Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסעת ילד בן 3 בלי בוסטר ברכב פרטי - מה הסיכונים לנהג?

שימו לב! השרשור הזה בן 638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי לא קרה פתאום ביציאה מהגן , מהצגה , מהופעה.. 
פתאום מישהו מהיישוב מבקש טרמפ חזרה והבקשה כוללת גם ילד בן 3.
ונסיעה כוללת גם קטע לא ארוך בכביש בן עירוני.

האם הסיכון שהנהג לוקח על עצמו הוא רק הדו"ח של השוטר?  כסף נקודות וכדומה?
או שבמקרה של תאונה , אם במקרה הורי הילד יחליטו לתבוע את הביטוח על הנזק שנגרם לילד שלהם.
האם הביטוח יכול לתבוע בחזרה את הנהג / בעל הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש גם את הסיכון שהילד הלא חגור יעוף על הנהג.  או על נוסע אחר.

לא יודע מה הסיכון לפי הגדרתך המצומצמת (כספי/חוקי) אבל לא הייתי לוקח נוסע לא חגור, ולא משנה גילו - פרט למצב חירום.  זה לא מצב חירום.  נאמר מפי אחד שמברך עד היום על היותו חגור.  אפילו שזה היה מזמן.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לקחת סיכון מיותר. הייתי מסרב בנימוס ומסביר שזה לא בטיחותי. 

במקרה תאונה האשם יפול עלייך וההסבר על הסיטואציה לא יעזור וחבל מה גם שהכסף הוא לא העניין, אם חלילה יקרה אסון לא תסלח לעצמך. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מסרבים בנימוס גם להקפצות של 800 מטר בשכונה.

מבחינת סיכון ביטוחי - כן, הביטוח עלול להתנער, אבל זה כבר בקטנה אחרי שהילד מת/נכה.

• אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לוקחים ילד בלי מושב בטיחות. 

לא לוקחים נוסע שלא חוגר.

לא נותנים לילד לעלות על כל כלי (קורקינט, אופניים, גלגיליות) ללא קסדה.

מלמדים את הילדים של עצמך, לסרב לנסיעות כנ"ל גם בזמן שהם נמצאים אצל אחרים.

אין שום ויכוח בעניין וגם לא נימוס.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל התגובות... 

התייחסתי בכוונה רק לנזק הכספי/חוקי מהמחדל של הסעת ילד לא בהתאם לחוק.
ילד טרמפיסט יכול למות כתוצאה מתאונה גם אם הוא חגור כחוק..
לכן כעיקרון גם אם יש לי בוסטר ברכב אני אמור לסרב לקחת את הילד כי הוא עלול למות במשמרת שלי?

בכלל החוק מגדיר 3 רמות של אבטחה לילדים :
עד גיל שנה - סלקל או כיסא בטיחות עם גב לכיוון הנסיעה
עד גיל 3 -   כיסא בטיחות עם חגורה בעלת 5 נקודות אבטחה.

גיל 5-8 - מושב מגביה - בוסטר וחגרה של הרכב.

מעל גיל 8 , חגורת הרכב.

למרות שבפועל התקנים בחו"ל ועמותות שונות קוראות כבר שנים לשנות את החוק. 

רוב הילדים בני 3 ממש לא מתאימים לעבור לבוסטר, הקטנה שלי בת 5.5 ועדיין יושבת בכיסא עם חגורה של 5 נקודות
רוב בני ה 8 לא מגיעים לגובה של 145 ס"מ ולכן ממומלץ להשאיר אותם על בוסטר עד גובה 145 ס"מ שלפעמים מגיע רק בגיל 11.

אז אני את הילדים שלי משאיר עם אמצעי בטיחות מעבר למצב החוקי.
אבל אם במקרה אני לוקח מספר בנים בני 10  וחלקים נמוכים מ 145 ס"מ , אני לא מושיב אותם על בוסטר.
ולא מתרגש מהאירוע... כי שוטר לא יכול לתת לי דוח ואם חס וחלילה יקרה אירוע ביטוחי , לא היה מחדר מצידי.
אבל חלק מהתגובות פה מערבבות את המצב החוקי למצב המצפוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לחדד:

- הקנס הוא 1000 ש"ח ו-8 נקודות לנהג.

- חוק הפלת"ד אינו תלוי באשמה, דהיינו במקרה של תאונה ביטוח החובה משלם פיצויים גם לאשמים בתאונה (נסעת באדום, לדוגמא), למעט חריגים מיוחדים.

- אני לוקח טרמפים, והרבה. כשאין לי כסא רכב מתאים אני מבקש יפה מההורה להתחייב שישלם לי את הקנס אם אקבל, כשהם מבינים שזה רציני (מבקש להפקיד אצלי 1000 ש"ח או את הסלולרי לפקדון) הם מוותרים מרצונם.

• מצחיק 2

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, tinoki כתב:

רק לחדד:

- הקנס הוא 1000 ש"ח ו-8 נקודות לנהג.

אבל אתה נשאר עם ה-8 נקודות , גם אם הוא משלם את הקנס

- חוק הפלת"ד אינו תלוי באשמה, דהיינו במקרה של תאונה ביטוח החובה משלם פיצויים גם לאשמים בתאונה (נסעת באדום, לדוגמא), למעט חריגים מיוחדים.

לא היו תקדימים?  נניח מישהו נסע בלי רישיון או בלי ביטוח ופגע בהולך רגל.
אז ברור שהולך הרגל יקבל פיצוי.. אבל האם מי שנהג ללא רישיון או ללא ביטוח מתאים לא יקבל תביעה מחברת הביטוח?

- אני לוקח טרמפים, והרבה. כשאין לי כסא רכב מתאים אני מבקש יפה מההורה להתחייב שישלם לי את הקנס אם אקבל, כשהם מבינים שזה רציני (מבקש להפקיד אצלי 1000 ש"ח או את הסלולרי לפקדון) הם מוותרים מרצונם.

כן, כבר נתקלתי הרבה בתופעה הזאת.  יש דיון ער על חילוץ רכבים בשטח..
שנותנים למחולץ לחתום על הסרת אחריות הוא לא מוכן לחתום ומוותר על החילוץ, אבל בע"פ.. ברור אין שום בעיה להתחייב.
אחרי זה לך תחפש אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.6.2022 בשעה 15:04, korola כתב:

לא היו תקדימים?  נניח מישהו נסע בלי רישיון או בלי ביטוח ופגע בהולך רגל.
אז ברור שהולך הרגל יקבל פיצוי.. אבל האם מי שנהג ללא רישיון או ללא ביטוח מתאים לא יקבל תביעה מחברת הביטוח?

מי שנהג בלי ביטוח ברור שהביטוח שאין לא ישלם לו...
מי שנהג בלי רישיון או בפסילה או עם רישיון פג מעל שנתיים גם לא ישופה כי זה כתוב במפורש בפוליסה.

אבל מי שגרם לתאונה בגלל עבירות תנועה שעשה ואפילו בכוונה ישופה עד השקל האחרון.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.6.2022 בשעה 21:52, tinoki כתב:

מצטרף, כמה פעמים ביקשו ממני ואמרתי שאני מסכים אבל עם 2 צ'קים פתוחים לפיקדון, אחד למשטרה, ואחד בשבילי על שאר העלויות.

רובם ירדו מהרעיון, היה אחד שתהעקש להגיד לי שאין לי לב, אז הסברתי לו שאת הנקודות אני לוקח על עצמי שיגיד תודה.

אחד ביקש ממני פעם להצטרף כנוסע מעל המותר לנסיעה עירונית, הוצאתי מהכיס 50 ש"ח והושטתי לו, אמרתי לו 'קח וסע במונית, זה יותר זול לי מאשר לקחת אותך', כמובן שה-50 נשארו אצלי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...