Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לעשות הסבה מבנייה להייטק

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 20 דקות, יבגניפ כתב:

זה סיפורים אנקדוטליים.

זה לא. 

זה מאד מאד מאד מאד תלוי בארגון, ובכמה מזל יש לך להגיע לארגון שכזה. כי הם די נדירים. 

PHPCLUB, כמה כמוך יש, וכמה אחרים יש?:lol:

זה שלך הייתה הצלחה בלי תואר, לא מעיד על כלום דבר בערך. במיוחד לא על הרוב.

כן, זה קורה, אבל נדיר. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 9 דקות, ברווז כתב:

זה לא. 

זה מאד מאד מאד מאד תלוי בארגון, ובכמה מזל יש לך להגיע לארגון שכזה. כי הם די נדירים. 

כן, זה קורה, אבל נדיר. 

גם מזל להגיע לארגון,גם מזל לנחות בתפקיד עם אפשרות קידום.

תעשה תואר במקום נורמאלי ותדלג על כל המזל הזה.

• אהבתי 2

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, ברווז כתב:

כן, זה קורה, אבל נדיר. 

בדיוק ההגדרה של אקנדוטלי :)

שוב, לא הייתי ממליץ לאף אחד, ממש ממש ממש ממש (ממש) אף אחד, לקבל החלטות על הקריירה והעתיד שלו על סמך סיפורים מהסוג. המסלול השבלוני בחיים זה לא משהו שיספרו עליו בהרצאת מנטורשיפ בטד. אבל הוא יתאים לרובם המוחלט של האנשים. ומי שיכול לעשות משהו שונה ולהצליח כנראה לא יצטרך הרצאה או המלצה על זה :)

• רעיון טוב! 4
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, אסטון מרטין כתב:

גם אני עם 3 ובגרות תחליף ללילי, שומע מקרובים וחברים על הרבה כמוך אבל עדיין לא מצליח להבין איך זה אפשרי,

לתכנת עוד אכשהו אבל לעבור תואר? איך עושים דבר כזה?

קשה מאוד, הרבה עבודה, מאמץ, השקעה והקרבה עצמית, אבל משתלם למען עתיד טוב יותר לי, לאישתו לעתיד וילדיי.

איך עושים דבר כזה? בעיקר ככה ⬇️⬇️

לפני 5 שעות, vadim6385 כתב:

שורדים 4 חודשים בכל פעם

לפני 4 שעות, Potato כתב:

אתה לא מאמין כי אין לך אחת.

מי שיש לו תואר כן מאמין בתואר.

יש תעודות ויש תעודות.

אני מכיר מישהי עם תואר שני שאופה עוגות למחייתה.

אז בוא, לא כל מי שיש לו תואר מאמין בתואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של "אמונה".

אנשים הולכים ללמוד לימודים גבוהים מכל מיני סיבות.

אם זה כדי שאמא תוכל לספר ש"הבן שלי מלומד,תואר שני!", או אם כדי לספק תאווה לידע, או עניין בנושא מסויים.

לא תמיד הלחמודים הם מוכווני קריירה. זו גישה מילניאלית טיפוסית  של "מה יוצא לי מזה". 

יש תלמידים בפקולטה להיסטוריה, פילוסופיה, מדעי המדינה וכו'. אף אחד מהם לא מחכה לסיים את הלימודים ולפרוץ לקריירה מכניסה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, ברווז כתב:

זה לא. 

כן, זה קורה, אבל נדיר. 

וגם אם אתה מגיע לעבודה טובה בלי תואר, תעשה תואר, כי אחר כך תצטרך לחפש את עצמך באירגונים אחרים, ואתה לא רוצה למצוא את עצמך מתחיל שוב מאפס.

סיפורי הצלחה כאלה הם לא נדירים, אבל הם מגבילים אותך לתחומים ספציפיים ובדרך כלל אירגון אחד מסויים. ז"א אם הצלחת להתקבל בלי תואר להיות מהנדס תוכנה בגוגל, תתפלל שתוכל להיות שם עד הפנסיה.

אה, ואם תרצה להתקדם להיות מנהל/ארכיטקט/אלגוריתמאי, שכח מזה, אלא אם אתה איזה עילוי על, ובנוסף יש לך חברים במקומות הנכונים שיודעים בדיוק מי אתה ומה אתה באמת שווה.

לפני 14 שעות, Potato כתב:

היית במקום כלשהו במשרה 1 והעבירו אותך למשרה 2,על הדרך התחלת לעשות תואר.

זה לא שהגעת מהרחוב בלי נסיון ובלי תואר וזימנו אותך לראיון.

הייתי במשרה 1, התחלתי לעשות תואר, ועקב כך העבירו אותי למשרה 2.

הקידום אצלי סוג של מותנה בתואר.

לא הגעתי מהרחוב, אבל כן הגעתי עם ניסיון לא רלוונטי למשרה הנוכחית (עברתי מqa לפיתוח).

וכן, היה לי מזל גדול שנחתתי באירגון שיכול ורוצה לזהות כישרון ולקחת אנשים בלי ניסיון ולקדם אותם, ועם מנהלים טובים שדחפו אותי להתקדם.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר ותר מדי טוב את שוק העבודה. אבל נתקלתי בחברה שהתנאי שלה לקבלה של עובדים לתפקידים מסויימים היא החזקה בתואר. כלשהו, לאו דווקא קשור לתחום העיסוק של החברה, אלא כמדד לכך שאפשר להכניס לו משהו לתוך הקופסה. נדמה לי שגם חברות טכנולוגיות מבקשות לגוון את המועסקים שלה בבעלי השכלה בתחומים שונים - אבל דורשות איזה שטמפל* שהם רכשו את ההשכלה הזו.

*ללמי שלא מכיר את הביטוח - זו חותמת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה הקבועה שלי לאנשים ששואלים אם אפשר לעבוד בהייטק בלי תואר:

זה אפשרי ויש אנשים שיכולים לעשות את זה, אבל אם באת לפורום לשאול את השאלה הזו, אתה כנראה לא אחד מאותם אנשים.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 4

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, natco כתב:

יש כל מיני אוניברסיטת דרבי למדעי הת*ת. אני מסכים.

במקרה של הטכניון של בודפשט, זה מוסד שהוקם באמצע המאה ה-18. טובי המהנדסים למדו שם, כולל כמה מבכירי המרצים בטכניון הישראלי(של לפני 25 שנה, לא יודע מה היום). יש שם גם מסלול לתואר שני בהנדסה ובאדריכלות, וכן- ישנה הכרה אוטומטית של רשם המהנדסים והאדריכלים בתעודה משם, בדיוק כמו בתעודה ישראלית, אפילו ביותר קלות מכמה מוסדות ישראלים שלא נזכיר את שמם. 

אז כן למיין, אבל לא לזלזל אוטומטית 😃

כבעלי משרד תכנון, שמכיר עוד איזה קולגה או שניים- גם כאן לאף אחד לא אכפת.

אגיד יותר מזה - הנדסאי טוב ומנוסה, או אדריכל מתחיל ופלצן - יתקבל ההנדסאי. וכן. עם אותה משכורת. לא לוקחים הנדסאים כדי לשלם פחות. לא בענף התכנון, בכל מקרה. 

ראש צוות או מנהל פרויקט זה כשרון, כושר מנהיגות ויכולות ורבליות ומנהיגותיות מול לקוחות, יועצים ומבצעים. התעודה שתלויה בבית לא מעניינת את בעל המשרד. הוא רוצה לתת את הסקיצות ולשכוח מהפרויקט עד התשלום :-)

הלוואי כל בעלי המשרדים היו בגישה שלך, נתקלתי בגישה אחרת לגמרי מכל מי שיצא לי לעבוד מולו - אני עובד בביצוע ורוב הקשר מול מתכננים הוא טלפוני/פיקוח עליון.

אני בטוח גם שרוב העובדים אצלך מרוצים בעבודה ולא יחשבו על עזיבה, כי נשמע שיש אופציות להתפתח ולהתקדם גם אם הם "רק" הנדסאים, בניגוד למשרדים אחרים ששם אולי מעסיקים רק מהנדסים אבל כולם יתפטרו ברגע שיציעו להם 500 שקל יותר.

עריכה אחרונה על ידי Abergel
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

וגם אם אתה מגיע לעבודה טובה בלי תואר, תעשה תואר, כי אחר כך תצטרך לחפש את עצמך באירגונים אחרים, ואתה לא רוצה למצוא את עצמך מתחיל שוב מאפס.

ההערה הקטנה הזו היא אחת החשובות ביותר בשירשור הזה. אהבתי.

זו אחת מהסיבות שבגינן אני הולך ללמוד בעצמי.

לא הגעתי מהרחוב, אבל כן הגעתי עם ניסיון לא רלוונטי למשרה הנוכחית (עברתי מqa לפיתוח).

וכן, היה לי מזל גדול שנחתתי באירגון שיכול ורוצה לזהות כישרון ולקחת אנשים בלי ניסיון ולקדם אותם, ועם מנהלים טובים שדחפו אותי להתקדם.

לגמרי מזל. 

יש לי ניסיון בעוד תחום אחד, מלבד לוגיסטיקה- קידום אתרים וכתיבת תוכן.

מדובר על מספיק ניסיון בשביל לרצות לפתוח עסק בתחום (מדובר על לפני מספר שנים, בינתיים החיים שלי השתנו ואני לא ממהר לחזור להיות עצמאי).

שלחתי קו"ח גם למשרות כאלו, אף אחד לא חזר אליי בכלל.

מצד שני, הידע שלי היה רלוונטי לפני כ-10 שנים, אז...

לפני שעתיים, sperial כתב:

אני לא מכיר ותר מדי טוב את שוק העבודה. אבל נתקלתי בחברה שהתנאי שלה לקבלה של עובדים לתפקידים מסויימים היא החזקה בתואר. כלשהו, לאו דווקא קשור לתחום העיסוק של החברה, אלא כמדד לכך שאפשר להכניס לו משהו לתוך הקופסה.

המדד הזה בעייתי, וזה בניסוח זהיר. 

יש לא מעט אנשים בעולם שקשה להם ללמוד במסגרת מקובלת של אקדמיה וכו, אבל הם סוג של גאונים וקל להם מאד ללמוד דברים חדשים - וזה מעבר להיותם מעולים במה שהם עושים.

הייתי פעם אחת בראיון עבודה (קבוצת מיון ראשוני) עם 5 אנשים נוספים, צעירים, שחלקו כ-7 תארים (לחלק היה תואר שני).

בואו ונגיד שהם כנראה בחרו בזה שצועק הכי חזק ויש לו תואר, ולא בבחור השקט והמנוסה.

לפני 14 שעות, natco כתב:

כבעלי משרד תכנון, שמכיר עוד איזה קולגה או שניים- גם כאן לאף אחד לא אכפת.

אגיד יותר מזה - הנדסאי טוב ומנוסה, או אדריכל מתחיל ופלצן - יתקבל ההנדסאי. וכן. עם אותה משכורת. לא לוקחים הנדסאים כדי לשלם פחות. לא בענף התכנון, בכל מקרה. 

ראש צוות או מנהל פרויקט זה כשרון, כושר מנהיגות ויכולות ורבליות ומנהיגותיות מול לקוחות, יועצים ומבצעים. התעודה שתלויה בבית לא מעניינת את בעל המשרד. הוא רוצה לתת את הסקיצות ולשכוח מהפרויקט עד התשלום :-)

אני כולי תקווה שכל השוק ילמד להתנהל ככה. 

אנשים מפסידים עובדים שיכולים בקלות להיות כוכבים רק בגלל שהם לא זימנו אותם לראיון בשביל חתיכת נייר טואלט שאין להם. זה לא הכי שכיח בעולם, אבל זה בהחלט קורה.

אני מכיר אישית מישהו שמעדיף לקחת מישהו שהוא יכול "לעצב" במקום, מאשר מישהו שמגיע עם תואר ובטוח שהוא יודע הכל או לכל הפחות מספיק בשביל לבצע את העבודה.

אלו נדירים מדיי לצערי.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Abergel כתב:

הלוואי כל בעלי המשרדים היו בגישה שלך, נתקלתי בגישה אחרת לגמרי מכל מי שיצא לי לעבוד מולו - אני עובד בביצוע ורוב הקשר מול מתכננים הוא טלפוני/פיקוח עליון.

אני בטוח גם שרוב העובדים אצלך מרוצים בעבודה ולא יחשבו על עזיבה, כי נשמע שיש אופציות להתפתח ולהתקדם גם אם הם "רק" הנדסאים, בניגוד למשרדים אחרים ששם אולי מעסיקים רק מהנדסים אבל כולם יתפטרו ברגע שיציעו להם 500 שקל יותר.

אם העובדים (ברמת מהנדס) בורחים רק כי הציעו להם אלפיה יותר במקום אחר, זה אומר משהו על המעסיק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאו דווקא, אין סיבה שDEVOPS שלמד JENKINS ופייתון לא ישתמש בידע שצבר בחברה האחרת, לדוגמה.

סיפורי הצלחה כאלה הם לא נדירים, אבל הם מגבילים אותך לתחומים ספציפיים ובדרך כלל אירגון אחד מסויים. ז"א אם הצלחת להתקבל בלי תואר להיות מהנדס תוכנה בגוגל, תתפלל שתוכל להיות שם עד הפנסיה.

לאו דווקא מאותה הסיבה שרשמתי למעלה.

אה, ואם תרצה להתקדם להיות מנהל/ארכיטקט/אלגוריתמאי, שכח מזה, אלא אם אתה איזה עילוי על, ובנוסף יש לך חברים במקומות הנכונים שיודעים בדיוק מי אתה ומה אתה באמת שווה.

מלבד "מנהל" שזה תפקיד מוסמך ידע ואישיות, לשאר שציינת חייב להיות בעל תואר, אולי אנשים יחלקו עליי אבל אי אפשר להיות אלגוריתמאי בלי ללמוד מדעי המחשב.

זה כל "החרא" התיאורתי של מדעי המחשב שבלתי אפשרי ללמוד אותו לבד אלא אם אתה עילוי בין עילואיים.

לפני 2 דקות, ברווז כתב:

לגמרי מזל. 

לא מסכים.

אני הגעתי לפיתוח ממשרה קודמת של Tech support.

בתור תומך, ידעתי איזה כלים שימושיים חסרים לחברה, פיתחתי אחד מהם ובאתי לCTO של החברה, אהלן זה היכולות שלי זה מה שבניתי.

התרשם ובהזדמנות הראשונה הכניס אותי לפיתוח.

לקחתי יוזמה ואמביציה ובזכות זה התקדמתי, וזה לא מזל, זה אישיות.

יש משפט שאני מאמין בו מאוד, "אנחנו הבחירות של עצמנו".

מי שישב ויחכה שיקדמו אותו ישאר לחמם את הכיסא שלו הרבה זמן.

לפני שעתיים, פינדר כתב:

התשובה הקבועה שלי לאנשים ששואלים אם אפשר לעבוד בהייטק בלי תואר:

זה אפשרי ויש אנשים שיכולים לעשות את זה, אבל אם באת לפורום לשאול את השאלה הזו, אתה כנראה לא אחד מאותם אנשים.

מסכים.

אני גם מכיר הרבה אנשים שלא למדו תואר והם במשרות כמו פולסטאק בכיר, אבל אם הם לא ירעננו את הסאטק שלהם בקצב מסחרר, הם מהר מאוד יהיו לא רלוונטים, אגב ממש כמו אנשים בעלי תואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, nizzan943 כתב:

יש תעודות ויש תעודות.

אני מכיר מישהי עם תואר שני שאופה עוגות למחייתה.

אז בוא, לא כל מי שיש לו תואר מאמין בתואר.

מדבר על תארים שיש בסופם עתיד תעסוקתי.

לא תארים למען התואר.

לפני 48 דקות, ברווז כתב:

אני כולי תקווה שכל השוק ילמד להתנהל ככה. 

אנשים מפסידים עובדים שיכולים בקלות להיות כוכבים רק בגלל שהם לא זימנו אותם לראיון בשביל חתיכת נייר טואלט שאין להם. זה לא הכי שכיח בעולם, אבל זה בהחלט קורה.

אני מכיר אישית מישהו שמעדיף לקחת מישהו שהוא יכול "לעצב" במקום, מאשר מישהו שמגיע עם תואר ובטוח שהוא יודע הכל או לכל הפחות מספיק בשביל לבצע את העבודה.

אלו נדירים מדיי לצערי.

השוק לא ילמד להתנהל ככה.

להביא בן אדם לראיון זה זמן,להכשיר אותו עולה המון כסף.

מעסיק יעשה המון כדי למנוע נפילה עם הכשרה יקרה לעובד לא מתאים,וזו אחת הדרכים.

אם לבן אדם יש תואר ממקום טוב אז כנראה שיש לו יכולות למידה, הבנה בתחום התואר והבנה טובה בחלק מהתחומים.

לקחת בן אדם "מהרחוב" זה הימור.

אין לי כמעסיק דרך לדעת אם אתה גאון שלא יכול ללמוד או מטומטם שלא יכול ללמוד.

אם יש לך תואר מהנדס אז אתה בן אדם בינוני עם יכולות למידה כלשהן,לא בטוח גאון אבל יש עם מה לעבוד.

לפני 36 דקות, vadim6385 כתב:

אם העובדים (ברמת מהנדס) בורחים רק כי הציעו להם אלפיה יותר במקום אחר, זה אומר משהו על המעסיק.

לא בהכרח.

יש מקומות שהעבודה בהם משעממת ואין למעסיק אופציה לשלם יותר אז יש תחלופת עובדים גדולה כי אנשים נשחקים מהר ומחפשים את עצמם במקום אחר.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

מדבר על תארים שיש בסופם עתיד תעסוקתי.

לא תארים למען התואר.

גם תארים כאלו לא בהכרח עושים את מה שהם אמורים לעשות. 

אין לך מושג כמה משרות ראיתי שבהם הדרישה היא "תואר אקדמאי". לא התמחות בהנדסה\הנדסאי, לא פירוט - כלום. רק תואר.

כך שגם תואר ראשון בחיי המין של שבלולים אריתראיים מצויים יתפוס.

למשרות שלרוב לא צריכות תואר כלל.

נתקלתי בעבר במשרות בסיסיות שבהן ביקשו תואר- תראה לי מחסנאי עם תואר בבקשה...:lol:

לפני 3 שעות, Potato כתב:

השוק לא ילמד להתנהל ככה.

להביא בן אדם לראיון זה זמן,להכשיר אותו עולה המון כסף.

מעסיק יעשה המון כדי למנוע נפילה עם הכשרה יקרה לעובד לא מתאים,וזו אחת הדרכים.

אם לבן אדם יש תואר ממקום טוב אז כנראה שיש לו יכולות למידה, הבנה בתחום התואר והבנה טובה בחלק מהתחומים.

לקחת בן אדם "מהרחוב" זה הימור.

לקחת מישהו מהרחוב, כן. זה הימור.

מה לגבי אדם מנוסה מאד?

לא בעייה לקלוט בתוך כמה דקות אם מי שמולך הוא מקצוען או מתחזה. ותמיד אפשר לקחת בנוסף את השאלה לגבי מהירות הטיסה של סנונית כשהיא מותאמת למטרייה של העבודה בראיון כמבחן נוסף :lol: הרי מלך צריך לדעת את הדברים האלו.

(תוהה ביני לבין עצמי מי יקלוט את הרפרנס)

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ברווז כתב:

נכון. הם גם יכולים להיות כישלון מוחלט ובזבוז כסף וזמן.

אני מגייס מפתחי תכנה באופן אקטיבי.

לא כואב לי על הכשרונות פוטנציאלים שפיספתי, אבל כן יכאב לי לגייס מישהו שהוא כישלון מוחלט.

כולם חושבים שהם גאוני הדור והם לא צריכים תואר אקדמי,  אבל אז נופלים על שאלה של קורס סמסטר ב', כי "זה לא חשוב ולא משתמשים בזה".

אצלי הג'וניורים מבצעים את הראיונות הטכנים, הם מחליטים אם המועמד עובר או לא. אם היכולות של המועמד, לא מרשימות אפילו ג'וניור שנמצא בתעשה פחות משנה, יש בכלל על מה לדבר?

עריכה אחרונה על ידי snoop90
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...