Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנהרות הכרמל שוב העלו מחירים!

pinny_l
שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה לא לעשות מנוי לדברים האלה?

יש לי מנוי לכל כביש אגרה שיש בארץ. זה לא עולה כסף, בחלקם זה מוזיל עלויות (כביש שש נניח) ולא צריך להתעסק עם תשלום בכניסה ויציאה (אם יש)

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חבורה של מעצבנים! די כבר! איך הם לא מתביישים?! נמאס!!! מה אני אמור לעשות עם כל האגורות האלה שהם נותנים עודף? שנת 2018, שיעשו כבר מחיר עגול. איפה הממשלה? מה, זה? 100 גרם גבינה צהובה? יש לי איזה 40 קילו אגורות במאפרה של האוטו בגללם.

על דברים קטע כזה פרנציפ הייתי משלם להם באגורות, שיתחילו עכשיו לספור 10 שקל באגורות

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנהרות הכרמל וכביש 6 צפון זה עוד הוכחה שתושבי הצפון הם לא בדיוק בסדפר עדיפות גבוהה. הדבר המקומם ביותר - החוזה של מנהרות הכרמל עם המדינה חסוי עד היום. אף אחד לא יודע לאיזה אחוזי רווח התחייבה המדינה, מתי ובאיזה אחוז מותר למנהרות לעלות את המחיר.

אתה רציני? תעשה רגע חיפוש בגוגל "זיכיון מנהרות הכרמל". אני מסכים שהזיכיון, כצפוי, כתוב בשפה משפטית ולא כל כך להבנה, אבל הוא בהחלט מפורסם, כולל הנספחים והתוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לעשות מנוי לדברים האלה?

יש לי מנוי לכל כביש אגרה שיש בארץ. זה לא עולה כסף, בחלקם זה מוזיל עלויות (כביש שש נניח) ולא צריך להתעסק עם תשלום בכניסה ויציאה (אם יש)

לעשות מנוי זה לחלק מפתחות לחשבון הבנק שלך. אנשים לא אוהבים לעשות זאת ויש בכך הגיון, אם אתה לא משתמש קבוע. מי שמשתמש במנהרות באופן קבוע, הגיוני לעשות מנוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע בערך פעם בחודש דרך המנהרות, בנסיעות ממרכז הארץ לכיוון הקריות/עכו/נהריה.

מאוד עוזר. חוסך זמן ועצבים, בשימוש כזה המחיר משתלם. יש מנוי כמובן.

מסכים שעבור שימוש יומיומי, המחיר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל על השאלה הלא קשורה. מישהו יודע מה עשו עם המשאיות הסיניות שעבדו בבניה של המנהרות?

לא מאמין שהם נשארו בארץ, אני מהמר על ייצוא לירדן.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה על זה דיון בפורום אז. הקבלן הסיני שבנה את המנהרות ייבא כ 10 או 15 או אולי יותר משאיות שלא עברו שום תקינה או רישוי בארץ אלא הורשו לנסוע רק באתר הבנייה.

אחרי סיום העבודות המשאיות האלו עמדו בשורה בסמוך לאתר. כדי שלא יוכלו להשתמש בהן, לכל המשאיות עשו במכוון נזק בגג של הקבינה (כנראה עם כף של מחפרון). משהו שעקרונית אפשר לתקן.

מעניין אותי מה היה המשך הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה מויקיפדיה.

אני חושב שלמטה משמאל זו אחת המשאיות האלו, אפשר לזהות לפי מזגן גג שלא רואים במשאיות "ישראליות".

Screenshot_2018-11-14-22-25-01.jpegCarmel_Tunnels_20090109_01.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפספסים פה את העיקר- מילא המחיר אבל למשל,כדי להגיע למשחק כדורגל בסמי עופר,האזרח הצפוני המצוי יוצא מהבית 40 דקות לפני כי הנסיעה היא בערך 20 דקות,אלא מה נחשו ? יש עומס מטורף גם במנהרות ולא פעם ולא פעמיים,נדחתה שריקת הפתיחה של משחק כזה או אחר בלפחות 15 דקות.

זה אומר שורה תחתונה- מילא המחיר,אלא שהשירות אינו יעיל ובטח שאין מה להשוות לכביש 6,שם התנועה זורמת למעט מקרי קיצון (לא עומס- תאונה קשה חלילה /רכב תקוע),שלא נדבר על מהירות הנסיעה המותרת (120-130 קמ"ש מהירות חוקית ולא מהירות 70 או מקסימום 80 בקטע מסויים אם אני זוכר נכון אבל לא בטוח, שהיא מהירות זחילה וגם בה עוד מכניסים מצלמת מהירות אוטומטית לעשוק את הנהגים).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנועה בכביש 6 זורמת?! אתה נסעת שם ב-10 שנים האחרונות? אני משתמש די כבד של כביש 6 ונוסע בו לא פחות מאשר פעם בחודש (היתה תקופה שהייתי נוסע בו כל יום, הלוחזור, כ-50 ק"מ לכיוון) ופחות או יותר כל פעם שאני נוסע בו יש עומס. לפני ותוך כדי הקטע המשולב עם כביש 1 צפונה, בין נחשונים (לפעמים אפילו לפני) לאייל ולפעמים עד ניצני עוז, וכמובן איך אפשר בלי הקטע בין עירון לעין תות בכל יום חמישי אחרי צהריים? ופחות או יותר באותם מקומות דרומה בשעות שונות של היום.

אז בוא, יש פקקים. קבל את זה כאקסיומה. זה לא קשור למנהרות או לא מנהרות. וכדי להגיע למשחק בקריית אליעזר היית צריך לצאת שבועיים לפני מהבית כי היה gridlock ברדיוס של איזה 15 קילומטר משם (ואני יודע כי גרתי שם). היה פקק כמעט רצוף לפעמים ממחלף אלנבי עד האצטדיון ומלפני רחוב בן גוריון בצד השני.

ולגבי המחיר, בנימה יותר רצינית, אני לא מבין על מה ההתלהמות. הרעיון של המנהרות הוא בסופו של דבר טוב לכולם - הנהגים חוסכים זמן וכסף, כי לעמוד בפקקים של העיר התחתית/פרויד שורף דלק (ואני אפילו לא מתייחס לבלאי וקילומטראז') שעולה כסף. והמפעילים מרוויחים כסף. ווין ווין קלאסי. מה רע לכם? זה חוסך לכם מספיק זמן וכסף והופך את זה למשתלם? אחלה, תשתמשו במנהרות. לא משתלם? אל תשתמשו. זה הכל.

לא מבין את העליהום. חבורה של בכייניות, באמא שלי. מה רציתם? שיחפרו (להזכירכם, חברה פרטית) פאקינג כמה שזה לא יהיה קילומטרים של מנהרה מטורפת ומה יעשו? יתנו לכם לנסוע שם בחינם? אולי גם יחלקו מציצות ודקירי בבוטקה לפני הכניסה?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יש עומסים בכביש 6, פחות מבכבישים 20 או 4 אבל יש.

דווקא במנהרות הכרמל בשעות היום לא נתקלתי בעומסים. לא מגיע למנהרות בשעות הבוקר או הערב. חיפאים, יש שם עומסים בשעות השיא?

כשיש משחקי כדורגל הכל עמוס, אני לא חושב שרק בשביל לאפשר לאנשים להגיע בזמן קצר למשחק כדורגל היו צריכים לבנות את המנהרות עם 4 נתיבים לכל כיוון. משחקי כדורגל לא מתקיימים כל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את העליהום. חבורה של בכייניות, באמא שלי. מה רציתם? שיחפרו (להזכירכם, חברה פרטית) פאקינג כמה שזה לא יהיה קילומטרים של מנהרה מטורפת ומה יעשו? יתנו לכם לנסוע שם בחינם? אולי גם יחלקו מציצות ודקירי בבוטקה לפני הכניסה?

אני לא נוסע במנהרות הכרמל. מעולם לא יצא לי לנסוע בהם. אני בטוח שאף אחד לא התכוון שיתנו לו לנסוע בחינם בפרוייקט פרטי, אבל אנשים טוענים בצדק נגד ההפרטה הזו של חובות הממשלה כלפי האזרחים. ניסו להפריט את בתי הסוהר ובית המשפט עצר זאת. הפריטו את שירותי הבריאות לתלמידים. הפריטו את צים וראינו מה קורה שם, הפריטו את מפעלי ים המלח וערכי הטבע שם סובלים קשות. לא צריך להפריט את עצמנו לדעת. ואם כבר מפריטים, צריך קודם כל לדאוג לאינטרס של האזרח, הן מבחינת המחיר והן מבחינת השירות. וזה כנראה לא נעשה כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין בתי סוהר, צים, מפעלי ים המלח ושירותי בריאות לתלמידים לבין מנהרות הכרמל הוא שהראשונים הם חברות ש-99.5% מהביזנס שלהן הוא מול חברות אחרות ולך אין אמירה באשר למחיר המוצר שלהן. אתה לא יודע אם האוזניות שהזמנת מאיביי נשלחו עם ספינה של צים או מארסק או אם הדשן שקנית במשתלה יוצר בעזרת אשלג מים המלח או יובא מסין. אתה מקבל מוצר, ומשלם עליו מחיר, אתה לא יודע מה המרכיבים שלו.

כאן, זה מאוד פשוט - אם הנסיעה משתלמת, אני אסע. אם לא, לא. זה הכל. אני לא מבין מה יש להתלונן על זה ואני לא מבין מה זה משנה אם זה מופרט או לא. אותי מעניין שבשורה התחתונה יהיה כתוב "חסכתי". אני לא מתלונן על אנשים שמאפשרים לי לחסוך כסף וזמן, שהם לא מאפשרים לי לחסוך יותר כסף וזמן. זאת החזירות האמיתית פה. שנותנים לאנשים אצבע, והם אוכלים'ך את כל הראש.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...