Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

אם הוא בן 24, הוא חי בעולם קצת שונה מאנשים בני 35+

יש בני 24 שיכולים ללמד בני 35 כיצד להתנהל עם כסף. אבל כן, זה ראש אחר לגמרי. 

לפני 14 דקות, halperin96 כתב:

עבדתי ומעריך מספיק בשביל לאפשר לעצמי לא ללכת להסתובב בשמש בשביל 28 שקל לשעה באמצע אוגוסט.

ובאמצע ספטמבר כאשר הרבה יותר קריר ונעים בחוץ? לא חבל? תקבל גם ויטמין D זה טוב למערכת החיסונית. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

ובאמצע ספטמבר כאשר הרבה יותר קריר ונעים בחוץ? לא חבל? 

לא.

למה שיהיה לי חבל?

אני כן אלך לעבוד בשביל כסף,אבל לא בשביל כל עבודה ולא בכל סכום.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 15 דקות, farkash7 כתב:

שולחים אותך לראיון לפקח קורונה ומציעים לך שם שכר שגבוה ב15% משכר המינימום שאותו הרווחת/אתה מקבל כרגע מביטוח לאומי. אתה עובר כי אתה צריך כסף.

שולחים אותך לראיון לפקח קורונה ומציעים לך שם שכר שגבוה ב15% משכר המינימום שאותו הרווחת/אתה מקבל כרגע מביטוח לאומי. אתה נכשל בכוונה כי אתה לא רוצה, אז שולחים אותך לחלק אלונים ברחוב בשכר מינימום. לא צריך בשיל זה הכשרה. נראה אחרי כמה זמן תיגש למועד הבא למבחן ותעבור

גם לחלוקת עלונים אף אחד לא יקבל אותך אם תראה שאתה דיביל. תקשיב, אני הלכתי ב2008 כשהשתחררתי ללשכת תעסוקה ושלחו אותי להתקבל בדיוק לזה - חלוקת פליירים. אפילו רציתי לעבוד בזה כי חשבתי שזה יחזיר אותי לכושר, עולים הרבה מדרגות והולכים ברגל. הייתי הכי רציני שאני יכול בראיון אבל בגלל שגרתי טיפה רחוק ולא הייתי עם רכב לא התקבלתי.

כמה אתה חושב שלמי שלא רוצה לעבוד בזה יהיה קשה לא להתקבל לעבודה?

זה לא צבא, אתה לא יכול לשלוח אנשים לעשות עבודות רס"ר כי לא בא להם לעבוד במה שהמדינה רוצה. 

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש סיבה שבגללה אתה יודע להעריך בוודאות כמה כסף יש לי בבנק ולאן הכסף שלי אמור ללכת? לא זכור לי שנתתי לך גישה לחשבון ולהעברות.  

מי שיש לו ילדים זו בעיה שלו-ושילך לחפש איך לכלכל אותם.

לא, אבל שוב. את נדבק לשטויות. לא מעניין כמה יש לך בבנק או אין לך זו לא הנקודה. 

הנקודה היא שרווק בן 24 לא ממש מעניין, ולא משנה מה מצבו הכלכלי.

ההבדל בינך שיש לך X מאוד גדול של כסף בבנק למישהו אחר בן 24 עם 0 בבנק הוא במשך הזמן שתוכל לשרוד בלי עבודה עד שתחזור לגור אצל אמא.

כלומר הקריסה הכלכלית של שניכם שתתרחש בזמנים שונים לגמרי כי יש לך מלא כסף תתבטא בזה שחזרתם לגור אצל אמא.

אף אחד לא יפגע בזה באמת, אולי אמא קצת תתעצבן, אבל בגדול, אתם לא מעניינים.

יש אנשים אחרים שהקריסה שלהם תתבטא בהשלכות חמורות הרבה יותר לעצמם ולאחרים, לכן קבלת ההחלטות שלהם היא שונה ולכן הם מעניינים.

אז כל הדיון שלך איתי על ענייני תעסוקה כשנקודת המבט שלך היא רווק בן 24 היא מיותרת, משעממת, לא מייצגת וסתם מבזבזת כאן זמן.

אתה וההחלטות שלך לא מעניינים.

• אהבתי 1
  • משעמם 1
  • מבאס 1
  • מעניין 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

כי הם גדלו אצל הורים שחינכו אותם מגיל 0 לזרוק זין. כנס לגן בגרמניה וכנראה תראה תמונה אחרת לגמרי. מה לעשות. 

מאוד לא בטוח לגבי זה.

ומכיוון שאתה וגנים בגרמניה זאת דיאגרמת וואן שלא נחתכת בכלל - גם אתה לא.

לפני 1 שעה, ChemGuy85 כתב:

די עם ההתקרבנות שלך. אם אנשים היו מתים מהוירוס הזה כמו זבובים תאמין לי הציבור הישראלי היה יודע להסתגל מצויין "להנחיות שלא מתאימות לציבור הישראלי". תחסוך את זה ממני. 

לא שמים זין כי איבדו פחד מהוירוס, בטוחים שבהם זה לא יפגע, שזו מחלה של זקנים ושאר הסיפורים שאנשים מספרים על עצמם כדי שלא יצטרכו לפגוע בנוחות ובהרגלים שלהם. 

לא בטוח, 

הדבר הכי מעניין שיצא פה, זה כמה כמות המתים לא מעניינית לכול ציבור בעולם את הקצה של הביצה.

מדהים, עצוב, אבל נכון.

לפני 1 שעה, ChemGuy85 כתב:

עבודה היא הרבה יותר משורת "נטו לתשלום" בתלוש. עבודה היא מסגרת. עבודה היא סיבה לקום בבוקר. עבודה היא תחושה שיש ממך ערך כלשהו לקהילה.

עזוב, 

הלפרין עוד ילד. [אין מה לעשות הלפרין, בנושא הזה ספציפית אין "דעות"]

יבין את זה בעצמו מתישהו, זה לא עובר בכתב.

לפני 1 שעה, halperin96 כתב:

אני מעדיף לשבת בבית ולקבל אבטלה מלהסתובב בחוץ,להזיע ולריב עם אנשים.

יותר מזה,מעדיף לאכול חסכונות ולחכות לעבודה שיותר סבירה בשבילי.

כרגע, בינתיים. ועוד יש לך לימודים ובלה בלה בלה.

בוא נראה אותך מדבר אחרי שתשב הרבה זמן ככה בבית בלי אף מסגרת.

לפני כשעה, farkash7 כתב:

לתפקיד "חלוקת עלונים" אין שום הכשרה. תגיע לסניף הדואר הקרוב לביתך. תחתום שם שהגעת. קח עלונים ותסתובב. אתה אמור להגיע במהלך היום לנקודות א,ב,ג,ד,ה,ו,ז,ח,ט,י בעיר/ישוב מגוריך לחלק עלונים ולהסביר על חשיבות השמירה על הנחיות, רצוי עם מגפון כבד.

יחכה לך בנקודות נציג של "מחלקי עלוני הקורונה", לראות שאתה עובד.

אתה גם קצת חי פה בסרט אתה לא חושב?

צריך עוד להעסיק אנשי מגפון...

ומישהו שיפקח גם עליהם.

לפני 47 דקות, farkash7 כתב:

כלומר הקריסה הכלכלית של שניכם שתתרחש בזמנים שונים לגמרי כי יש לך מלא כסף תתבטא בזה שחזרתם לגור אצל אמא.

אני לא בן 24 אבל אין לי התחייבויות שימנעו ממני לחזור לאמא (חוץ מזה שאני כרגע גר בחול, אבל תיאורתית נניח שאמא שלי גם גרה פה).

ההתחייבות היחידה שאי אפשר לשחרר היא אישה וילדים. וגם עם האישה אפשר לחזור חזרה לאמא.

לא נושא כזה פשוט...

[פאק עשיתי פה ליאור]

עריכה אחרונה על ידי David32
  • מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, David32 כתב:

לא בטוח, 

הדבר הכי מעניין שיצא פה, זה כמה כמות המתים לא מעניינית לכול ציבור בעולם את הקצה של הביצה.

מדהים, עצוב, אבל נכון.

Joseph Stalin: When you kill one, it is a tragedy. When you kill ten million, it is a statistic

תשמע הבחור ידע את המלאכה אין ספק. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, David32 כתב:

ההתחייבות היחידה שאי אפשר לשחרר היא אישה וילדים. וגם עם האישה אפשר לחזור חזרה לאמא.

גם עם הילדים.

בכלל, הגישה הזאת ש״בן 24 אז יכול לחזור לאמא״ היא פשטנית מאוד (למרות שבממוצע, יש בה גרעין של אמת). אני מכיר אנשים שבגיל 22 לא היה להם בית לחזור אליו במקרה הצורך (אם מדובר באמא שגרה בדירת חדר, ואם מדובר במקרים שבהם בכלל אין אמא) ומצד שני זוגות עם ילדים שהתגוררו אצל ההורים עד גיל מאוחר יחסית (עם כל מה שבא עם זה - ארוחות, כביסה..).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי צריך לחתוך אולי את קבוצת הרווקים קצת יותר (לאו דווקא אנשים בני 24, אני קצת יותר מבוגר ואני לא שונה בהרבה מהבחינה הזו) ולהסביר בדיוק למי אני מתכוון כשאני כותב "רווק".
מההכרות השטחית מאוד עם מצבו של הלפרין על דפי הפורום ברור שהוא לא הגיע ממשפחת קשת יום שגרה בדירת חדר בלוד או משהו בסגנון.

ברור גם שההורים יוכלו לספק גב כלכלי כלשהו.

כלומר יש על מי לסמוך. 

זה נכון אליו. זה נכון אליי. זה נכון לעוד הרבה אנשים.
אז כל ביטוי כמו "מעדיף לשבת בבית בלי כסף מאשר לחלק דוחות" כשהוא נאמר ע"י אנשים כמו הלפרין או כמוני הוא לא מעניין לדיון. יהיו מספיק שילכו לחלק.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע הלפרין אני לא יכול לערוך יותר, אבל רוצה להתנצל.

לא באתי ממקום של להקטין אותך, פשוט כנראה לא הגעת עדיין לנקודה בחיים שבה ההבנה הזאת מקליקה אצלך בראש.

גם כמו בכול דבר, לא כולם מגיעים אליה, אבל הרוב כן, וגם אתה אני מאמין, תגיע למסקנה הזאת עוד כמה זמן.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

זכותך, אבל מבחינה כלכלית זו איוולת מוחלטת. לאכול את החסכונות שלך אחרי ששרפת את הזכאות לדמי אבטלה זה לא אקט חכם בתקופה של 700 אלף מובטלים. בכלל זה לא אקט חכם. אתה לא מעריך את הכסף שלך? אתה לא מרגיש שעבדת קשה בשביל זה? 

מה אתה אומר על הנסדק ועל הfang+? 

המדד הממונף של fang+ עשה 300% מתחילת השנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, farkash7 כתב:

זה נכון אליו. זה נכון אליי. זה נכון לעוד הרבה אנשים.
אז כל ביטוי כמו "מעדיף לשבת בבית בלי כסף מאשר לחלק דוחות" כשהוא נאמר ע"י אנשים כמו הלפרין או כמוני הוא לא מעניין לדיון. יהיו מספיק שילכו לחלק.

אני חושב שאתה תופתע מכמה אנשים במצב הרבה יותר גרוע משלי לא יסכימו ללכת לעבוד.

אני "מפונק" כי יש לי את האפשרות.

יש כאלה שמפונקים גם בלי אפשרות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, nimrod7676 כתב:

מה אתה אומר על הנסדק ועל הfang+? 

המדד הממונף של fang+ עשה 300% מתחילת השנה

מראה בדיוק באיזה לה לה לנד חיים אנשים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, EliC25 כתב:

ברור שיש פה מעט מאוד רציונליות והרבה מאוד מנגנוני הגנה.

סגרנו את היום עם קרוב ל800 מאומתים, מחר זה כנראה במהלך היום יתעדכן לאיזור ה900-1000, וזה עם 15 אלף בדיקות.

אבל מה המספר הזה אומר?

לפני כמה חודשים, כשדובר על אלפי מתים אם לא נסגור את הבסטה, לא היתה לי שום פרופורציה. רצו השוואות על מגיפת דבר בובוני וממש לא בא לי לחטוף כזו, גם במחיר של אי יציאה מהבית במשך שנים אבל מה אני מבין במחלות ומוות? אני בכלל מהנדס, רק שכל התארים שעשיתי לימדו אותי שהפאזה בין אמירות נחרצות, בכלל זה של פרופ' מכובדים ונחשבים ביותר, לבין המציאות יכולה להגיע עד פאי ואני עוד אומר את זה מפוזיציה של מדעים מדויקים...

אז הלכתי לבדוק את הנתונים הגולמיים עבור התמותה העונתית בישראל:

https://www.cbs.gov.il/he/subjects/Pages/תמותה-ותוחלת-חיים.aspx (קישור ראשון, פטירות לפי שנה וחודש).

הבסיס בחודש יוני. סכום התוספות ביחס לבסיס עמד על כ4,600 ב2018 וכמעט 6,000 ב2019. פיק גדול בחורף, פיק קטן בקיץ (המממ...). ההפרש בין התמותה היומית בשיא החורף לבין התמותה היומית ביוני עומד על כ50 בני אדם (מדי יום... 50 מתים "אקסטרה"... מדי יום...). למיטב הבנתי מדובר על חסם תחתון משום שהחישוב לא מאפשר לי לדעת כמה מתים רלוונטיים יש בחודש יוני (מספר שעוד צריך להכפיל ב12 בגלל שהוא יושב בבסיס).

ברור לחלוטין ש"שפעת"/מחלות "חורף" הם חלק מהסיפור. חיפשתי אם יש סיבות נוספות, עברתי על דוחות של מדינות שונות ולא מצאתי. יש מדינות שעושות גרפיקה עם ציון הנגיפים הדומיננטיים שאחראים לפיקים העונתיים האלה (לרוב זה נגיף או שניים מתת סוג של זן אינפלואנזה/"שפעת" שאחראים על משהו כמו 60-70% מהתמותה) ואם מישהו מכיר מחלות נוספות שמקיימות עונתיות שלא תלויה במחלות החורף הנשימתיות, אז אני באמת אשמח לדעת (למרות שגם זה לא ישנה את העובדה שאלה מימדי גל התמותה שאנחנו "רגילים" לעבור כל שנה ושנה בנורמה תוך כדי פיהוק).

אבל היה לי הרבה זמן בבית. היה משעמם. נבירה בדוחות סטטיסטיים של משרד הבריאות, דוגמת הדו"ח האחרון לגבי 2017, מציגה תמונה זהה כמעט לחלוטין (אם מתגברים על מחסום השעמום):

https://www.health.gov.il/PublicationsFiles/Leading_Causes_2017.pdf

עמודים 58/59 מציינים 1,219 בני אדם (609 נשים ו610 גברים) שמתו ב2017 וסיבת המוות הראשית שלהם היתה שפעת/דלקת ריאות.

עמוד 44 מציין יחס של 4.2 בין מספר המיתות כתוצאה משפעת/דלקת ריאות באופן עקיף לשפעת/דלקת ריאות באופן ישיר, או במילים אחרות כ5,120 בני אדם נוספים.

ביחד מדובר על כ6,339 בני אדם שמתו ב2017 "עם" שפעת/דלקת ריאות, בניגוד לרק 1,219 בני אדם שמתו "מ"שפעת/דלקת ריאות.

אנחנו זוכרים שעם וירוס הקורונה, אנחנו לא מדברים על תמותה "מ"קורונה אלא על תמותה "עם" קורונה ולכן 6,339 זה המספר הרלוונטי, הנורמלי, להשוואה בישראל... אבל אלה היו המספרים בתרחישי הבלהות שדובר בהם...

אז אני לא יודע אם יש פה מנגנוני הגנה או שפיות בריאה. מה שברור לי הוא שבין המספרים לבין האירועים הסובייקטיביים שמתרחשים בחוץ יש פער גדול מאוד שאני לא מצליח לגשר אבל אני באמת מקווה שאני טועה (אני לא מושקע בזה ואם יאירו את עיני, אני באמת אשמח ללמוד).

ישבנו הרבה זמן בבית והיה לי עוד הרבה מאוד זמן, אבל היום יש לי הרבה פחות זמן וזה רחוק מלהיות המדיום המתאים לעניין.

הסיבה היחידה שטרחתי כאן היא ה"עליהום" שבמקרה ראיתי פה אתמול על טרנספוטר. הוא לא נובע מתובנות עמוקות והכרה של נתונים אלא מרציונליזם של תחושות בשילוב עדריות די נורמטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ChemGuy85 כתב:

פה אני מסכים מדובר ברשלנות פושעת שלו. ידוע שנתניהו אדם לחיץ. איך אנשים לא רואים את זה פעם אחר פעם אחר פעם נשגב מהבנתי. 

אני חושב שהפעם אנשים התחילו\יתחילו להבין

הפעם הם הבינו שלהגיד קץ האנושות לא מפחיד אף אחד

אז שר האוצר מספר לנו שעד האביב לא יוכלו לפתוח  את המשק

לפני 3 שעות, ChemGuy85 כתב:

אשמים מאוד. כל מה שאנשים היו צריכים לעשות זה ללכת עם מסכה ולשמור על מרחק. זה הכל. לא ביקשו מאף אחד לשלם הרבה כסף, לא ביקשו מאף אחד שום דבר מתיש/קיצוני/לא הגיוני. בסך הכל מסכה על הפנים כמו שצריך. מה מסובך בזה כל כך תסביר לי? למה בדרום קוריאה מסתדרים עם זה ובישראל (וארה"ב) לא? נטו הבדלי תרבות. 

גם בסין לא היו שמים מסכות אם  לא הייתה אכיפה, אבל יש אכיפה

כאן מתי נזכרו לאכוף ? שבוע שעבר?

איפה  הם היו באפריל ? מאי? אולי גם ביוני יכלו להציל את המצב

איפה הם היו  ???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, omerkot כתב:

הסיבה היחידה שטרחתי כאן היא ה"עליהום" שבמקרה ראיתי פה אתמול על טרנספוטר. הוא לא נובע מתובנות עמוקות והכרה של נתונים אלא מרציונליזם של תחושות בשילוב עדריות די נורמטיבית.

ה"עליהום" על טרנספורטר הוא תוצר של 768 עמודים בשרשור הזה (ובשרשורים נוספים), מוזמן לקרוא אחורה ולקבל פרספקטיבה (קצת) שונה, די בטוח שתשנה את דעתך.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...