Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

האנשים גם אשמים, התנהלות מחורבנת של המדינה לא מבטלת אחריות אישית.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאנשים אל תצפה לכלום אף פעם.
בסוף כל אדם אחראי במקרה הטוב על הסביבה הקרובה אליו, וגם זה במקרה הטוב. מבחינת בנאדם אם הוא שמר על הקרובים אליו זה מספיק, יש לו אחריות אישית. 

אחריות קולקטיבית היא משהו שצריך להקנות מלמעלה. אם זה ע"י הסברה, ואם זה ע"י אכיפה נוקשה מאוד מאוד.

בכל מקרה אתה לא משאיר את עתיד הכלכלה או חיים של אנשים לגחמות שלי, שלך ושל טראנספורטר. אתה צריך לדאוג שהחוקים נשמרים. זה אפילו לא ניסו לעשות, אז איך בדיוק אתם מצפים שמישהו יעשה את זה?

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, nimrod7676 כתב:

באותה הסתברות גם יכול לעלות לך מחבל על הרכבת ולפוצץ אותה,

באותה הסתברות אתה יכול לעשות תאונה,

באותה הסתברות אתה יכול להחליק במקלחת ולשבור את הראש,

האמת שלא.

לכל אירוע יש הסתברות שונה.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, farkash7 כתב:

מה זאת אומרת לא מסוגלים להתמודד מנטלית?
למה הסינים נולדים עם איזה גן מפותח של הקשבה להנחיות?

כן, סוג של. מדובר בחינוך שמתחיל מגיל 0 ציות לסמכות, ציות למבוגרים, ציות לרשויות, כבוד לחוקים ועוד. סין לא דוגמא טובה כי שם הציות מגיע נטו מפעולות דרקוניות של המשטר, אבל ביפן, דרום קוריאה, טיוואן ובמדינות רבות באירופה זה נובע מתרבות וערכים שמחדירים לאנשים מגיל 0. 

ציטוט

לא. יש שם אכיפה, קנסות וכו׳ ואף אחד לא מעיז להתעסק עם הרשויות.

בין היתר, אבל לא רק. 

ציטוט

אתם מאשימים את האנשים. האנשים לא אשמים. אשם מי שעשה ועושה מזה קרקס.

אשמים מאוד. כל מה שאנשים היו צריכים לעשות זה ללכת עם מסכה ולשמור על מרחק. זה הכל. לא ביקשו מאף אחד לשלם הרבה כסף, לא ביקשו מאף אחד שום דבר מתיש/קיצוני/לא הגיוני. בסך הכל מסכה על הפנים כמו שצריך. מה מסובך בזה כל כך תסביר לי? למה בדרום קוריאה מסתדרים עם זה ובישראל (וארה"ב) לא? נטו הבדלי תרבות. 

ציטוט

סגר הכל. נתן נאומים מפחידים, קיבל מה שרצה (עדיין עובד על החזרי מס) אמר כי טוב ״יאללה חברה לפתוח״.

פה אני מסכים מדובר ברשלנות פושעת שלו. ידוע שנתניהו אדם לחיץ. איך אנשים לא רואים את זה פעם אחר פעם אחר פעם נשגב מהבנתי. 

ציטוט

מדובר בכשלון ענק של ראש הממשלה או אולי בהצלחה מנקודת המבט שלו...

לא רק מדובר בכישלון גם של הציבור. כל התירוצים האלה "הוא לא שומר אז אני לא אשמור", "הוא מארח את הנכדה שלו אז אני אארח את הנכדים שלי" נובע נטו מהרצון להצדיק את זריקת ה-***. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב2019 מתו בישראל כמעט 350 אנשים בתאונות דרכים.
כל מה שאנשים צריכים לעשות כדי לא למות בתאונות דרכים הוא לנהוג לפי מה שכתוב בחוק.
למשל: לשמור מרחק, לא לעבור באדום, לא לשחק בטלפון, לעצור בעצור, לא לשתות, לא לנסוע מהר.

אנשים לא עושים את זה, ולכן הם מתים.

באכיפה על הכבישים מדינת ישראל משקיעה אני מאמין (אין לי מספרים) מאות מיליוני שקלים בשנה אם נכניס את העלויות של כוח השיטור, ניידות, מסוקים, פיתוח אמצעים, מערכות משפט, תשדירים בטלויזיה וברדיו, אפילו פקחי חניה, המספר הזה לא הזוי כלל וכלל.
את כל הסכומים האלה והמערכים האלה מדינת ישראל משקיעה רק כי אנחנו לא שומרים על הנחיות פשוטות.

כמה מדינת ישראל משקיעה בלדאוג שאני ואתה נשים מסכה כשאנחנו מחוץ לבית? כמה פקחים? כמה שוטרים? כמה אמצעי הסברה?
אין פה אפילו מערך, כשנסעתי שבוע שעבר לעבודה שמעתי ברדיו שעכשיו הם מסתבכים עם עצמם על מי יפעיל את הפקחים, איך להכשיר אותם, ומי יהנה מהכסף.
משהו שהיו צריכים לחשוב עליו עוד שעשו את הסגר הראשון, משהו שלפני חודשים ניהלנו עליו כאן דיון.

באמת זה רמת ניהול שהיא בושה. בושה בושה. אז כן האנשים מתנהגים בושה, אבל למה בדיוק אתם מצפים כאשר ההנהגה מתנהלת ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:

לא רק מדובר בכישלון גם של הציבור. כל התירוצים האלה "הוא לא שומר אז אני לא אשמור", "הוא מארח את הנכדה שלו אז אני אארח את הנכדים שלי" נובע נטו מהרצון להצדיק את זריקת ה-***. 

זו לא זריקת זין,אלא הנחיות שלא מתאימות לציבור פה.

אנשים פה הרבה יותר קהילתיים(בתי כנסת וכו') ומשפחתיים.

ההתאמות היו צריכות להתחשב בזה ולהיבנות בהתאם,לא באמת ציפית מבן אדם שמגיל אפס עושה ארוחות שישי וסדר פסח עם המשפחה ולנעול אותו בבית למשך זמן בלתי ידוע.

אנשים חיים בשביל זה ומוכנים להפר הנחיות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, farkash7 כתב:

אתם מאשימים את האנשים. האנשים לא אשמים. אשם מי שעשה ועושה מזה קרקס.

אי אפשר להפריד בין העם להנהגה. האנשים שאתה רואה בפוזיציה של קבלת החלטות הם חלק מהעם, ובמקרה שלנו גם נבחרים דמוקרטית.

לפני 5 דקות, halperin96 כתב:

זו לגמרי זריקת זין.

ולכל זריקת זין אפשר למצוא הסבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, halperin96 כתב:

ההתאמות היו צריכות להתחשב בזה ולהיבנות בהתאם

או! נקודה מענייננת.

תן בבקשה 2-3 דוגמאות להנחיות "משפחתיות" שכן היו עוזרות במיתון ההתפרצות.

לדעתי אין כאלה, וזה הכוח האמיתי של מגיפה. חייבים באופן זמני לשנות תרבות שלמה, שלא לדבר על השינוי התרבותי הגדול מכולם - ציות לסמכות...

מה שכן, באופן אירוני, כי כרגיל, כל הקיום שלנו בארץ הוא אירוניה אחת גדולה, השוויתי במקרה את מספר המתים פה ביחס למספר החולים עם שוויץ - אותו מספר תושבים, אותו מספר חולים בערך, מספר מתים? פי 4... סליחה, עריכה: פי 4.5.

לך תבין.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

זו לגמרי זריקת זין.

ולכל זריקת זין אפשר למצוא הסבר.

לא היא לא.

אתה יכול מחר להכנס לגן ילדים ולדרוש מהם לשבת על כיסא יום שלם.

האם פיזית זה אפשרי? כן,ילד יכול לשבת על כיסא.

אבל בפועל הם יקומו ויסתובבו ו"יזרקו זין".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, halperin96 כתב:

ההתאמות היו צריכות להתחשב בזה ולהיבנות בהתאם,לא באמת ציפית מבן אדם שמגיל אפס עושה ארוחות שישי וסדר פסח עם המשפחה ולנעול אותו בבית למשך זמן בלתי ידוע.

אנשים חיים בשביל זה ומוכנים להפר הנחיות.

זה בדיוק מה שאני אומר יש עמים שלא מסוגלים מבחינה תרבותית/מנטלית להתמודד עם משבר מהסוג הזה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, hans כתב:

או! נקודה מענייננת.

תן בבקשה 2-3 דוגמאות להנחיות "משפחתיות" שכן היו עוזרות במיתון ההתפרצות.

לדעתי אין כאלה, וזה הכוח האמיתי של מגיפה. חייבים באופן זמני לשנות תרבות שלמה, שלא לדבר על השינוי התרבותי הגדול מכולם - ציות לסמכות...

אין לי דוגמאות כי אני לא איש מקצוע,ולא יודע להתמודד עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, halperin96 כתב:

לא היא לא.

האם פיזית זה אפשרי? כן,ילד יכול לשבת על כיסא.

אבל בפועל הם יקומו ויסתובבו ו"יזרקו זין".

כי הם גדלו אצל הורים שחינכו אותם מגיל 0 לזרוק זין. כנס לגן בגרמניה וכנראה תראה תמונה אחרת לגמרי. מה לעשות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

אי אפשר להפריד בין העם להנהגה. האנשים שאתה רואה בפוזיציה של קבלת החלטות הם חלק מהעם, ובמקרה שלנו גם נבחרים דמוקרטית.

נכון. אני חושב שבסגר הראשון רוב האנשים לקחו את עניין ברצינות. כמובן שמה שהיה באיטליה עזר לבנות את הפחד אצל האנשים, אבל היה גם מדובר במאמץ גדול מאוד של ההנהגה לשמור את כולם קצר קצר.
אני צחקתי על הנאומים הליליים של "המנהיג" בעיקר כי ידעתי שמתחת לפני השטח מעניינים אותו בכלל דברים אחרים. אחרי שהשיג מה שרצה עבר לדבר הבא. קורונה? לא מעניין כבר.

אפילו לא צריכים אכיפה יודעים מה? רואים עליה בתחלואה ביישוב מסויים? תטילו עליו סגר דרקוני. זה כבר יעשה אפקט יפה מאוד אצל אנשים.

לפני 4 דקות, hans כתב:

מה שכן, באופן אירוני, כי כרגיל, כל הקיום שלנו בארץ הוא אירוניה אחת גדולה, השוויתי במקרה את מספר המתים פה ביחס למספר החולים עם שוויץ - אותו מספר תושבים, אותו מספר חולים בערך, מספר מתים? פי 4. לך תבין.

תבדוק מה היחס בין מספר הזקנים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ChemGuy85 כתב:

כי הם גדלו אצל הורים שחינכו אותם מגיל 0 לזרוק זין. כנס לגן בגרמניה וכנראה תראה תמונה אחרת לגמרי. מה לעשות. 

אני דיי בטוח שאתה טועה.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, farkash7 כתב:

אנשים לא עושים את זה, ולכן הם מתים.

המדינה יכולה להשקיע הרבה יותר בחינוך, אכיפה של מה שמסוכן, שיפור תשתיות (לא בנית כבישים, אלא שינוי מבנה צמתים בערים, למשל), צמצום מכוניות בכבישים.

אבל גם פה יש קריצה. דוחות זה רווחי, לא?

לפני 3 דקות, halperin96 כתב:

לא היא לא.

היכולות של ילדים בגיל גן הן לא היכולות שלך. נגיד כולנו כנראה נעבור את מבחן המרשמלו בלי לקחת את הראשון, כדי לקבל את השני. וחלקנו גם יודעים לפתור בעיות מורכבות אחרות שילדים בגן לא יודעים לפתר.

ובכי ברמה של "אני חי בשביל ארוחת שישי עם המשפחה" זו זריקת זין מתקרבנת ישראלית קלאסית. ומה אם במקום וירוס היו נופלים טילים? מה אז? אנשים לא ישבו במקלטים וממדים פה?

הוירוס נראה רחוק לרבים, פחות מפחיד. באמת אין המון מתים. אז למה לשמור על הנחיות? 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...