Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאי ללכת ללמוד גיר ידני עכשיו?

Fuso
שימו לב! השרשור הזה בן 1091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, Potato כתב:

מוכן לקבל צניחה חופשית כחוויה,לא X שיעורי נהיגה עם רכב כבד וטסט.

כל אחד מגדיר את החוויה שלו אחרת. אני נהנה מהתחושה בצניחה חופשית או כוחות הג'י ברכבת הרים, אבל אם תשאל את בת זוגי היא תגיד לך שהיא לעולם לא תבין למה שבן אנוש יעשה את זה לעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל הזמן מדברים פה על האפשרות לקנות רכב יותר זול, או מקסימום יותר זמינות להשכרה.

אבל במציאות לא נוהגים רק על רכבים שהם בבעלותך. במקום עבודה, בארץ או בארץ רחוקה, סיכוי הרבה יותר גבוה שתעזור לך היכולת לנהוג ברכב פרטי ידני.

העלות של הלימודים הרבה יותר נמוכה מאשר רישיון נוסף על אופנוע, משאית או טרקטור.

מעבר לכך יש גם אפשרות לנהוג ברכב אספנות ידני, מי שזה מעניין אותו.

לדעתי עדיין מוקדם לוותר על המיומנות הבסיסית הזאת.

• רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yogev20 כתב:

שוב שחור או לבן בלי צבעים באמצע. 

אפשר להוציא רישיון נהיגה ידני ולנהוג על אוטומט רוב הזמן, אבל להשאיר עוד אופציה בחיים. 

אנשים שמוציאים רישיון על ידני היום, רוצים לנהוג בידני (חות ממקרי קצה של אנשים עם מוגבלויות).

מי שהולך להוציא רישיון על אוטומט, עושה את זה לרוב כי לא באמת מעניין אותו לבחוש בהילוכים, אחרת היה לומד לבחוש בהילוכים ומוציא רישיון על ידני, ולא אוכל את עצמו שבא לו ידני אבל לא יודע לנהוג בזה.

גיר ידני זה לא דוקטורט בפיזיקה גרעינית, ולא צריך להיות עילוי מטורף כדי לשלוט בו.

היום זה עניין של רוצה - סבבה, לא רוצה - גם סבבה. לא הופך אותך לאדם יותר טוב או פחות טוב.

דוגמא - יש לי רישיון על רכב ידני. אבל אם יהיה לי צורך להתנייד בדו"ג מסיבה כלשהי, אלך לעשות רישיון על אופנוע אוטומטי, רק מהסיבה שאין לי כל רצון לרכב על אופנוע שטח/ספורט, רק לרכב על קטנוע בתור התניידות בסיסית

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

אנשים שמוציאים רישיון על ידני היום, רוצים לנהוג בידני (חות ממקרי קצה של אנשים עם מוגבלויות).

שוב, אנשים מוצאים רישיון נהיגה ידני שתהיה להם עוד אופציה. זה לא חובה, וידוע שרכבים ידיים נעלמים מעלמנו. עדיין זה לא מזיק. (כמו הנסיעה בהודו שהזכרתי)

אני הוצאתי ידני כי זה מה שהיה בתקופה שלי. רוב הרכבים שלי היו עם גיר ידני מבחירה (אהבתי נהיגה, עדיין אוהב) עד שעלתי על רכב עם גיר אוטומט שהיה הראשון שלי (אפלאוז) ומאז הייתי רוכש רק אוטומט. אבל הגיר ידני שימש אותי  ברכבים שהייתי מקבל מהעבודה, שרובם היו עם גיר ידני (קונטקט, ברלינגו, יונדאי H100, פרטנר, וכד') ככה שזה היה עבורי רק יתרון. גם בחו"ל שכרתי פעם רכב ידני, היה כיף לקרוע כבשים עם העברת כוח על ידי הילוכים.(גרמניה)

היום היתרון של גיר ידני לחובבי נהיגה כמעט הצטמצם, עקב טכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת גם שליטה על גיר אוטומט בכל מיני דרכים, שלא מוציאים את החדווה/הנאה לחובבי נהיגה. חוץ מזה, לדעתי למידה על גיר ידני נותנת יותר יכולת ושליטה על הרכב לנהגים חדשים. (אבל זה נושא אחר, נהגים חסרי ביטחון ומסוכנים, בחסות הטסט שעברו, אבל בעלי יכולת מוטורית פגומה מהיסוד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, nadavd4 כתב:

כל אחד מגדיר את החוויה שלו אחרת. אני נהנה מהתחושה בצניחה חופשית או כוחות הג'י ברכבת הרים, אבל אם תשאל את בת זוגי היא תגיד לך שהיא לעולם לא תבין למה שבן אנוש יעשה את זה לעצמו.

פספסת את הפואנטה.

בשביל חוויה אפשר לקחת שיעור נסיון,לא להוציא רשיון.

אין בעיה לשכור באירופה גיר אוטומט,ברוב מקומות העבודה כמעט כל רכבי הליסינג אוטומטיים,ואם אתה צריך לסוע לאנשהו דחוף דחוף ואין לך רשיון ישלמו לך מונית.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה שלך מראה לי כמה העולם של אנשים צר.

העולם לא מסתכם בגוש דן ופקקים.

יש מקומות בעולם שאין אמצעי תחבורה זמינים זולת הרכב שאתה נוהג בו. לאורך מאות קילומטרים. אין תחבורה ציבורית. אין מוניות. אין ליסינג.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

לא הופך אותך לאדם יותר טוב או פחות טוב.

זה לא הופך אותך לאדם פחות טוב, כמובן שלא. 

אבל אם כן תעשה זה הופך אותך לבן אדם שיכול לבצע מגוון משימות ותפקדים יותר רחב, בשביל הפרנסה או בשביל הכייף שלו. כמו כל מיומנות אחרת, זה לא רע שיש לך את זה גם אם אתה משתמש בזה רק פעם ב... 

אני לאורך השנים הוצאתי בנוסף לרישון לפרטי רשיון לטרקטור, משאית, אופנוע, מלגזה... ולא, אני ממש לא כל יום נוהג בכל הכלים האלו אבל כן רציתי שתהיה לי אפשרות כזאת כשאני צריך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Buki כתב:

זה לא הופך אותך לאדם פחות טוב, כמובן שלא. 

אבל אם כן תעשה זה הופך אותך לבן אדם שיכול לבצע מגוון משימות ותפקדים יותר רחב, בשביל הפרנסה או בשביל הכייף שלו. כמו כל מיומנות אחרת, זה לא רע שיש לך את זה גם אם אתה משתמש בזה רק פעם ב... 

אני לאורך השנים הוצאתי בנוסף לרישון לפרטי רשיון לטרקטור, משאית, אופנוע, מלגזה... ולא, אני ממש לא כל יום נוהג בכל הכלים האלו אבל כן רציתי שתהיה לי אפשרות כזאת כשאני צריך. 

היית במקרה נגד בצבא?

האגדה מספרת שבקורס רסלים לומדים לנהוג על מלגזה*

*זה היה בצחוק כמובן-אבל תמיד מספרים את זה לצעירים

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אענה ברצינות, הייתי שנה אחת בקבע, התחייבות מוקדמת כי הייתי עתודאי 

בקורס רס"לים לא יצא לי להיות, את דרגת הרס"ל קיבלתי כבר אוטומטית במילואים... 

הייתי בחייל האוויר, חצי מהשרות החובה העברתי מאחורי ההגה של טרקטור בגרירת חימוש בטייסת. גם מזה אפשר היה להתחמק ולנהוג פחות (לעשות יותר דברים אחרים) אבל דווקא לא היה איכפת לי ואפילו נהנתי מזה. 

היו גם מלגזות שם ובהחלט רק נגדים היו נשלחים להסמכה למלגזה, לא יצא לי לראות חיילי חובה מפעילי מלגזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע, 30% מההסטודנטים להנדסת חשמל היו בצבא נגדים...

לעצם העניין - דובר על שכירת רכב בחו"ל. אז לדוגמה, זכור לי שלפני עשור שכרתי רכב במדריד, המחיר לרכב אוטומטי היה יותר מכפול מהמחיר לאותו דגם ידני. רפרפתי כעת על הצעות לשכירת רכב, ההפרשים היו יותר בסדר גודל של 20-25% (כמובן שלא התעמקתי, כי בימים אלה אין שום כוונה לצאת מהארץ). לפחות מבחינה זו הצורך בלימוד נהיגה ברכב ידני פחת. אני מניח שבמדינות פחות מתקדמות הרכב האוטומטי יותר נדיר או פשוט לא זמין.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

אני הייתי בדיוק ההפך.

התחמקתי מכל הרשיונות האלה גם בצבא וגם בעבודה כדי שהתפקיד שלי לא יסטה מהגדרתו ולא יטרטרו אותי לכל מיני משימות שלא קשורות אלי רק כי יש לי רשיון.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, amosbmw כתב:

יש מקומות בעולם שאין אמצעי תחבורה זמינים זולת הרכב שאתה נוהג בו. לאורך מאות קילומטרים. אין תחבורה ציבורית. אין מוניות. אין ליסינג.

עכשיו אם נחזור לארץ, אז דווקא כשצריך לנהוג מאות קילומטרים, אז עוד יותר עדיף אוטומט. וגם קרוז קונטרול זה איבזור חובה (רצוי אדפטיבי).

כמה שפחות התעסקות עם הרכב, שמוציאה ממך אנרגיות.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Potato כתב:

אני הייתי בדיוק ההפך.

התחמקתי מכל הרשיונות האלה גם בצבא וגם בעבודה כדי שהתפקיד שלי לא יסטה מהגדרתו ולא יטרטרו אותי לכל מיני משימות שלא קשורות אלי רק כי יש לי רשיון.

ב 4 שנים בצבא ביצעתי מספיק את התפקיד הישיר שלי, הגעתי לרמה מקצועית טובה וכמו כל תפקיד זה הפך להיות משעמם ושגרתי. אפשר היה להתפתח מקצועית רק לכיוון טכנאי מעבדה שיושב כל היום במקום סגור ומשפץ איזה משהו, אבל זה לא עניין אותי.  לכן תמיד חיפשתי אפשרויות לעשות דברים אחרים. בין אם זה להיות נהג או "גרריסט",  בין אז זה ללכת לתגבר מחלקות אחרות בתרגילים, לצאת לפריסות לבסיסים אחרים, לעשות הסמכות שלא דווקא הייתי צריך לביצוע התפקיד אבל זה היה מאפשר ללמיד עוד דברים, לצאת מההנגר הסגור בו המחלקה ישבה, לראות דברים בפעולה ואותי זה היה מעניין הרבה יותר מאותו "תפקיד ישיר"...לכן תמיד חיפשתי את זה.

אפשר לאמור שגם באזרחות נשארתי עם הגישה הזאת. 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...