Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסוף לדוחות המהירות מהמצלמות?‎

shimta
שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הכבוד על הבדיקות המעמיקות והתוצאה המרשימה. השנאה הכי גדולה שלי, בתור בן אדם שאוהב לנסוע מהר ולא מתבייש להגיד את זה. חבל שדבר כזה נדרש כי תרבות הנהיגה כל כך ירודה וכל ערס עם מאזדה 3 שם קסנון ונוסע על 200, כן?

אתה אוהב לנסוע מהר. בארץ אין איפה לנסוע מהר (מבחינה חוקית). אז מה מפריד אותך מהערס המצוי? הקסנון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 144
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
אז כן, הקפיאו את השימוש במצלמות המהירות

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001240738

"יאללה באלגן"?

אל תשכחו את המיקומים ההזויים של המצלמות, שהמהירות 100+ פתאום שלט מהירות 90, יש מצלמה ואחרי המצלמה שלט 100+ בחזרה, הטרלה?! זאת פשוט נוכלות לשמה נקודה.

איפה יש מקום כזה?

בד"כ אנשים דופקים ברקסים לפני מצלמה ל80-90 קמ"ש כשבפועל מותר 110 ואין שום תמרור של 90.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין' date=' מעולם לא הייתה ולעולם לא תהיה הצדקה למלכודות מהירות בכבישים מהירים.[/quote']

חוץ מהראיות המחקריות שריסון של מהירות הנסיעה ברוב הגדול של המקרים יוביל לירידה בכמות ההתנגשויות באותו כביש, בלי קשר לסוג התוואי?

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם ממלז"ים וגם דבורות בכביש 6.

תזהר שם

בקיצור, באופן אקראי ובלי שום סדר או שיטה, מדי פעם ״דגים״ כמה שקלים פה ושם.

אילו היו מציבים שם אפילו מצלמה אחת, קבועה ותקינה ומאושרת - היה מדובר במדפסת כסף מסחררת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהבוקר: "קיבלתם דו"ח? אל תשלמו וקודם כל בקשו להישפט"

בעקבות קריאת הפרקליטות למשטרה לבחון מחדש את אמינות מצלמות המהירות בכבישים, אמר עו"ד אילון אורון ב"חדשות הבוקר" כי נהגים יוכלו להקפיא דו"חות שקיבלו ואולי אף לקבל החזר עליהם. וגם: איך המשטרה מתכוונת לתפוס עברייני תנועה עד שתתברר סוגיית המצלמות?

https://www.mako.co.il/tv-morning-news/articles/Article-b67cbfa8b4de361006.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא 200 זו מהירות שלא הייתי נוסע בה בשום כביש בארץ, אלא אם זה כביש ישר, סטרילי לחלוטין (גם מבע"ח).

ברגע שיש לידי רכבים (גם כבדים) שנוסעים משמעותית לאט ממני, אז אני עלול לשלם בחיי גם על טעויות שלהם.

כשהתנועה כולה נעה במהירות גבוהה, אני כן מוצא הצדקה למהירות גבוהה, נניח הדוגמה של כביש 6 והתנועה הקבועה שבו. יחד עם זאת, כביש החוף למשל מאפשר 200 קמ"ש, אבל ממש לא הייתי עושה את זה גם אם הייתי יודע בוודאות שהסיכוי לדו"ח הוא 0%, משום שהסיכון מאד גדול: אין שוליים בחלק מהכביש והכביש עמוס ברכבים במהירויות שונות. גם כשהתנועה בו דלילה, יש המון רכבים שנוסעים 80 באמצעי וחוסר ריכוז שלהם, סביר שיעלה לי בחיי.

מהירות גבוהה מקטינה לי טווח טעות ומקטינה לי טווח התחמקות מטעויות של אחרים.

שלא נדבר על כך שברוב המקרים החיסכון בזמן אינו מהותי ומדובר בעיקר בחוסר סבלנות או חיפוש ריגוש.

היות ואפשר לקבל היום ריגוש בכמה וכמה מסלולים שונים ויפים, בחלקם אפילו כמעט ללא הגבלה, אני לא רואה סיבה לסכן את החיים שלי במהירויות כאלו בשביל ריגוש.

הכל כמובן מתייחס למהירויות שגבוהות משמעותית ממהירות התנועה מסביב. אין לי מספר מדויק ולא חושב שיש כזה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה יש מקום כזה?

בד"כ אנשים דופקים ברקסים לפני מצלמה ל80-90 קמ"ש כשבפועל מותר 110 ואין שום תמרור של 90.

הרבה מקומות ,

למשל באיילון צפון ליד מחלף הקוממיות , המהירות המותרת היא 70 קמ"ש. וכמובן יש שם מצלמה. (מצלמת מהירות בנוסף למצלמות של הנתיב לתחבורה ציבורית)

בצד השני לכיוון דרום, המהירות המותרת היא 90 קמ"ש. ושם כמובן אין מצלמה.

בכביש 44 בין צומת חולון לכיוון בית דגן / רמלה, ליד גשר הולכי הרגל של מקווה, יש 2 מצלמות אחת לכל כיוון,

המהירות המותרת בקטע היא 70, שלאחר מכן היא עולה.

יש גם דבר דומה בכביש 2 לכיוון ת"א אם אני זוכר נכון , קצת לפי ג'סר א-זרקא ,מקטע שהמהירות יורדת יש מצלמה והמהירות עולה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא 200 זו מהירות שלא הייתי נוסע בה בשום כביש בארץ, אלא אם זה כביש ישר, סטרילי לחלוטין (גם מבע"ח).

אני מאזור המרכז, ובכבישים 431 ו471 אפשרי לנסוע 200+ קמ"ש בקלות בשעות מסוימות מאוד (לא מניסיון, אין לי רכב שמגיע ל200 קמ"ש).

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאזור המרכז, ובכבישים 431 ו471 אפשרי לנסוע 200+ קמ"ש בקלות בשעות מסוימות מאוד (לא מניסיון, אין לי רכב שמגיע ל200 קמ"ש).

אפשר הרבה דברים. השאלה האם זה חכם. לא מתיימר שיש לי תשובה לשאלה הזו. יש לי דעה וכתבתי אותה כבר.

את שני הכבישים שציינת אני מכיר היטב, כבישים מאוד טובים, כמו גם כביש החוף בחלקים מסוימים, אבל מעניין שציינת דווקא את 431, כי בדיוק בכביש הזה קפץ לי כלב די גדול (כנראה כלב בר מהמושבים ליד) לכביש בשעות לפנות הבוקר, אחרי בילו לכיוון ירושלים. אם הייתי במהירות 200, לא בטוח שהייתי מצליח להשתלט על הרכב אחרי הסטייה שעשיתי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שיש לידי רכבים (גם כבדים) שנוסעים משמעותית לאט ממני, אז אני עלול לשלם בחיי גם על טעויות שלהם.

כשהתנועה כולה נעה במהירות גבוהה, אני כן מוצא הצדקה למהירות גבוהה, נניח הדוגמה של כביש 6 והתנועה הקבועה שבו. יחד עם זאת, כביש החוף למשל מאפשר 200 קמ"ש, אבל ממש לא הייתי עושה את זה גם אם הייתי יודע בוודאות שהסיכוי לדו"ח הוא 0%, משום שהסיכון מאד גדול: אין שוליים בחלק מהכביש והכביש עמוס ברכבים במהירויות שונות. גם כשהתנועה בו דלילה, יש המון רכבים שנוסעים 80 באמצעי וחוסר ריכוז שלהם, סביר שיעלה לי בחיי.

מהירות גבוהה מקטינה לי טווח טעות ומקטינה לי טווח התחמקות מטעויות של אחרים.

שלא נדבר על כך שברוב המקרים החיסכון בזמן אינו מהותי ומדובר בעיקר בחוסר סבלנות או חיפוש ריגוש.

היות ואפשר לקבל היום ריגוש בכמה וכמה מסלולים שונים ויפים, בחלקם אפילו כמעט ללא הגבלה, אני לא רואה סיבה לסכן את החיים שלי במהירויות כאלו בשביל ריגוש.

הכל כמובן מתייחס למהירויות שגבוהות משמעותית ממהירות התנועה מסביב. אין לי מספר מדויק ולא חושב שיש כזה.

אני מסכים ולא מסכים איתך. אין הרבה הזדמנויות בכלל בהן אפשר לנסוע ב-200 קמש, מכיוון שהכבישים בארץ עמוסים ברוב שעות היום, ולרוב יש תנועה בכל הנתיבים. אבל העניין כאן זה לא רק ריגוש או חוסר סובלנות. הבעיה היא גם הבדלי הרמות בין הנהגים, ואני מניח שזו אחת הסיבות לכך שמגבלת המהירות בכבישים (לא רק בארץ) נמוכה כל כך. אבל נהג סביר עם רק מינימאלי אפילו באחד מאותם המסלולים החדשים שיש בארץ, לא יתרגש יותר מדי מנהיגה במהירות גבוה. לצד השני, היא פשוט לא תרגיש לו חריגה או מסוכנת או כל דבר אחר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה יש מקום כזה?

אתה רציני?

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000723744

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001172663

ב-431 באיזור מערב ראשון יש שם קטע שנוסעים שם במהירויות כאלו ושם גם הרבה נתפסים, חלק מהרכבים שראיתי למכירה שגרים באיזור ונמכרים עקב שלילה בעליהם אמרו לי שהם נתפסו שם.

עריכה אחרונה על ידי lei1989
Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכו עוד המדינה תדאג להחזיר את הדוחות, חשבתם היא תוותר כל כך מהר על הירוקים שנשפכים עליה בקלות כמו עלים נושרים

אם המשטרה תשים מצלמות וידאו 24/7 על צמתים עם תמרורי "עצור" ותחלק את הדו"חות לנהגים שלא עצרו ב"עצור" - היא גם תרוויח הרבה כסף וגם תעשה משהו בעל ערך לבטיחות של האנשים בדרכים. יש תופעות בתרבות הנהיגה הישראלית שחייבים למגר אותן - ומהירות (לדעת רבים) היא לא בראש סדר העדיפויות (הנכון והאמיתי). עצירה ב"עצור" \ נסיעה על השוליים \ נסיעה על קו הפרדה רצוף (ו"התגנבות" לנתיב נסיעה) הם באופן קריטי יותר חשובות ממהירות הנסיעה בכבישים בינעירוניים ובחלק מהמקומות אוכפים אותם - אבל זה בטל בשישים מול מה שמצלמה 24/7 יכולה לתת להם...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...