Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור רעש מהאגזוז

פוסטים מומלצים

היי מה קורה יש לי גולף 1.4 ורציתי לשפר לה ממש קצת את הרעש מהאגזוז כי כרגע הרכב ממש שקט 

השאלה היא כזאת 

יש אצלי ברכב אחרי הרזנטור שתי יציאות קטנות של האגזוז ושמתי לב שאם אני סותם קצת את אחת מהיציאות של האגזוז אז יש קצת רעש יותר טוב 

השאלה האם זה יכול להשפיע על הביצועים של המנוע 

או לפגום ברזנטור עצמו כשאגזוז אחד קצת סתום 

(זה לא שתי אגזוזים נפרדים שתי האגזוזים יוצאים צמודים אחד לשני מהרזנטור בסוף ) 

תודה מראש 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפור זה בעיני המתבונן, הדבר הזה הוא סוג של משרוקית שעושה כאילו רעש של טורבו אבל מהאגזוז.

חבר הביא לי פעם והרכבנו ביונדאי, עשה שריקה מעצבנת גם בלחיצה הכי עדינה על הגז.

אם אתה מחפש שינוי בצליל המנוע לא תהיה לך ברירה אלא להחליף דוד אגזוז או לכל הפחות לרוקן את הרזונטור.

אגב יש מקום בבאר שבע שיודע להוריד את הרזונטור, לפרוס אותו ולרוקן את התוכן ואז לרתך חזרה את הדוד של הרזונטור כאילו הוא מקורי והוא מחזיר למקום כשהתפר של הריתוך נמצא למעלה כך שלא רואים בטסט שמישהו התעסק איתו.

ההבדל בצליל תלוי בסוג ובתצורת הרזונטור עצמו, אצל הואגיות זה יותר משמעותי מאשר רכבים אחרים.

תעשה חיפוש באינטרנט או בפייסבוק, ניסיתי למצוא את שם החברה בחיפוש זריז אבל לא מצאתי ואני לא זוכר איך קוראים להם, בטוח שאם קצת התעסקות תצליח למצוא אותם.

האלתור הזה כל עוד נעשה נכון בלי שיראו סימנים ויזואלים של התעסקות יעלה את הסיכוי שלך לעבור טסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

המשרוקית הזו זה צעצוע מצחיק. במיוחד שלרכב שלו כבר יש טורבו, לשים לו משרוקית טורבו זה עוד יותר מצחיק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע ברצינות, אנחנו מדברים פה על גולף 1.4.

איזה רעש בדיוק אתה רוצה שהוא יעשה, רעש שמי שמישמע ויראה את האוטו ולכל הפחות עם הבנה מינימלית, יעשה face palm וישאל "מי זה הליצן הזה"

או מי שלא מבין יסתכל וישאל "מי זה המטרד הזה"

הרכב הוא משפחתית רגילה וממוצעת מעבר לזה שהיא לא אמורה להרעיש, אם תעשה שינויים בצנרת על מנת שהיא תרעיש זה יהיה רעש מזעזע, חבל על הזמן, הכסף וההתעסקות.

יש רכבים אחרים אם רעש זה מה שמעניין אותך.

*נב אומר את זה מנסיון יצא לי לראות לא פעם גולף 1.4 שחושב שהוא "רכב ספורט" ועושה שינויים בדודים(ממש במקרה זה כמעט תמיד מדובר בבני דודינו), זה פשוט מביך, אין דרך אחרת לתאר את המחזה הזה.

עריכה אחרונה על ידי ik3
  • אהבתי 2

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ik3 כתב:

רגע ברצינות, אנחנו מדברים פה על גולף 1.4.

איזה רעש בדיוק אתה רוצה שהוא יעשה, רעש שמי שמישמע ויראה את האוטו ולכל הפחות עם הבנה מינימלית, יעשה face palm וישאל "מי זה הליצן הזה"

או מי שלא מבין יסתכל וישאל "מי זה המטרד הזה"

הרכב הוא משפחתית רגילה וממוצעת מעבר לזה שהיא לא אמורה להרעיש, אם תעשה שינויים בצנרת על מנת שהיא תרעיש זה יהיה רעש מזעזע, חבל על הזמן, הכסף וההתעסקות.

יש רכבים אחרים אם רעש זה מה שמעניין אותך.

*נב אומר את זה מנסיון יצא לי לראות לא פעם גולף 1.4 שחושב שהוא "רכב ספורט" ועושה שינויים בדודים(ממש במקרה זה כמעט תמיד מדובר בבני דודינו), זה פשוט מביך, אין דרך אחרת לתאר את המחזה הזה.

למה לבעלי ליאון FR עם מנוע זהה מותר ולגולף אסור? למה לשירוקו עם מנוע 1.4 מותר ולכל מיני אלפות עם מנוע כזה (שלא לדבר על אבארת) ואפשר להמשיך את הרשימה עוד ועוד. 

אם זה מה שעושה לו טוב, שיילך על זה וישים דוד ספורטיבי. כל אחד וההנאה שלו. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל המכוניות זה פטטי, גם בדגמים שהזכרת וגם בגולף. האבארתים בכלל אני לא מבין למה אנשים עושים את זה לעצמם.

בפעם האחרונה ששכרתי BMW חדישה בחו"ל, לא יכולתי לסבול נהיגה במצב "ספורט" כי זה הפעיל  רעש אגזוז מלאכותי מעצבן.

יש לי גולף 1.4 טורבו וטוב השקט שלה. ויש לי BMW אטמוספרית 6 צילינדר עם צליל מענג. לא מבין אנשים שמשנים את הצליל המקורי.

אם כבר, אפשר גם ככה:

https://youtube.com/shorts/2aludZJ_sG0?si=yOQL1wZgHSTmLiGi

• אהבתי 1
  • מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי האישית: רכב עם מנוע קטן לא צריך להיות רועש כי... המנוע שלו לא רועש, בהגדרה. כשאני רואה Audi TT עם מנוע 2,000 סמ״ק, אני לא מצפה שיהיה לה צליל חזק.

ברכב שלי יש מנוע גדול, אז הוא עושה רעש. זה given, אין לי מה לעשות עם זה. האם הייתי רוצה שהשכנים לא יעשו פרצוף כשאני מניע אותו בבוקר? מאוד. אבל אין לי ברירה כי זה המנוע.  אבל 1,400? תעשה מה שבא לך כמובן, אבל לדעתי אתה סתם תשרוף פה המון כסף וזה יראה מגוחך.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא רק לעוצמת הרעש אלא גם צליל המנוע.

לרוב מנועי 4 צילינדר המודרניים יש צליל סתמי, זה לא גרגור כמו של מנוע 6 או 8 צילינדרים. לא משנה כמה תתעסק בצנרת הפליטה זה לא יגרום לרכב להישמע טוב, רק יותר קולני.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, BRAVO30 כתב:

למה לבעלי ליאון FR עם מנוע זהה מותר ולגולף אסור? למה לשירוקו עם מנוע 1.4 מותר ולכל מיני אלפות עם מנוע כזה (שלא לדבר על אבארת) ואפשר להמשיך את הרשימה עוד ועוד. 

אם זה מה שעושה לו טוב, שיילך על זה וישים דוד ספורטיבי. כל אחד וההנאה שלו. 

אולי פרט לאברט(ולאלפות שסוג של אחיות שלו) כל מה שציינת הם רכבים עם רעש מזעזע, האם אנשים עושים את זה? כן, האם אנשים עם טעם עושים? לא, כמו שאמרתי בהודעה הקודמת רוב מי שעם הרכבים האלה שציינת ועושה כל מני שינויי רעש באגזוז הם בני דודינו.

היחידה כאן שיוצאת דופן זו האברט ששם באמת יש רעש חמוד ויחודי מאוד, לא חזק כי זה מנוע קטן, אבל באופן מפתיע נשמע יפה בסהכ, וגם ברכב הזה אתה דיי לא צריך לגעת באגזוז כי מהחברה הוא נשמע אחלה

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור למה מתווכחים איתו, הוא לא שאל לדעתנו אם הרעש יפה או לא יפה, הוא ביקש עצה איך להגביר את הרעש.

ואם יגביר וימצא חן בעינייו אז סבבה, זה האוטו שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...