Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה היה הרכב הראשון שעליו נהגתם?.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשנת 1987, למדתי לנהוג על טרקטור פורד 3000 שנת 1974, אח"כ ב1991 למדתי לנהוג על פורד טרנזיט 1989(נסיעות בינעירוניות), לאחר מכן ב 1992 למדתי לנהוג על משאית וולוו F12 (כנ"ל בינעירוני).

ב 1994 כשכבר הגעתי לגיל 17, את לימודי הנהיגה הרשמיים עשיתי על משאית ג' מרצדס אזרחית שבזמנו היתה עד 15 טון, ונהגתי על הטרנזיט המשפחתית 15 מושבים.

בגיל 19 רישיון למשאית מעל 15 טון על תובלתית  man שנת פלוס מינוס ששת הימים-כיפור, ובגיל 20 בערך סמי טריילר Mack DM-600 צהל"ית שלדעתי אולי יותר קרובה למלחמת ההתשה. כשנה לפני השחרור רכשתי את הרכב הראשון שלי, סובארו DL 1300 ידנית 1983 חדשה מרופא מנתח בקבלנות. 

עריכה אחרונה על ידי ST12345

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 194
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה היה הרכב הראשון עליו נהגתי ? 

לכאורה, בגיל 17 , שנת 76' - לפני שלמדתי נהיגה אחי הגדול אימן אותי לראשונה על חיפושית 62 חלושה ומייד בהמשך על טנדר צבאי דודג' D-200 עם 3 הילוכים ידניים ליד ההגה...

בהמשך הוצאתי רישיון בגיל 18 לפני הגיוס בשנת 1977 . למדתי נהיגה עם מורה יקה זקן שהיה בעל חיפושית 1303 מודל 73'. (בהשוואה לחיפושית 1200 62'  הרעועה - רכב הנהיגה הרגיש כמרצדס...)

הרכב הראשון שהיה ברשותי היה בהחלט נדיר ולא מוכר. 

אחי הגדול היה בעל  סאאב 97 שנקראת  סונט SONNET,  מודל 69' מארק II מ.ר. 629-844 . בעת שנסע לחו"ל במשך כשנה הסונט הייתה ברשותי. מצרף תמונה של הרכב הזה (עם אחי בתמונה). היו בארץ 3-4 אקזמפלרים בלבד.

sonnet7.thumb.jpg.b809091aed17ef5891a74232d5bf2336.jpg

הסאאב סונט הייתה חביבה ביותר עם גיר ידני 4 מהירויות ליד ההגה עם אופציה למעבר למוד חצי אוטומט - העברת הילוכים ללא מצמד . היה למנוע הפורד  1500 סמ"ק V4 הספק צנוע אמנם של 65 כ"ס אך בשילוב מרכב הפיברגלאס הקליל הביצועים היו טובים.

זכורני שהיות ולא היו לרכב הספציפי סמלי סאאב (חוץ מסמל המטוס בטאסות) אלא כיתובי SONETT בצדדים אף אחד בראשית שנות השמונים לא זיהה במה מדובר והתגובות של הסקרנים נעו בין ""זה אוטו מירוץ ?" ל - "נכון זה פורשה ?" 

לאחר שהחזרתי לו את הרכב רציתי רכב "ספורט". הרכב (הראשון) שקניתי היה אלפא רומיאו אדומה דגם GTV 2000 וולוצ'ה מודל 73' (שמכונה גם ג'וניור). 

מנוע חזק, גיר ידני נהדר, צליל ואחיזה נהדרים אבל אביזרים רבים מתפרקים ו/או תקולים....

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני למדתי נהיגה על אולדסמוביל אומגה שנת 1982 (זה היה ב-1983)

Pin on Cars, Autos, Automobiles, Vans & Trucks

אחרי זה קיבלתי מהוריי (בסיוע הביטוח הלאומי) פיג'ו 505 1.8 שנת 1984 עם שלושה הילוכים ו-75 כ"ס שסחבו 1250 ק"ג (18 שניות א-ר-ו-כ-ו-ת מ0-100.)

נהיגת הסולו הראשונה שלי היתה כשעל מד המרחק היו 25 קילומטרים בלבד.

image.jpeg.b94c43694aa966beeba99cd7cb4fe9d5.jpeg

(לשלי אפילו טאסות לא היו - אלה היו שמורות לדגם ה"מפואר") בילינו יחד כמעט 4 שנים ו-47000 ק"מ.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

אני מציע להוסיף עוד רובריקה - מי שנהג על רכב חדש יציין את הראשון עליו נהג. לי זו היתה פיאסטה 957 1978 שהוצאתי אם אבי מהסוכנות ועשינו נסיעת הרצה מחיפה לחדרה וחזרה.

רכבים חדשים ש"עשיתי להם הרצה":

2004 - יונדאי גטס (רכב צמוד מהעבודה)

2005 - שברולט אופטרה (רכב צמוד מהעבודה)

2007 - פורד קונקט (רכב ששכרתי לטובת פינוי מחסן משפחתי והיה עם 19 ק"מ)

2008 - מאזדה 3 (רכב צמוד מהעבודה)

2014 - פורד פוקוס סטיישן (רכב צמוד מהעבודה)

2017 - סקודה אוקטביה 1.2 (רכב צמוד מהעבודה)

2018 - מרצדס GLC (רכב מבחן שקיבלתי עם 18 ק"מ והחזרתי עם למעלה מ-1000 ק"מ)

2020 - סקודה אוקטביה 1.5 (דור 3) (רכב צמוד מהעבודה שקיבלתי רגע לפני הקורונה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוקי קיבוץ - טנדר סובארו בגיל 6.

חוקי מדינה - למדתי על קורולה ב-2002 ולאחר מכן נהיגה קבועה בשברולט אסטרו המשפחתי (אחחח איזו כורסה לנהג).

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי נהיגה על פאסאט טורבו דיזל ידנית שנת 1998.

הרכב הראשון היה הרכב של ההורים - פולקסוואגן בורה שנת 2001.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד פיאסטה 96 השנתון בו נולדתי אשר קיבלתי בירושה מאבי, שהוציא מהסוכנות לקראת הולדת הבן. מנוע ו4 הילוכים (רק אבא ידע להכניס לחמישי בהצלחה 😁) זה כל מה שהיה. בלי מזגן והגה כח צריך מקלחת אחרי שיוצאים מחניה צפופה בקיץ אבל גדלתי בה ועד היום אני נזכר ברעש המנוע הכל כך אופייני ומקבל וולה של נוסטלגיה לפרצוף.

אם כבר טסטים - אז למדתי על קיה ריו ידנית שהתחלפה לראפיד חדשה יום לפני הטסט הראשון שלי. את זה גיליתי בשיעור ה28 שהיה ב6 בבוקר, הבחינה ב7. כמובן שהרכב נכבה 3 פעמים בזינוק בעליה אבל לא הדרדרתי מילימטר ועברתי. 

עריכה אחרונה על ידי Iwind
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הפתעות בטסט - לא אני, אבל מישהו שלמד במקביל אלי - בשיעור ההכנה לטסט עשה תאונה קטנה. לקח את המכונית של המורה השותף לביה"ס (אסקורט דור 2, למד על דור 1) ועבר את הטסט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני למדתי נהיגה בשנת 75 על סובארו  ff והרכב הראשון שלי היה בשנת 79 אחרי  השחרור מהצבא

היה פיאט 600D מודל 64 עם דלתות הפוכות ואת הנהיגות הראשונות עשיתי על אופל קדט 73 של ההורים

עריכה אחרונה על ידי nir1957
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.1.2021 בשעה 18:22, RedLabel כתב:

למדתי על יונדאי GETZ GLF.

המכונית הראשונה שנהגתי עליה היתה דייהטסו אפלאוז 1991 של ההורים, שנקנתה חדשה מהיבואן. זה היה בשנת 2005. היא היתה אצלנו עד 2009 בערך ונמכרה לחבר של המשפחה.

הדייהטסו עוד היתה עם קרבורטור, ואני זוכר את התחושה של תגובה מיידית לכל ליטוף של הגז, בשונה מהמכוניות האחרות שהיו במשפחה באותה תקופה (קורולה ולאנטיס) שתמיד היה להן דיליי קל עד שההזרקה הגיבה. התחושה היתה שונה לגמרי ובאופן כללי למרות הגה קל הרגשתי מאוד "מחובר" למכונית.

הדייהטסו הוחלפה ע"י מאזדה לאנטיס 1998 שנקנתה חדשה מהיבואן ע"י סבא וסבתא. גם את הרכב הזה מכרנו לאותו חבר של המשפחה בשנת 2015 בערך.

העניין הוא שהלאנטיס שמכרנו לו היתה אמורה להחליף אצלו את הדייהטסו, שאותה הוא מכר. רציתי לקנות אותה חזרה ממנו בכמה אלפים אבל הוא ואבא שלי שכנעו אותי לא לעשות את זה (להגנתם, הרכב היה במצב קוסמטי לא טוב). בסוף ויתרתי.

אני מצטער על זה עד היום.

אני נהג חדש וירשתי לנסר 1992 מסבא שלי... קרבורטור וזה פשוט מדהים, כל נגיעה קטנה מורגשת ואין דיליי ובגלל שזה מיצובישי אז "יש בה הכל"...
אם חשקה נפשך באפלאוז ראיתי אחת ביד2 ובפורום אספנות הן צצות מדי פעם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה העניין, אני לא רוצה סתם אפלאוז, אני רוצה את ההיא ספציפית 😁

מ.ר. 91-151-07, עד לפני כמה שנים עוד הייתי רואה אותה מדי פעם באזור המפרץ בחיפה.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר  שחיפשתי אפלאוז כמה חודשים (אצלי זה רגיל) כולם שאלו למה דווקא את הרכב הזה (לא אהבו את הצורה) התעקשי דווקא עליו. (הגדם הישן, לא החידוש המכוער שבה בהמשך) אני עד היום זוכר שזה אחד הרכבים המהנים  שהיו לי, בלי קשר שהגעתי ברכב לאיכות סאונד (בגלל התא/דלת אחורית) שלא חוויתי בשום רכב. (אקוסטיקה מצוינת בשילוב רכיבים טובים - שטרחו לגנוב שוב ושוב)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial  אוי אתה מעלה נשכחות :) בלמים.

מאז ומתמיד שאפתי להיות "נהג מרוצים" , כמובן ללא כל ידע והכשרה בימים ההם. באחת הדהירות שלי על מנת לתפוס את הרמזור הירוק  בצומת רחוב ארלוזורוב (במורד)  עם קפלן בפתח תקווה,  בלמתי בחוזקה ואיבדתי בלמים באופן הכי סוריאסליסטי שאפשר . דוושת הבלם שישבה על לוח מתכת שהיה מוברג לקיר האש , פשוט נפלה עם הבסיס החוצה - מסתבר שהפיברגלס באותה נקודה היה סדוק ובמשך הזמן החל להשבר מבלי ששמתי לב לכך . כמובן שלא הצלחתי לעצור ופגעתי חזיתית במונית שחנתה  מעבר לצומת על שולי העפר. הכרמל בהיותו בנוי מבודי פיברגלס מבוסס על שילדת ברזל שדי דמתה לפסי רכבת ממוחזרים , התקפל קלות, מכסה המנוע שהיה נפתח לכיוון חזית הרכב נפתח לרווחה, בשתי הכנפיים נקרעו קרעים ו-זהו. מצד שני הנזק לחזית המונית היה הרבה יותר ויזואלי :) אחרי הכל "פגעה בה רכבת" . התיקון בכרמל היה פשוט, שתי רצועות פיברגלס תעופתי (באדיבות הבודי שופ של אל -על) ודבק מגע, והכנפיים חזרו לצורתן המקורית (ותוקנה נזילה ברדיאטור כמובן, אחרי הכל תאונה בחזית, לא היה נזק לפנסים) . את הרכב צבעתי אחר כך בציבעי טמבור ואת הפגושים בשחור על מנת לשוות לרכב קצת יותר "אופי"  :)

• אהבתי 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי נהיגה בסוף 98, על פיג'ו 306 דיזל סדאן. התחלתי ללמוד בדיוק ביום שמלאו לי 17 ושלושה חודשים, ועברתי טסט בדיוק 4 חודשים לאחר מכן, בגיל 17 ו7 חודשים (השבוע לפני 22 שנה... אני זוכר תאריכים ומספרים בצורה לפעמים קצת מופרעת 😆)

באותה תקופה לאמי הייתה סובארו לאונה 1300 שנת 84 ידנית, ולאבי סובארו לגאסי 1800 שנת 93, והן היו המכוניות הראשונות עליהן נהגתי עם רישיון. 

לפני זה, בסביבות גיל 16 וחצי, שכן חולה הגה נתן לי לנהוג קצת על המיצובישי קולט ואח"כ על הגולף מארק 3 שלו, שתיהן אוטומטיות. (אם מישהו מחובבי החיפושיות כאן מכיר את ד.פ, הבעלים של החיפושית קבריולט ברונזה המטמטמת, אז זה הוא. יש לו חלק גדול בהעמקת השריטה אצלי 😁)

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...