Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אטובוס נכנס ברכב קצת לפני תחנת אוטובוס. [מצורף סרטון]

שימו לב! השרשור הזה בן 1061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה אני הייתי עושה במקרה כזה:

אם אגד משלמים 70% מהשמאות העצמית של שמאי שלי- לוקח.

אם מציעים 70% מתיקון במוסך שלהם וללא שמאות וירידת ערך - מבצע שמאות ושולח מכתב רשום עם דרישת תשלום. לא שילמו - תביעה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה לכל המגיבים!

בעצתכם הלכתי על בטוח, על ה70% שהם מוכנים לתת.
דיברתי עם אלי עמרן [שמאי הבית😉] הוא ייתן לי הערכת נזק אני אבקש דו"ח גלובלי ואתקן במוסך שלי.

אגד כמובן הציעו לי את השמאי שלהם [ציטוט: 'השמאי שלנו נורא נחמד כדאי לך לקחת אותו'...]

אמרתי להם בנימוס שאני לא מעוניין..

אני מאוד מקווה שהם לא יריבו איתי על הדו"ח שמאי שלי, 

במידה וכן.. אני אתבע אותם על 100% מהנזק כי אני בבית משפט בכל אופן מה יש לי כבר להפסיד?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה זה "להפסיד" מבחינתך, אבל מספיק ששופט מחלק את האשמה 50/50 (לאור הסרטון, לא ממש מופרך אגב), ואז אתה משלם את כל התיקון שלך בעצמך. 

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגד זו חברה עסקית, רצינית והוגנת, שמחזיקה מחלקה שלמה העוסקת בביטוח. כשאלפי אוטובוסים גומעים מיליוני קילומטר כל יום, סביר להניח שמידי פעם יתרחשו תאונות, חלקן באשמת נהגים פרטיים וחלקן באשמת נהגי האוטובוס, מקצועיים ככל שיהיו. באגד שום דבר לא אישי. אם מציעים לך שמאי העובד עם אגד, או תיקון הרכב במוסך של אגד, אתה יכול לצפות לאבחון ולעבודה הטובה ביותר שניתן. פשוט לא שווה לאגד להתעסק בשטויות. אממה, אם תביא לאגד דו"ח שמאות פרטי והצעת מחיר של "מוסכי היבואן", על רכב שממילא אתה מתקן במוסך מדרכה, הם ישלחו את נציגם, המתמחה בתביעות קטנות וסביר להניח שתקבל פחות מהצעתם המקורית.

(גילוי נאות - הכותב מייסד אגד)

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, erez59 כתב:

אגד זו חברה עסקית, רצינית והוגנת, שמחזיקה מחלקה שלמה העוסקת בביטוח. כשאלפי אוטובוסים גומעים מיליוני קילומטר כל יום, סביר להניח שמידי פעם יתרחשו תאונות, חלקן באשמת נהגים פרטיים וחלקן באשמת נהגי האוטובוס, מקצועיים ככל שיהיו. באגד שום דבר לא אישי. אם מציעים לך שמאי העובד עם אגד, או תיקון הרכב במוסך של אגד, אתה יכול לצפות לאבחון ולעבודה הטובה ביותר שניתן. פשוט לא שווה לאגד להתעסק בשטויות. אממה, אם תביא לאגד דו"ח שמאות פרטי והצעת מחיר של "מוסכי היבואן", על רכב שממילא אתה מתקן במוסך מדרכה, הם ישלחו את נציגם, המתמחה בתביעות קטנות וסביר להניח שתקבל פחות מהצעתם המקורית.

(גילוי נאות - הכותב מייסד אגד)

הגילוי הנאות שלך מסביר את הנימה של ההודעה, לא רק שאגד הם סמל היושר, אתה בנשימה אחת גם מאשים את פות״ש בקומבינה, שהוא הולך לתת הצעת מחיר של מוסך יבואן ולתקן באופן לא חוקי במוסך מדרכה (כאשר פות״ש כתב במפורש שהוא יתקן במוסך שלו, אותו מוסך קבוע שאליו הוא הולך כשהוא משלך על תיקונים מכיסו).

אגד זו חברה שיש לה אינטרסים משלה, וכל נציג מטעמה מחוייב לאינטרסים שלה ולא של פות״ש, ולכן אין שום סיבה לקחת את השמאי שהם מציעים. 

לדבריך אגד לא יעסקו עם נסיון לחסוך בתיקון שלו אבל הם כן יתעסקו בתביעה קטנה להוכיח שהשמאות שלו מנופחת. למה? לשניהם יש מטרה אחת, לחסוך לאגד כסף. וכמו שיש להם נציג יעודי לתביעות קטנות גם יש להם את שמאי הבית שינסה באופן שיטתי לרצות את אגד (לא בזדון, אבל לחסוך כמה מאות שקלים בכל תביעה מצטבר ללא מעט כסף במקרה של אגד).

פות״ש צריך להחליט, אם הוא רוצה להמנע ממשפט בכל מקרה, ללכת על השמאי של אגד ואולי לספוג הפסד בעלות התיקון, או ללכת על שמאי משלו, לתת לו לעשות את העבודה בלי קומבינות ולהגיש לאגד את החשבונית. אם יתנהל באופן הגון, הסבירות שאגד לא ישלמו קטן (הוא הרי מסכים להצעה שלהם, הם לא התנו אותה בשמאות שלהם), וגם אם יגיעו לבית משפט, לא בטוח למי יפסקו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Be roo כתב:

הגילוי הנאות שלך מסביר את הנימה של ההודעה, לא רק שאגד הם סמל היושר, אתה בנשימה אחת גם מאשים את פות״ש בקומבינה, שהוא הולך לתת הצעת מחיר של מוסך יבואן ולתקן באופן לא חוקי במוסך מדרכה (כאשר פות״ש כתב במפורש שהוא יתקן במוסך שלו, אותו מוסך קבוע שאליו הוא הולך כשהוא משלך על תיקונים מכיסו).

אגד זו חברה שיש לה אינטרסים משלה, וכל נציג מטעמה מחוייב לאינטרסים שלה ולא של פות״ש, ולכן אין שום סיבה לקחת את השמאי שהם מציעים. 

לדבריך אגד לא יעסקו עם נסיון לחסוך בתיקון שלו אבל הם כן יתעסקו בתביעה קטנה להוכיח שהשמאות שלו מנופחת. למה? לשניהם יש מטרה אחת, לחסוך לאגד כסף. וכמו שיש להם נציג יעודי לתביעות קטנות גם יש להם את שמאי הבית שינסה באופן שיטתי לרצות את אגד (לא בזדון, אבל לחסוך כמה מאות שקלים בכל תביעה מצטבר ללא מעט כסף במקרה של אגד).

פות״ש צריך להחליט, אם הוא רוצה להמנע ממשפט בכל מקרה, ללכת על השמאי של אגד ואולי לספוג הפסד בעלות התיקון, או ללכת על שמאי משלו, לתת לו לעשות את העבודה בלי קומבינות ולהגיש לאגד את החשבונית. אם יתנהל באופן הגון, הסבירות שאגד לא ישלמו קטן (הוא הרי מסכים להצעה שלהם, הם לא התנו אותה בשמאות שלהם), וגם אם יגיעו לבית משפט, לא בטוח למי יפסקו.

מאחר וע"פ שם המשתמש, אין אפשרות לדעת האם מדובר בזכר או בנקבה, אני בוחר לשם הנוחות להשתמש בלשון זכר. 
הפרשנות שלך לגבי מה שכתבתי, אינה נכונה.

לא האשמתי את פות"ש בקומבינה ולא האשמתי את פות"ש בהבאת הצעת מחיר של מוסך יבואן ותיקון הרכב באופן לא חוקי במוסך מדרכה.

כתבתי בגוף שני מטעמי נוחות בלבד, כשהכוונה לבחירות שאנשים עושים. אולי אם הייתי בוחר לכתוב ברבים, זה היה מובן יותר ואת זה אני מוכן לקבל.

גם הפרשנות שלך לגבי האינטרסים של אגד (ותקן אותי אם אני טועה), לא מגיעה ממקום של ידע, אלא ממקום של השערה. הצעתה של אגד לשאת ב- 70% מהנזק, מראה לדעתי יותר על הגינות, מאשר על שמירת האינטרסים של החברה. ברור שאגד לא כאן כדי לפזר כסף לכל דורש ולכן יש גם מחלקה המתמחה בתביעות קטנות, כאשר יש חשש למשהו לא כשר*. זה בדיוק מה שכתבתי לפות"ש. עכשיו יש לו את כל האינפורמציה איך נוהגים באגד במקרים שונים והוא יכול לבחור. 

*(דוגמא למשהו לא כשר - לפלוני יש רכב מודל 2014, אותו הוא מתקן במוסך הקרוב לביתו. לאחר תאונה, הוא קיבל "עצות" מחברים להביא הצעת מחיר ממוסך היבואן, עם החלקים האיכותיים ביותר, כי האוטו שלו הכי חשוב בעולם ומישהו אחר ישלם... מחלקת הביטוח של ה-"מישהו האחר ישלם", מצאה שהרכב מטופל במוסך רגיל ולא במוסך היבואן, דחתה את דרישת פלוני והציגה את ממצאיה בבית המשפט לתביעות קטנות. מיותר לציין שבית המשפט דחה את תביעת פלוני ושלח את הצדדים להגיע לפשרה שפלוני נאלץ לקבל).

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, erez59 כתב:

גם הפרשנות שלך לגבי האינטרסים של אגד (ותקן אותי אם אני טועה), לא מגיעה ממקום של ידע, אלא ממקום של השערה

זו לא פרשנות, זו עובדה. לכל אחד יש את האינטרסים שלו. תפקידה של אגד וששל העובדים שלה ושל נציגים מטעמה הוא לעבוד לטובת האינטרסים של אגד. זה לא אומר שהם רמאים וגנבים, אבל יש להם אינטרס לצמצם את העלויות. זו המציאות. לפעמים זה מתנגש עם אינטרסים של אחרים ולפעמים לא. שמאות ותיקון רכבים זה לא מדע מדוייק ואין סיבה שפות״ש ילך מראש למי שמיצג אינטרס לחסוך בעלויות. זה לא אומר שהוא צריך מהצד השני לנפח עלויות.

כמו שלא הולכים למוסך הסדר כי הוא מייצג את האינטרס של חברת הביטוח לצמצם עלויות, לא לוקחים שמאי של הצד השני בארוע.

לפני 22 דקות, erez59 כתב:

צעתה של אגד לשאת ב- 70% מהנזק, מראה לדעתי יותר על הגינות, מאשר על שמירת האינטרסים של החברה.

ההצעה של אגד היא לא מטוב לב או מרוע לב, זו ההצעה ששווה להם להציע. יכול להיות ששופט היה פוסק יותר או פחות. 

לפני 22 דקות, erez59 כתב:

כאשר יש חשש למשהו לא כשר*. זה בדיוק מה שכתבתי לפות"ש. 

אתה שוב רומז על חששות ומחשיד כשרים. פות״ש כתב במפורש שהוא הולך לתקן במוסך שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Be roo כתב:

זו לא פרשנות, זו עובדה. לכל אחד יש את האינטרסים שלו. תפקידה של אגד וששל העובדים שלה ושל נציגים מטעמה הוא לעבוד לטובת האינטרסים של אגד. זה לא אומר שהם רמאים וגנבים, אבל יש להם אינטרס לצמצם את העלויות. זו המציאות. לפעמים זה מתנגש עם אינטרסים של אחרים ולפעמים לא. שמאות ותיקון רכבים זה לא מדע מדוייק ואין סיבה שפות״ש ילך מראש למי שמיצג אינטרס לחסוך בעלויות. זה לא אומר שהוא צריך מהצד השני לנפח עלויות.

כמו שלא הולכים למוסך הסדר כי הוא מייצג את האינטרס של חברת הביטוח לצמצם עלויות, לא לוקחים שמאי של הצד השני בארוע.

ההצעה של אגד היא לא מטוב לב או מרוע לב, זו ההצעה ששווה להם להציע. יכול להיות ששופט היה פוסק יותר או פחות. 

אתה שוב רומז על חששות ומחשיד כשרים. פות״ש כתב במפורש שהוא הולך לתקן במוסך שלו.

אני חושב שמעבר לבעיית אמון וחשדנות, יש לך בעיה בהבנת הנקרא.

אנסה לפשט.

במידה ופות"ש בחור ישר דרך והוגן ואני נוטה להאמין שאכן הוא כזה, שימשיך בדרך בא הוא מאמין שנכון לו ללכת, תוך שאני חושף בפניו את מעלותיה של חברת אגד. על הדרך, אני מספר לו איך אגד נוהגת במידה ופונים אליה אנשים המנסים לקבל דבר מה שלא מגיע להם ומשם לקחתי את הדוגמא. לא טענתי שפות"ש הוא אחד מהם. אין לי הכרות אישית עם הבחור. אני רק ער להצעות אחרות המסתובבות בפורומים ומציע לו לשקול את מעשיו לפני שהוא בוחר לנקוט באחת מהן.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את זה ביותר מתנשא? או שאם לא יורדים לפסים אישיים אתה לא מצליח להתבטא?
אפשר להחזיר לך באותו מטבע, תגיד לי אתה אם זה נעים לך לקריאה.

מבין שנינו, מי שיש לו נקודת ראיה מוטה, זה אתה. מה שגורם לך לפרש את כל מי שלא מכיר במעלותיה של אגד כחשדן שסובל גם מבעיה בהבנת הנקרא, ולהזהיר בלי שום סיבה נראית לעין מפני נסיון להונות את החברה ההגונה והמכובדת, למרות שלא נרמז בשום שלב על כוונה לעשות זאת. באותה מידה יכולת גם להזהיר את קוראי השרשור לא להתנגש בכוון באחד אוטובוסיה הנעלים של אגד כדי לעקוץ אותה בתביעת שווא, גם זה בטח הוזכר מתישהו באיזה דיון באיזה פורום.

או שאולי תעדיף זאת ככה:
מעלותיה של אגד אינן הדיון. לכל צד יש אינטרסים משלו, זו המציאות. זה לא הופך את אחד הצדדים להגון יותר או פחות. אתה המלצת לו לקחת את השמאי שלהם, כאשר זו המלצה שנוגד את העקרון הפשוט, השמאי שלהם מייצג אותם, מחוייב להם, ובין שהוא מודע לכך או לא, זה יכול להשפיע על החלטותיו. זה לא אומר ששמאי של פות״ש לא יושפע באותה מידה מהצד השני, זה רק אומר שאין שום סיבה מראש ללכת עם מי שלא שם את האינטרסים של פות״ש בעדיפות.

וכשמזהירים מישהו מפני מעשה אסור, רומזים שהוא מתכוון לעשות זאת. כששואלים אותך מה השעה אתה לא עונה ״אין לי שעון, אל תרביץ לי״, כי פעם שמעת על מישהו שזה קרה לו, נכון? ואם אני אכתוב לך עכשיו ״אל תשלח לי מסר פרטי עם עלבונות״,  אתה מיד תתגונן שמעולם לא התכוונת לעשות זאת, נכון? עצם האזהרה, כאשר לא נכתב בשום שלב שהכוונה לפעול כך, להפך, רומזת להאשמה. 

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהתבטאתי בבהירות אבל משום מה אתה מתעקש לייחס לי דברים שלא להם התכוונתי. גם לאחר שהסברתי את דברי, אתה ממשיך לייחס לי כוונות אחרות. נו, שויין. אני מקווה שפות"ש ידע לקבל החלטה כעת, כשכל האינפורמציה מונחת לפתחו.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז, שמאי מטעם אגד הוא כמו שמאי מטעם חברת הביטוח, כזה שמשלמים לו כדי לצמצם עלויות. או, לפחות, חשוד ככזה. אז פות"ש יזמין שמאי מטעמו - ואם לדעת אגד השומה לא סבירה החברה תוכל לבקש שמאות נגדית. 

גם מוסך מטעם אגד חשוד שהוא מתנהל כמוסך הסדר, כזה שיחפף כדי לצמצם עלויות.

ודר אגב, אאל"ט BeRoo היא אשה, אז כתוב בהתאם😀

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב, טוב!

תודה לכל העונים.

אני משתדל להתנהג ביושר כלפי כל אדם לא שווה לשקר או לעשות קומבינה בשביל כמה שקלים לפה או לשם.

לגופו של עניין אני משתדל לטפל באוטו בחומרים הכי טובים ובמוסכים ברמה גבוהה ולכן אני מעוניין שהתיקון של האוטו יעשה על ידי ולא על ידי חברה אחרת שמעוניינת כמובן למזער נזקים ולצמצם לעצמה עלויות כמה שהיא יכולה. זה האינטרס הברור של חברה וכל אדם שצריך להוציא כסף מכיסו.

לי יש אינטרס לקבל את מה שמגיע לי לפי החוק ולפי היושר ולא בקומבינה.

אני מקווה שאגד לא יריבו איתי על הדו"ח שמאי. נמשיך לעדכן.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון...

אלי עמרן נתן דו''ח שמאי מפורט. כולל הירידת ערך.

שלחתי את הדו''ח לאגד והם בלי למצמץ קיבלו את הדו''ח וישלמו 70% מהסך הכללי.

אני מאמין שזה יכסה לי את הנזק בסופו של דבר.

תודה לכולם על העזרה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...