Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם משתמשים בשירותי חניה (valet)?

eladts
שימו לב! השרשור הזה בן 1363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, ch2856 כתב:

תמיד משתמש בשירות אם יש. לא מתרגש מזה שמישהו נוהג ברכב שלי. עם כל החיבה שלי לנהיגה, זה עדיין רק פח וברזלים. 

לפני כמה שנים חניתי בחניון כזה, במקום שלא דורש השארת מפתח. יצאתי מהאוטו והלכתי לדרכי, בדרך פנה אלי הסדרן, איש מבוגר ונחמד. אמר שראה שיש לי רכב ידני ושאל אם אני יכול לעזור לו להזיז רכב ידני אחר שחונה במעבר, כי הוא לא מרגיש בטוח לנהוג ברכב ידני. הזזתי בשבילו את הרכב כמובן.

בין היתר בגלל הסיבה הזו את הרכב שלי אני לא מחנה במקומות שדורשים השארת מםתח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ya_pl01 כתב:

אירוניה זה להשתמש בשירותי החניה האלו כדי להיכנס לחדר כושר, לא?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

אחרי שנותנים את המפתח, עולים במדרגות הנעות.

spacer.png

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד אעדיף את הנוחות של הValet.
ולא, אף פעם לא השתמשתי במצב Valet שיש לרכב, זה די מיותר בעיני.

כשאני יוצא למסעדה טובה ויש את השירות אז זה ממש נוח לצאת מהרכב בכניסה ולא לדאוג.

במלונות זה בכלל לא משהו שאוותר עליו, בלוס אנג'לס מלונות לא מציעים חניה למעט Valet.

בלאס ווגאס חם, חניוני חינם במלונות רחוקים מאוד מהכניסה ושירות החניה לא עולה לי אקסטרא למעט טיפים.

בניו יורק אין שום אופציה אחרת.

בתמונות המצורפות, מגיע עם הקיימים למלון, הValet מחנה אותה בכניסה עם שאר הרכבים הנאים.
בניו יורק, חניון תת קרקעי, השאירו את המזראטי בכניסה.
51430121ab791bb8363439d58e053a74.jpg30d74a573f1fddae88b753403b2fab7f.jpg

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא אוהב את המנהג של נהגי valet להשאיר מכוניות יקרות ליד הכניסה. קודם כל, זה סותם את האזור שמיועד להורדת נוסעים ויוצר בו צפיפות מיותרת. חוץ מזה, אם היתה לי מכונית יקרה באמת הייתי מעדיף שהיא תחנה רחוק ככל האפשר מאנשים שעוברים ועלולים להרגיש קנאה. אני מרגיש הרבה יותר בנוח עם הטסלה כיום שהיא הפכה למכונית נפוצה באיזור בו אני גר וכבר לא הופכת לאטרקציה בכל מקום בו היא חונה. זה כנראה ענין של אופי.

היום שהלכתי לקנות בסופר שמתי לב ששתי מסעדות סמוכות שבד"כ מציעות שירותי valet לא מציעות אותם כיום. כנראה שבאידן הקורונה אנשים יעשו את המאמץ לחנות לבד כדי שמישהו זר לא ישתעל להם ברכב. אני לא יודע איך זה בחניונים הצפופים במנהטן, אבל סביר מאוד שבגלל הקורונה והעבודה מהבית הם כבר לא כל כך צפופים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, אני לא מבין. אנשים באים להזיע במכון הכושר אבל מתעצלים ללכת 50 מ' מהחניה לרכב ובחזרה? הזוי.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, sperial כתב:

רגע, אני לא מבין. אנשים באים להזיע במכון הכושר אבל מתעצלים ללכת 50 מ' מהחניה לרכב ובחזרה? הזוי.

במקרה שדיברתי עליו, זה אפילו לא 50 מטר. זה חניון תת קרקעי של 5 קומות, כאשר עמדת ה-valet  היא בקומת החניה הראשונה (הקרובה ביותר לפני השטח) ליד המעלית. בימים כתיקונם הקומה השניה חצי ריקה והשלישית ריקה כמעט לגמרי ואין בעיה לחנות ליד המעלית למי שרוצה. הקומות הרביעית והחמישית סגורות, כנראה כי הנהלת הבנין רוצה לחסוך חשמל ואין טעם להאיר ולאוורר קומות ריקות.

spacer.png

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Pavlik כתב:

הייתי אצל חבר שלי בניו יורק וכשהגענו למנהטן נכנסנו לחניון כזה והופתעתי לראות אותו נותן את המפתח של הפורש קאיין בת החצי שנה שלו לעובד החניון.

לא הצלחתי להבין את זה. הוא עוד אמר לי שבטח העובד מבסוט מהעובדה שיוצא לו לנהוג על פורש במהלך המשמרת.

קאיין זה לא פורש. זה סתם עוד suv פיכסה. 

מדבר מניסיון רב של נהיגה ברכבים האלה. אם זה gts, אז טיפה יש עניין. שאר הדגמים, כולל הטורבו, זה פיכסה. לדעתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה למי שגר בארה"ב:

היית בשנות ה 90 במסעדה לא זוכר כמובן באיזה איזור, לא היה שם שום חניון. מגיע עם הרכב לפתח המסעדה, הבחור לוקח את הרכב ונוסע לחפש חניה ברחוב, ברדיוס גדול. אחרי זה חוזר ברגל או עם העובד השני שבדיוק מחזיר רכב אחר. האם השרות עדיין עובד גם בצורה הזו או שהיום הכל מבוסס על חניונים מסודרים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאיין זה לא פורש. זה סתם עוד suv פיכסה. 
מדבר מניסיון רב של נהיגה ברכבים האלה. אם זה gts, אז טיפה יש עניין. שאר הדגמים, כולל הטורבו, זה פיכסה. לדעתי. 
קאיין טורבו S מרגישה ממש קרוב להוט האצ', אישית אני מאוד נהנה מSUV שנותנים תחושה מהודקת.
אז לא הייתי אומר פיכסה, ולא הייתי אומר שזה לא פורשה.

המלעיזים אמרו שה914 איננה פורשה, כל גם ה924, 928, 944 ואפשר להמשיך, על ה996 דיברו לרעה כי קירור מים זה לא 911! , גם על הבוקסטר והפנאמרה לא חסכו במילים.

בקיצור, בתור SUV הקאיין הוא רכב מאוד דינמי, בגרסאות כמו הGTS והטורבו יש אפילו יותר פלפל, הטורבו S דוחפת את זה עוד קצת למעלה.

שאלה למי שגר בארה"ב:

היית בשנות ה 90 במסעדה לא זוכר כמובן באיזה איזור, לא היה שם שום חניון. מגיע עם הרכב לפתח המסעדה, הבחור לוקח את הרכב ונוסע לחפש חניה ברחוב, ברדיוס גדול. אחרי זה חוזר ברגל או עם העובד השני שבדיוק מחזיר רכב אחר. האם השרות עדיין עובד גם בצורה הזו או שהיום הכל מבוסס על חניונים מסודרים? 
קרה לי בכמה מסעדות, בעיקר באיזור La Cienega בלוס אנג'לס.

• אהבתי 1

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@בנצי מה זה מצב וולט במזראטי? או ברכבים אחרים שהם לא טסלה? לא ממש הבנתי. 

בת"א אצלנו, יש בכמה מסעדות ומלונות יוקרה את השירות הזה. מניח שיש גם מלונות מסויימים בערים אחרות ששם קיים השירות גם. 

הייתה לי תקופה קצרה שעבדתי בזה במלון יוקרתי מאד רק בשבתות, כהשלמת הכנסה. לא שמתי מוסיקה מזרחית, כי אני ממש ממש שונא מוסיקה כזו. את הכיסא קצת הזזתי, כי אין ברירה אבל השתדלתי להחזיר קרוב ככל הניתן למה שהיה. לקחת משהו מהרכב? בחיים לא. את הרכבים כמובן שלא דפקתי ונסעתי ממש בזהירות, כנ"ל כשחניתי אותם. האמת שהנסיעה גם קצרה מאד, ככה שאין מקום "להרביץ" וגם אם יש, זה בתוך העיר ואני לא משתולל בתוך עיר. 

מניח שיש חבר'ה הרבה פחות אחראיים ממני, שלא הייתי רוצה לתת להם להחנות לי את הרכב יוקרה שלי, לו אני הייתי משתמש בשירות כזה. אבל יש מצד שני גם הרבה כמוני, שלא צריך לדאוג לגביהם. 

שירות מאד נוח סך הכול לאוליגרכים שבאים למקומות מסויימים בת"א. אגב, יש מסעדה בת"א, שמי שמגיע לשם, זה בדרך כלל אנשים עם פרארי ושות'. וממש ממש אין להם בעיה לזרוק את המפתח לוולט שם ושהוא ידאג לרכב. 

לפני 7 דקות, בנצי כתב:

קאיין טורבו S מרגישה ממש קרוב להוט האצ', אישית אני מאוד נהנה מSUV שנותנים תחושה מהודקת.
אז לא הייתי אומר פיכסה, ולא הייתי אומר שזה לא פורשה.

המלעיזים אמרו שה914 איננה פורשה, כל גם ה924, 928, 944 ואפשר להמשיך, על ה996 דיברו לרעה כי קירור מים זה לא 911! , גם על הבוקסטר והפנאמרה לא חסכו במילים.

בקיצור, בתור SUV הקאיין הוא רכב מאוד דינמי, בגרסאות כמו הGTS והטורבו יש אפילו יותר פלפל, הטורבו S דוחפת את זה עוד קצת למעלה.

כל הדגמים שהזכרת, מבחינתי הם בהחלט פורשה, כמובן שהפנאמרה פחות אוהב אבל יש בה את הגנים. 

דווקא הקאיין gts מוכוון נהיגה/נהג הרבה יותר מהטורבו שפשוט מרגיש סתם מאד מאד חזק ומהיר. ב- gts יש "מטעמים" שעושים לנהג יותר נעים וכיף. אני בכל מקרה, נהניתי הרבה יותר מלנהוג ב- gts על פני הטורבו. 

Suv שאני כנראה הכי אוהב ממה שנהגתי, זה הסטלביו של אלפא (280). אח"כ מקאן s (במקאן gts לצערי לא יצא לי לנהוג). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המזראטי לא בדיוק עניין אותי.

זאת פונקציה שתמיד הייתה זמינה לי ברכבים, בחלקם יש את האפשרות של לנעול את מערכת הניווט ככה שאי אפשר להוציא כתובות וכד'.

כיום יש לי את האופציה לבצע את המעקב מהטלפון, בכל מקרה אני נועל את תא הכפפות מכיוון שתמיד יש לי שם צ'קים ואז אין אפשרות לפתוח את תא המטען.

ומהטלפון המעקב די פשוט.1604591783_SmartSelect_20200701-234248_Mercedesme.thumb.jpg.570e9224ef13d7baabc51d439a7df903.jpg1339406724_SmartSelect_20200701-234144_Mercedesme.thumb.jpg.384c964de25e530a8207d56dbe35f37c.jpg1485506839_SmartSelect_20200701-234119_Mercedesme.thumb.jpg.d1a4bfecb28ea27faac5dc3f1d9c462b.jpg

לגביי הקאיין, הטורבו איננו מכוון מטרה כמו הGTS, הטורבו S לעומת זאת.... פשוט וואו.

את המקאן לא אהבתי מכיוון שהרכב הרגיש לי זול מדי מבחינת גימור ואיכות החומרים.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, בנצי כתב:

קרה לי בכמה מסעדות, בעיקר באיזור La Cienega בלוס אנג'לס.

בבוסטון יש תקנות שמסדירות את הנושא. כדי להפעיל שירותי valet יש צורך ברשיון מהעיריה ואסור להחנות את המכוניות של הלקוחות ברחובות.

https://www.cityofboston.gov/images_documents/amended valet regs 8-22-12_tcm3-17819.pdf

לפני 10 שעות, בנצי כתב:

בניו יורק, חניון תת קרקעי, השאירו את המזראטי בכניסה.
51430121ab791bb8363439d58e053a74.jpg

ברור שהשאירו את המזאראטי בכניסה. צריך להתחשב בנהג הגרר שיבוא לגרור אותה למוסך.

עריכה אחרונה על ידי eladts
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...