Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בבאטמוביל

Morningstar

פוסטים מומלצים

לפני 14 שעות, Amired כתב:

אני לא אשכח כשקלארקסון נהג בג'וליה הוא צחק על זה שהדלת נהג קדימה מדי וקשה להיכנס ולצאת

אתה מרגיש את זה? דקה 01:10

גם בסדרה 3 יש צורך להשתמש במרפק.... :lol:

r6txACu.jpg

לפני 4 שעות, Morningstar כתב:

בשביל להפעיל את Siri  ב Apple CarPlay צריך לחיצה ארוכה על כפתור מסוים על ההגה,

קודם כל תתחדש! רכב מהמם!

ולגבי להפעיל את הSIRI גם אצלי זה עובד ככה לחיצה קצרה העוזרת של הרכב וארוכה לSIRI.

מתרגלים לזה ויודעים ויודעים איך ולאיזה עוזרת לקרוא. 🧐

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • תגובות 214
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סיום מפתיע למה שהיה נראה כמו מערכת יחסים ארוכת שנים, וכמה מילים על המס המטומטם בקליפורניה.

כמה שבועות אחרי רכישת הג'וליה נקרתה בדרכי הזדמנות עסקית שדרשה כמה עשרות אלפי דולרים נזילים.

היו כמה אופציות לקבל את הכסף, אבל בחרתי למכור את הג'וליה.

הגישה שלי היא שרכב, במיוחד כזה, זה מותרות - ולכן זה הדבר הראשון שהולך בסיטואציה שכזו.

בנוסף, אחרי כמה נהיגות בוקר רציניות הבנתי שלנסות, בארה"ב, לקלוע ברכב אחד להכל - זו פשוט טעות.

עדיף בהרבה לעשות ליס כלשהו לבת הזוג, ושזה יהיה הרכב לנסיעות האמיתיות, ולקנות לעצמי איזה צעצוע שיקח אותי את הכמה מיילים לעבודה בבוקר.

צעצוע ישן (לאו דווקא זול) שכבר לא ממש מאבד ערך.

הג'וליה - כרכב ספורט שעושה הכל, גם דיילי - שלמות. אין לי ממש על מה להעיר. פשוט שלמות.

הבעיה עם רכב כל כך חזק, וכל כך אוחז וכד' - שקשה להנות איתו כמו שנהנתי עם המיאטה.

בכל מקרה, קצת התמרמרות על שיטת המיסוי בקליפורניה:

שילמתי על הרכב כ 65k לדילר ועוד בערך 6k מיסים לקליפורניה.

מכרתי את הרכב ב 68.5k אחרי זמן קצר מאוד של שימוש - ה 6k של קליפורניה - הלכו לפח.

קיים עיוות גדול מאוד בחוק וחוסר התייחסות לתושב שקנה רכב ומכר אחרי זמן קצר מאוד - ופשוט איבד ישר את כל המס.

קליפורניה אחת המדינות הבודדות שעושות את זה - בכל שאר המדינות, מאפשרים לך לעשות טרייד על הרכב ולשלם מיסים מחדש רק על הפער.

או שלא גובים מס על רכב משומש, או כל פתרון אחר. בקליפורניה פשוט גובים הכל מכולם בכל סיטואציה. בזוי.

מה שעוד יותר מכעיס זה שבליס זה לא ככה - בליס אתה משלם מס רק על החלק היחסי שהשתמשת - כלומר חודש בחודשו, כי הרכב לא באמת שלך.

כלומר אם אחרי חודשיים בליס בא לך לצאת מהחוזה, ומצאת מישהו שיחליף אותך (=קונה) שילמת מס רק על החלק היחסי שהשתמשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתלונן על מיסוי רכב בפני ישראלים זה... איך נגיד את זה? עזוב. זה לא מנומס

• מצחיק 13

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי זה היה קצר... חבל שלא הספקת למצות קצת את הרכב אבל נשמע לפחות שאתה חוזר לעולם ההנעה אחורית קלת המשקל, בקיצור מתי אתה מביא את הפורשה קאיימן/בוקסטר? 😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Doron_Z כתב:

אוקיי זה היה קצר... חבל שלא הספקת למצות קצת את הרכב אבל נשמע לפחות שאתה חוזר לעולם ההנעה אחורית קלת המשקל, בקיצור מתי אתה מביא את הפורשה קאיימן/בוקסטר? 😉

האמת נראה לי נסתדר עם רכב אחד זמן מה, זה לא זמן טוב לקנות משומש.

לפני כשעה, YNV כתב:

להתלונן על מיסוי רכב בפני ישראלים זה... איך נגיד את זה? עזוב. זה לא מנומס

בסדר בישראל אונסים את כולם בצורה שווה, פה אני מרגיש שאונסים רק אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזו בחינה לא זמן טוב? אתה מתכוון אישית כלכלית שלך או האקלים שם בארה"ב? (למשל עליית מחירים דרסטית לרכבים משומשים בעקבות הקורונה וכאלה) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Doron_Z כתב:

מאיזו בחינה לא זמן טוב? אתה מתכוון אישית כלכלית שלך או האקלים שם בארה"ב? (למשל עליית מחירים דרסטית לרכבים משומשים בעקבות הקורונה וכאלה) 

עליית מחירים דרסטית [בממוצע ביד2 האמריקאי לצורך הדיון חלה עלייה ב 2021 של 5000$ בממוצע לעומת התקופה אשתקד - משוגע]

https://www.youtube.com/results?search_query=used+cars+prices

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיארתי לעצמי, בקבוצות ברז בחו״ל אנשים שם בהלם מהמחירים של הברז המשומשות ולאן הן מגיעות, רכב בן שנתיים כבר עולה קרוב מדי לחדש. חשבתי אולי זה בגלל שהדגם הפסיק ייצור ולכן נעשה מבוקש אבל היה לי ברור שקורה פה משהו חריג (במיוחד בהתחשב בזה שדור טוב יותר מגיע אוטוטו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Doron_Z כתב:

תיארתי לעצמי, בקבוצות ברז בחו״ל אנשים שם בהלם מהמחירים של הברז המשומשות ולאן הן מגיעות, רכב בן שנתיים כבר עולה קרוב מדי לחדש. חשבתי אולי זה בגלל שהדגם הפסיק ייצור ולכן נעשה מבוקש אבל היה לי ברור שקורה פה משהו חריג (במיוחד בהתחשב בזה שדור טוב יותר מגיע אוטוטו)

אולי זה גם מאפיין של דגמי ספורט של סובארו?
הנה engineering explained מוכר את ה sti שלו אחרי שנתיים וקצת אחרי שהוא איבד רק 5 אלף דולר למחיר רכישה של 38 אלף (בערך 13%)

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, מיץ פטל כתב:

בהחלט.

נראה שיצאת בזול מההרפתקאה.

זול מאוד, בנקודה הזו אני לא יודע אם תמיד יש לי מזל או שפשוט הייתי יכול להיות דילר ממש טוב.

לפני 9 שעות, Doron_Z כתב:

השוק האמריקאי מטומטם לחלוטין. יש פה דברים שאני לא מצליח להבין.

יש כאן לא מעט רכבים שנמכרים כמשומשים יותר מחדשים, הזיה לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, mcshmupi כתב:

אולי זה גם מאפיין של דגמי ספורט של סובארו?
הנה engineering explained מוכר את ה sti שלו אחרי שנתיים וקצת אחרי שהוא איבד רק 5 אלף דולר למחיר רכישה של 38 אלף (בערך 13%)

כן הרכבים ספורטיביים של סובארו בחלקם מבוקשים אבל באף רכב בעולם לא אמור להיות מצב שמשומש עולה כמעט כמו חדש, זה היגיון ברור שלא קשור ליצרנית כזאת או אחרת אלא אם כן אנחנו מדברים על איזו חד קרן נדירה שיוצרה בכמויות מוגבלות ולא ניתן להשיג מה שרחוק כמובן מהתיאור של הברז.

לפני 13 שעות, Morningstar כתב:

השוק האמריקאי מטומטם לחלוטין. יש פה דברים שאני לא מצליח להבין.

יש כאן לא מעט רכבים שנמכרים כמשומשים יותר מחדשים, הזיה לגמרי.

אני מנסה להבין את התופעה, אולי זה בגלל שגם כחדשים הם נמכרים מעל מחירי מדבקה בצורה משמעותית מה שמעלה את הערך כמשומש? אני יודע שהטייפ R והקורבט C8 הם רכבים כאלה שכבר ממזמן לא נמכרים במחיר מדבקה, אין לזה הסבר אחרת.

ולגמרי היית צריך לעבוד כסוחר, היו לך כל כך הרבה רכבים שהחלפת בצורה חופשית מבלי למצמץ וירידת הערך המצטברת שספגת מכולם לא משתווה לישראלי שמוכר יונדאי איוניק יד ראשונה פרטית 😆

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.5.2021 בשעה 22:50, Doron_Z כתב:

כן הרכבים ספורטיביים של סובארו בחלקם מבוקשים אבל באף רכב בעולם לא אמור להיות מצב שמשומש עולה כמעט כמו חדש, זה היגיון ברור שלא קשור ליצרנית כזאת או אחרת אלא אם כן אנחנו מדברים על איזו חד קרן נדירה שיוצרה בכמויות מוגבלות ולא ניתן להשיג מה שרחוק כמובן מהתיאור של הברז.

אני מנסה להבין את התופעה, אולי זה בגלל שגם כחדשים הם נמכרים מעל מחירי מדבקה בצורה משמעותית מה שמעלה את הערך כמשומש? אני יודע שהטייפ R והקורבט C8 הם רכבים כאלה שכבר ממזמן לא נמכרים במחיר מדבקה, אין לזה הסבר אחרת.

ולגמרי היית צריך לעבוד כסוחר, היו לך כל כך הרבה רכבים שהחלפת בצורה חופשית מבלי למצמץ וירידת הערך המצטברת שספגת מכולם לא משתווה לישראלי שמוכר יונדאי איוניק יד ראשונה פרטית 😆

התופעה לא ברורה. או שאני מטומטם או שאמריקאים מטומטמים.

לדוגמה, אני ובת הזוג סרנו לסוכנות של מאזדה אתמול, היא רוצה CX30.

המחיר שקיבלנו בסוכנות לרכב חדש נמוך יותר מהמודעה הזולה ביותר ב cars.com לאותו רכב משומש.

במיאטה זה די דומה, הצעה שקיבלתי לרכב 2020 (אבל חדש מהניילון) גבוהה רק בכ 1000$ מהמודעה הכי זולה ב cars.com ל ND2 כלשהי (החל מ 2019).

וזה לא מפסיק שם! המחיר שקיבלנו בטרייד על המיני של בת הזוג (היא לא מרוצה ממנה בכלל) גבוהה יותר מהמחיר ששילמנו עליה בסוכנות לפני חודשיים כחדשה?!

• מצחיק 2
  • לא הבנתי... 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב זה כבר הזוי בקטע אחר! חייב להיות לזה הסבר, החיים בדרך כלל זה לא איזור הדמדומים, אני הייתי שואל אפילו בסוכנות עצמה אחרי שכבר סגרתם על עסקה ומחיר איך זה הגיוני ולמה זה ככה. מן הסתם אלה אנשים שמכירים טוב את השוק. ואל תשכח לעדכן זה מסקרן.

למה האשה אגב לא אהבה את המיני? נוקשה לה מדי? מצחיק אותי שהיא סיגלה את המנטליות שלך והיא פשוט מחליפה בקלילות, טוב נו בארה״ב מקבלים חזרה מעל מה שמשלמים, עזוב להחליף רכב אפשר כבר להרים ביזנס ולהפוך לסוחר אם אין פה איזשהו קאץ׳ שאנחנו מפספסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Doron_Z כתב:

טוב זה כבר הזוי בקטע אחר! חייב להיות לזה הסבר, החיים בדרך כלל זה לא איזור הדמדומים, אני הייתי שואל אפילו בסוכנות עצמה אחרי שכבר סגרתם על עסקה ומחיר איך זה הגיוני ולמה זה ככה. מן הסתם אלה אנשים שמכירים טוב את השוק. ואל תשכח לעדכן זה מסקרן.

למה האשה אגב לא אהבה את המיני? נוקשה לה מדי? מצחיק אותי שהיא סיגלה את המנטליות שלך והיא פשוט מחליפה בקלילות, טוב נו בארה״ב מקבלים חזרה מעל מה שמשלמים, עזוב להחליף רכב אפשר כבר להרים ביזנס ולהפוך לסוחר אם אין פה איזשהו קאץ׳ שאנחנו מפספסים.

זה לא שהיא סיגלה, זה שיש לה אותי להחליף לה רכבים.

אני חושב שרוב האמריקאים אולי לא עושים משא ומתן? בטח לא איפה שאני גר, שהרוב מהגרים ודי אמידים.

כי המחיר שקיבלנו על המיני הוא 4K מתחת לסטיקר, אני פשוט ניהלתי משא ומתן די טוב עם הסוכנות.

כנ"ל הג'וליה ד"א, לקחתי את הרכב הכי זול שמצאתי במדינה - והורדתי ממנו עוד 6K מהמחיר פרסום - ולכן לא הפסדתי עד כדי כך הרבה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...