Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרוורס לא נכנס כאשר הרכב קר ,קיה קרניבל אוטו' טורבו דיזל 2002

~shay~
שימו לב! השרשור הזה בן 5946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

כבר בערך חודש שהגיר משחק לו בהילוכים(לאחר במפר או האטה הוא משחק בין ראשון לשני),ומשבוע שעבר הרוורס משתלב לאחר כ10 שניות + גז.

היום האוטו ביקר במוסך(מורשה קיה) וישר קבעו שהגיר מראה סימנים ,ושבעוד זמן קצר הוא ישבוק חיים.

לבנתיים אמרו לי להימנע משילוב לרוורס. כדאי לחנות על הכביש ולא בחנייה?(כדי להימנע מנסיעה רוורס)

האם הגיוני שתוך 130K ילך גיר ?(בטיפול החליפו לי פולי מרכזי כי הוא יתעקם האם זה אומר משהו על איכות החלקים?!)

האם ניתן לפנות ליבואן או משהו כי האוטו הזה לא מפסיק לעשות בעיות מהיום שקיבלנו אותו.

אגב, יש קשר בין הבעיות בגיר לבין זה שהיום הותקנה עלוקה לאזעקה?(לביטוח לא מספיר איתוראן)

כמה אמור לעלות גיר מפירוק? והאם ניתן להתקין את הגיר של הקיה החדשה (5 הילוכים טיפטרוניק)?

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אלו סימנים שהגיר מתקרב לסוף חייו וכבר נימצא בלבים אחרונים.

הגיר יכול ללכת גם אחרי 10K קילומטר ולא בהכרח אחרי 130K, הכל תלוי מאופן נהיגה, לחיצה על גז וברקס באותו זמן מקצרת את חיי הגיר או למשאל לחיצה על גז ושילוב להילוך.

יכול להיות שמשתלם לך לשפץ את הגיר.

ד"א כשאתה בירידה ולא לוחץ על גז, האם אתה שומע מכיוון גיר רעש כמו של טורבינה? זה סימן לשמן גיר חסר.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הגיר עושה בעיות בין שבוע לחודש אז העלוקה שהותקנה היום לא אשמה.

מה היתה הדיאגנוזה המדוייקת לגיר?

להגיד גיר הלך וצריך לשפץ זה הכי קל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקופה האחרונה אני די לחצתי על הגז כי המנוע לא סחב ,אבל זה לא נראה לי קשור, אף פעם לא נתתי גז וברקס או גז ושילוב.

מחר או עוד יומים אני חוזר אליהם להבין בדיוק על מה מדובר ואני יבקש להתחבר למחשב.

האם כדי לגשת למכון גירים אוטומטיים ?האם כדי לנסוע לספי מפתח תקווה?

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך ביצעו את הבדיקה שהוזכרה לא מזמן בפורום- לחיצה על הברקס ,תוך כדי שילוב לR או D ולתת גז .

התוצאות:

2500 סל"ד במקום 2300 סל"ד במקור,על סמך זה הם קבעו שהגיר מראה סימנים.

לבינתיים שהרכב חם יש ממש שנייה +- עד שנכנס ההילוך R, בD הכל מצויין.

הבדיקה בוצעה במוסך מורשה קיה נתניה.

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש באמת הבדל ב200סל"ד?

בדקתי היום שמן גיר והוא קיבל צבע יותר קרוב לחום מאשר אדום.

כדי להחליף?(הוחלף לפני 10K)

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי 10K , צבע השמן אמור לשנות את צבעו מאדום לגוון חום, אין שום בעיה בהקשר הזה.

לגבי בדיקת חנק, ישנן הוראות יצרן האומרות בדיוק מהם טווחי הסל"ד לכל ההילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השהייה כזו בשילוב להילוך בהחלט מראה על בעייה מכנית בתיבה, לא בטוח כלל שיש צורף בשיפוץ מלא של התיבה ויתכן כי רק המוח ההידראולי או חלק כלשהו אחר ידרוש טיפול/תיקון/שיפוץ.

אני לא ממליץ לחכות כי בעיות שילוב להילוך בודד גורמות להווצרות שחק רב של חלקי המצמד/בלם של אותו הילוך והנזק רק ילך ויגדל עד למצב שיצריך שיפוץ תיבה מלא.

גש בהקדם למכון גירים לצורוך אבחון ותיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול מאוד שייש לי פיתרון בישבילך תרוקן את כל השמן מהמיכל לאחר מיכן תחליף שמן+פיטר(מומלץ פילטר מקורי+שמן של חברת וולוולין +תוסף פלשינג jb סע עים הרכב שבוע וחצי ושוב תרוקן את השמן מלא שמן חדש+תוסף שלjb אבל פחית ירוקה ואז תגיד לי אים הבעייה היסתדרה פשוט עוד קצת סבלנות אבל בסוף זה ישתלם לך גם למצב רוח וגם לכיס באהבה אייל

:roll:eyal tecnical

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...