Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לוטוס סופר 7 החיפאית עושה עליה למרכז וזוכה לבעלים חדשים

און יעקבסון
שימו לב! השרשור הזה בן 3765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 924
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני !

איך יכולת?

צריך להכניס רק 5 תווים בתשובה ואצלך יש רק 4 ???

עוד פעם פרוטקציות של המועדון? - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני !

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פרוטקציה רן

פשוט רווח בין אני ל !

הגולם סופר גם את זה בתור תו

גולם אמרנו אמרנו.

וטינה עומדת מיותמת

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פרוטקציה רן

פשוט רווח בין אני ל !

הגולם סופר גם את זה בתור תו

גולם אמרנו אמרנו.

וטינה עומדת מיותמת

ישה החום יבש לך את המצחיק...

ברור שאני יודע איך עושים את זה, אני אסביר:

הוא מודה שזה היה הרעיון שלו לשים ספוג...ואני שואל "איך יכולת?" כולם חושבים שאני מדבר על

הספוג....אבל, לא, אני מכניס עז (טוייסט לעלילה) ומדבר על משהו אחר שלא קשור בכלל....

אגב אחרי שהייה של חצי שעה במזגן, זה הרבה יותר מצחיק!- רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וטינה עומדת מיותמת

+ 1

כן, אני יודע... בקרוב מאוד, בקרוב, היא חוזרת למרכז הבמה. צפי? תחילת ספטמבר.

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספוג? סליחה על השאלה אבל מי נותן לכם את הרעיונות האלה?

חן.

לא הבנתי מה הבעיה? הסידור הזה, הקיים כרגע, לא יישאר לאורך זמן. רדיאטור גדול יותר עם מניפה מושכת כבר בתכנון. בינתיים היה צריך להתמודד עם בריחת אוויר מהצדדים (לפני הרדיאטור) שמפחיתה מהיעילות של המניפה הדוחפת. אז ביצענו בדיקה עם ספוג. עובד נהדר. זרימת האוויר לצדדים נפסקה, זרימת האוויר דרך צלעות הרדיאטור השתפרה פלאים. עכשיו צריך למצוא סידור קבוע יותר - עד להגעת הקומבו החדש.

חלק ממטרות הפורום הזה הם שיתוף, סיעור מוחות והעלאת רעיונות. לפי סגנון השאלה שלך, נראה שיש לך פיתרון טוב יותר. אשמח אם תשתף אותנו בו. אם הוא כזה טוב - מבטיח ליישם אותו.

און

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממשיכים להתקדם. הפעם עם המתקן לגלגל החלופי התלוי מאחור. אבל עוד לפני שמתפנים לתמונות, קצת רקע. עוד משחר הימים, הדעות חלוקות לגבי המתקן הזה. מצד אחד, זהו סידור שהיה מקובל בשעתו במכוניות ספורט קטנות, בריטיות בעיקר. מצד שני, העיצוב של ה-S4 גם כך נראה יותר "באגי" ופחות "7" מאשר ה-S3 או הקטראהם המאוחרות יותר ותוספת הגלגל החלופי הזה שתלוי מאחור רק מרעה את המצב.

להרכיב או לוותר? הדעות חלוקות. הנטיה היא לוותר. אבל בכל זאת קיבלנו החלטה להרכיב. מדוע? כי כרגע אין פיתרון אחר בהישג יד וצריך להתקדם. אז המכלול הזה יורכב ובמקביל נחפש אחר תחליף הולם. גם הימצאותו מאחור לא מונעת מאיתנו להחזיר את המכונית למצב נסיעה ולבצע שינוי בהמשך, גם בתום השיפוץ.

בינתים, קבלו הצצה על המדובר.

1. החורים במרכב, אשר דרכם מתחבר מתקן הגלגל החלופי. החור האמצעי הוא עבור צמת החשמל של אור המספר.

2. וככה נראה המתקן הישן והבלוי. כבר אחרי ניקוי חול ולפני "פחחות" קלה וצביעה.

3. איך נראה? קצת מקלקל את הקווים של המכונית, לא כך?

4. וזה כבר מתוך תא המטען. המתקן מתחבר לקורה באמצעות דרך הברגים. מנקודה זו גם יוצאת צמת החשמל.

5. ועוד נקודת מבט, מתוך תא המטען.

תמונה 363.jpg

תמונה 361.jpg

תמונה 362.jpg

תמונה 364.jpg

תמונה 365.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה לא למקם את הגלגל בתא המטען? אין שם מספיק מקום?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או איזה רזרבי קטנטן של 206 או 307. למיטב זיכרוני, מרחק הברגים זהה, והאופסט עלול להתאים. ככה הוא ישכב בבגאג', בלי הגיבנת מנוטרדאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח הוא שם כדי לתת לה איזון משקל לקדימנית שלה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הבעיה? הסידור הזה, הקיים כרגע, לא יישאר לאורך זמן. רדיאטור גדול יותר עם מניפה מושכת כבר בתכנון. בינתיים היה צריך להתמודד עם בריחת אוויר מהצדדים (לפני הרדיאטור) שמפחיתה מהיעילות של המניפה הדוחפת. אז ביצענו בדיקה עם ספוג. עובד נהדר. זרימת האוויר לצדדים נפסקה, זרימת האוויר דרך צלעות הרדיאטור השתפרה פלאים. עכשיו צריך למצוא סידור קבוע יותר - עד להגעת הקומבו החדש.

חלק ממטרות הפורום הזה הם שיתוף, סיעור מוחות והעלאת רעיונות. לפי סגנון השאלה שלך, נראה שיש לך פיתרון טוב יותר. אשמח אם תשתף אותנו בו. אם הוא כזה טוב - מבטיח ליישם אותו.

און

אני הייתי עושה דבר פשוט -בודק בסרק ןבנסיעה את טמפ' המנוע ,[עם שעון החום] ,אם משטר הטמפרטורות הוא נורמלי ויציב לא היתי עושה כלום.במידה ויש נטייה לרתיחה הייתי מתקין רדיאטור בעל שורת חורים נוספת[עם אצלך 3 שורות אז ניתן להתקין 4 שורות]בנוסף מה שמקובל לעשות הוא כונס מתכת שיושב על הרדיאטור ועוטף את המאוורר מסביב.במידה ותרצה יש לי של טנדר L200 ,אני חושב שניתן יהיה להתאים אותו בקלות .תוכל לקבלו ללא תמורה.

חן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי עושה דבר פשוט - בודק בסרק ובנסיעה את טמפ' המנוע, [עם שעון החום], אם משטר הטמפרטורות הוא נורמלי ויציב לא היתי עושה כלום. במידה ויש נטייה לרתיחה הייתי מתקין רדיאטור בעל שורת חורים נוספת. בנוסף מה שמקובל לעשות הוא כונס מתכת שיושב על הרדיאטור ועוטף את המאוורר מסביב. חן.

:shock::shock::shock:

חן, אני אתן לך את הקרדיט שלא ממש עקבת אחרי השרשור הזה ולא ידעת את היסטוריית המצנן והמניפה פה. אתה באמת חושב שעצם העובדה שאנו עובדים על האוטו במוסך רציני, שהבעלים של המוסך הזה (ניר בן-ארי, מהנדס בתוארו), שהיה בעברו מנכ"ל אוטוקור - ועוד מומחים אחרים לא אמרו את אותו הדבר? אתה באמת חושב שכל הרעיונות האלו שהצעת הם לא הדבר הבסיסי שצריך לעשות וחלק מזה כבר נעשה והשאר יעשה כאשר נסיים עם מערכת החשמל? שלא לדבר על ההצעה שלך לשים כונס על מניפה דוחפת - מה שחוסם את כל כניסת האוויר לתוך המצנן... כונס על מניפה הוא דבר מקובל והכרחי - על מניפה מושכת. לא דוחפת.

אז כאמור וככתוב - הסידור הזה של המצנן הנוכחי והמניפה הדוחפת הוא זמני. ועד שימצא התחליף צריך לגרום לסידור הנוכחי לעבוד טוב ככל האפשר ואטימת המרווח בין המניפה למצנן משפרת את זרימת האוויר דרך המצנן באופן משמעותי. וזה מחזיר אותנו למהות הדיון: הבעת פליאה לגבי השימוש (הזמני, כפי שהיה כתוב, זאת במטרה לבדוק את השינוי ביעילות זרימת האוויר דרך המצנן) בספוג ושאלתי הייתה אם יש לך רעיון או פיתרון אחר לאטום את המרווח שבין המניפה למצנן. באמת שאני מעוניין לשמוע אם יש לך רעיון שכזה. אחרת סתם להעביר ביקורת - זה לא לעניין.

בכדי לחסוך לכך, הנה כמה ציטוטים מהתקופה המדוברת, פלוס כמה תמונות "מהעבר":

אז מצנן - יש, מניפה דוחפת - יש. עכשיו צריך לחבר בין השניים ואת זאת עושים בסיוע לוח פלסטיק מסוג ABS. הרעיון הוא שהלוח ישמש ככונס אוויר, כפי המקובל במערכות קירור מודרניות. כמוזכר, בגלל שיקולי מקום, העדפנו את המניפה הדוחפת ולא המושכת, אבל כשאני מסתכל על התוצאה הסופית, אני חושב שאולי הסידור הזה בעצם עדיף עם מניפה מושכת, מאחר שכך כל פני המצנן בחלק החיצוני חשופים לכניסת אוויר, שמתועל ונשאב על ידי המניפה. בסידור אותו בנינו יש אמנם סוג של פיזור אוויר בין המניפה למצנן (יש רווח בין השניים), אבל מצד שני, כניסת האוויר מוגבלת רק לפתח של המניפה ושאר המצנן מכוסה - מה שעלול להביא לקירור מנוע לא מספק.

1. המניפה הדוחפת והכונס שנבנה סביבה.

2. וככה זה נראה מורכב. אולי יפה לעין, אבל לא יעיל בעליל, כי כניסת האוויר מוגבלת רק למרכז המצנן.

3. לשם השוואה, ראו מה שטח הפנים של המצנן ללא הכונס הזה.

4. ואפילו עם המניפה הדוחפת, עדיין זרימת האוויר לא ממש תופרע.

210320121039.jpg

תמונה 004.jpg

250320121047.jpg

תמונה 074.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...