Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב 2004 עם 60,000 ק"מ, ללא ספר טיפולים??

frosti7
שימו לב! השרשור הזה בן 4993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

היום אני נוסע לראות מאזדה 3 משנת 2004 שעברה כביכול רק 60,000 ק"מ יד שנייה,

הבחור אמר שהוא טיפל לבד\אצל חבר ברכב לכן אין ספר טיפולים,

הבחור נשמע אמין בטלפון ומתחייב שהאוטו במצב טוב וכמובן שאני אקח אותו למכון בדיקה,

החשד העיקרי האם הבחור שיחק עם המד ק"מ הדיגיטאלי, ממה שקראתי בפורום הבנתי שעם כל מד ניתן לשחק(גם בדיגיטאלי)

האם ישנה אפשרות לראות אם שיחקו עם השעון קילומטרז?

ואילו שאלות הייתם ממליצים לשאול את הבחור כדי לגלות אם הוא דובר אמת או לא?

תודה לכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בבדיקה אתה תראה שהמספר כוחות סוס ירד בצורה דרסטית אז מן הסתם לא הגיוני שזה המספר ק"מ הנכון, אם בבדיקה הרכב יוצא נקי מבחינת מנוע אז מה שנשאר לך זה להאמין וכנראה שאם המנוע יגיב בצורה ממש טובה אז אולי הוא שיחק עם הקילומטרים אבל זה לא בכמות שבאמת משפיעה

לדוגמא אם הוא הוריד מ 80 אלף ל 60 אלף זה לא משהו שאתה יכול לראות

אם הוא הוריד מ 120 ל 60 אלף כבר אפשר לראות

בכל מקרה לא הגיוני שבן אדם יתעסק עם המד הדיגיטלי בשביל להוריד 20 אלף בקילומטר כי לפי מה שהבנתי זה הרבה יותר מסובך, צריך להוציא ממש את כל המד ולהחליף חלקים אז זה גם עולה כסף וכאב ראש שלא בטוח משתלמים, לדעתי כבר היה עדיף לו להוריד במחירון (אבל שוב.. אם הקילומטראז שלו היה ממש גדול אז כן היה שווה לו לעשות את זה כנראה)

Polo 1.2 Tsi 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמא אם הוא הוריד מ 80 אלף ל 60 אלף זה לא משהו שאתה יכול לראות

אם הוא הוריד מ 120 ל 60 אלף כבר אפשר לראות

באמת?

אתה יכול לראות את ההבדל בין 80 אלף ל 120 אלף ק"מ במזדה 3?

הדרך היחידה לאמת את הקילומטראז' היא בעזרת הקבלות מהטיפולים (הקילומטראז' רשום בכל קבלה).

וזה לא חייב להיות מוסך מורשה מזדה, מוסך רגיל גם הוא מציין רישום של מד אוץ בקבלות הטיפולים.

כדי להיות בטוח, תחפש רכב עם תיעוד הטיפולים מסודר.

אני לא אומר שהבחור משקר, ויש אנשים שמטפלים ברכב בעצמם\מוסך מדרכה.

אבל לרוב זאת הדרך לחסוך, וחוסכים לא רק על מע"מ\מס הכנסה -לפעמים גם מתפשרים על החלפים\איכות העבודה (בגלל המגבלות של התנאים)

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היה מקרה דומה - ק"מ נמוך וללא ספר טיפולים.

התייעצתי בפורום ועם מומחים בנושא שזוהי פרנסתם - אין דרך בטוחה לדעת אם התעסקו עם הק"מ ללא ספר טיפולים, חד וחלק.

* יש דבר אחד קטן אבל זה לא כ"כ רלוונטי כי זה חדש מדי:

כל רכב שעבר טסט מינואר 2010 ואילך, הק"מ שלו נרשם בזמן ביצוע הטסט. אני פשוט לא חושב שזה יהיה כזה רלוונטי לרכב מ-2004.

Bimmer

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשהרכב היה בן שנתיים ועדיין במסגרת אחריות הוא טיפל אצל חבר?

מצטער לא קונה את זה.

לדעתי גם בדיקת מנוע לא תתן תשובה אלא אם הרכב שחוט.

לא חסר מזדה 3 למכירה,אני מאמין שתמצא אם תחפש טוב אחת שיש לה תיעוד מסודר....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכותב מעליי צודק, אין מצב שאין לה ספר בשנים הראשונות של האחריות.

אם אתה ממש נעול על הרכב, תציע לבעל הרכב שיבוא איתך למוסך המורשה בו הוא טופל בשנים הראשונות, כלומר כשהרכב היה תחת אחריות.

אם הוא מסכים, מצוין, תוכל לראות מה עבר על הרכב בשנים הראשונות שלו ואפילו להשוות ק"מ ממוצע :

כלומר אם הוא עשה 60K ב-6 שנים, אז בשנתיים הוא היה צריך לעשות בסביבות ה-20K (מדובר על 10K ממוצע לשנה).

לעומת זאת אם הוא לא יסכים לסוע למוסך המורשה, ברח. כמו שכתבו מעליי, אין סיכויי בחיים שהוא לא טיפל ברכב במוסך מורשה כשזה תחת האחריות - כלומר חינם.

Bimmer

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיכויי בחיים שהוא לא טיפל ברכב במוסך מורשה כשזה תחת האחריות - כלומר חינם???

בתקופת האחריות אין הכרח לטפל במוסך מורשה יבואן (אך הרוב עושים זאת) והטיפולים אינם מתבצעים בחינם. בדרך כלל, כל טיפול במוסך מורשה יבואן עולה יותר מאשר מוסך מורשה רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעומת זאת אם הוא לא יסכים לסוע למוסך המורשה, ברח. כמו שכתבו מעליי, אין סיכויי בחיים שהוא לא טיפל ברכב במוסך מורשה כשזה תחת האחריות - כלומר חינם.

רק תיקון קטן, לרוב טיפולים בשנות האחריות הם בתשלום ולא חינם, אלא שבכל מקרה עושים את הטיפולים במוסך מורשה יבואן כדי לא לפגוע באחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואילו שאלות הייתם ממליצים לשאול את הבחור כדי לגלות אם הוא דובר אמת או לא?

השאלה הראשונה שהייתי שואל, עוד בטלפון, היא אם הרכב רשום על שמו. תחושת הבטן שלי היא, שזה רכב שנמכר ע"י סוחר.

כיום - VOLVO S-80 T-5 מודל 2011

בעבר - VOLVO S-60 T-5 מודל 2003

בעבר - SEAT LEON 1800 אוטו' מודל 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...