בגלל שאני עדיין גם סמולני, אני מודע לזה שחיים במרחק כזה מכל מה שאני צריך הם פריוולגיה. אבל אין שום דבר שמונע מאנשים בפריפריה להצביע למי שידאג להם לתחבורה ציבורית טובה או שכונות עם עירוב שימושים או כל דבר אחר שישפר את החיים שלהם בהקשר הזה. אבל זה לא קורה. אז מה אני אמור לעשות? לשמוח שרגב רוצה לבטל נתצים גם פה? או שהיא ודומיה בעקיפין פוגעים שוב בכיס שלי, כשהם הופכים את ישראל למדינה עוד יותר פקוקה? ואגב, מן הסתם ברור לך שגם ההשקעה באוטובוסים היא באחריותה. 

לפני 19 דקות, RK כתב:

אבל לכל הפחות במה שנוגע לאזורים שאינם תל אביב, הפעולה עצמה נכונה.

זה הולך להיות ויכוח מעגלי. ולכן אגיד בפעם האחרונה שזה לא נכון, ונסכים לא להסכים.

לפני 19 דקות, RK כתב:

כששזה מדיניות, זה פחות בחירה של אנשים וכמו הנת"צים, זה נכפה עליהם.

אפשר להגיד את זה על כל תחום. אבל דבר רודף דבר. וכן, לאזרחים יש השפעה. כשהדרישה היא ״תנו לי חניה מתחת לבית ל-3 מכוניות״, ולא ״תעבירו לי קו אוטובוס מתחת לבית שיאפשר לי להסתדר עם רכב אחד״, התוצאה בהתאם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, RK כתב:

". כל עוד אין תחבורה ציבורית ראויה, נת"צים לא יעזרו.

וכול עוד אין נתצים, לא תיהיה תחבורה ראויה. 

בכול מקרה, יש פתרונות, אבל כשלא רוצים באמת ליישם אותם עד הניצחון המוחלט (לבעיית הפקקים) נוצר מצב צולע. שזה די סיפור שחוזר על עצמו בארץ. רק שלעומת בעיות שיש להן גם צד שני שלא תלוי בנו, פה זה 100% עלינו.

אולי, במקום לאונן על שיטות תשלום כאלה או אחרות, סימונים 'בטוחים' באוטובוסים ובאנדלים של חופשי חודשי, כדאי היה להשקיע בשירות עצמו. אבל אם מירי לא רוצה, ומיכאלי לא רוצה, וכץ השקיע בתשתית לרכב...

אני לא חושב שצריך לבטל, אבל גם לא להשאיר כמו עכשיו, צריך לעבוד, אבל זה לא בשליטתיינו

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

שאלה מרתקת בעייני, מה גורם למירי רגב להתנגד לנתצים

אלמנטרי ווטסון 

כמה עולה לפתח נתצים? 

כמה זמן לוקח לעשות את זה?

אוקיי ומי אוהב נתצים...? 

Dude... ערימות כסף על השולחן. אתה מזיז ערימות של כסף שמבוזבז על לא-פוקדי-ליכוד, ל"יהלומים". בניגוד לביטול קו אוטובוס, אמצעי בטיחות או התקנת רמזור, קול הצעקה יהיה חלושס עד לא קיים - הרי היחידים שאוהבים נתצים הם עכברי עיר (סמולנים) ואנשים שחושבים לטווח ארוך מלכתחילה, וסבורים שזה יעזור. 

שאלה יותר מרתקת, לדעתי, זה איך יצור עם איזושהי יכולת תבונית יצביע וימשיך להצביע למירי רגב בגאווה, לצערי ושמחתי אין לי ביביסטים לדבר איתם בחיים האמיתיים ולשמוע האם יש להם איזשהו משהו מעניין לומר מלבד "כולם מושחתים" ו"עשו לה דווקא כי היא ימנית/מזרחית/איזה" וכו'. מצד שני נראה לי שהתשובה ידועה ולא יחדשו יותר מדי, זה בעיקר השעשוע הקצת גרוטסקי לצפות בהתפתלות הזו שאי אפשר להמנע ממנה כשאין מסך בין שני אנשים 😅

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נתצים נראים ריקים, ולמה זה טוב.

בכללי ערוץ מעניין על עירוניות ותחבורה מזוית ישראלית.

חוץ מזה שעל הכבישים המהירים אלו לא נתצים אלא נתיב+ (נר''ת? נתיב רב תפוסה?). לא בא לך לעמוד בפקק? תתאם נסיעה עם מישהו. לירידה קטנה בכמות הרכבים יש השפעה גדולה על הפקק, זה לא לינארי.

עריכה אחרונה על ידי DubelBoom
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתיב רב תפוסה יעבוד מעולה בשוויץ.

פה צריך אכיפה שאני לא יודע כמה היא אפשרית 

לפני שעה, oryo כתב:

אלמנטרי ווטסון 

כמה עולה לפתח נתצים? 

כמה זמן לוקח לעשות את זה?

אוקיי ומי אוהב נתצים...? 

Dude... ערימות כסף על השולחן. אתה מזיז ערימות של כסף שמבוזבז על לא-פוקדי-ליכוד, ל"יהלומים". בניגוד לביטול קו אוטובוס, אמצעי בטיחות או התקנת רמזור, קול הצעקה יהיה חלושס עד לא קיים - הרי היחידים שאוהבים נתצים הם עכברי עיר (סמולנים) ואנשים שחושבים לטווח ארוך מלכתחילה, וסבורים שזה יעזור. 

שאלה יותר מרתקת, לדעתי, זה איך יצור עם איזושהי יכולת תבונית יצביע וימשיך להצביע למירי רגב בגאווה, לצערי ושמחתי אין לי ביביסטים לדבר איתם בחיים האמיתיים ולשמוע האם יש להם איזשהו משהו מעניין לומר מלבד "כולם מושחתים" ו"עשו לה דווקא כי היא ימנית/מזרחית/איזה" וכו'. מצד שני נראה לי שהתשובה ידועה ולא יחדשו יותר מדי, זה בעיקר השעשוע הקצת גרוטסקי לצפות בהתפתלות הזו שאי אפשר להמנע ממנה כשאין מסך בין שני אנשים 😅

אתה אוהב לענות תשובות ארוכות ולא בהחלט נכונות.

התשובה הנכונה היא שהיא בעד כל מה שרע ונגד מה שטוב 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוטה להסכים עם הסמולנים. 

אגב יש פשרה מאוד טובה, שהיא נתצ מוגבל בשעות. 

• אהבתי 3

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, עדי-אל כתב:

נתיב רב תפוסה יעבוד מעולה בשוויץ.

שטויות.

פשוט ככה.

אבל בסדר, כשזאת הדעה. זה מה שיש, יש כמה צעדים בדרך, ובסוף בסוף בסוף מקבלים קקה ומתנהגים כמו קקה.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...