Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם משתמשים בשירותי חניה (valet)?

eladts
שימו לב! השרשור הזה בן 1392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מבין איך אנשים נותנים נותנים את המפתחות של מכוניות יקרות במסעדות רק כי הם מתעצלים להחנות את הרכב לבד.

הנה דוגמא למישהו שלמד בדרך הקשה למה זה לא רעיון טוב. לפחות בארה"ב לעסק יש ביטוח שמפצה אותו. בישראל זכור לי מקרה דומה שבו BMW נהרסה כליל ובעל המסעדה הציע שבעל הרכב יתבע את הביטוח שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, shugiflex כתב:

בדיוק בשביל זה יש מצב Valet ברכבי יוקרה.

אכן, בטסלה יש מצב valet. המצב מגביל את ההספק לסביבות 200 כ"ס ומגביל את המהירות המירבית ל-113 קמ"ש. עדיין אני בטוח שזו לא בעיה להרוס את הרכב עם המגבלות האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בכלל דבר כזה בארץ?

אני כל הזמן רואה בסרטים איך מישהו בא לכניסה של מסעדה, ועובד של המסעדה מתיישב ולוקח לו את האוטו.

כאילו צריך עכשיו לתת לו את הקוד? לקוות שיזכור? והוא יהרוס לי את הכיוון של המושבים? ישים מזרחית ברדיו? ואם ייקח לי משהו מהאוטו? ולמה הוא לא שם כיסוי על המושב?

קשה לי לחפש חניה בעצמי?

אף פעם לא הבנתי למה זה טוב.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, vadim6385 כתב:

יש בכלל דבר כזה בארץ?

אני כל הזמן רואה בסרטים איך מישהו בא לכניסה של מסעדה, ועובד של המסעדה מתיישב ולוקח לו את האוטו.

כאילו צריך עכשיו לתת לו את הקוד? לקוות שיזכור? והוא יהרוס לי את הכיוון של המושבים? ישים מזרחית ברדיו? ואם ייקח לי משהו מהאוטו? ולמה הוא לא שם כיסוי על המושב?

קשה לי לחפש חניה בעצמי?

אף פעם לא הבנתי למה זה טוב.

בארה"ב זה מאוד פופולרי, בעיקר במסעדות יקרות. זה גם קיים במלונות ובמקומות כמו בתי חולים. יש גם חניונים שמשתמשים במכפילי חניה ו/או חניה כפולה ואז חובה להשתמש בשירותי החניה. רוב החניונים במנהטן הם כאלו בגלל המחסור במקום. קודניות כמעט ולא קיימות מחוץ לישראל אז זה לא בעיה. אפשר להבין את השירות במקומות שקשה למצוא בהם חניה, אבל בהרבה מקרים, כמו זה שבסרטון, יש חניון מרווח ואנשים משתמשים בשירות רק כדי לא ללכת 50 מטר. בנוסף, גם מקובל לתת טיפ לנהג.

spacer.png

כן, זה קיים גם בישראל, רק שבישראל בעלי העסקים לא ממהרים לקחת אחריות כמו בארה"ב כאשר קורות "תקלות".

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5072886,00.html

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, מזל שאני לא במעמד שדורש לתת לפשוטי עם להחנות לי את היונדאי.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, vadim6385 כתב:

גם אני מעולם לא השתמשתי בשירותי חניה, לא בישראל ולא בארה"ב. גם לא בפיאט 132 שעלתה לי 7000 ש"ח או בהונדה אקורד שעלתה $3500. אם אני צריך להגיע למקום שמחייב שימוש בשירותי חנייה אני אחנה רחוק יותר ואלך ברגל, אגיע בתחבורה ציבורית או שלא אגיע בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, eladts כתב:

אני לא מבין איך אנשים נותנים נותנים את המפתחות של מכוניות יקרות במסעדות רק כי הם מתעצלים להחנות את הרכב לבד.

הנה דוגמא למישהו שלמד בדרך הקשה למה זה לא רעיון טוב. לפחות בארה"ב לעסק יש ביטוח שמפצה אותו. בישראל זכור לי מקרה דומה שבו BMW נהרסה כליל ובעל המסעדה הציע שבעל הרכב יתבע את הביטוח שלו.

זה קרה במסעדת "שילה" בת"א:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5072886,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע איך נגמר הסיפור עם מסעדת שילה? לא מצאתי שום ידיעה מאוחרת יותר.

בעל הרכב שבו צולם הסרטון שפתח את השרשור העלה סרטון שבו רואים את הנזק לרכב.

https://imgur.com/gallery/l8GJoAg

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הייתי אצל חבר שלי בניו יורק וכשהגענו למנהטן נכנסנו לחניון כזה והופתעתי לראות אותו נותן את המפתח של הפורש קאיין בת החצי שנה שלו לעובד החניון.

לא הצלחתי להבין את זה. הוא עוד אמר לי שבטח העובד מבסוט מהעובדה שיוצא לו לנהוג על פורש במהלך המשמרת.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

יש חניונים (לא קשורים למסעדות או לבתי מלון, חניונים רגילים בתשלום) בהם בשעות העומס, בשביל להגדיל את קיבולת החניון חונים גם במעברים. מה שדורש להשאיר את המפתח לסדרן. אם מישהו רוצה לצאת, הסדר מזיז את הרכב שחוסם אותו. זה דבר די נפוץ והשימוש בו לא קשור למעמד. 

הסדרן בכניסה מודיע לך שיש מקום רק "עם להשאיר מפתח". רוצה תחנה ותשאיר, לא רוצה, תחפש חניון אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חניונים בניו יורק שהם כל כך צפופים שלא רק שצריך לתת לסדרן לחנות, צריך להודיע חצי שעה מראש לפני שבאים לאסוף את הרכב כדי שהם יוכלו להוציא אותו מתוך המבוך.

עם זאת, בהרבה מקומות יש חניון רחב ידיים וריק כמעט לגמרי ואנשים פה בכל זאת יתנו את המפתחות כדי שלא יצטרכו ללכת 20 מטר. רואים בסרטון שפתח את השרשור שממש לא היה חסר מקום לבעל הרכב לחנות בעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר ראיתי מכוני כושר שיש להם שירותי חניה, למרות שהם ממוקמים מחוץ למרכז העיר באיזור שאין בו בעית חניה כלל. אחד מהם ממוקם בבנין עם חניון של תת קרקעי של 5 קומות, ללא תשלום, שמרוב שהוא ריק (בימים רגילים, בלי קשר לקורונה) סגרו את השתיים התחתונות. לך תבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...