Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לעשות הסבה מבנייה להייטק

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים יקרים

יש פה קצת אנשים שמכירים אותי, ולאלא שלא אז אני יספר קצת עליי

אני בהשכלה הנדסאי בניין עם נסיון בביצוע כשנה וחצי בערך. פתחתי שרשור דומה בעבר אבל אני מעדיף לפתוח שרשור חדש.

אני באמת שוקל בכובד ראש לעשות ההסבה לתחום טכנולוגי- הכיוון הוא להייטק.

אני מחודש ינואר מחפש עבודה  בכל תחום ביצועי שקשור לבניין ותשתיות, הייתי בראיונות בכל מיני חברות ואני חייב להגיד שיש זלזול מוחלט בהנדסאים ( מלבד מנהלי עבודה מוסמכים) ולא משנה כמה שנות נסיון יש לך בביצוע. אני מאמין שאם היה לי תואר בהנדסה היו מתייחסים אליי אחרת- מעסיקים מרשים לעצמם לזלזל בעובד עוד בשלב הראיון, ואני יספר קצת על הראיונות שעברתי:

* הייתי בראיון בחברת ביצוע בתחום המעליות, חיפשו מנהל עבודה (לא מוסמך) ופשוט עד לפני שישבתי על הכסא המנכ"ל פשוט כפה עליי להוריד מסכה מהפנים (!!!) כמובן שסירבתי ותוך דקה הייתי בחוץ- מאז לא שמעתי מהם.

* עוד דוגמא הייתי בחברת ביצוע לתפקיד הנדסאי ביצוע (תחום מגורים) והקבלן עשה לי ראיון וזה הלך ככה: יש לי תפקיד ביצוע אתה מעוניין? מה הצפיות שכר? אוקיי נהיה איתך בקשר..עוד לפני שהספקתי להציג את עצמי ולספר על הנסיון שלי הייתי בחוץ לאחר 30 שניות.

וכמובן שלא חזרו אליי מאז...

* עוד דוגמא, חברת ביצוע , הייתי בראיון לתפקיד מפקח קירות תמך. הסמנכ"ל לא הפסיק לשבח את החברה וכמה שהיא מוצלחת ודואגת לעובדים שלה. כששאלתי על התנאים: משכורת 9K ברוטו+רכב, משרה 6 ימים בשבוע 12 שעות ביום (בנטו יוצא 7K בערך) אמרתי אוקיי , אמרו נהיה בקשר. מדובר בתפקיד שטח בכל הארץ. לא אמרו תנאים בטלפון אבל המשרה נשמעת מאוד מעניינת ומאתגרת. עד היום ( עברו חודשיים) לא חזרו אליי ,ללא ספק זלזול מוחלט  וסתם בזבזתי זמן ודלק.

לפני שבועיים בערך הייתי בראיון בחברה בינונית, מי שעשה לי את הראיון היה סמנכ"ל החברה , הרגשתי שאני בטיפול פסיכולוגי ולא בראיון- לא הפסיק לספר לי על הבעיות שלו בחיים ולא שאל שאלות מקצועיות שקשורות לתחום, וגם הוא סיפר שיש בחברה תחלופה מאוד גבוהה של עובדים (לא התבייש בזה) ושכנע אותי ללמוד לתואר מהנדס בניין, לא כל כך רציתי לעבוד בחברה הזאת אבל אני מחפש רק להיכנס לענף ומשם להתגלגל ואפילו להוציא תעודת מנהל עבודה לאחר תקופה. ולאחר כשבוע קיבלתי חוזה מהם (באמת ששמחתי למרות שלא רציתי לעבוד שם) וכמו כל אדם נורמלי היו לי שאלות לגבי מס' סעיפים בודדים בחוזה- שלחתי מייל בחזרה ולאחר יומיים קיבלתי מייל שהם לא רוצים אותי והם ממשיכים עם מישהו אחר.

ללא ספק ממה שאני עובר ענף הבנייה הוא תחום קשה ומחורבן ולא מתאים לכל אחד. אבל אני אוהב את העבודה, את החשיבה ההנדסית.

וברוב הראיונות שעברתי, שהגענו לשלב ההשכלה ואמרתי שאני הנדסאי בניין היחס שלהם פתאום השתנה (מעקמים פרצוף), וחלק מאוד גדול מהראיונות שהייתי בהם פשוט אמרו לי במילים האלה "חבל על הזמן שלך לך תלמד הנדסה" - הרגשה מגעילה שאומרים לך דבר כזה , באותו רגע אני הרגשתי שאני כלום וסתם באתי לראיון ובזבזתי זמן יקר. אם אתם צריכים מהנדס ואני הנדסאי אז למה קראתם לי????

באמת שאני אוהב את התחום הזה , את החשיבה ההנדסית שיש בזה ובימים שעבדתי בבנייה קמתי בהתלהבות לעוד יום עבודה, אבל כיום באמת שזה כבר נהיה מגעיל ומתסכל- לא משנה כמה שנות נסיון יש לך בביצוע כהנדסאי, מתייחסים אלייך אחרת  גם מבחינת השכר למרות שבחלק מהמקרים אתה שם את המהנדס בכיס מבחינת הידע והנסיון בשטח.

למה לא למדתי הנדסה? יש לי בעיה עם מתמטיקה- לא מסתדר עם מספרים ואותיות יווניות. אני בא מרקע 3 יח' מתמטיקה אבל מסירטונים ברשת לא בעיה ללמוד לבד ל 5 יח', פיסיקה אין לי בכלל. הממוצע שלי כהנדסאי עומד על 80 +-

חשבתי על כמה כיוונים להמשך ומאוד אשמח לדעתכם:

*ללמוד לתואר בהנדסה אזרחית בסמי שמעון- 

יתרונות: תנאי קבלה מאוד נוחים , התמחויות מעניינות, קרוב לבית, קורסי מתמטיקה ברמה יחסית נמוכה, אני מאוד אוהב את ענף הבנייה והתשתיות.

חסרונות: מכללה שהמקצועות שנלמדים( מלבד הבנייה ) בה ברמה מאוד מאוד נמוכה ואפילו חלק מהבוגרים מתקשים בלמצוא עבודה- ואם מוצאים בשכר גרוע, אישית לא נוח להגיד את השם של המכללה שלמדתי בה (כמו להגיד שלמדתי הנדסה במכללת רמי עזרא).

ממה שקראתי בפורומים ובפייסבוק לא בעיה למצוא עבודה בבנייה בסמי שמעון, אבל אני מפחד ללמוד 5 שנים ובעוד 5 שנים לאחר סיום הלימודים אני יהיה במצב כמו שאני עכשיו..לא מוצא עבודה אבל כמהנדס.

*ללמוד תואר ראשון בניהול מערכות מידע באקדמית ת"א יפו עם התמחות בסייבר.

יתרונות: תחום שעיקרו בהייטק, משכורת יחסית גבוהה, אוכלוסיה שנעים לעבוד בה, תחום שאותי אישית מאוד מעניין.

חסרונות: אני כבר לא צעיר, אני בן  30 נגיד אם כל המכינות והפסיכומטרי אני יסיים את הלימודים בגיל 34-35 ללא נסיון בתחום איזה יתרון זה יתן לי לעומת צעירים ממני בגילאי 27-28 עם נסיון  , קצת נרתע מזה בגלל הגיל- למרות שזה מאוד מעניין ומאתגר.

*תואר בהנדסת מכונות באפקה - קראתי פה שרשורים על כמה שיש זבל של משרות לבוגרים שסיימו ללמוד, וגם זכור לי שמישהו פתח שרשור שהוא למד באפקה וסיים עם ממצוע 80 והוא מחפש עבודה כבר 8 חודשים. יש לשקול אם אני באמת רוצה את הצעד הזה. תחום מאוד מעניין ורחב ההנדסה הזו.

באמת  שאני אוהב את התחום של ההנדסה אזרחית אבל יש מעסיקים / קבלנים שמעדיפים בביצוע מהנדס בינוני ולא הנדסאי מצטיין ומאוד חבל . ואין מה לעשות זה האמת ממה שחוויתי,

אם הייתי בא אליהם כמהנדס מבטיח שהיחס היה אחרת ולא הייתי פותח את השרשור הזה.

יש כאן בפורום אנשי הייטק ואנשי ביצוע בבנייה, מאוד אשמח לעזרתכם !

(למי שלא נוח להגיב פה אפשר גם בהודעה פרטית)

עריכה אחרונה על ידי ANUTKK
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

2 הערות :

1. ללמוד לבד מתמטיקה 5 יחידות עם רקע של 3 יחידות - לא פשוט בכלל.

2. לימודים בתחומי הנדסה דורשים לימודי מתמטיקה ברמה יחסית גבוהה (כולל לימודים לתואר בניהול מערכות מידע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לשפר את הידע שלך במתמטיקה לצרכי לימודין אקדמיים - בדוק מכינה באחת האוניברסיטאות. יש ללימודים האלה עוד יתרונות - בטכניון, למשל, המכינה מכסה גם סיווגים בפיזיקה ואנגלית. דומני שיש הכרה הדדית בין המוסדות.

החסרון: נראה שאתה זקוק למכינה ארוכה (קרוב לשנה), הלימודים אינטנסיביים (תתקשה לעבוד במקביל).

תביא בחשבון ששנת הלימודים מתחילה בעוד שבועיים, יתכן שפספסת את האפשרות להרשם, גם למכינה וגם ללימודים.

מה מצבך המשפחתי? מה מצבך מבחינת הפסיכומטרי?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתבלבל, כל הראיונות ההזויים שכתבת כאן גם קורים גם בהייטק.

אני חושב שאתה צריך להמשיך להיאחז בזה שזו עבודה שאתה אוהב לעשות ולהמשיך לנסות למצוא עבודה.

גם אם זה אומר לפעמים לדעת להתאים את עצמך יותר למראיין שמראיין אותך כדי שיעדיף אותך ולא אחרים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היחס הזה להנדסאים קיים בכל תחום, אפילו אם העבודה מתאימה בול להנדסאי. זה מה שקורה כשתואר זה תעודת הבגרות החדשה.

אז הנדסאי מבחינת מעסיקים זה כמו מישהו שפרש בכיתה י' כדי לעבוד בחנות ירקות ולעשן סמים.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר בעיניי שיש לך ניסיון ביצועי של שנה וחצי אבל אתה לא מוצא עבודה מאז חודש ינואר. 

אני במקומך הייתי ממשיך בענף הבנייה אפילו במשכורת נמוכה, צובר ניסיון כדי שאוכל ללמוד מנהל עבודה ואז לומד עוד קורסים בענף הבנייה. 

מכיוון ש: 

* ככה תהיה רלוונטי יותר - יש ביקוש ער להנדסאי עם תעודת מנהל עבודה. 

1. אתה אוהב את הענף - מבין אותך, יש כל יום סיפוק בכך שביצעתי שינוי באתר. 

2. ניתן לרכוש ניסיון מקצועי במהירות יחסית - יש עבודות שהן דומות מאוד ובכך ניתן להגיע לעבודה שביצעת כמוה כבר כמה פעמים.

3. משכורת של מנהל עבודה היא מכובדת, וניתן להתקדם באופן טוב יחסית עם השנים. 

טיפים: 

1. תבצע רישיון למכונה ניידת וגם למשאית קלה C1 - אלו 2  דברים שיעזרו לך בעתיד.

2. תנסה להתמחות בחישובי כמויות - זה יתרון יקר מפז עבור הקבלן, אם תשב הרבה עם האנשים האמונים על החשבון תרכוש הרבה ידע. 

עריכה אחרונה על ידי חולה רכב#1
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את כל התגובות אבל,

רמת המתמטיקה במהנדס (לא משנה איזה) היא גבוהה משמעותית מאשר 5 יח"ל.

אני לא אומר שאי אפשר להשלים.

אבל גם ככה כדי להתקבל למהנדס תצטרך השלמה לרמה של 5 יח"ל אז תנסה להשלים כבר עכשיו,

אתה אמור להצליח להשלים תוך סביב חצי שנה ואולי קצת יותר.

אם לא תצליח להשלים, חבל על המאמץ לנסות לסייים תואר מהנדס.

זה פשוט סתם יתסכל אותך.

ובמיוחד בהייטק, לא העיקר לסיים,

אלא צריך ממוצע טוב כדי לקבל עבודה ראשונה/שניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר כאן כבר - אסור להשבר מהר מידי.

תעשה עוד קורסים. הכי טוב - מנהלי עבודה.

תעבור לתחום בקרת התכן. תעשה קורס יועצי בטיחות/נגישות ותעבור בכלל לתכנון. 

לא חסר איך להתקדם. בעיקר אם אתה אוהב את התחום.

ההצלחה בתחום הזה לא מגיעה אינסטנט, כמו בהייטק, כשכל משרת ג'וניור מגיעה עם משכורות של חמש ספרות תן ביס וליסינגומטית. כאן לוקח יותר זמן.

תכלס? גם אחרי זמן לא מגיעים לשכר של הייטק. בשום מקצוע שאינו הייטק לא מגיעים לשכר של הייטק. 

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סטודנט למדעי המחשב שנה ג', ובו זמנית מפתח במשרה מלאה.

התואר קשה, מאוד. ושלך יהיה קשה יותר.

כמוני כמוך התחלתי עם 3 יחידות מתמטיקה, עשיתי מכינה לפני הלימודים שלקחה לי חצי שנה, 3 פעמים בשבוע לימודים אינטנסיבים מאוד.

לא הבנתי בן כמה אתה, אבל יש פה תהליך ארוך שלא תוכל לעבוד בו.

אבל להתקדם מ3 יחידות מתמטיקה לרמה של אקדמיה מדעים מדוייקים (אינפי 1, 2 ו-3, ליניארית 1 ו-2, בדידה 1 ו-2 וכו') זה בהחלט אפשרי עם הרבה אמביציה והשקעה, אני יודע כי עשיתי את זה.

מאחל לך את כל ההצלחה שבעולם, זה מסע מפרך אבל אחד ששווה את זה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - קיבלת כאן הרבה המלצות. לכולן משותף דבר אחד - לך ללמוד. זה יכול להיות קורס(ים) מקצועי(ים), זה יכול להיות באקדמיה (אבל אחרי הכנה מתאימה). העיקר - אל תדרוך במקום.

אתה בן 30. יש לזה חסרון - אולי יש לך מחוייבויות שמכבידות עליך. אבל יש לכך יתרון - אתה מיושב, רציני, קרוב לואי יודע להשקיע בלימודים. ואתה עדיין רחוק מהגיל שבו קשה ללמוד.

הכרת א שים שהחלו לימודי רפואה בגיל 30 או 32 ואפילו 35. עתידך לפניך. השקע בו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, om2 כתב:

לא קראתי את כל התגובות אבל,

רמת המתמטיקה במהנדס (לא משנה איזה) היא גבוהה משמעותית מאשר 5 יח"ל.

5 יחידות זה החודש הראשון של סמסטר א' שנה א' בהנדסה.

לפני 31 דקות, om2 כתב:

ובמיוחד בהייטק, לא העיקר לסיים,

אלא צריך ממוצע טוב כדי לקבל עבודה ראשונה/שניה

תלוי מה העבודה הראשונה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רווק בן 30, בשביל תעודת מנהל עבודה חייב שנתיים נסיון ואין לי את זה כרגע.

כנ"ל קורסים כמו עוזר בטיחות או ממונה בטיחות דורשים מינימום שנתיים נסיון.

באמת שאני רוצה ללמוד הנדסה כי אני יודע כהנדסאי מלבד מנהל עבודה יהיה קשה להתקדם במיוחד בחברות הגדולות שם חייבים תואר בהנדסה.

לא שמנהל עבודה זה גרוע, אני מסוגל ליותר ממנהל עבודה.

הנסיון שלי בביצוע היה כמנהל עבודה בתחום הגמרים  (אני לא מנהל עבודה מוסמך).

גם חברים מהלימודים נתקלים באותם קשיים. ואני באמת שוקל ללמוד בסמי שמעון למרות שאני לא מת על השם והמוניטין של המקום, רק להשיג את התואר מהנדס כי זה מה שתוקע אותי כרגע.

בראיונות בחלקם הגדול הולך ממש טוב עד שמגיעים להשכלה ושומעים שאני הנדסאי.

יש גם משרות ממש מאתגרות אבל הם שמורות למהנדסים בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש לך ניסיון שנה וחצי. כרגע אתה עובד? אם כן, תמשיך עוד חצי שנה איפה שאתה נמצא, תצבור שנתיים ניסיון ותרשם לאחד הקורסים האלה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהנדס תוכנה כבר כ5 שנים ואתן את השנקל שלי.

קשה לך עם מספרים? לא מסוגל יותר מ3 יח? תשקול שנית את התחום.

לפני שאתה נרשם ללימודים, תבדוק אם אתה מתחבר לעולם הזה, האם אתה מסוגל לשבת בשעות הקטנות של הלילה וללמוד טכנולוגיות חדשות שלא תמיד מעניינות. אם לא, שוב, תשקול שנית.

• רעיון טוב! 2

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, SlowRide כתב:

יש לך ניסיון שנה וחצי. כרגע אתה עובד? אם כן, תמשיך עוד חצי שנה איפה שאתה נמצא, תצבור שנתיים ניסיון ותרשם לאחד הקורסים האלה. 

אני 8 חודשים לא עובד

לפני 13 דקות, Shaike.Zam כתב:

אני מהנדס תוכנה כבר כ5 שנים ואתן את השנקל שלי.

קשה לך עם מספרים? לא מסוגל יותר מ3 יח? תשקול שנית את התחום.

לפני שאתה נרשם ללימודים, תבדוק אם אתה מתחבר לעולם הזה, האם אתה מסוגל לשבת בשעות הקטנות של הלילה וללמוד טכנולוגיות חדשות שלא תמיד מעניינות. אם לא, שוב, תשקול שנית.

ידוע שצריך כל הזמן להתעדכן וללמוד טכנולוגיות חדשות, לקחתי לתשומת ליבי. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...