Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המסע לחידוש ביטוח רכב | מוגש כשירות לציבור

Electron

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, Electron כתב:

-ביטוח חובה + ג' (2024) יותר יקר מביטוח חובה +מקיף (2022) ה-ז-י-ה (עבר ביטוחי נקי)
-ביטוח הרכב התייקר בהערכה גסה בלפחות 62%! בהשווה ל-2022. ארץ השודים וולקום.

ב-2 השורות האלו, למעשה ענית לעצמך.

אם תשווה את עלות ביטוח חובה + מקיף בשנת 2024 לעלות בשנת 2022, תראה הפרש גדול (עליית מחירים עקב עלייה משמעותית בגניבות רכב).

מאידך, ביטוח צד ג' - למרות שהוא לא נותן כיסוי לגניבות, עדיין מדובר ברכב יחסית ישן. פחות בטיחותי. לכן, הסיכוי הסטטיסטי (והסיכון לחברת הביטוח) למעורבות בתאונה - יותר גדול לעומת רכב חדיש (יש עלייה במחירי חלפים).  לכן גם ביטוח זה מתייקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבטיחות של רכב ישן, והסיכוי שלו להשתתף בתאונה, לא השתנו בשנתיים. וגם לא ישתנו בעוד שנתיים, או ארבע, או שמונה באופן משמעותי. אולי בעוד שמונה שנים, רכב שהיה חדש היום יהיה בעל סיכוי נמוך יותר לתאונה בזכות מערכות בטיחות אקטיביות (למרות שגם שם, אני לא בטוח עד כמה זה משפיע - לראייה, ההבדל בביטוחי חובה הוא לא דרסטי). ובכל מקרה, בטיחות של רכב חדש לא מגבירה את הסיכוי לתאונה ברכב ישן באופן (רק יחסי).

הסיבה היחידה שאמורה להיות לעליה משמעותית בעלויות ביטוח צד ג' זו עליה משמעותית בעלויות חלפים או במחיר הממוצע של הרכבים הנעים על כבישי ישראל (השני גורר גם את הראשון).

אמנם הייתה עליה כזו, אך אני לא בטוח שעליה במחירי צד ג' תואמת אותה, ולכן אנשים מרגישים שהם מסבסדים את מחירי הביטוח המקיף.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, פאר האורה כתב:

תודה, מרשים. מעניין אם זו יוזמה של שרת התחבורה. לא הכרתי את זה לפני. אתחיל להשתמש.

יוזמה ותיקה של משרד האוצר והמפקח על הביטוח - יש כזה עבור כל סוג של ביטוח.

לפני 3 שעות, guya72 כתב:

אם תשווה את עלות ביטוח חובה + מקיף בשנת 2024 לעלות בשנת 2022, תראה הפרש גדול (עליית מחירים עקב עלייה משמעותית בגניבות רכב).

דיברנו על זה בעבר, רוב עליית מחירי הביטוח נובע מעליית מחירי הרכב החדשים והחלפים.

יתכן ויותר נוח לחברות הביטוח להסיט את הטענות נגדם לכיוון של גניבת הרכבים מאשר לכיוון עליות המחירים (לא כורתים את הענף שעליו יושבים וכו' וכו'...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, רכוב כעומד כתב:

מסקרן אותי

תוכל לפרט

בנאדם על שפשוף ברכב הוריד את האוטו מהכביש בטענה לרשימת פגיעות ארוכה,

בפועל בנס המצלמת דרך שלי תיעדה לפחות אחד ממוקדי הנזק שנטענו ע"י הנפגע ממש שניה לפני התאונה, וראים בבירור שהפגיעה היתה שם קודם, פגיעה שניה לא מסתדרת עם אופי התאונה, רכב הנפגעכבר הוריד את האוטו מהכביש ומכר אותו לחלקים, חברת הביטוח שראתה את ההוכחות שלי הבינה שמדובר בנוכל ודחתה לו את התביעה, לא יכול להיות מצב שמחמתי נגרם שפשוף קטן שישלנו לסגור אותו בינינו בכמה שקלים, ומחמת כך שצד ג' רצה למכור את האוטו החליט לעשות קופה על הדרך.

• אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים השנה קפצו בטירוף

ה3008 שלי שנה שעברה 3900 מקיף + חובה

השנה קיבלתי הצעה מהסוכן שלי 20 שנה 6700 ורוב החברות שבדקתי נעו סביב מחיר של 6500.

בדקתי בכל החברות הישירות בסוף סגרתי AIG שמעולם לא בדקתי אותה ב5200 הכי זול כולל כיסוי פגושים,  מראות ופנסים אקסטרה חוץ מהשמשות, חילוץ וגרירה.

סגרתי תוך 5 דק באתר וישר קיבלתי פוליסות למייל תהליך מאוד נח התרשמתי לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, פאר האורה כתב:

כמה זה באמת מדד שניתן לסמוך עליו ולא בסגנון "בסקר שנערך על ידי בשנת..." ?

או שבגלל שהמדינה בודקת את חברות הביטוח זה משווה לזה אמינות?

בשנה החולפת היו לי שתי תביעות ביטוח

1. גניבת רכב

2. משאית שפגעה לנו ברכוש הפרטי

בשתי המקרים, לאחר סיום התהליך, קיבלתי פניה טלפונית ובמייל, מטעם המדינה, לענות על מספר שאלות אודות לטיב השירות אותו קיבלתי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוכב על השרשור בשביל להאיר עוד משהו שלא הייתי מודע אליו - אין שום בעיה לפצל חובה ומקיף בשתי חברות נפרדות, וכך עשיתי השנה.
אפשר לקחת מכל חברה את הביטוח שהיא זולה בו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BRZ 2020 דור ראשון 

הצעת מחיר - 11K (מקיף + חובה).

מחיר סגירה -  7K (מקיף + חובה).

בכללי קשה מאוד לבטח BRZ. רק 2 חברות ביטוח מצאתי שבכלל מוכנות לבטח את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, elibaba כתב:

רוכב על השרשור בשביל להאיר עוד משהו שלא הייתי מודע אליו - אין שום בעיה לפצל חובה ומקיף בשתי חברות נפרדות, וכך עשיתי השנה.
אפשר לקחת מכל חברה את הביטוח שהיא זולה בו.

וזה הדבר שהסוכן שלי עושה עבורי בכל פעם מחדש כבר כמה שנים...

עוד סיבה להעדיף סוכן על פני שיעורי בית ארוכים.

טיים איז מאני.

הדרך עצמה היא היעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, WE988244 כתב:

אני הגעתי למסקנה אחרי 2 תאונות, שהעלות הנוספת של כמה שקלים לסוכן שווה את הכסף, זה ההשקעה הכי שווה שעשיתי,

הסוכן עשה בשבילי הכל, במקרה אחד הפוגע התנער מהפגיעה, דרך הסוכן תוך שבוע קבלתי את הכסף, בלי להתאמץ,

במקרה השני הנפגע ניסה לקחת כסף לא לו, הסוכן העיר את תשומת לב הביטוח ודחו לו את התביעה בתואנה שהוא גונב את הביטוח,

אין נוחות יותר גדולה מסוכן במקרה של בעיה.

מסכים איתך יש לי סוכן מעולה (יש לי כמה רכבים ודירות בריאות ופנסיה וכו של כל המשפחה אצלו) שירות מהשמיים והלאה
אבל לצערי כבר שנה שנייה שהוא לא מצליח להתחרות בליברה וההפרש הוא כמעט 1200 שח 
אף חברה לא הצליחה להתחרות בהם מלבד ביטוח קולקטיב עובדי מדינה וליברה עדיין היו זולים ב100 שח
(יונדאי אלנטרה 2020 שני נהגים נקובים ללא תאונות כלל מגיל 30)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עם סוכן/סוכנות כבר 12 שנה.

בכלל לא זוכר שהגיע זמן חידוש הביטוח עד שמתקשרים אלי להזכיר, ובאים עם הצעה, 

הם עושים לי און ליין את ההשוואה עם כל הסוכנויות ביטוח, ורואים מה אפשר לעשות.

החובה וג'  כמעט תמיד בחברות שונות.

פה באמת הנוחות ויחס אישח שווה את הזמן.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומע הכל מקום על עליות המחירים ומנסה להבין את המחירים שאני משלם. אולי הרכבים שלי פחות גניבים וזה מוריד בפרמייה?!

במקור הביטוח נעשה עבור פיקאסו 2016 (מחירון אזור ה55 אשח) בתחילת יוני 2023. בשמחת תורה הרכב נפגע והושבת, בתחילת דצמבר קניתי פיז'ו 5008 (מחירון אזור ה80) והמשכתי את הביטוח עד סוף התקופה המקורית (חצי שנה קדימה) ללא תוספת מחיר (וקיבלתי החזר על תקופת ההקפאה) כשמראש המחיר לא נשמע מאוד גבוה (הביטוח לשני נהגים, בני 39, עבר נקי). ראו להלן את המחיר והמפרט המקורי:

Screenshot_20240101_163900_Dropbox.thumb.jpg.9cda2e7bd51dc42c09d334a0c22a93a8.jpg

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני. עם אותה חברה כמה שנים טובות. ללא תביעות המחירים קפצו משמעותית. 

א. בגלל ריבוי הגניבות (בעיקר מהבני דודים).

ב. אנשים משביתים רכבים חופשי. שמעתי סיפורים הזויים כמו אחד שקיבל שיפשוף והלך למוסך , המוסכניק שבר לו עם הרגל את הטמבון ואת הפנסים. מדובר במרצדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב, אומר - המחירים קפצו משמעותית בעיקר בגלל:

א. עליית מחירי הרכבים ועליית מחירי החלפים, מה שהוביל ל:

ב. אירועי השבתת רכב בעקבות טוטאל לוס מרובים יותר בעקבות עליית מחירי החלפים והאלקטרוניקה המרובה. דוגמא קטנה - פגיעת פגוש קטנה בפקק יכולה להוביל לעלות תיקון של כעשרים אלף שקל (מניסיון אישי - פגיעה ברדאר קדמי...).

הניסיון לגרור את זה לריבוי הגניבות (שאכן גדלו - אבל לא בסדר גודל שיקפיץ את מחירי הביטוח בצורה שאנחנו חווים) להשערתי, מקורה ברצון לא לפגוע באינטרסים הכוללים של השוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...