Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לעשות תעודת הוראה?

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 881 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@פבל  מחזק. אשתי אמרה משך שנים רבות שמה שמחזיק אותה בעבודה הם התלמידים. וצריך להוסיף שרוב 37 שנותיה במערכת היו עם אוכלוסיות קשות, מהסוג שעצם הגעתו לבית הספר בלי לדקור מישהו בדרך היתה הישג.

את אבא שלי אף פעם לא שאלתי על כך, אבל הצורה בה דיבר על תלמידיו הבהירו את הדאגה שלו אליהם. ואם כמה מהבוגרים הגיעו כעבור 50 שנה לניחום אבלים כאשר נפטר, כנראה שגם הם חשו בכך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, אני דוחף פה קצת אוף טופיק אחרי שהבנו שהוראה זה חרא.

אתם מכירים מקצוע, פרט להייטק, שהעוסקים בו לא מתוסכלים מהמערכת?

אני חושב שזה משהו משותף ויסודי לכל המקצועות באשר הם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי צעירות, ברגע שיורידו את הקטע של חסם הפיטורים שיש כרגע. אנחנו נראה שיהיו פחות התנהלות מאפיונרית מסוג זה

כי באמת מורים יחששו מפיטורים כמו כל עובד בשוק. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Nakamichi כתב:

פשע מאורגן

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Nakamichi כתב:

זה לא תסכול ממערכת שאתה יכול להחליף.

הבעייה היא שכל המורים עובדים במערכת זהה. רופא שלא טוב לו בהסתדרות יכול לעבור למכבי, מהנדס מכונות שלא מרוצה באלתא יכול לעבור למסגרית דוד ובניו או לואוליה וכו'. מורה יכול לעבור תחת משרד החינוך לבית ספר אחרשנראה ומתנהל בדיוק אותו הדבר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Nakamichi כתב:

מניח שזו תחושה רווחת במגזר הציבורי (או רובו) ובארגונים גדולים ובירוקטיים בשוק הפרטי, בהם תהליכים זזים מאוד לאט וקשה לשנות, גם לטובה. יש הרבה ארגונים כאלו ולכן לדעתי התחושה מאוד נפוצה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הוותק - המלצה כנה לכל המורים שעובדים יותר מ2 עשורים. ויצאו באזור 1995-2003 לשנת השתלמות, לבדוק טוב מאוד את הוותק שלהם. 

רוב הפעמים שנתקלתי בהם המורים עובדים מעל 20 שנה ואין להם וותק. מה שמשפיע על המשכורת וגם על עוד זכויות שיכולות לשפר את הפנסייה לאורך זמן.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Night Driver נתקעת ב-1995? כי בעקבות חוק ביטוח בריאות ממלכתי נותק הקשר בין "כללית" לבין ההסתדרות.  חוץ מזה בתי הספר התיכוניים, לפחות, משתייכים לבעלויות כמו העיריה, אורט, עמל וכו'.

@DareDevil למה כוונתך? הוותק הוא פריט שמופיע בכל תלוש שכר, עם כמה סעיפי משנה. יכול לומר לך שאשתי יצאה לשנות השתלמת ב-1997 וב-2004, לא היתה פגיעה בוותק. למעשה יש לה אפילו פירוט של כל חודש שצברה לוותק. חוץ מזה, תשומת לב לתלושי השכר היא א"ב של התנהלות כלכלית. 

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, sperial כתב:

@DareDevil למה כוונתך? הוותק הוא פריט שמופיע בכל תלוש שכר, עם כמה סעיפי משנה. יכול לומר לך שאשתי יצאה לשנות השתלמת ב-1997 וב-2004, לא היתה פגיעה בוותק. למעשה יש לה אפילו פירוט של כל חודש שצברה לוותק. חוץ מזה, תשומת לב לתלושי השכר היא א"ב של התנהלות כלכלית. 

בגדול, יכול להיות מאוד שהוותק לא מחושב בתלוש שכר. נתקלתי כבר במקרים שמורים לא קיבלו במשך הזמן את הוותק מה שמנע מהם כספים לאורך השנים. 

העניין כבר לא רלוונטי עבור אשתך כי יצאה לפנסיה. 

אלא אם תגלה לי פתאום שגם אחרי יציאה לפנסיה אפשר לחשב מחדש את הוותק

אפשר לראות את הוותק בלינק הבא:

https://pob.education.gov.il/OvdiHoraa/Pages/employing-confirmation.aspx

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור נשמע לי הזוי, אלא אם מדובר במיקור חוץ עם החברות שמפטרות בכל 20 ביוני ומגייסות מחדש ב-1 בספטמבר, או באיזה חוזה אישי. עובד של בעלות מסודרת לפי הסכם קיבוצי יקבל את הותק בצורה מסודרת, ואם יש גוף שמזייף באופן עקבי האיגוד המקצועי יידע לטפל בו.  תקלה נקודתית יכולה להתרחש, אבל קשה לי להאמין שמשהו עקבי.

לגבי אשתי - אנחנו בדקנו את תלושי השכר בכל חודש, והיו גם כמה נקודות במהלך השנים בהן עשינו יישור קו מול המעסיק ווידאנו שזכויות לא הולכות לאיבוד. במקרה שלה לא היתה בעיה עם הוותק, אבל לעתים היתה בעיה בהזנה של שעות תפקיד ותוספות דומות - מחלה של כל מערכת החינוך בספטמבר - אוקטובר - ותמיד עלינו על התקלות ודאגנו שיתוקנו. גם אני בודק את תלושי השכר שלי מדי חודש, אם כי במקרה שלי זה יותר מורכב כי חלק גדול מהשכר שלי הוא עבודה נוספת, וגם הבנים שלי למדו לבדוק את התלושים. 

דרך אגב - אם שמת לב, בכל שרשור על שמירת מסמכים אני מדגיש את הצורך לשמור תלושי שכר מהיום הראשון. זה מגיע מניסיונו האישי של אבי, אשר כאשר יצא לגמלאות גילה שחסר לו משהו בפנסיה. התברר שלקרן הפנסיה חסר מידע על תקופת עבודה קצרה בתחילת שנות ה-50. הוא עצמו היה באותם ימים רווק נווד של כל רכושו היה במזוודה אחת, כמובן לא שמר את התלושים. למזלו באותם ימים עבד בחברה מסודרת מאד, כול לירה שהרוויח שוחזרה, כך שתשלום הפנסיה תוקן. אבל יש מקומות עבודה פחות מסודרים, מקומות שנסגרים וכו', ולכן כל כך חשוב לקרוא כל תלוש שכר ולשמור מסמכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, sperial כתב:

נתקעת ב-1995? כי בעקבות חוק ביטוח בריאות ממלכתי נותק הקשר בין "כללית" לבין ההסתדרות.  חוץ מזה בתי הספר התיכוניים, לפחות, משתייכים לבעלויות כמו העיריה, אורט, עמל וכו'.

כללית כי היא מעסיקה את הרופאים שלה ובמכבי למשל הם עצמאים.

נכון שתיכונים שייכים לרשתות אבל הרשת היא רק צינור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

הסיפור נשמע לי הזוי, אלא אם מדובר במיקור חוץ עם החברות שמפטרות בכל 20 ביוני ומגייסות מחדש ב-1 בספטמבר, או באיזה חוזה אישי. עובד של בעלות מסודרת לפי הסכם קיבוצי יקבל את הותק בצורה מסודרת, ואם יש גוף שמזייף באופן עקבי האיגוד המקצועי יידע לטפל בו.  תקלה נקודתית יכולה להתרחש, אבל קשה לי להאמין שמשהו עקבי.

לא משקר. אמיתי לחלוטין. יותר מפעם אחת קורה שיש מורה ללא וותק בשנים שיצאה לשנת השתלמות. למה זה קורה? אין לי מושג. רק זורק פה הערה למורים שכן נמצאים פה וסביר להניח שיכנסו לקרוא את השרשור הזה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Night Driver כללית מעסיקה את הרופאים שלה בשני המודלים, אם כי הרוב במודל של שכירים. אבל גם אלה וגם אלה בלי חברות בהסתדרות (אבל כן בהסתדרות הרפואית, שהקשר היחיד שלה להסתדרות הוא המילה הסתדרות).

לגבי הבעלויות - זה לא רק צינור, יש תנאי עבודה שמשתנים בין בעלויות שונות, למרות שכולם מבוססים על הסכמי עבודה ארציים. דרך אגב, הדבר הזה מוכר לא רק משם. הוזכרו הרופאים, תנאי העבודה של רופאי "כללית", למשל, שונים מאלה של רופאי בתי החולים הממשלתיים, אם כי איני בקי בפרטי ההבדלים. וכמובן כל נושא מערכות המידע ומשאבי אנוש וכיצד הם מתנהלים.

@DareDevil עדיין לא הבנתי את הסיפור. "ותק" היא מילה רבת משמעויות - אני מניח שאתה מתכוון לוותק לצרכי שכר, זה שהמונה שלו עולה ב-1 במעבר משנה לשנה ומעלה את השכר באיזה שבריר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

לגבי הבעלויות - זה לא רק צינור, יש תנאי עבודה שמשתנים בין בעלויות שונות, למרות שכולם מבוססים על הסכמי עבודה ארציים. דרך אגב, הדבר הזה מוכר לא רק משם. הוזכרו הרופאים, תנאי העבודה של רופאי "כללית", למשל, שונים מאלה של רופאי בתי החולים הממשלתיים, אם כי איני בקי בפרטי ההבדלים. וכמובן כל נושא מערכות המידע ומשאבי אנוש וכיצד הם מתנהלים.

בהוראה ההבדלים היחידים הם גובה הגמולים על חלק מהתפקידים (יש כאלה שמוגדרים מראש ויש כאלה שתלויי מו"מ) אבל הגמולים האלה לא אחידים גם בין שנה לשנה ובין מנהל למנהל בלי קשר לבעלות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Nakamichi כתב:

גם בהייטק אני מוצא את עצמי לא פעם מתוסכל מהמערכת.

רק שאני יכול להתנחם בזה שלפחות אני מרוויח טוב.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...