Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה נירו לאחר שיפוץ גיר

okfir
שימו לב! השרשור הזה בן 706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו שמע על חוק מרפי?

בדיוק כשחשבתי על מכירה של האוטו הגיר התחיל לעשות בעיות

אז מדובר על קיה נירו מסוף 2016 שעשתה בערך 170K ק"מ הרכב נבדק במכון גירים וטופל, הוחלף מנוע, קלאץ' ועוד משהו של המחשב הכל היה בתאום של המוסכניק שלי שאני סומך עליו

הרכב נאסף אתמול ומורגש שההילוכים לא עוברים חלק

בשיחה עם המכון נאמר שמכיוון שמדובר בגיר רובוטי צריך לתת לאוטו בערך 1000 ק"מ להסתנכרן, עד כמה נכון הדבר והאם יש טעם להחזיר את האוטו לבדיקה נוספת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מנוע הוחלף?

[מקווה לא של הרכב..]

לא הבנתי. למה 1000 ק"ם "הרצה" לגיר?

כשהגיר חדש, או בקניית רכב חדש לא מוזכר שם הנושא.

אבל בוא נסתכל על הצד החיובי.

הצלחת למשוך 170000 ק"ם עם רובוטי, שזה חתיכת הישג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yossiaviel כתב:

הצלחת למשוך 170000 ק"ם עם רובוטי, שזה חתיכת הישג.

זה רכב היברידי, בזינוק מהמקום ומהירות זחילה, איפה שיש את רוב הבלאי של הקלאץ, הוא נוסע על חשמל. 

לכן לדעתי לא מדובר בהישג מי יודע מה... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה , 

לפי הק"ם, כנראה הרוב הם מחוץ לעיר.

אם זה היה 100% חשמל בפקקים, היה מחזיק עוד יותר.

אבל גם ברכבים הללו בזחילה, במיוחד בקיץ עם מזגן, מנוע הבנזין מתעורר כל איזה חצי דקה פלוס\מינוס.

ללא ספק ק"ם מכובד.

ההילוכים לא עוברים חלק, כי ייתכן שצריך לבצע עידכון מסוים למחשב הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, yossiaviel כתב:

אבל גם ברכבים הללו בזחילה, במיוחד בקיץ עם מזגן, מנוע הבנזין מתעורר כל איזה חצי דקה

זה שהמנוע מונע, לא אומר שהזינק הראשוני, ממש ה 2 מטרים הראשונים בהם הקלאץ בנקודת חיכוך, לא מתבצע נטו על חשמל. אם הקלאץ' משתלב כשהרכב כבר בתנועה, השחיקה שלו משמעותית קטנה יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Buki כתב:

זה רכב היברידי, בזינוק מהמקום ומהירות זחילה, איפה שיש את רוב הבלאי של הקלאץ, הוא נוסע על חשמל. 

לכן לדעתי לא מדובר בהישג מי יודע מה... 

רוב הנסיעות הן מחוץ לעיר, לא היה הרבה מהירות זחילה, גם לא גרים במרכז אז כמעט ואין פקקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, okfir כתב:

רוב הנסיעות הן מחוץ לעיר, לא היה הרבה מהירות זחילה, גם לא גרים במרכז אז כמעט ואין פקקים

זה אומר שזה עוד יותר דפוק שהגיר הלך כל כך מהר.

זה סהכ גיר ידני קצת שמחולק לשניים, אין שום סיבה לבלאי למעט קלאץ[ים]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, מכון גירים אבחן שהלך מנוע ?
אתה בטוח לא שמו לך מנוע מפירוק ביחד עם גיר ? עוד "משהו של מחשב" גם קצת מחשיד.
ידוע שיש בעיות לפעמים עם מצמד אם כבר אבל מנוע ?
זה שהחזיק לך 170 אק"מ זה מעולה.
המחלה היחידה של גיר הזה, קצת מתבלבל בעליות שאתה רוצה להיות אגרסיבי, לכן אני עובר למצב S, ופעם בשנה אני עושה לו ריסוט/לימוד מחדש, זה משתפר.
אני למשל בסביבות 30 אק"מ בהורדת הילוך שמעתי סוג של רעש/נקישות בלי בעיות החליפו באחריות ושלי PHEV.

2022-05-20_2-12-02.thumb.png.8e428e6d4ca29c2ceba73f0ce76cd055.png

קשקשת של 1000 ק"מ סינכרון...אם כבר אז עד 100 ק"מ נהוג להגיד שלומד אופי נהיגה (DSG במיוחד, DC4 של רנו אחרי לימוד  זה מיידי), סינכרון ולימוד קלאצ'ים חייבים לעשות תמיד אם הם הוחלפו, אולי פשוט אין להם ציוד נורמלי ! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה מעולה שהגיר החזיק 170000 קמ? לדעתי רכב כזה צריך להראות עמידות רבה יותר.

פגיעה באמינות זה המחיר שיונדאי וקיה משלמות כאשר כל הזמן לוקחות סיכון בשילוב מכלולים חדשים ומייצרת אינספור של דגמים,יש להם תמיד הכל, כאשר חברות אחרות מכניסות טכנולוגיות חדשות בצורה מבוקרת ואיטית ולאחר בדיקת אמינות לאורך זמן רב יותר.

יונדאי וקיה מה שמנחה אותם זה המכירות וימכרו כל מה שהלקוח רוצה על חשבון האמינות.

עריכה אחרונה על ידי levy
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.5.2022 בשעה 09:14, levy כתב:

לא מבין מה מעולה שהגיר החזיק 170000 קמ? לדעתי רכב כזה צריך להראות עמידות רבה יותר.

לא מבין מה תרומתך לדיון.
אני מבין שאתה לוקח מאוד אישי את העובדה, שרכבים פחמנוע קוריאנים השתלטו על ישראל בעשור האחרון (כל רכב שלישי שנמכר פה), אבל לפחות תהיה מקצועי ולא הדיות כמו רוב הנהגים שלא מבדילים מצמד, מחשב גיר, מכלול של גיר.
וכן, 170 אק"מ למצמד כפול יבש במדינה חמה כמו שלנו, יותר ממעולה !

בתאריך 20.5.2022 בשעה 09:14, levy כתב:

פגיעה באמינות זה המחיר שיונדאי וקיה משלמות כאשר כל הזמן לוקחות סיכון בשילוב מכלולים חדשים ומייצרת אינספור של דגמים,יש להם תמיד הכל, כאשר חברות אחרות מכניסות טכנולוגיות חדשות בצורה מבוקרת ואיטית ולאחר בדיקת אמינות לאורך זמן רב יותר.

אהה כמו כל רכבי VAG, רנו, פורד....עכשיו ברור.

בקיצור פות"ש פרק את תסכולו, מאשים את מרפי, מוסכניק שלו לא מבין כלום ברכבים היברידיים, והוא בעצמו נפל על מכון גירים פח לפי תשובות שעל פני קיבל מהם.
אחרי תיקון מקצועי ולימוד כמו שצריך, הרכב היה צריך לנסוע פיקס ! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

לא מבין מה תרומתך לדיון.
אני מבין שאתה לוקח מאוד אישי את העובדה, שרכבים פחמנוע קוריאנים השתלטו על ישראל בעשור האחרון (כל רכב שלישי שנמכר פה), אבל לפחות תהיה מקצועי ולא הדיות כמו רוב הנהגים שלא מבדילים מצמד, מחשב גיר, מכלול של גיר.
וכן, 170 אק"מ למצמד כפול יבש במדינה חמה כמו שלנו, יותר ממעולה !

אהה כמו כל רכבי VAG, רנו, פורד....עכשיו ברור.

בקיצור פות"ש פרק את תסכולו, מאשים את מרפי, מוסכניק שלו לא מבין כלום ברכבים היברידיים, והוא בעצמו נפל על מכון גירים פח לפי תשובות שעל פני קיבל מהם.
אחרי תיקון מקצועי ולימוד כמו שצריך, הרכב היה צריך לנסוע פיקס ! 

מיצרן כזה גדול ומכירות רבות הייתי מצפה שהאמינות של הרכב,מנוע וגיר יחזיקו קילומטראז' גדול יותר, היום מנועים ברכבים עוברים בקלות את ה 400k, ובטח בהיברידי שהמנוע אמור להחזיק יותר קילומטראז' בגלל שהוא פחות פועל.

החלפת מנוע וגיר ואולי על הדרך מכלולים נוספים נוגסת מ'החסכון בדלק'.

הבעיה שרוב הלקוחות לא מבינים,הם קונים רכבים לפי עיצוב,צריכת דלק ומחיר ופה ניגמרת ההשוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, levy כתב:

הבעיה שרוב הלקוחות לא מבינים,הם קונים רכבים לפי עיצוב,צריכת דלק ומחיר ופה ניגמרת ההשוואה.

ממש לא זאת הבעיה, וזכותם של לקוחות לקנות מה שבאה להם, זה כסף שלהם, וכן, עיצוב ואיזה סמל מתנוסס אליו זה שיקול מרכזי במדינת ישראל, קבל את זה בתור עובדה ואל תנסה להיות שיפוטי.

מבקר בתדירות לא גבוה פה בפורום, אבל אני רואה לאחרונה יש מכה של יוזרים חדשים שאפילו לא מתאמצים לעשות חיפוש, והיו מקבלים תשובות במיידי כי בטוח כבר היו עשרות דיונים בנושא, או שחלק פותח דיון, בלי להוסיף פרטים בהמשך, ואז מתפתח דיון צד לא קשור לשאלה המקורית.
לא סתם שאלתי בתגובה ראשונה שלי את פות"ש.
אתה פשוט מסיק מסקנות שגויות שכאילו הרכב שפך מנוע אחרי 170 אק"מ, ואני מנסה להסביר לצערי מה שקורה במוסכים, לפעמים יותר זול/רווחי להם להחליף מנוע+גיר קומפלט (חתול בשק) מאשר לתקן, וכל הקללה של סט התנעה שלם במקום לפתור IMMO, וכל זה פשוט להרוס רכב של לקוח....ולכל צד יש הסברים הגיוניים למה זה קורה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...