Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין סיאט איביזה לסקודה פאביה (או שבכלל עדיף לשקול משהו אחר?)

lambomeir
שימו לב! השרשור הזה בן 3914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הבנת את השאלה, לא רציתי השוואה בין שני המנועים אלא בהבדל שביןן הביצועים בין שתי המכוניות הנ"ל.

הבאתי שני קישורים מאתר icar שמפרטים האצה מאפס למאה, צריכת דלק ממוצעת ומומנט, סה"כ רציתי לדעת ממישהו שמבין אם יש אמת בנתונים האלה.

בשורה התחתונה מי מהם נותנת ביצועים טובים יותר בלי קשר למנוע וותיק או לא וותיק

1.2TSI

אם רשום לך שהוא מאיץ יותר טוב

והמומנט שלו גבוה יותר

והצריכת דלק טובה יותר

אז אתה יכול להסיק לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל המתלבטים,

אני הייתי בעלים של סיאט איביזה החדשה והחלפתי לסקודה פביה 1.2TSI החדשה.

סיאט אשר היתה ברשותי היתה מדגם STYLANCE PLUS 1.6 DSG, לא נהניתי מהרכב יותר מדי,

1. אחרי שחלפה ההתלהבות של רכב חדש, החלו כל מיני בעיות של פלסטיקה וקרקושים, לפי דעתי נבע מאיכות הרכבה לא טובה במיוחד.

2. רכב סה"כ היה אמין אבל מבחינת נסיעה רועש מאוד, תאוצה עצלה, רכב אשר אינו מגבה את הפוזה הספורטיבית שלו. (לא ציפיתי לביצועים של קופרה אבל ....)

3. יבואן סיאט מוריד את מחירי המכוניות החדשות בסדרי גודל של הנחות אשר אינם יכולים לשמור על לקוחות אשר רכשו במיטב כספם.

לדוגמא: אני קניתי את הרכב ב- 115,000 על הכביש, היבואן העלה את המחיר ל- 118,900 לאחר מכן החל להביא את הדגם 1.4 ידני ב- 88,000 ו- 1.6 ידני ב- 92,000 כבר גרם לירידת ערך בשוק משומשות. מה שהביא לי את הסעיף היה שבמבצע אוקטובר האחרון החל למכור את אותו דגם כמו שלי תוספת מערכת מולטימדיה רק בלי גג נפתח ב- 98,000.

איך אני בתור לקוח של סיאט אמור להרגיש אחרי שהיבואן הוריד לי 20,000 ש"ח ממחיר של רכב, איך אני יכול לסמוך על זה שהרכב "יחזיק" מחירון.

כאשר ניסיתי למכור את הרכב כמובן שבודדים התקשרו ומתוכם בודדים הגיעו לראות את הרכב אך אף אחד לא היה מוכן לשלם מחיר ריאלי עבורי. (אני חלילה לא מדבר על מכירה במחיר מחירון או משהו שקרוב לזה, אנשים הציעו לי 15 מתחת למחירון גג)

כאשר באתי לסיאט במבצע האחרון ורציתי לבצע TRADEIN ללאון חדשה, לא היו מוכנים לדבר איתי כלל מה עוד שאפילו אנשי מכירות של VW אמרו לי בפרצוף ואני מצטט "אני לא יכול לתת לך מחירון על הסיאט בגלל כל המבצעים שהם עושים".

פשוט ייאוש, היבואן מנסה להמציא את עצמו מחדש, הוא מקבל כמויות של רכבים מאותו דגם, חותך במחיר ומוכר לפריארים הבאים.

באחת הפעמים אשר עברתי ליד סוכנות של סקודה ראיתי את הפביה 1.2TSI ואשתי היקרה די נדלקה על הרכב.

לקחנו נסיעת מבחן, מה אגיד לכם אני כל כך אוהב את האוטו הזה שבסופי שבוע אני לוקח לאשתי את הרכב ונוסע בו.

הרכב שקט בנסיעה, חלק, חסכוני יותר מהסיאט. רכב חזק תאוצות חזקות, יותר תאיר איחסון ופתרונות חכמים אחרים.

אין קרקושי פסטיקה וכו'. החלפות ההילוכים משמעותית יותר טובות מאשר הסיאט, לא סתם אומרים כולם שגיר ה- DSG מותאם למנועי ה- TSI ולא למנועי בנזין הרגילים.

רציתי לציין שהתלבטתי לגבי הפולו החדשה אך הבחירה לבסוף נפלה על הפביה הרבה בגלל תוספות ואבזור על עולות בכמה רמות על הפולו.

אשמח לענות על כל שאלה נוספת......

עזוב הכל תן בימנית :lol::lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל המתלבטים,

אני הייתי בעלים של סיאט איביזה החדשה והחלפתי לסקודה פביה 1.2TSI החדשה.

סיאט אשר היתה ברשותי היתה מדגם STYLANCE PLUS 1.6 DSG, לא נהניתי מהרכב יותר מדי,

1. אחרי שחלפה ההתלהבות של רכב חדש, החלו כל מיני בעיות של פלסטיקה וקרקושים, לפי דעתי נבע מאיכות הרכבה לא טובה במיוחד.

2. רכב סה"כ היה אמין אבל מבחינת נסיעה רועש מאוד, תאוצה עצלה, רכב אשר אינו מגבה את הפוזה הספורטיבית שלו. (לא ציפיתי לביצועים של קופרה אבל ....)

3. יבואן סיאט מוריד את מחירי המכוניות החדשות בסדרי גודל של הנחות אשר אינם יכולים לשמור על לקוחות אשר רכשו במיטב כספם.

לדוגמא: אני קניתי את הרכב ב- 115,000 על הכביש, היבואן העלה את המחיר ל- 118,900 לאחר מכן החל להביא את הדגם 1.4 ידני ב- 88,000 ו- 1.6 ידני ב- 92,000 כבר גרם לירידת ערך בשוק משומשות. מה שהביא לי את הסעיף היה שבמבצע אוקטובר האחרון החל למכור את אותו דגם כמו שלי תוספת מערכת מולטימדיה רק בלי גג נפתח ב- 98,000.

איך אני בתור לקוח של סיאט אמור להרגיש אחרי שהיבואן הוריד לי 20,000 ש"ח ממחיר של רכב, איך אני יכול לסמוך על זה שהרכב "יחזיק" מחירון.

כאשר ניסיתי למכור את הרכב כמובן שבודדים התקשרו ומתוכם בודדים הגיעו לראות את הרכב אך אף אחד לא היה מוכן לשלם מחיר ריאלי עבורי. (אני חלילה לא מדבר על מכירה במחיר מחירון או משהו שקרוב לזה, אנשים הציעו לי 15 מתחת למחירון גג)

כאשר באתי לסיאט במבצע האחרון ורציתי לבצע TRADEIN ללאון חדשה, לא היו מוכנים לדבר איתי כלל מה עוד שאפילו אנשי מכירות של VW אמרו לי בפרצוף ואני מצטט "אני לא יכול לתת לך מחירון על הסיאט בגלל כל המבצעים שהם עושים".

פשוט ייאוש, היבואן מנסה להמציא את עצמו מחדש, הוא מקבל כמויות של רכבים מאותו דגם, חותך במחיר ומוכר לפריארים הבאים.

באחת הפעמים אשר עברתי ליד סוכנות של סקודה ראיתי את הפביה 1.2TSI ואשתי היקרה די נדלקה על הרכב.

לקחנו נסיעת מבחן, מה אגיד לכם אני כל כך אוהב את האוטו הזה שבסופי שבוע אני לוקח לאשתי את הרכב ונוסע בו.

הרכב שקט בנסיעה, חלק, חסכוני יותר מהסיאט. רכב חזק תאוצות חזקות, יותר תאיר איחסון ופתרונות חכמים אחרים.

אין קרקושי פסטיקה וכו'. החלפות ההילוכים משמעותית יותר טובות מאשר הסיאט, לא סתם אומרים כולם שגיר ה- DSG מותאם למנועי ה- TSI ולא למנועי בנזין הרגילים.

רציתי לציין שהתלבטתי לגבי הפולו החדשה אך הבחירה לבסוף נפלה על הפביה הרבה בגלל תוספות ואבזור על עולות בכמה רמות על הפולו.

אשמח לענות על כל שאלה נוספת......

רק עכשיו ראיתי את התגובה שלך אבל רציתי להגיד תודה רבה על התגובה האיכותית והכי חשוב שהיא מגיעה ממישהו עם נסיון בשתי המכוניות. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

עופר תודה על חוות הדעת

אשמח אם תאמר לי בתור אחד שהיו לו את שני הרכבים האם נוחות הנסיעה כנהג בסיאט משתווה לזו של הפאביה

כיום אני נוסע על הפאביה של אחי (מודל 2012) כשבועיים ומאוד נוח לי אך יש לי בעיה עם המראה שלה קצת.

אשמח לקבל תשובה מהירה כי אני צריך להחליט בקרוב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...