Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה היה הרכב הראשון שעליו נהגתם?.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, lesles כתב:

המזרח הרחוק ברוסיה, מייבאים שם מכוניות יפניות עם הגה ימני על בסיס קבוע.

לא ידעתי.

תודה רבה על ההסבר! 

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 194
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, pasat04 כתב:

לא ממש זוכר איך היה לנהוג, כי באופן כללי זה היה מרגש, כי זו הייתה הנהיגה הראשונה שלי אחרי הוצאת הרישיון. הישיבה הייתה נמוכה. כן, 4 הילוכים.

הכרמל 12 שנת 1967 , שלי, הייתה "סוסיתא סדאן" שצויידה במנוע 1000 שהגיע מהפורד אנגליה . בפניה חדה שמאלה הייתה הדלת הימנית נפתחת עקב פיתול המרכב 😊 

פעם בפנייה חדה מרחוב מודיעין ברמת גן, לרחוב ז'בוטינסקי (מה שהיה צומת צה-דה)  נפתחה לי הדלת וחברתי באותם ימים כמעט ונפלה לכביש, מכיוון שהכסאות היו עם כיסוי בד על גבי ריפוד ויניל (יעני דמוי עור) 

הרכב הזה לימד אותי להאיט בכניסה לפניה. 😊

image.jpeg.89177c4f91e20ee2faeaaf6e633b94a3.jpeg

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי נהיגה על סובארו DL ידנית מנוע 1.3.
הרכב הראשון היה אופל קדט 1983 אוטומטי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב לימוד נהיגה ראשון BMW 316 ידני, שנת דגם 1987 למייטב זיכרוני.

(צבע זהב מיטאלי מהמם את זה אני זוכר הייטב).

סיפור מוזר, לכל המורים בקריות היה אז סובארו, ואותו מורה הבין שהוא צריך ייתרון שיווקי, במקרה שלי השיקול שלו היה נכון, נלכדתי ברשת שלו. (;

רכב נהיגה ראשון, האוטו של אבא , רנו 5 GTL ידני מנוע 1400 שנת דגם 1989,  חדש מהניילון , אבא החזיק בו 23 שנים ברצף, עד לגריטה בתוכנית ע"ח המדינה.

מהר מאוד התברר שלא נוכל לחלוק רכב משותף , גם רציתי רכב משלי אחרי הצבא  , לכן מיד קניתי ווספה, ואחרי שנתיים מינימיינור שנת 1978 מנוע 1000 גיר ידני. 🙂 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, yogev20 כתב:

נהגתי על כמה וכמה  רכבים בתור נהג צעיר, לא זוכר את כולם, גם להפתעתי לא את הרכב שלמדתי נהיגה. (משער סובארו)

אחרי הרישיון נהגתי מזדמן  על פיג'ו 404, וולוו 242, BMW23i, לארק של "פושעים", סימקה, סיטרואן DS, אופל קדט, ועוד כמה. (רשימה חלקית, היו עוד כמה)

הרכב הראשון שקניתי בכספי המלא, סבארו DL. אחריו היו עוד כמה עשרות רכבים. ( 40% שלי, 70% צמודים מהעבודה - בערך לא ניהלתי רשימה מדויקת)

40%+70%=?

מה זה BMW23i?

וולוו 242 - נדירה מאוד = 2 דלתות

לגבי השאלה בכותרת - בית ספר לנהיגה "אבנר" - אסקונה 1983, סדאן, 1.3S ידני.

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צעיר יחסית לקודמיי, אז הרכב הראשון שנהגתי עליו (גם פעם בודדת בשיעור ראשון, וגם במקרה אחרי זה כבעל רישיון) היה פורד פוקוס דור שני. בגרסת הסטיישן, בלי חיישנים ועזרים - זה אחלה רכב "ללמוד" איתו איך לחנות נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי נהיגה על קורולה 1.6 ידני, שנת 1993. (זה הלימוד הפורמאלי, לא נדבר על מה שלא פורמאלי :-) )

הרכב הראשון שנהגתי עליו היה 405 1.6 ידני שנת 92 של אבא, רכב שהיה ענק מימדים, לנהג חדש.

הרכב הראשון שהיה ברשותי היה קליאו 96, ידני, שקניתי בשנת 2001, עם 11800 ק"מ...

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@zafעוד בעניין אמינות הכרמל - בסוף שנות ה-60 אבא שלי היה עושה מילואים כנהג בהג"א. כמובן שהרכב היה כרמל בגרסה זו או אחרת. באחת הנסיעות הוא איבד בלמים, נכנס ברכב שלפניו, נשפט ונקנס ב-100 ל"י. מאז היה מנדב את הפרינץ 4 והפיאט 127 למילואים.

אני מציע להוסיף עוד רובריקה - מי שנהג על רכב חדש יציין את הראשון עליו נהג. לי זו היתה פיאסטה 957 1978 שהוצאתי אם אבי מהסוכנות ועשינו נסיעת הרצה מחיפה לחדרה וחזרה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, מיץ פטל כתב:

40%+70%=?

מה זה BMW23i?

וולוו 242 - נדירה מאוד = 2 דלתות

התכוונתי 60% רכבים צמודים, 40% שלי פרטי. כמובן וולוו 240. BMW318. (חלפו הרבה שנים מאז)

בכל אופן קרוב ל -10 רכבים שלי  פחות או יותר. עוד כמה צמודים מעבודה. (זאת החלוקה באחוזים בגדול)

יונדאי מסחרית  (פעמיים) פיג'ו פרטנר. (פעמים אולי שלוש) סיטרואן ברלינגו (שלוש פעמים)

פורד קונקט. (פעמיים) מאזדה2. דיייהטסו סריון. טויוטה מסחרית (הרבה שנים) קיה מסחרית. (בטוח שכחתי עוד כמה)

תכפיל את כל זה  בכמות כפולה של רכבים שהיו בבית לשימושי מעבר לשלי.  (אותו סוג של רכבים פחות או יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרשה לעצמי להיות פה בינתיים הכי צעיר...

לימודי נהיגה על דאצ'יה סנדרו סטפווי נראה לי 2018

הרכב הראשון (והיחיד בינתיים) טויוטה אוונסיס 2007 (עם קלאץ' שחוק 🙄)

• אהבתי 1

toyota avensis 2007 manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, lesles כתב:

טויוטה TOWNACE עם הגה מצד ימין כיאה ליפנית אמיתית

הייתי בטוח שקוראים לדגם הזה ספייס קרוזר.

עריכה - לאחר בדיקה בויקיפדיה התברר שזה היה השם שלה בבריטניה

11.PNG

עריכה אחרונה על ידי dotan123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, london130 כתב:

אני מרשה לעצמי להיות פה בינתיים הכי צעיר...

לימודי נהיגה על דאצ'יה סנדרו סטפווי נראה לי 2018

הרכב הראשון (והיחיד בינתיים) טויוטה אוונסיס 2007 (עם קלאץ' שחוק 🙄)

טויוטה ידנית? 😲

עצה שלי?, תישאר צעיר!

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי שם בשנת 1999 למדתי על סקודה אוקטביה דיזל שהוחלפה בפולקסווגן פולו דיזל.

הרכב הראשון שנהגתי עליו היה יונדאי לנטרה 1994 ידנית, והרכב הראשון שקניתי והחזקתי בבעלותי היה דייהו לאנוס 2001 שבורה (תרתי משמע).

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...