Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברלינגו דור 3 כרכב משפחתי - האומנם?

הדיוטא
שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זקוק לרכב משפחתי בטיחותי שיוכל לשנע בקלות שלושה ילדים בכיסאות בטיחות מאחור (לא נוסע יותר מידי, בעיקר עירוני,אזור המרכז)

על פניו ברלינגו דור שלישי נשמע אידיאלי: בטיחותי, במחיר מכונית משפחתית, גבוה, מאסיבי, שלושה מקומות נפרדים מאחור (חשוב מבחינתי למושב בטיחות לכל ילד), כל המקום שבעולם, טוב גם לטיולים.

אנשים אומרים לי - ״מה אתה קונה טנדר ???״

שאלתי - עושה הגיון ומומלץ לשימושים שהעלתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית- כן

רוב האנשים הם הדיוטות וצרי מחשבה בתחום הרכב. הם מקובעים בתפיסות של "ברלינגו זה טנדר אינסטלטורים לא נוח". 

כל מה שכתבת הוא נכון, זהו רכב שמתוכנן בצורה נכונה למשפחה עם 3 ילדים. 

לך על זה.

• רעיון טוב! 2

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא איכפת לך שהרכב ידני - מצטרף להמלצה פשוט מרווח גדול יחד עם נוחות נסיעה טובה באריזה קטנה יחסית.

שים לב שהפיקאסו 5 מקומות גם יהיה מרווח מאוד ואחלה למשפחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש תודה 😊

• llaavvii - 
    • מה כוונתך רכב ידני? אני ראיתי שהוא אוטומאטי (?)
    • פיקאסו נמוך יותר ונראה מאסיבי פחות, כנראה שיהיה בטיחותח פחות (?)
  • האם האופל קומבו זהה לברלינגו מבחינת מה שתואר ויענה על אותו צורך?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברלינגו דור 3 (הנוכחית) משווקת עם תיבה אוטומאטית כמובן (אייסין 8 מהירויות) והיא אכן נהדרת כמשפחתית סופר מרווחת ושימושית.

• אהבתי 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין רמת האיבזור נמוכה ממה שמקובל במכוניות משפחתיות. 

אין בקרת שיוט אדפטיבית, אין חיישני רוורס או מצלמת רוורס מקוריים, אין חלונות חשמל (או חלונות נפתחים בכלל) מאחורה, אין עוד הרבה דברים שכבר הפכו לסטנדרט במשפחתיות איכותיות  של היום, במיוחד בגרסאות שעולות 140 - 150 אלף ש"ח. 

ברלינגו אכן סופר מרווח ושימושי, גיר אוטומטי מצויין, סוחב מצויין, חסכוני יחסית (1 ל 16) לגודל ולביצועים. 

המחיר לגרסה המאובזרת (שכאמור עדיין לא מאובזרת מי יודע מה) הוא באיזור 150.000 ש"ח. באופל קומבו יש רמת איבזור גבוהה יותר והיא יותר יקרה. כמה עולה ספייסטורר 5 מקומות דיזל? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת להודעה הקודמת. 

בדקתי, ספייס טורר 5 מקומות עולה החל מ 150 אלף. כרכב משפחתי הוא עדיף, נכון שתא המטען יותר קטן וגם המרווח הפנימי יורת קטן אבל  הוא עדיין מרווח מאוד והרבה יותר ממשפחתית סטמדרטית. הוא גם יותר מאובזר. 

ברלינגו  כדאית לדעתי רק בגרסה הבסיסית הידנית הפשוטה שעולה במבצעי 0 ק"מ משהו כמו 115 עד 125 בהתאם לרמת האיבזור... שם כבר יש הפרש מחירים משמעותי לטובתה.

אבל לקנות את הדגם האוטומטי לשימוש משפחתי כשבאותו מחיר יש את הספייסטורר - לא רואה הגיון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

תוספת להודעה הקודמת. 

בדקתי, ספייס טורר 5 מקומות עולה החל מ 150 אלף. כרכב משפחתי הוא עדיף, נכון שתא המטען יותר קטן וגם המרווח הפנימי יורת קטן אבל  הוא עדיין מרווח מאוד והרבה יותר ממשפחתית סטמדרטית. הוא גם יותר מאובזר. 

ברלינגו  כדאית לדעתי רק בגרסה הבסיסית הידנית הפשוטה שעולה במבצעי 0 ק"מ משהו כמו 115 עד 125 בהתאם לרמת האיבזור... שם כבר יש הפרש מחירים משמעותי לטובתה.

אבל לקנות את הדגם האוטומטי לשימוש משפחתי כשבאותו מחיר יש את הספייסטורר - לא רואה הגיון. 

תודה  :-) אז אני רוצה לשאול בדיוק לגבי הנקודה הזו:

•  אני זקוק לרכב אוטמאטי בלבד 
  • הברלינגו נראה לי חזותית יותר מאסיבי ויותר גבוה, ולכן יותר בטיחותי (ברור לי שזה טיעון לא מבוסס אבל יש לי תחושה שייש בו משהו).
  • בנוסף יש לו דלתות הנפתחות לצד, מה שנראה לי נוח יותר לחניה צרה (כזו יש לי בבית). 
  • הייתרון שאני רואה בספייסטורר זה שאוכל לרכוש כזה משומש (ברלינגו דור 3 לא אמצא משומש)

למה בעצם הספייסטורר עדיף? מה האבזור / יתרונות שיתנו לו עדיפות על הברלינגו כרכב משפחתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 כסאות נפרדים יש לך גם בC5 איירקרוס והוא גם באותה גזרת מחיר, למרות שבספייס טורר השימושיות עדיפה.
העניין היחידי עם ספייס טורר שזה כבר דגם יחסית ותיק.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, הדיוטא כתב:

למה בעצם הספייסטורר עדיף? מה האבזור / יתרונות שיתנו לו עדיפות על הברלינגו כרכב משפחתי?

בספיסטורר יש (מה שאין בברלינגו) לוח שעונים דיגיטלי מודרני, סביבת נהג מודרנית יותר, בלם יד חשמלי, התראת שטח מת במראות, בקרת שיוט אדפטיבית, חיישני רוורס מקוריים, מראות מתקפלות, מצלמת רוורס, בקרת אקלים, פתחי איוורור אחוריים, משענות יד, keyless, וילונות בדלתות האחוריות, חלונות נפתחים בדלתות האחוריות. 

זה ככה במעבר זריז על המפרט. 

אם יש לך כוח לקורא, סקירה שעשיתי על ברלינגו דור 3 אוטומטית. 

https://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/3419/מבחנים/סיטרואן-ברלינגו---מבחן-דרך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Buki כתב:

עדיין רמת האיבזור נמוכה ממה שמקובל במכוניות משפחתיות. 

אין בקרת שיוט אדפטיבית, אין חיישני רוורס או מצלמת רוורס מקוריים, אין חלונות חשמל (או חלונות נפתחים בכלל) מאחורה, אין עוד הרבה דברים שכבר הפכו לסטנדרט במשפחתיות איכותיות  של היום, במיוחד בגרסאות שעולות 140 - 150 אלף ש"ח. 

ברלינגו אכן סופר מרווח ושימושי, גיר אוטומטי מצויין, סוחב מצויין, חסכוני יחסית (1 ל 16) לגודל ולביצועים. 

המחיר לגרסה המאובזרת (שכאמור עדיין לא מאובזרת מי יודע מה) הוא באיזור 150.000 ש"ח. באופל קומבו יש רמת איבזור גבוהה יותר והיא יותר יקרה. כמה עולה ספייסטורר 5 מקומות דיזל? 

ממש תודה על הפירוט וקראתי בשמחה את הסקירה :-) ועם זאת הייתי שמח לחדד עדיין את הנקודה כי זו ההתלבטות שלי:

• האם לדעתכם הספייסטורר בטוחה יותר מהברלינגו? (שיקול מכריע) אני מרגיש שהברלינגו בטוח יותר מאחר והוא מאסיבי וגבוהה?
  • (סליחה על הבורות אבל) האם האבזור המתקדם של הספייסטורר באמת ״לוקח״ את שפע המקום והפרקטיות של הברלינגו? זו שאלה סוביקטיבית, אבל אני לא בטוח שלוח שעונים דיגיטלי מודרני הוא קריטי עבורי ...
  • לבסוף - למה כתב ״zivk״ על הספייסטורר שזה כבר דגם יחסית ותיק כחיסרון? זה לא אומר שהוא אמין ותפס? גם הברלינגו הוא ותיק...
עריכה אחרונה על ידי הדיוטא
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברלינגו:

https://www.euroncap.com/en/results/citro%C3%ABn/berlingo/33738

ספייסטורר:

https://www.euroncap.com/en/results/citro%C3%ABn/c4-picasso/spacetourer/8865

המבחן לספייסטורר (C4 פיקאסו) נערך בשנת 2013, לברלינגו ב 2018. יכול להיות שהמבחן החדש יותר מחמיר , כמו כן ב 2013 לא היו לפיקאסו חלק מהמערכות שיש היום.

C4 פיקאסו/ספייסטרר זה דגם וותיק, הוצג ב 2013. ברלינגו הוצג ב 2018.

מציע  שתגש לאחת הסוכנויות ורק תשב בשתיהן,  זה יעזור לך להתמקד. לדעתי לשימוש משפחתי נטו שלא כולל הובלת ציוד לפחות פעם ב...הספייסטורר עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כתבתי שמדובר בדגם ותיק בין היתר מהסיבה שבוקי ציין, מבחן הריסוק שלו כבר לא עדכני בהכרח.
ובנוסף לכך, עד כמה שידוע לי מערכת המולטימדיה בדגם הזה היא עם הממשק הישן והאיטי וגם בלי אנדרואיד אוטו (אם חשוב לך).
אבל בסה"כ ממעבר על המפרט נראה שכיום הוא מציע אבזור מכובד ביחס למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, zivk כתב:

ובנוסף לכך, עד כמה שידוע לי מערכת המולטימדיה בדגם הזה היא עם הממשק הישן והאיטי וגם בלי אנדרואיד אוטו (אם חשוב לך).

לא סביר, כי המולטימדיה של דגמי הדור הקודם (208 למשל) שודרגה ב-2017 כולל תמיכה באנדרואיד אוטו. לא נראה לי שדווקא בספייסטורר 'דילגו' על זה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שיצא לי לשמוע מאנשים, ב-208 רגילות לפחות אנדרואיד אוטו לא עובד, רק ב-gti.
בכל מקרה עדיין הממשק הישן איטי יותר, למרות שגם החדש לא משהו ולדעתי בכל הנוגע למולטימדיה psa נופלים מרוב המתחרים, לצערי.
בנוסף במפרט של הספייסטורר כתוב שהבלימה האוטונומית היא עד 85 קמ"ש ולא 140 כמו בדגמים החדשים, מצריך בירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...