Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת סטריאו שפרשה לגמלאות

oorenn
שימו לב! השרשור הזה בן 4992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם,ברכב שלי(מסוג סוזוקי ליאנה) מותקן מערכת סטריאו מובנת,לאחרונה התחילה תופעה שהמערכת מפסיקה לקרוא את הדיסקים,בין אם טיפה שרוטים ובין אם הם חדשים ממש.

זה מתאפיין ברעשים מוזרים שבוקעים מתוך המערכת ולאחר מס' רב של שניות של המתנה מתקבל קוד שגיאה במערכת סטיראו והמערכת פשוט מוציאה את הדיסק . חשוב לציין לפעמים המערכת קורא את הדיסק אך בתקיעות ובקפיצות,משום מה לאחר שזה סוף סוף קורא את הדיסק כאשר מוציאים את הדיסק ,הדיסק רותח!.

אשמח לדעת כיצד ניתן לפתור את הבעיה המוזרה הזאת,או לפחות איך ניתן למזער את התופעה של התקיעות .

חשוב לציין שהבעיה היא רק בקופאקט דיסק,הרדיו עובד מצויין בכל התחנות והתדרים.

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכות מובנות ברכבים זה סיפור מהת*ת. איכות הסאונד שלהם לא בשמיים, לא ניתן לחבר מגבר (בקלות), וכשיש תקלה זה לרוב לא כלכלי לתקן אותן.

אני נוטה להאמין שמוסך סוזוקי לא יסכים לתקן את מנגנון ה CD וימליץ להחליף מכשיר, לחדש או לאחד מפירוק. שתי האפוציות יקרות למדי ובמקרה של הפירוק לך תדע כמה זמן הוא יעבוד עד שגם הוא ישבוק חיים. אתה יכול לנסות את מזלך בשליחת המכשיר למעבדת אלקטרוניקה, אך קשה לי להאמין שמישהו יסכים להתעסק עם מכשיר כזה.

אם המכשיר המקורי הוא ללא שליטה מההגה והצג שלו לא משפיע על תצוגת מחשב הרכב - החלף את המכשיר המקורי במתאם + מכשיר תחליפי, איזה שתבחר. תקבל איכות סאונד טובה יותר ויותר אפשרויות כיוון.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

***אין צורך לצטט את ההודעה שמעליך, קרא את כללי הפורום***

אין לך מושג איזה צרות הרדיו דיסק הזה עושה לי,כאשר אני מפעיל מזגן הוא שובק חיים ומתפקד רק כרדיו.

האמת שאיכות הסאונד שלו איכותית מאוד ולא נופלת ממערכות יקרות יותר(מערכות לא מובנות,בקשר למובנות היא המערכת הכי איכותית שיצא לי לשמוע,פרט לזה שהיא טיפה חלשה בעוצמת המקיסמום שלה,ניתן לשמוע על המקסימום ולקבל באסים וטרבלים בעוצמה טובה בלי לקרוע את האוזניים ובעיקר בלי עיוות הצליל.

לנושא:

משום מה הלילה המערכת חזרה לתפקד כרגיל(כאילו לא קרה כלום),אני בטוח שמחר אחרי טפיחה קלה של השמש היא תחזור להתקלקל.

בעיקרון הרדיו דיסק המובנה הוא לא כזה מובנה. ניתן לשלוף אותו (אם מישהו יודע אשמח לדעת איך),והוא מתפקד כיחידת בודדה (רק רדיו דיסק) בקרי המזגן הם בנפרד .

מחיר למערכת חדשה כנראה היא לא תיהיה ראלית כל כך מהסיבה הברורה שמערכת מקורית עולה ביביי(במכירה הזולה ביותר) כ180 דולר לפני מיסוי ומשלוח.. בארץ אני מאמין יעלה סביב ה1000+.

אני מחר ינסה להתקשר למוקד התמיכה של סוזוקי,אולי יהיה להם תשובה לבעיה המטרידה הזו.

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוציא את פסי הקישוט הכסופים בצדדים הם יושבים על קליפסים

לאחר מכן פתח את הברגים מסביב למערכת ושלוף אותה

בהצלחה!

נסה לנתק את הקונקטור ונסה להשתמש בדיסק ניקוי

בעת ניתוק הקונקטור המתן כמה דקות ואז חבר שוב

נסה להפעיל שוב ודח על תוצאות...

שא ברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שלום לכם,היום התקשרתי למוקד התמיכה של סוזוקי,אחרי מסע של טרטורים בין כל מיני נציגים,הגעתי למחלק חשמל ושם קיבלתי תשובה מוזרה אל גבול החוצפה:

נאמר לי שכנראה המערכת התקלקלה,והם ממליצים לי לגשת למוסך השירות המורשה הקרוב. שם הם יפרקו את המערכת וישלחו אותה לת"א לבדיקה( אגב הבדיקה שהיא בדיקה להצעת מחיר לתיקון*),מכיוון שמוסך השירות של סוזוקי בב"ש נסגר או נעלם,אני צריך לנסוע לעיר אחרת על מנת שיפרקו לי את המערכת שם(הוא ציין ישוב כלשהו שם יש מוסך שירות,אך המוסך הזה רחוק כשעה וחצי נסיעה..).

מה לפי דעתכם צריך לעשות במקרה כזה? עושה הרושם שכדי לתקן את הקומפק דיסק הזה, זה יעלה לי כמו מערכת סאונד חדשה לרכב(עם רמקולים סאב ומגבר)..

אשמח לקבל עצות מכם,אגב שקלתי אולי לקנות דש קידמי של ליאנה GLS(שמגיעה ללא מערכת מובנת),להחליפה במה שיש לי כרגע ופשוט לקנות רדיו דיסק רגיל(אמור לעלות לי גג 600 שקל ).

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אני מגיב פעמים,משום מה אני לא יכול לערוך את ההודעה הקודמת שלי.

ארז אשמח לדעת מהו כבל הקונקטור.

שלפתי את פסי הקישוט ראיתי את הברגים אבל אני מפחד להסתבך.

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון :

פתחתי את הברגים,הוצאת את המערכת מהמגש ניתקתי את הכבל שאמרת לי,חכיתי מס' דקות,החזרתי אבל לצערי עדיין המערכת מסרבת לעבוד עם דיסקים,פעם קוראת את הדיסקים,פעם מסרבת לקרוא.

אגב עם פתיחת המערכת התגלה לי כמה דברים נחמדים :

1. גיליתי שהחברה המייצרת את הקומפקט דיסק הזה היא לא אחרת מאשר חברת מיציבושי ( התאילנדית)

b8bquwb9hypr74svk405.jpg

בנוסף אני חושב למערכת המובנה יש יציאת RCA אשמח לזיהוי היציאה הזאת :

510901jplqwpur06kk96.jpg

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אחרי איפוס המערכת ממשיכה עם הבעיות אז יש לך תקלה מכנית במכשיר.

אם הוא כבר מפורק שווה לשלוח אותו למעבדת אלקטרוניקה טובה, לראות מה היא יכולה לעשות.

אין מה להתפלא בקשר ליצרן המכשיר, ב 99% אם לא 100% מהרכבים המכשירים מגיעים מיצרן צד שלישי וברכבים היפנים השולטים הם מיצובישי, פנסוניק, פוג'יטסיו טן (הבעלים של אקליפס ז"ל) ומטוסיטה.

היציאה שאתה רואה היא לחיבור צ'יינג'ר מקורי, לא RCA.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי איתמר,היום אחרי מסע חיפושים נרחב מצאתי את מה שקיוויתי שיפתור את הבעיה.

מדובר בדיסק ניקוי.הדיסק ניקוי עבד יפה השמיע מוזיקה ,עבדתי לפי ההוראות .. וחשבתי זהו הבעיה נפתרה...

הכנסתי דיסק מוזיקה רגילה,ושוב אותה בעיה..

אחרי שבירת ראש ריצנית עשיתי ניסוי:

צרבתי 2 דיסקים חדשים זהים עם אותו מוזיקה,דיסק הראשון הפלתי על הריצפה והדיסק השני שרמתי

ופה הייתה התפנית :

הדיסק החדש ללא שום שריטה אפילו לא הקלה בויתר ,עבד מצויין לאל תקיעות וריצודים.

לעומת זאת הדיסק השני ( זה שהפלתי בכוונה,והיו עליו מס' שריטות מאוד מאוד מינוריות,לא עמוקות או משהו) היה בעיה של ריצודים קפיאות ושגיאות למניהם.

את הדיסקים הכביכול בעלי השריטות המאוד קטנות הכנסתי לתוך דיסקמן משנות ה90,והופ הם עבדו יפה ללא ריצודים או קפיאות .

לסיכום הגעתי למסקנה שכנראה והעינית הגיעה לסוף חייה ולא מצליחה לדלג על שריטות מינוריות שעל הדיסק.

לפי דעתי עניין של זמן שהיא תפסיק בכלל לקרוא דיסקים.

איתמר מה היית עושה במצב כמו שלי ?

אתמול שהוצאתי את הרדיו דיסק מהמקום שמתי לב שחיבורים החשמל והרמוקלים שלו הם יחודיים,וצריך לבנות להם סלוט אוניברסלי במידה ואני רוצה לשים רדיו דיסק רגיל.

בנתיים הצלחתי למצוא הודעה בפורום כלשהו שמסביר את החיווט מאחורה:

http://www.the12volt.com/installbay/forum_posts.asp~TID~121116~PN~25

עריכה:

עלה לי בראש רעיון שאולי לקנות צ'נג'ר ובכך לחסוך כאבי ראש של פירוק כל הקונסולה ולוותר על קורא הדיסקים המובנה.

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכות מובנות ברכבים זה סיפור מהת*ת. איכות הסאונד שלהם לא בשמיים, לא ניתן לחבר מגבר (בקלות), וכשיש תקלה זה לרוב לא כלכלי לתקן אותן.

איתמר.

מעניין למה אתה אומר את זה... :roflmao:

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אורן מה שלומך ?

אתה הופך עיניין פשוט ולא כל כך יקר (יחסית) לעיניין מסובך שבסוף אם תעשה טעות חס וחלילה גם יעלה לך יותר יקר

לפי הבנתי אין לך הרבה מושג בהרכבה \ פירוק רדיו ברכב למה אתה מתעסק אם זה ומחפש צרות שיגמרו בסוף בכסף ?

גש למתקין שיפרק את הרדיו המקורי וירכיב לך במקומו מכשיר רדיו בסביבות 600-700 ש"ח (במחיר הזה היום תקבל גם מכשיר עם USB וכניסת AUX)

אני מבטיח לך שכל מתקין יידע להסתדר בתוך מספר שניות עם התקע שלך אל מול החיבור של המכשיר התחליפי

מה שלך נראה כדבר מסובך

יום טוב

דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שלום דרור,הבעיה היא שעל מנת להחליף רדיו דיסק צרכים להחליף את כל הקונסולה של הדש'.

בעיקרון אני צריך ללכת לפירוקיה ולחפש קונסולה של ליאנה ברמת גימור GLS שם אין רדיו דיסק מובנה.

אגב הקונסולה הזאת כוללת ,רדיו דיסק,יציאות המזגן,כפתור משולש,ו3 כפתורי הפעלת המזגן:

liana-(1)_wa.jpg

או לחילופין לנסות ולקנות את המוצר הזה מאייבי,למרות שמצאתי אותו רק באמזון

http://www.amazon.co.uk/SUZUKI-VITARA-STEREO-ADAPTOR-SURROUND/dp/B003KSO4OW

21CvbSs3liL._SL500_AA300_.jpg

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שלום חברים!

רציתי לעדכן אותכם בנושא:

היום בזבזתי 4 שעות מהחיים שלי עלמנת לחפש פיתרון..לצערי לא מצאתי שום פיתרון :

1.הלכתי למוסך סוזוקי,שם נאמר לי הדברים האלו :" לצערך אחריות הרכב של פגה,מכייון שהיא פגה איננו יכולים לטפל במערכת הסטריאו המובנת,בנוסף שביקשתי לברר על הזמנה של מערכת חדשה כזאת נאמר לי שלא ניתן להזמין כזאת חדשה ( לא עכשיו ולא בעתיד).מכייון שראו את העצבים שלי מהנושא הפנו אותי לטכנאי שאמור לפתור את הבעיה.

2.משם הלכתי לאותו טכנאי שאמור לתקן מערכות חשמל לרכב וכו',שאלתי אותו כמה יעלה תיקון למערכת בעלת עינית פגועה ,המוכר ענה לי באופן יפה "400 ש"ח כולל מע"מ לא כולל פירוק " הלכתי להראות לו את הבעיה..ואז המחיר השתנה ונאמר לי ככה" אני רואה שיש לך מערכת מובנה,מכייון ששי לך מערכת מובנה תיקון יעלה סביב ה600 שקל וגם אז אני לא בטוח שנצליח לפתור את הבעיה".

אמרתי לו תודה ויצאתי.

3.הלכתי ל4 פירוקיות שונות..משום מה לא הייתה שם ליאנה אחת!,הלכתי דווקא לפירוקיות עם מכוניות חדשות. בסופו של דבר לא מצאתי וכששאלתי אם ניתן להשיג אצלהם מתישהו רדיו דיסק או לפחות דש של ליאנה ללא מערכת.. נאמר לי שלא אמור להיות בקרוב @_@..

4.משם הלכתי לחנות אודיו ידועה בעיר ( בומב באס)..אמרו לי שניתן להחליף את המערכת המובנת בדאבל דין או במערכת רגילה,אבל את זה אני יוכל לברר מחר כאשר הבנאדם שמתמחה יהיה .....

לסיכום: אין לי מושג מה עושים,מה שכן חוצפה מצד חברת סוזוקי שהיא לא תומכת במוצרים שלה(גם אם בתשלום מצידי) ! בתום תקופת האחריות...לא לדבר שהם לא מייבאים חלקים אלקטרונים לרכב.. ( הרכב שנת 07.. לא משהו רחוק שנים.. )

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סעיף מס' 1: אין דבר כזה. יש חוק והחוק מחייב את היבואנית להמשיך ולייבא את כל החלפים לדגם מסויים למשך מספר שנים לאחר שהפסיק יצורו או שיווקו, אאל"ט מדובר ב 7 שנים.

לגבי המתאם, אני בטוח שניתן להשיג מתאם לליאנה בארץ ואם לא אז יש אי-ביי. באי-ביי גם תמצא מערכת מקורית ומשומשת לליאנה בכלום כסף.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...