Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

15K לרכב שיסע לרוב מחוץ לעיר

Tal7
שימו לב! השרשור הזה בן 1291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,  

לאלו מכם שעדיין יש להם סבלנות לייעץ בתקציב המאוס הזה - 
מחפש לעצמי רכב בין 10-15K (ככל שארד מ15 ככה ישאר יותר ליישור קו), עדיפות לגיר ידני אבל גם אוטומט בא בחשבון.

אסע רוב הזמן לבד/+1, נסועה שנתית של 15K. לרוב בין באר שבע למרכז הארץ, אבל גם עירוני. 

הארות רלוונטיות: 

- לא 3 דלתות 

- עדיפות לרכב נגיש יחסית לטיפולים עצמאיים

- אני מתנייד בחודשים האחרונים בגטס 2005 ידנית ואני בסדר עם זה (רפרנס לכמה עניין הנוחות פחות חשוב לי כרגע)

- מתכנן להחזיק את הרכב בשנתיים הקרובות, אבל מי יודע. אז חשובה לי גם סחירות יחסית טובה

פיאסטה ידניות כמעט ואין בלוחות, סיריון - יותר מדי חברים לאחרונה נתקלים בקשיים להשיג חלפים 
לפי המצב בלוחות בשבועות האחרונים, אני אצטרך לחפש קליאו דור 3 ידנית, וגטס אוטומטית 08+ (כנ״ל, אין כמעט ידניות בלוחות).

על הדרך - מה דעתכם על קליאו דור 3 אוטומט? שוקל בחיוב כדי שחברה שלי תוכל לנהוג גם כן.

אשמח למסקנות והארות ספציפיות לפני בדיקה של שני הדגמים הנ״ל. 

תודה רבה, 

טל

עריכה אחרונה על ידי Tal7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק פיאסטה 1.4L אוטומט או קורסה אוטומטית לפעמים יש שמורות שמופיעות בלוח.

תבדוק גם אם מטופל ותזהר מסוחרי רכב ומגרשים.

עדיף לך לחסוך עוד קצת כמה חודשים ולקנות שנתון שתיים למעלה. בתקציב 20-22k

בתקציב נמוך אתה יכול לנסות שברולט אופטרה האצ'בק נמכרות 7-8K.

עריכה אחרונה על ידי dorban3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי קליאו ידנית תוכל לקרוא את הסיכום שלי:

קליאו

האוטומטית חזקה יותר אך פחות חסכונית,  גיר מסרס את ביצועי המנוע, אני זוכר בזמנו ציפיתי ליותר ממנוע עם 120 כ״ס.

מצטרף להמלצה על פיאסטה אוטומטית, אמהם לא זריזה או חסכונית במיוחד, אבל יש 7 כריות אוויר, איכות חומרים טובה מהמתחרות באותם שנים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, dorban3 כתב:

תבדוק פיאסטה 1.4L אוטומט או קורסה אוטומטית לפעמים יש שמורות שמופיעות בלוח.

תבדוק גם אם מטופל ותזהר מסוחרי רכב ומגרשים.

עדיף לך לחסוך עוד קצת כמה חודשים ולקנות שנתון שתיים למעלה. בתקציב 20-22k

בתקציב נמוך אתה יכול לנסות שברולט אופטרה האצ'בק נמכרות 7-8K.

תודה! אבדוק לגבי הפיאסטה אוטומטית. 
איך הקורסה מבחינת אמינות בשנתונים האלה, חלפים/תקלות מוכרות?

זה לא עניין של תקציב אגב, זה הסכום שהגדרתי ואני מנסה להצמד אליו - 
אם החיפושים לא יצליחו אני אעלה קצת.

לפני 8 שעות, yulianx כתב:

לגבי קליאו ידנית תוכל לקרוא את הסיכום שלי:

קליאו

האוטומטית חזקה יותר אך פחות חסכונית,  גיר מסרס את ביצועי המנוע, אני זוכר בזמנו ציפיתי ליותר ממנוע עם 120 כ״ס.

מצטרף להמלצה על פיאסטה אוטומטית, אמהם לא זריזה או חסכונית במיוחד, אבל יש 7 כריות אוויר, איכות חומרים טובה מהמתחרות באותם שנים.

מכיר את הסיכום מצויין מכל שלושת הפעמים האחרונות שכמעט קניתי אחת כזאת :) מחיפוש ביוטיוב הגעתי גם לביקורת ווידאו שלך עליה, תשקול לצרף אותה לסיכום!

תודה, אמשיך לבדוק גם לגבי הפיאסטה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Tal7 כתב:

זה לא עניין של תקציב אגב, זה הסכום שהגדרתי ואני מנסה להצמד אליו - 
אם החיפושים לא יצליחו אני אעלה קצת.

אז זה בכלל לא הגיוני. מילא אם זו היתה מגבלה קשיחה, אבל למה סתם לסבול? עדיף לשלם עוד 5K ולקבל רכב סביר. זה גם ישתלם לך אח"כ בתחזוקה. ב-20 (או קצת יותר) יש סיכוי למצוא פיאסטה או 208 סבירות.

הייתי מוסיף פנדה ואולי פונטו ידניות (לא הייתי בונה על הרובוטיות).

ב-25 אני מניח שאפשר למצוא פוקוס טרנד ידנית (הן די נדירות, אבל תמיד יש אחת או שתיים למכירה) מ-2011-12, אולי אפילו בפחות. צריכת הדלק תהיה כמובן פחות טובה, אבל זה כבר עולם אחר מבחינת רכב.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק. 

מיהרתי להגיד שזה לא עניין של תקציב, אבל כמובן שלא נקבתי מספר באקראיות.
בחרתי להגדיר 15K כי זה נקודת איזון בין האחוז הון שאני רואה לנכון להוציא כרגע על רכב, לבין תקציב נמוך מדי. 

בדיוק בגלל ההסתכלות שאתה מציע, העלתי את התקציב מ-10K ל-15K כדי להעלות את הסיכוי למצוא רכב סביר יותר.

על פנדה/אלטו והחבורה אני אסתכל אם אתייאש לגמרי :) פונטו אחפש. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שמתי עין על 208 ידניות מ2012/13, אני מכיר מהדעות כאן בפורום שהיא נחשבת לדגם אמין יחסית חוץ מהטיימינג שצריך לוודא החלפה - 
אבל משיטוט ביד2 אני מוצא שחצי מהמודעות הן עם החלפת מנוע/תקלות ממיר קטליטי. 

מישהו מכיר, יודע? דברים ספציפיים לבדוק במידה ואסע לראות אחת כזאת?

אגב, קצת קשה להשוות - אבל בהנחה ועל הכף עומדות סיריון/גטס 2009-10 או 208 ידנית כזאת מהשנתונים הנ״ל, 

מי מהן צפויה לעשות לי פחות כאבי ראש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממיר קטליטי אכן היה בעייתי בדגמים הראשונים שהגיעו, אם הוחלף בשנים הראשונות זה כנראה בסדר.

לגבי מנועים - אולי זו אותה בעיית טיימינג ש(כנראה)יותר נפוצה גם במנועים האטמוספריים ממה שחשבו. ניסית להתקשר למוכרים ולברר למה הוחלף מנוע?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת חבר קנה לפני כחצי שנה פאביה דור קודם ידנית ב15K

אז נכון זה מאוד נדיר למצא רכב כזה, אבל כדאי לתת מבט בלוח

לגבי שנתון לדעתי זה היה 2012 או משהו כזה- כלומר הצורה הקודמת

ויתרון גדול הוא המנוע 1400 אטומספרי וותיק.

לגבי ה208 זה רכב מצויין אבל כנראה תצטרך למתוח את התקציב קצת בשביל הדגם הידני, לגבי אוטומטים בטווח מחירים הזה לא הייתי מתקרב- מדובר בגיר הישן שיש לו מוניטין לא משהו בלשון המעטה ובמנוע 1600 שגם הוא לא במיוחד אמין בשנים האלו.

אם אתה רוצה את ה208 אז רק המנוע 1200 (וכמובן ידנית, לא רובוטית) ושם חשוב מאוד לבדוק את הטיימינג-מה גם שברכבים האלו אם לא טופלו כראוי יש סיכוי שכבר ההתפוררות של הטיימינג החלה או בתהליכים מתקדמים, וכן זכור לי באמת שהיה בשנים הראשונות איזה עניין עם הממיר הקטליטי, אבל לרוב הם הוחלפו באחריות- שוב נושא שכדאי לבדוק.

בעיה נוספת שיש אם כי היא לגמרי מינורית וממש לא אמורה להטות את הכף- הצינורית של המים למגב מאחורה היא דיי דפוקה(פאק ב design) ונוטה להקרע, יחסית פשוט לפטור את הבעיה הזאת- אתה שם צינורית סיליקון במקום ומחבר עם אזיקונים בין שני החלקים של הצינורית, הבעיה הזאת לא תחזור לאחר מכן.

חוץ מזה הרכב מאוד מהנה (גילוי נאות- יש לי אחת כזאת ואני נהנה מכל רגע שאני נכנס לרכב😉)

אופציה נוספת היא הספארק- סביב השנה 2013 אפשר למצא אחת כזאת ידנית, מעדוייות של חבר עם כזאת עושה רושם שהוא מאוד מרוצה, לטובה היא ממש קטנה וקומפקטית ומבחינת אמינות נראה שהיא בסדר גמור, לרעה היא ממש לא מתקרבת לרמה של ה208 או אפילו הפאביה.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, pooh-bear כתב:

ממיר קטליטי אכן היה בעייתי בדגמים הראשונים שהגיעו, אם הוחלף בשנים הראשונות זה כנראה בסדר.

דיברתי רק עם אחד, שטוען שהמנוע אוכל שמן ויעבור החלפת מנוע על חשבונו לפני המכירה - לא יודע מה דעתי על זה. 
ברגע שאמצא אחת מעניינת אחייג לשאול. תודה :)

לפני 7 שעות, ik3 כתב:

האמת חבר קנה לפני כחצי שנה פאביה דור קודם ידנית ב15K

תודה על התגובה המפורטת, השכלתי - אני לגמרי בעד ה208. מקווה שתיפול אחת טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לפנדה אגב- שמעתי ממכר שגם כן חובב רכב, שיצא לו להשכיר כזאת באיטליה, שההתנהגות שלה מפתיעה מאוד לטובה

מה שכן הרכב מאוד בסיסי וספרטאני, אבל בסופו של דבר עושה את העבודה- כנראה שהייתי מעדיף כזאת על פני ספארק למשל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, זה כבר עניין של סדר עדיפויות.

אם יותר חשוב כוח אז ספארק

אם יותר חשוב התנהגות אז פנדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, ik3 כתב:

שיצא לו להשכיר כזאת באיטליה

תודה על התגובה, רכב חמוד פנדה (בא לי כרכב נוסף אבל אין תקציב..)

סליחה על החפירה : בעברית אומרים "לשכור" המשכיר זו החברה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...