Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני / סופר מיני תקציב 20K

טרולית

פוסטים מומלצים

בת 23, מחפשת לקנות רכב ראשון 

הנה הדגשים שחשוב:

*עד 20.000

*אני המשתמשת היחידה- לכן רלוונטי רכב מיני או סופר מיני 

*אמין ! חסכוני בדלק ! לא יקר לטיפול

*לא צריכה את ההכי מאובזר , העיקר שיסחוב בקלות 

מתחברת מאד לסוזוקי ספציפית , מבחינת מראה וביקורות שרואה עליו אז זה בעדיפות. חשבתי על ספלאש שנתון 2012-2013 כי זה מה שניתן למצוא בתקציב זה אצל מוכרים פרטיים לעומת הסוויפט שזה שדרוג אבל כמעט ולא בנמצא . 

עוד אופציה- יונדאי i10/20

מאזדה 2/טויוטה קורולה

אשמח לשמוע מההתנסות שלכם השוואה לגבי הרכבים האלו והאם משתלם לקנות בכל זאת את הספלאש או לפחות לא אצא בהפסד גדול לעומת שאר הדגמים שציינתי ? 
תודה 🙏🏼🙏🏼

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בודק מיצובישי ספייס סטאר, עם בטיחות עדיפה, חסכונית מאוד ואמינה.

לרעה רועשת עקב גיר רציף ורוכנת בפניות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרולית…. אהבתי את הצהרת הכוונות😃

לעצם העניין - ברשימה שלך דגמים מ-3 קטגוריות: מיני, סופרמיני ומשפחתית.

את הקורולה הייתי מסיר מהרשימה כי מצד אחד אין לך צורך בגודל שלה, מצד שני היא יחסית יקרה. המצב היחיד בו הייתי בכל זאת שוקל אותה הוא אם יש לך הצעה לרכב שאת יודעת שקיבל יחס טוב והחזיר לבעליו כגמולו.

אם כך, נשארות מכוניות סופרמיני והמיני. אם עיקר הנסיעה הצפויה לך היא בעיר הייתי מכוון למיני, אם מחוץ לעיר - לסופרמיני. האמת היא שהספלאש נמצאת בגבול בין הקטגוריות.

אישית החזקתי סוויפט 2013 ברמת הגימור הנמוכה (GLA) כ-10 שנים, שירתה אותי, אחר כך את אישתי ואחר כך את אחד הבנים. סה״כ היתה טובה ואמינה. חוץ מתקלה אחת יקרה שנחשבת נדירה - צורך בהחלפת ממיר קטליטי. החסרונות העיקריים הם תא מטען קטן (זו היתה גם הסיבה למכירתה, צורך ביותר מקום למטען), וגם שבעליות של חיפה העדיפה את הנתיב הימני. כאמור, הספלאש האוטומטית זהה מבחינת המנוע וההילוכים, אז אותן מסקנות גם לגביה.

ועצה מהצד שאני נוהג לייעץ לצעירים שמחפשים רכב ראשון: להיות מודעים לעלויות השימוש השוטף, האחזקה וגם ״יישור קו״ לרכב שנרכש על מנת להביאו למצב התחלה טוב. והערה הנובעת מגילך - מחיר הביטוח יורד באופן חד בגיל 24. אז או להמתין אם הרכישה (אם יום ההולדת קרוב), או להתקשר לחברת הביטוח יום אחרי יום ההולדת ולבקש החזר.

שיהיה בהצלחה וסעי בדרכים טובות.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני בא בחשבון? או שאת מחפשת רק רכב אוטומט?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

טרולית…. אהבתי את הצהרת הכוונות😃

לעצם העניין - ברשימה שלך דגמים מ-3 קטגוריות: מיני, סופרמיני ומשפחתית.

את הקורולה הייתי מסיר מהרשימה כי מצד אחד אין לך צורך בגודל שלה, מצד שני היא יחסית יקרה. המצב היחיד בו הייתי בכל זאת שוקל אותה הוא אם יש לך הצעה לרכב שאת יודעת שקיבל יחס טוב והחזיר לבעליו כגמולו.

אם כך, נשארות מכוניות סופרמיני והמיני. אם עיקר הנסיעה הצפויה לך היא בעיר הייתי מכוון למיני, אם מחוץ לעיר - לסופרמיני. האמת היא שהספלאש נמצאת בגבול בין הקטגוריות.

אישית החזקתי סוויפט 2013 ברמת הגימור הנמוכה (GLA) כ-10 שנים, שירתה אותי, אחר כך את אישתי ואחר כך את אחד הבנים. סה״כ היתה טובה ואמינה. חוץ מתקלה אחת יקרה שנחשבת נדירה - צורך בהחלפת ממיר קטליטי. החסרונות העיקריים הם תא מטען קטן (זו היתה גם הסיבה למכירתה, צורך ביותר מקום למטען), וגם שבעליות של חיפה העדיפה את הנתיב הימני. כאמור, הספלאש האוטומטית זהה מבחינת המנוע וההילוכים, אז אותן מסקנות גם לגביה.

ועצה מהצד שאני נוהג לייעץ לצעירים שמחפשים רכב ראשון: להיות מודעים לעלויות השימוש השוטף, האחזקה וגם ״יישור קו״ לרכב שנרכש על מנת להביאו למצב התחלה טוב. והערה הנובעת מגילך - מחיר הביטוח יורד באופן חד בגיל 24. אז או להמתין אם הרכישה (אם יום ההולדת קרוב), או להתקשר לחברת הביטוח יום אחרי יום ההולדת ולבקש החזר.

שיהיה בהצלחה וסעי בדרכים טובות.

סליחה טעות שלי 🤦🏼‍♀️ התכוונתי טויוטה יאריס. לא הבנתי את עניין הביטוח. אשמח להסבר על מה לבקש החזר :) מציינת שיום ההולדת 24 שלי יהיה במאי , ואין לנו רכב במשפחה מה שאומר שאני הולכת להנות מאד מהניידות שזה יתן לי וחבל לי לחכות כמה חודשים אם יש לי סכום עכשיו .. השאלה מה ההפרש ועד כמה זה נורא ? ביטוחים זה עוד עניין שלם שאני לא מבינה בו בכלל .

אז ספלאש , למצב שלי לא יהיה גרוע? 🙂

לפני 12 שעות, טרולית כתב:

בת 23, מחפשת לקנות רכב ראשון 

הנה הדגשים שחשוב:

*עד 20.000

*אני המשתמשת היחידה- לכן רלוונטי רכב מיני או סופר מיני 

*אמין ! חסכוני בדלק ! לא יקר לטיפול

*לא צריכה את ההכי מאובזר , העיקר שיסחוב בקלות 

מתחברת מאד לסוזוקי ספציפית , מבחינת מראה וביקורות שרואה עליו אז זה בעדיפות. חשבתי על ספלאש שנתון 2012-2013 כי זה מה שניתן למצוא בתקציב זה אצל מוכרים פרטיים לעומת הסוויפט שזה שדרוג אבל כמעט ולא בנמצא . 

עוד אופציה- יונדאי i10/20

מאזדה 2/טויוטה קורולה

אשמח לשמוע מההתנסות שלכם השוואה לגבי הרכבים האלו והאם משתלם לקנות בכל זאת את הספלאש או לפחות לא אצא בהפסד גדול לעומת שאר הדגמים שציינתי ? 
תודה 🙏🏼🙏🏼

***טויוטה יאריס

****רק אוטומט 

לפני שעתיים, dorsht כתב:

ידני בא בחשבון? או שאת מחפשת רק רכב אוטומט?

אוטומט , בגלל הרישיון 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את האיריס מעבר לנסיעת מבחן ב-2010.

לגבי הביטוח: כדאי שתלמדי את הנושא, כי מדובר בהוצאה לא קטנה. מחירו נקבע לפי שורה ארוכה של פרמטרים, אבל כמה רלוונטיים במיוחד במצבך:

1. סטטוס ״נהג חדש״ - בחברות הביטוח מדובר בשנה הראשונה מקבלת הרישיון (לא שנתיים כמו במשרד הרישוי).

2. גיל - יש ירידות משמעותיות של הפרמיה (=מחיר הביטוח) בהגעה לגילים 21, 24, 30 ואאל״ט 40.. לכן הביטוח שלך יוזל משמעותית אם תבטחי את הרכב אחרי יום הולדתי ה-24. אבל אם תבטחי כעת תשלמי את המחיר המתאים לגילך, ואחרי שימלאו לך 24 תוכלי לבקש לזכות אותך בהפרש המחיר לבני 24 ומעלה.

3. עבר ביטוחי - ככל שצברת וותק ביטוחי מחיר הביטוח יוזל. כיוון שאין לך עבר ביטוחי ואין לך דרך להסתמך על עבר כזה (למשל נהיגה ברכב של ההורים) צפי לביטוח יקר. את הוותק הביטוחי צוברים בהדרגה על פני עד 3 שנים, והוא מתאפס אם את תובעת את הביטוח שלך (יש כמה סייגים, נניח להם כעת).

4. ביטוח לנהג נקוב לעומת ״כל נהג״ - אם את מגבילה את הכיסוי הביטוחי לנהג אחד או שניים תקבלי הנחה.

5. לפני רכישת הרכב תצטרכי לרכוש פוליסה, מומלץ סקר שוק טלפוני או פנים אל פנים, לא לרכוש ביטוח במרשתת. כשתגיעי לערך התייעצי כאן.

6. ביטוח חובה כשמו הוא - חובה, בלעדיו אין לנהוג ברכב. הוא מכסה רק פציעות. ביטוח רכוש קיים בשתי צורות עיקריות - מקיף אשר מכסה נזקים לרכב שלך ולרכבים ורכוש אחר, או ביטוח צד ג׳ המכסה רק נזקים לרכוש ורכבים של אחרים. מומלץ מאוד לא לנהוג בלי לפחות ביטוח צד ג׳, כי קל מאוד לגרום נזקים גדולים גם בתאונה קלה, ועדיף שלא ישולמו מכיסך.

לגבי הספלאש - מניסיוני עם הסוויפט - בחירה טובה בשבילך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

לא מכיר את האיריס מעבר לנסיעת מבחן ב-2010.

לגבי הביטוח: כדאי שתלמדי את הנושא, כי מדובר בהוצאה לא קטנה. מחירו נקבע לפי שורה ארוכה של פרמטרים, אבל כמה רלוונטיים במיוחד במצבך:

1. סטטוס ״נהג חדש״ - בחברות הביטוח מדובר בשנה הראשונה מקבלת הרישיון (לא שנתיים כמו במשרד הרישוי).

2. גיל - יש ירידות משמעותיות של הפרמיה (=מחיר הביטוח) בהגעה לגילים 21, 24, 30 ואאל״ט 40.. לכן הביטוח שלך יוזל משמעותית אם תבטחי את הרכב אחרי יום הולדתי ה-24. אבל אם תבטחי כעת תשלמי את המחיר המתאים לגילך, ואחרי שימלאו לך 24 תוכלי לבקש לזכות אותך בהפרש המחיר לבני 24 ומעלה.

3. עבר ביטוחי - ככל שצברת וותק ביטוחי מחיר הביטוח יוזל. כיוון שאין לך עבר ביטוחי ואין לך דרך להסתמך על עבר כזה (למשל נהיגה ברכב של ההורים) צפי לביטוח יקר. את הוותק הביטוחי צוברים בהדרגה על פני עד 3 שנים, והוא מתאפס אם את תובעת את הביטוח שלך (יש כמה סייגים, נניח להם כעת).

4. ביטוח לנהג נקוב לעומת ״כל נהג״ - אם את מגבילה את הכיסוי הביטוחי לנהג אחד או שניים תקבלי הנחה.

5. לפני רכישת הרכב תצטרכי לרכוש פוליסה, מומלץ סקר שוק טלפוני או פנים אל פנים, לא לרכוש ביטוח במרשתת. כשתגיעי לערך התייעצי כאן.

6. ביטוח חובה כשמו הוא - חובה, בלעדיו אין לנהוג ברכב. הוא מכסה רק פציעות. ביטוח רכוש קיים בשתי צורות עיקריות - מקיף אשר מכסה נזקים לרכב שלך ולרכבים ורכוש אחר, או ביטוח צד ג׳ המכסה רק נזקים לרכוש ורכבים של אחרים. מומלץ מאוד לא לנהוג בלי לפחות ביטוח צד ג׳, כי קל מאוד לגרום נזקים גדולים גם בתאונה קלה, ועדיף שלא ישולמו מכיסך.

לגבי הספלאש - מניסיוני עם הסוויפט - בחירה טובה בשבילך.

אם אני אוכל לקבל הפרש מהביטוח אחרי גיל 24 , אז אין פה הפסד .. אם הבנתי נכון . 

הלוואי שהיה סוויפט למכירה בשוק הפרטי, לפחות במחיר שאני מבקשת. כרגע הבחירה מאד מצומצמת אם כך למאזדה 2 , סוזוקי ספלאש, יונדאי i10/20 , או דגם נוסף , שלא חשבתי עליו . 

כנראה אלך לבדיקת רכב ביום ראשון. יש דברים חשובים שכדאי לבקש  ? כמובן אבדוק לאחר מכן במוסך 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את יכולה להוסיף גם פורד פיאסטה עד 2012 לאפשרויות.

קצת יותר גדולה מהאחרות, בטיחותית ביחס לשנתון (5 כוכבים ו7 כריות אוויר), ומאוד נוחה.

החיסרון שלה ביחס לסוזוקי הוא בצריכת הדלק.

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מיכאנית סוויפט וספלאש זהים, ההבדל הוא במרכב. לכן מה שכתבתי על הסוויפט נכון לגבי הספלאש, למעט מה שקשור במרכב.

2. יש כאן שרשורי ייעץ ברכישת רכב. קראי ולמדי היטב את מה שרלוונטי לך.

3. בצעי בדיקות ראשוניות לפי מה שתלמדי בשרשורי הייעוץ. חבל לבזבז מאות שקלים על הבדיקות במכון כאשר יש מידע גלוי. קחי רכב לבדיקה רק אחרי סינון.

4. אל תוותרי על תיעוד טיפולים ודו״ח מרכז הסליקה של חברות הביטוח - אלה תנאים מוקדמים לפני שאת חושבת על בדיקת הרכב. כמובן לוודא שמוכר הרכב הוא הבעלים הרשום ברישיון הרכב (לפי ת.ז.) אם לא תואם המוכר חשוד כסוחר, למתחילה כמוך זו סיבה לוותר על העסקה. אמנם את עלולה לפספס רכב טוב, אבל סוחרי רכב ידועים לשמצה בכל העולם, וחבל שתפלי בפח שיטמנו לך.

5. אולי זה ישמע סקסיסטי - אל תעשי שום עסקה בלי נוכחות של גבר!! התעשייה הזו (מכירות רכב, מוסכים וכו׳) מזלזלת בנשים והן משלמות על כך. קחי את אבא, אח, איזה חבר - רצוי מישהו שמבין ויודע לבדוק רכב לפחות בדיקה ראשונית, ומתנהל  באסרטיביות - אבל כל מי שעונה לקריטריון ״גבר״ ישפר את מעמדך.

6. אם יש לך רכב על הכוונת בקשי הצעות מחיר לביטוח במרשתת במהלך סופ״ש. ביום א בבוקר יזרמו שיחות טלפון עם הצעות מחיר משופרות.

7. רכשת רכב? מזל טוב. אל תגעי בו לפני שיש לך פוליסת ביטוח (מינימום חובה וצד ג׳) פעילה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את הדברים שרשורי הייעוץ כאן עזרו לי מאוד בקניית רכב

ולפני שהכרתי את המדריך אכלתי אותה... אבל בגדול😪

לגבי ביטוח אחרי שתקני מניסיון עדיף לעבוד עם סוכני ביטוח במיוחד בנהגים חדשים, בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ביטוח - ביטוח החובה אחיד, אבל התימחור לא. ביטוח רכוש מגוון מאוד כך שלמעשה לא כל המוצרים זהים, וההשוואה קשה. מכל מקום, למרות שמדובר בשני מוצרים נפרדים בדרך כלל הם נמכרים יחד.

לגבי סוכני ביטוח אישיים מול סוכנויות מקוונות וביטוח בחברה עצמה - וויכוח שלא ייגמר. בסופו של דבר מדובר בתחרות וכל אחד צריך לבחור בהצעה המתאימה לו. אבל אם יש סוכן שמטפל בביטוחים שלך ושל משפחתך הוא בהחלט אחת הכתובות שאליהן יש לפנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נושא שנטחן הרבה בפורום

אני לא עובד בתחום אבל עשיתי שיעורי בית זה לא המילה האחרונה אבל אשמח לעזור ממה שאני כן יודע.

וודאי שאין חוקים בזה אבל במכלול זה מה שיצא לי, שאצל סוכנים בכללי המחיר זול יותר

(נשמע לי פשוט - הסוכן מגיע לחברה סוגר איתם על X ביטוחים בשנה מקבל מחיר מוזל יותר ממה שיקבל אדם פרטי, מזיל ללקוח מעט וגוזר קופון)

וכן, שנים אנחנו במשפחה אצל אותו סוכן וכל פעם שבעל רכב חדש מצטרף הוא עושה סבב ביטוחים בסוף חוזר אליו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עזבתי סוכנות ״אנושית ועברתי לביטוח באופן ישיר בחברה כאשר ההפרש בהצעות המחיר התקרב ל-2,000 ש״ח לשנה, וזה עם עבר ביטוחי ״נקי״.

כאמור פ, הכללים היחידים הם שאין כללים ושצריך לבדוק מחדש פעם בשנה - שנתיים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...