Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה לעשות עם זוג חברים שלא חוגרים את הילדים כמו שצריך ברכב?

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לנו זוג חברים טובים שכל הזמן מציעים להסיע את הילד שלנו איתם ברכב. אבל יש להם חוסר מודעות או זלזול בסיסי בחגירה בטוחה של הילדים ברכב. בנסיעה קצרה בתוך השכונה הם בכלל טוענים שלא צריך לחגור.

לא נעים לנו לומר לא כדי שהם לא יעלבו, כי בסך הכל הם מציעים לעזור, אבל גם מצד שני כנראה שהילדים לא ישרדו תאונה.

מה לעשות?

הם שלחו לנו עכשיו תמונה של הילדים שנרדמו ברכב, הם חשבו שזה חמוד.

הילד השמאלי והימנית רק עם חגורת בטן כי לא נוח להם עם החגורה על הכתף והאמצעית בלי בוסטר כך שהחגורה גבוה על הצוואר ולא על הכתף.

IMG_20210724_200434.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

"חברים, אני מודה לכם על העזרה, אבל אצלנו לא זזים סנטימטר מהחניה עד שכולם חגורים ויושבים על בוסטר נכון".

היה לי עניין כזה עם גיסתי. לקחתי את הבת שלה איתנו והחגורה עברה לה כמעט על הפרצוף.

"עזוב, ככה זה".

"מצטער, לא אצלי" ובמזל היה לי בוסטר נוסף בבגאז'.

בלי להעליב, בלי לשפוט. חבל שאת הילדים שלהם הם לא חוגרים טוב, אבל עד הילדים שלך.

• אהבתי 6

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבירור איתם האמצעית היתה על בוסטר, אבל כנראה שבוסטר שלא מתאים לה, היא צריכה משהו יותר גבוה. בנוסף לדעתי החגורה למטה לא צריכה להיות על הבטן, ברוב הבוסטרים יש מקום להשחיל אותה בידיות בצדדים, כך שהיא תהיה יותר למטה.

זה מה שהיה קורה לה במקרה של תאונה.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ילדים אז יש מצב גדול שאני טועה, אבל לפי התמונה נראה שאף אחד מהם נמצא עם בוסטר שמתאים לגודלו. 

אחת על כסא בטיחות ולא בוסטר, האמצעית בכלל בלי בוסט והשלישי בכלל עם חגורה רפויה.

בדקת את החגורות אצלם?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילדים שלי ידעו מגיל שהם יודעים לדבר, לא לנסוע עם אף אחד שלא חוגר אותם כמו שצריך בהתקני ריסון מתאימים.

אין? לא נוסעים. מאוד פשוט.

לגבי הילדים של החברים. אם הם חברים לא מאוד קרובים, אל תתערב.

אם הם חברים ידידי נפש ממש, תסביר להם פעם אחת היטב, בליווי תמונות והדגמות אם צריך.

תציג את זה כך, כמו שאם היית רואה את הילד הקטן שלהם מסתובב ללא השגחה בשולי כביש סואן או בראש צוק גבוה, ברור שהיית מתערב, גם כאן אתה לא מסוגל לשתוק.

אחרי השיחה הזאת - תניח לזה.

• אהבתי 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, bobi כתב:

יש לנו זוג חברים טובים שכל הזמן מציעים להסיע את הילד שלנו איתם ברכב. אבל יש להם חוסר מודעות או זלזול בסיסי בחגירה בטוחה של הילדים ברכב. בנסיעה קצרה בתוך השכונה הם בכלל טוענים שלא צריך לחגור.

לא נעים לנו לומר לא כדי שהם לא יעלבו, כי בסך הכל הם מציעים לעזור, אבל גם מצד שני כנראה שהילדים לא ישרדו תאונה.

מה לעשות?

קודם כול לקחת את "לא נעים" ככה בכללי, בכל תחום בחיים, לזרוק אותו מהחלון ולדרוס אותו ליתר ביטחון עם האוטו.

לא תאמין איזו אנחת רווחה זה ישחרר לכם.

חוץ מזה - מה שאיתי כתב - "סליחה אצלנו זה לא יקרה נקודה" וזהו. חד וחלק בלי לא נעים (דרסנו אותו, זוכר?)

אצלנו בשכונה הקטע של הסעות נספחים מאוד נפוץ, הכול מכוונה טובה, אבל לא יעזור כלום - אנחנו לא מוותרים לאף אחד בקטע הזה ומסרבים בנימוס. כשמתאפשר - אנחנו מעבירים את הנספח שלנו יחד עם הבוסטר המתאים (עם הגב). אצלנו באוטו יש במהלך השבוע תמיד בוסטר נוסף למקרה שנוחת במפתיע נספח/ת או אחיינ/ית.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתי ועמוס סיכמו בצורה הכי טובה ובריאה שיש. שאפו. 

לשמחתי לא נתקלתי במצבים כאלה, אבל אני יודע שאם אגיע לסיטואציה כזאת, אלה בדיוק המלים שאומר.

שוב תודה, ובהצלחה לפות"ש. 

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים שמזלזלים בבטיחות של אחרים ובמיוחד חסרי ישע, צריך להתרחק מהם כמו אש. 

אין לי ילדים, אבל אלוהים עדי כי כאשר ילד נוסע איתי באוטו זה יהיה אך ורק במושב מתאים לגילו ומבנה גופו, שהוא חגור היטב ברמה של חיבוק דוב, ככה שהכיסא לא יזוז ס"מ. 

שגופו נמצא בתנוחה בטוחה כך שחלילה במקרה של תאונה הפגיעה בו תהיה מינימלית.

בבטיחות אסור לקחת סיכון, אלו לא אנשים שהייתי סומך עליהם עם יקיריי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להאמין שבשנת 2021 עדיין יש אנשים שמתנהגים ככה.
זה מזכיר לי את אלה שעדיין הולכים לחוף כאשר אין בו שירותי הצלה, או את אלה שנוסעים בקורקינט/אופניים ללא קסדה ובאור אדום ועוד ועוד.
אני לא מבין: אנשים לא שומעים מה נעשה סביבם? לא רואים או שומעים חדשות?
אולי ביקור במחלקת טיפול נמרץ נוירוכירורגית יעזור להם להבין.

וזאת אגב הטרגדיה הגדולה של המדינה.
עם כל הכבוד האמפטיה וההשתתפות בצער המשפחה שנהרגה באסון הרכבל באיטליה לדוגמא, שלחו לשם אפילו כתב, ועשו מהארוע הנוראי הזה טררם גדול מאד (ובצדק), אף אחד בממשלה לא עושה כזה טררם ממאות ההרוגים שיש לנו בכבישים ועשרות אלפי הפצועים בכל שנה. איך אמר מישהו לפני כחודש? יש לנו כאן אסון הר מירון כל חודש וחצי, ולאף אחד לא איכפת.
כאשר נפגע אצלנו חייל שלא-נדע, מדברים על זה שבוע שבועיים. שוב - בצדק.
אבל מאות (!!!) נהרגים כאן בכבישים, כל שנה.  מישהו אומר משהו? למישהו זה איכפת? 
אני לא מבין - הדם שלהם לא אדום מספיק? כספי הביטוח לא עולים מספיק? העומס בבתי החולים לא מספיק? שלא נדבר על יקיריהם שנותרו ללא בן משפחה.
התעמולה וההסברה שמשרד התחבורה אמור לעשות הוא בדיוק עבור האנשים הללו, שפות"ש מציג כאן.
אפילו משטרה אני כבר לא רואה בכבישים כמו פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 24.7.2021 בשעה 20:11, bobi כתב:

לא נעים לנו לומר לא כדי שהם לא יעלבו, כי בסך הכל הם מציעים לעזור

יותר לא נעים לקבל שיחת טלפון להגיע דחוף לבית החולים.

כמו שכבר נאמר, תסבירו להם את הסכנות שבזה ואם אין עם מי לדבר, תסיעו את הילדים שלכם בעצמכם. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ירחמיאל כתב:

לא להאמין שבשנת 2021 עדיין יש אנשים שמתנהגים ככה.
זה מזכיר לי את אלה שעדיין הולכים לחוף כאשר אין בו שירותי הצלה, או את אלה שנוסעים בקורקינט/אופניים ללא קסדה ובאור אדום ועוד ועוד.
אני לא מבין: אנשים לא שומעים מה נעשה סביבם? לא רואים או שומעים חדשות?
אולי ביקור במחלקת טיפול נמרץ נוירוכירורגית יעזור להם להבין.

וזאת אגב הטרגדיה הגדולה של המדינה.

מה הקשר בירה נשר?

מה הקשר בין המדינה לבין *בחירות אישיות של אינדיבידואל*?

רוצה שהמדינה תתערב בבחירות האישיות של האינדיבידואל? לא מספיק מתערבים? 

כל הורה אחראי על ילדיו.

אני על שלי.

זהו.

קל.

מצער אבל זבש"ם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ירחמיאל כתב:

אפילו משטרה אני כבר לא רואה בכבישים כמו פעם.

בא לאזור המרכז, יותר שוטרים מאזרחים...

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, משפחה שתהיה מעורבת בתאונה, והילדים לא היו חגורים, כנראה תתפרק.

עוד אגב, אני לא בטוח שהמדינה לא יכולה לתבוע גם על רשלנות וכו וגם על עלות טיפול רפואי.

במדינה מתוקנת זה היה קורה. מטפלים ושולחים תביעה.

ועוד עוד אגב, בתאונה הנוראית ליד מחלף גדרה, שבה רכב שעמד בשול (שול רחב מאוד) ונהג משאית סטה משמעותית ונכנס בו, היו ברכב זוג הורים, ילדה בכסא בטיחות ותינוק שהניקו אותו, הילדה יצאה כמעט בלי פגע. רכב מעוך לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, hans כתב:

מה הקשר בירה נשר?

מה הקשר בין המדינה לבין *בחירות אישיות של אינדיבידואל*?

רוצה שהמדינה תתערב בבחירות האישיות של האינדיבידואל? לא מספיק מתערבים? 

כל הורה אחראי על ילדיו.

אני על שלי.

זהו.

קל.

מצער אבל זבש"ם.

באמת שאין לי מושג לגבי הבירה נשר. גם לא דיברתי על "בחירות אישיות של אינדיבידואל".
אין צורך להתרעם.
אני מתכוון לאכיפה. יש מילה כזו, ויש עוד מילה - הסברה.
לזה אני מתכוון.
זה שכל אחד אחראי לילדיו - זה די ברור, לא?
אני לפחות חושב שכן.

פעם, למי שזוכר, בשנות ה- 70 , עשו הסברה (ברדיו ובטלוויזיה, למי שהייתה) לגבי זה שאסור לקטוף פרחים, מוגנים בעיקר.
וזה הצליח. הטמיעו לאנשים שאסור לקטוף, והם לא קוטפים (כל אלה שרוצים לקפוץ עכשיו ולספר שהם ראו אנשים שכן קוטפים - בבקשה להירגע ולחזור לשבת. אני מדבר באופן כללי. לא מתייחס לאינדיאנים יוצאי הדופן).
כלומר - ההסברה הצליחה. ולראייה, שלל הרקפות והכלניות שפורחים בכל עונה.
וכמו שההסברה של המדינה כלפי חוץ - מעפ-עפנה, כך גם הסברות לגבי נושאי פנים, בעצם לא קיימות כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.7.2021 בשעה 20:22, itaysamurai כתב:

"חברים, אני מודה לכם על העזרה, אבל אצלנו לא זזים סנטימטר מהחניה עד שכולם חגורים ויושבים על בוסטר נכון".

היה לי עניין כזה עם גיסתי. לקחתי את הבת שלה איתנו והחגורה עברה לה כמעט על הפרצוף.

"עזוב, ככה זה".

"מצטער, לא אצלי" ובמזל היה לי בוסטר נוסף בבגאז'.

בלי להעליב, בלי לשפוט. חבל שאת הילדים שלהם הם לא חוגרים טוב, אבל עד הילדים שלך.

יותר טוב מזה אין.

• רעיון טוב! 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...