Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השתלת THP 208\220\270 במקום N14\18

ik3
שימו לב! השרשור הזה בן 869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רעיון שעלה לי לראש, וחשבתי לקבל חוות דעת עד כמה הוא מופרע.

אז נכון שרכבי מיני קופר S\JCW עם מנועי N14\18 הם לא הרכבים עם האמינות הגבוה ביותר מבחינת המנוע, כן בN18 המצב השתפר, בעקרון מדובר בדיוק באותם מנועי THP פשוט בגרסה מוקדמת יותר ביחס למנועים שיש כיום ברכבי פיגו.

הכיון שחשבתי הוא לקנות מיני S\JCW ובשלב מסויים אם המנוע יראה שהוא לא משתף פעולה יותר, להחליף למנוע של 208GTI או של 308GT\GTI, אם אני משווה את ה208 והJCW אז מדובר בהבדל של 3 כס לטובת הJCW, אך המנוע של הפיגו יהיה משמעותית אמין יותר, אם אני שם מנוע של 308GTI- אז בכלל יש כאן שיפור משמעותי בכוח וגם באמינות.

השאלות שלי הן כאלו:

1. כמה סיפור כזה עלול לעלות?

2. עד כמה אפשר להחליק את זה מבחינה חוקית? על פניו מדובר באותו המנוע רק בפיגו הוא משופר באמינותו

3. האם יש מורכבויות נוספות לפרוייקט כזה שלא חשבתי עליהן? הגיר למיטב הבנתי אמור להיות ברמה של plug and play, כנראה שצריך יהיה גם להחליף את משאבת הדלק ויתכן גם את הECU

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שבטוח יהיה לך יותר זול לקנות 208 gti

ויותר חוקי ופחות כאב ראש.

שמעבר לעיניין המנוע אחרי הבדלי כח כאלה אתה צריך לשפר גם את המיתלים ובולמים ובלמים סיפור לא זול בכלל...

אם אתה גר במדינה אחרת מי ישראל? אז זה סיפור אחר.

HONDA JAZZ 2016

2017 סיטרואן קקטוס אדומה-נמכרה

2020 308 גיטי 😎

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בהפרשי כוח כאלו משמעותיים, אולי אם מדברים על ה308GTI וגם אז מדובר על שיפור ברמה של stage1 בואגית GTI, וכאן סביר להניח שהרכב כבר מגיע עם מתלים ובולמים עדיפים(הכוונה לJCW).

מנוע של 208 יהיה -3 כס

מנוע של 308GT יהיה +12 כס

מנוע של 308GTI יהיה +60 כס 

אני אכן גר בישראל, אחרת לא הייתי בכלל מגיע לתהיות כאלו מוזרות, מחוץ לישראל כנראה לא הייתי מגיע למצב שאני עומד מול עשרה אקזמפלרים מ4 דגמים שונים וכולם נראים כמו צרה צרורה, וזה כל מה שיש בשוק.

עריכה אחרונה על ידי ik3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד 

אתה צריך אישור יבואן לדבר הזה, מה שבחיים לא תקבל, מכאן, קח את זה לאן שאתה רוצה. 

• רעיון טוב! 1

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו שמדובר באותו המנוע רק גרסה אמינה יותר?

אם יש לי מנוע X שהוא לא אמין כלל, ולאחר כמה שנים אותו המנוע קיבל עדכון ועכשיו הוא אמין יותר נקרא לוX.1, האם לאחר שכשל X אין שום דרך לשים את X.1?

חייב לשים אותו אותו מנוע דראק שכשל בפעם הקודמת למרות שיש לו גרסה אמינה יותר?

*כמובן מדובר על בארץ

עריכה: נהיה עוד יותר רלוונטי למצב בארץ, מאחר וכל המיני(JCW) הידניות שנמכרו באו עם N14, לגבי Sים לא ראיתי עד כה אחת עם N18 ידנית, לכן גם שם המצב הוא שכולן הן N14.

מאחר וN14 הוא ה"שד הנורא" ומנוע שעף זה תרחיש לא בלתי סביר בכלל עם הדגם הזה, לפחות להחליף מN14 לN18 זה אפשרי? בJCW הם גם מגיעים באותו כוח, רק הבדל באמינות

*למרות שלפי משרד הרישוי כתוב בחלקם N18- בדקתי VINים, כולם N14.

עריכה אחרונה על ידי ik3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.12.2021 בשעה 02:52, rotemb כתב:

בס"ד 

אתה צריך אישור יבואן לדבר הזה, מה שבחיים לא תקבל, מכאן, קח את זה לאן שאתה רוצה. 

זו השורה התחתונה.

לכל דבר ששונה ממנוע זהה לחלוטין של אותו יצרן - אתה צריך אישור יבואן.

כל דיון אחר לגבי מה זה , מה שם וזה שזה אותו בלוק או לא - זה פשוט דיון לא רלוונטי.

אחרי שיש (או אין) לך אחד ביד תוכל להחליט מה תעשה הלאה עם כל המחשבים באוטו - שלא יהיה טריוויאלי בפני עצמו.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראשי מנוע שונים בין שני המנועים ההבדל בהספק שלהם לא ממש משנה
הראש מנוע של ה 208GTI גם מגיע עם ואנוס וVVT בקאמשפט פליטה
המיני N14 יותר קרוב ל THP156 אולי תוכל להחליף ב165
לא חייב לפנות למחלקה הטכנית אתה יכול ללכת למכון טסטים ולבקש רשימת מנועים מאושרים להחלפה בגלל שהם עובדים על נפח ולא על הספק רוב הסיכויים שיהיה מאושר גם ה N18

עריכה אחרונה על ידי lior134
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...