Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב המלצות לסדרות טלוויזיה

SmartCoupe

פוסטים מומלצים

מדלית הנאורות כבר הדרך אליך בדואר, את זה כבר סיכמנו. 
ושוב, כי זה הולך נגד הlore, כמו הדוגמה שכבר נתנו כאן, לסרט על העבדות בארה"ב אבל יעשו עבדים לבנים, מזל שיש קהל כמוך שלא ישים לב לכן זה אפשרי

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 3.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 15 דקות, Nemesis כתב:

אז מה אם זה נגד ה- Lore?

איך זה משפיע על הסיפור בצורה כלשהי?

שאלה אמיתית? ״אז מה אם זה נגד הסיפור, איך זה משפיע על הסיפור״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה אמיתית מאוד.

צבע העור שלהם הוא סיפור רקע.

גם אם יספרו בסיפור שאלף משה נוהג קודם ללבוש את שתי הגרביים ואז שתי נעליים, ואילו בסרט גרב - נעל - גרב נעל, זה לא משנה אפילו שזה נגד הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כדאי לפצל את זה לדיון אחר?

אביא דוגמא לנזק שהדבר הזה עושה גם ביצירה חדשה - RESIDENT ALIEN. סדרה חביבה על חייזר שבא להשמיד את כדור הארץ ונתקע כאן.

מה שבעיקר עניין אותי בה הוא alan tudyk  שחקן חביב שה"רובוטיות" של המשחק שלו מתאימה כמו כפפה ליד לתפקיד.

כל המסביב היה פשוט הטפות ליברליות (אפילו בלי לנסות להסוות את זה כ"עלילה").

רוב הזמן פשוט דילגתי על כל המסביב (ממילא לא היה קשור) וצפיתי רק בקטעים שעניינו אותי.

בעונה הזו נשברתי - כנראה שראו שכל הנ"ל לא מספיק אז הפכו את כל הדמויות הגבריות לבעלי IQ 60 (בלי הגזמה) ואת כל הנשיות לגאונות שעושות הכל והגברים לוקחים להם את הקרדיט.

ויתרתי. שימשיכו עם כל הזבל הזה עד שיפשטו רגל. גם ככה הרווחים שלהם נחצו בחצי. נראה שHBO MAX כבר הבינה והתחילה לנקוט צעדים.

אפילו מכונת הפרופוגנדה העונה לשם נטפליקס עשתה כמה צעדים מינוריים בכיוון.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Nemesis כתב:

בכל אופן, ראיתי תחילה את הפרק הראשון. לא הבנתי על איזה אלף שחור אתם מדברים. אתמול בערב ראיתי את הפרק השני ואז שמתי לב אליו. 

באמת קשה לי להבין למה זה בכלל מזיז למישהו. 

זה מזיז כי התיאור הטולקיני אומר בפירוש שהם לבנים, אבל אני מסכים שזה באמת לא כזה משנה, כל זמן שלא לוקחים את גנדלף ועושים אותו שחור...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אנשים איבדו את היושרה שלהם, בגלל זה הם מספרים לעצמם ולסביבה שהם לא רואים גזע/מין/דת ממש כולם הופכים לAI כשמסתכלים על אנשים... אלא שאופס גם כשמנסים את זה המחשב הופך ל"גזען" והפרויקט מושמד

לפני 49 דקות, Nemesis כתב:

גם אם יספרו בסיפור שאלף משה נוהג קודם ללבוש את שתי הגרביים ואז שתי נעליים, ואילו בסרט גרב - נעל - גרב נעל, זה לא משנה אפילו שזה נגד הסיפור.

תבדיל בין מי הם למה הם עושים
who you are vs what you do
תעשו אלף לבן עם מראה אירופאי שהתפתח לא להיות גזען - תפאדל
אלפים שחורים? וכולם סבבה עם זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כאן הערה בצד

בתור יליד שנות ה-70׳, שגדל טרם העלייה הגדולה מאתיופיה רב הזמן, לא ראינו כאן אנשים שמוצאם מאפריקה המשוונית. השחורים שראינו היו מג׳יק ג׳ונסון, אדי מרפי, מייקל ג׳קסון, אחרי זה... מייקל ג׳ורדן, ביל קוסבי. בתור ילד הסטריאוטיפ של השחורים בארה״ב היה אצלי מאוד מאוד חיובי...

נ.ב. גם Different Strokes (מה שנקרא ״על טעם ועל ריח״).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Mech Morphix כתב:

תבדיל בין מי הם למה הם עושים
who you are vs what you do
תעשו אלף לבן עם מראה אירופאי שהתפתח לא להיות גזען - תפאדל
אלפים שחורים? וכולם סבבה עם זה?

לא הבנתי, what you do מנותק יותר מ- who you are מאשר צבע העור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום, הבנתי שהבעיה עם אלפים שחורים נובעת מחוסר הדיוק ההיסטורי. כי הרי האלפים מבוססים על דמויות אמיתיות ואירועים היסטוריים ולא על עולם דמיוני.

אנחנו סבבה עם קוסמים, גמדים, רוחות רפאים ועצנים, אבל אלפים שחורים? פה אנחנו חייבים לשים את הגבול.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא הנקודה. ברור שבעולם פנטזיה כל ההגיון עף מהחלון, אבל אני מבין את הנקודה שלו. בוסס כבר בlore שהם משהו מאוד מוגדר (לבנים עליונים), לבוא ולעשות אותם עכשיו שחורים לא משרת שום דבר בהקשר של העלילה חוץ מאשר את תרבות הpc ולא לפגוע באף אחד חס וחלילה, כי כולם נהיו פתיתי שלג. 
העניין פה הוא הצביעות. האם זה עובד הפוך? יקחו דמויות שחורות ויעשו אותן לבנות? את זה כולם יודעים שבחיים לא יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, פינדר כתב:

לסיכום, הבנתי שהבעיה עם אלפים שחורים נובעת מחוסר הדיוק ההיסטורי. כי הרי האלפים מבוססים על דמויות אמיתיות ואירועים היסטוריים ולא על עולם דמיוני.

אנחנו סבבה עם קוסמים, גמדים, רוחות רפאים ועצנים, אבל אלפים שחורים? פה אנחנו חייבים לשים את הגבול.

לזה פאלו התייחס מוקדם יותר עם הלורדים האנגליים השחורים. אנחנו סבבה עם הלור, כמו שהוא. לא אומר שצריך להצית את מטה אמזון עכשיו, צפו במה שבא לכם. אבל זו הסיבה שהרבה מעריצי LoTR מחרבנים על הסדרה החדשה ואמזון מוחקים ביקורות בIMDB. 

כתוספת, יותר לקל להפקה לקחת דמות/faction מבוססים ואהובים ולהחליף אותה בשחקן שחור/היספני/מגוון בשם הפרוגרסיביות. הכי קל, לא צריך להוסיף שום דבר ובום אנחנו נאורים. זה יותר גזעני מגזעני. token black person. 

עריכה אחרונה על ידי Mech Morphix
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...