Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול נהיגה בגרמניה/אנגליה

orgabay87
שימו לב! השרשור הזה בן 5138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני ואבא שלי מתכננים טיול במסלולים בחו"ל באזור חודש יוני. התכנון הוא להשכיר רכב ספורטיבי (פורשה או ב.מ.וו) ולטייל איתו בין נהיגה במסלולים לבין אתרים מוטורים כמו חברות ומוזיאונים. משך הטיול המתוכנן הוא כ-5 ימים.

בתחילה חשבנו על גרמניה בעיקר בגלל היצרנים והרינג המפורסם אבל לאחר חיפוש בפורום ראיתי שגם באנגליה יש אטרקציות לא רעות בכלל.

אבקש עזרה במספר נושאים:

1.השכרת הרכב - האם עדיף לאסוף אותו משדה התעופה או מהחברה? האם למישהו יש נסיון עם חברות בחו"ל? אם אני מזמין רכב ספציפי יש סיכוי שאקבל אחר? אני בן 22 עם רשיון 5 שנים יש בעיה עם רכבים מסויימים?

2. מסלולים - אילו מסלולים ישנם שפתוחים לנהיגה עם הרכב ישנם בארצות הנ"ל? אם למישהו יש נסיון איתם אשמח לקבל חו"ד.

3. אם למישהו יש אתרים שמפרטים או שנותנים טיפים לטיול שכזה אני אשמח.

תודה לכל העוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. את המכוניות שאתה מתעניין בהן בדרך כלל לא מזמינים מהרץ. מדובר בחברות שמתמחות בזה, ובד"כ מתמחרות לפי רכב ולאו דווקא לפי קטגוריה. בהחלט קיימת אפשרות לבעיות עם מכוניות מושכרות בגיל כזה - במיוחד כשמדובר במכוניות ספורטיביות. יש חברות שמגבילות את הגיל למינימום 24, יש חברות שקונסות ויש חברות עם תנאים אחרים. בכל מקרה, כדאי לבדוק מול כל חברה ספציפית ולא להתבייש ולהרים טלפון אליהם. אני חושב שעדיף לכם להשכיר מכונית מחברות יעודיות שעובדות בקרבה לכל מסלול מירוצים גדול. להשכיר פורשה ליום מסלול ובשאר להתנייד עם מכונית "רגילה" יהיה זול בהרבה מלערוך את כל המסע עם רכב כזה (מה גם שעל רוב המכוניות מהסוג הזה יש הגבלות מרחק).

2. בגרמניה יש כמובן את המסלול המפורסם בעולם - הנורבורגרינג. הוא פתוח לציבור הרחב בימים מסויימים, אבל הוא מסלול אינטנסיבי וקצת קשה למתחילים. באנגליה יש תרבות מפותחת של track days - ימי מסלול פתוחים לציבור הרחב. תריץ חיפוש קצר בגוגל ותמצא עשרות תוצאות רלוונטיות. אם אתה מחפש להתמקד בנהיגה במסלולים ואתה מתחיל, אולי כדאי להתמקד בבריטניה שלענ"ד ידידותית יותר עבור חובבנים.

נקודה נוספת שלא התייחסת אליה - ביטוח. לא כל חברת השכרה תבטח את הרכב שלך עבור נהיגה במסלול מירוצים. חשוב מאוד לבדוק זאת עם חברת ההשכרה ולקרוא את האותיות הקטנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אענה בקשר לגרמניה:

1. אני לא יודע מה התקציב, אבל אפשר להשיג מאוויס פורשה 911 ב-200-250 יורו ליום, כתלות בכושר המיקוח שלכם. יש גם מכוניות זולות יותר, כמובן. וכן - אפשר לקחת מהשדה בפרנקפורט נניח. אם אתה מזמין רכב ברמה של ה-911 אתה תקבל את הרכב שהזמנת, אך לא בהכרח בפורמט המבוקש (נניח קאררה S ידנית) - מומלץ להתקשר כמה ימים קודם כדי לשריין את הרכב הספציפי. אם אתה בן 22 אז לצערך רוב הסיכויים שלא תוכל לשכור רכב ממדרגת הפרימיום ותצטרך להסתפק במשהו בסיסי יותר כמו אודי TT נניח.

2. בצע חיפוש באינטרנט אחר מסלולים בגרמניה ובדוק ימי מסלול. כנס לאתר של הרינג ובדוק מתי הוא פתוח - תכנן את ההגעה שלך בהתאם (פתוח ליום שלם בעיקר בסופ"שים). נסה להגיע בסופ"שים שהוא פתוח יומיים מלאים. שים לב שברכב מהשכרה אסור לנהוג ברינג ולא יהיה לך ביטוח במקרה של תאונה.

אפשרויות נוספות הן לשכור רכב ייעודי לנהיגה ברינג אצל אחת החברות שעושות זאת וממוקמות ליד הרינג (חפש ברשת, לא בעיה למצוא). למכוניות האלה יש ביטוח, אבל ההשכרה יקרה משמעותית.

אם אתה נוסע לרינג - מומלץ לשחק במחשב או ב-PS קודם בשביל להכיר אותו. משחקים מתאימים הם GT4 או NFS החדש.

בגרמניה יש מוזיאונים של פורשה, מרצדס, ב.מ.וו ועוד - חפש ברשת.

אנגליה - בתחילת יולי מתקיים שם פסטיבל goodwood (חפש ברשת) - מאוד שווה. לא בעיה למצוא גם מסלולים. שים לב שהנהיגה שם היא בצד שמאל (הגה בצד ימין) וצריך להתרגל. בנוסף, יש שם הגבלות מהירות חמורות יותר מבגרמניה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחור, אתה לא בכיוון.

אם אלה השאלות שאתה שואל עכשיו, לא הייתי בונה על טיול ביוני. אולי יוני 2011.

תריץ חיפוש בפורום ובגוגל, תעבור על פורום למטייל וכד', תציץ באתרים של חברות

ההשכרה השונות... בקיצור, תעשה את שיעורי הבית שלך.

נכון לעכשיו, השאלות שלך כלליות מדי, אני לא יודע בכלל מאיפה להתחיל לענות עליהן.

בהתחשב במצב הנוכחי, הייתי ממליץ להימנע מהטיול בשלב זה, להתכונן היטב ולצאת

אליו כשיהיה לך את כל המידע. אני מבטיח לך שזה שווה את ההמתנה ושבסוף הטיול

יצא גם מעניין יותר וגם זול יותר. אם כבר סגרתם על יוני הקרוב, הייתי מחפש יעדים

אחרים ונסיעה עם אופי קצת יותר רגוע.

נ.ב. פסטיבל גודווד כרוך בעלויות לא קטנות. אני בעצמי שוקל לנסוע לשם ביולי, אך

לאור המחירים והלוגיסטיקה הבעייתית, כנראה שאוותר על הרעיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השכרת רכב,

באנגליה יש את AVIS PRESTIGE, זה אתר של רכבי יוקרה להשכרה אך ורק באנגליה, כמו כן מספר מצומצם של נקודות לקחת את הרכב, האתר:

http://www.avisprestige.com/

בגרמניה כמו שצויין, ניתן להשכיר דרך AVIS מס' גירסאות של פורשה, הלינק הוא:

http://www.avis.de/Fahrzeuge/Prestige-Flotte

דרך סיקסט גם יש אופציות להשכרת רכבים מיוחדים, אך באנגליה יש את המגוון הכי רחב של רכבי יוקרה, מה שסיקסט לא יכולים להתחרות באוויס. באוויס פרסטיג' יש מגוון החל מאאודי A4 עד בנטלי רודסטר, מזרטי, למבורגיני וכו'.

Skoda Octavia MK III 1.8TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנגליה - בתחילת יולי מתקיים שם פסטיבל goodwood (חפש ברשת) - מאוד שווה. לא בעיה למצוא גם מסלולים. שים לב שהנהיגה שם היא בצד שמאל (הגה בצד ימין) וצריך להתרגל. בנוסף, יש שם הגבלות מהירות חמורות יותר מבגרמניה.

רוני

נ.ב. פסטיבל גודווד כרוך בעלויות לא קטנות. אני בעצמי שוקל לנסוע לשם ביולי, אך

לאור המחירים והלוגיסטיקה הבעייתית, כנראה שאוותר על הרעיון.

לאחר שנים שבהם אני מזיל ריר על תמונות מהפסטיבל, אני שוקל ברצינות לטוס לשם, כמתנת יום-הולדת לעצמי.

השנה החליטו לערוך גם תערוכת מכוניות בת יום אחד, ביום חמישי שלפני שלושת ימי הפסטיבל.

עם זאת, כמו שדריש ציין, זה כרוך בעלויות לא קטנות ובלוגיסטיקה בעייתית; מבחינתי, קשה לנהוג בכבישי הממלכה (ההגה וכו') ולכן נצטרך להסתמך על תח"צ (איך היא שם?) והמסלול עצמו נמצא בדרום המדינה- במרחק מה מלונדון ואטרקציות מוטוריות נוספות בהם ארצה לבקר (המסלול והמוזיאון בדונינגטון, סילברסטון).

רוני, קראתי את הכתבות באוטו; האם ניתן לקבל טיפים שימושיים נוספים מכתבי הירחון שביקרו בפסטיבל (לינה בקרבת מקום, טיסות)?

אם מישהו נוסף מתכנן לטוס ולבקר בפסטיבל, יש הרבה מידע שימושי בפורום הנוסטלגיה של אטלס-אוטוספורט (TNF), כמו בשרשור הזה, לדוגמא, מהשנה שעברה.

יגאל,

ממשיך לחלום.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לקשר אותך עם אנשים מהמערכת שהיו שם. אגב, בעזרת המי-שלא-תרצה, יש סיכוי שאהיה שם בעצמי השנה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...