Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם להורים חובה מוסרית לתמוך כלכלית בילדהם ?

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2385 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה שטויות. כשאתה מרוויח 50 אלף בחודש אתה לא מתרגש מאייפון ב 5 אלף. בן אדם כשה מסתכל על החיים אחרת. מדובר ב 600 אלף בשנה. בן אדם כזה גם נוסע כל חודשיים לחו"ל וגם קונה מותרות. זוג צעיר שהוריו עוזרים לו מקבלים מקפצה לחיים. כי אם בגיל 28-30 הם מסוגלים כבר לקנות דירה כי קיבלו את הסכום הגבוה מחתונה שמתנת הוריהים אז סביר להניח שבגיל 40 רמת חיים שלהם תהיה יחסית גבוהה לעומת זוג שעבד קשה ולא קיבל עזרת הורים וקנה בקושי דירה מסכנה לקראת גיל 35-40. וזה מה שקורה פחות או יותר בארץ. לכן הורים שיש בידיהן ממון כן עןזרים וזה לא משנה אם זה מוסרי או לא.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

למה שטויות? אתה לא חייב להסכים, וזו שהדעה שלך אחרת זה סבבה.

לא מתרגש, לא רואה בזה צורך.

יותר מזה, כנראה שגם אם הייתי מרוויח באמת סכומים כאלו, לא הייתי משתגע בנושא של טלפון או רכב. כן, הייתי קונה לעצמי איזה רכב מנהלים נחמד וטלפון סבבה ולא אחד ב-500-600₪. אבל טלפון הוא לא משהו בסדריי העדיפויות שלי ואין סיבה שהוא יהיה.

600 אלף ש"ח בשנה הם אחלה של סכום, אבל סביר להניח שלו הייתי מרוויח סכום כזה (ואני מאחל פה לכל אחד שירוויח ככה ואפילו יותר) היו לי עוד הוצאות. משכנתא גדולה סביר להניח?

אני באופן אישי הייתי מעדיף בבוא היום עם סכום כזה, לתת חינוך טוב יותר לילדים שלי - דהיינו העשרות או חיזוק במקצועות חשובים כמו מתמטיקה או אנגלית, ולא לדחוף אותו על סמארטפונים יקרים או על מכוניות שעולות 400-500 אלף ש"ח.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 322
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

או פשוט לעשות מה שאתה רוצה ולא לזרום עם העדר ובסוף להיתקע בחיים שלא איחלת לשונאים שלך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שיש דרך נכונה.

תסיים צבא, טיול להודו כי כולם עושים, ואל תספר לאף אחד שסבלת שם, תלמד מקצוע שלא מעניין אותך אבל זה אייטק, תעבוד בעבודה שאתה שונא בתור בורג במערכת, תשכור יחידת דיור מתפרקת ב5 אש"ח ותספר לכולם עד כמה מגניב לחיות במרכז הפיילה, תקנה קיה אלטו 108 בהלוואת בלון ותספר לכולם שלא צריך יותר מזה כשעמוק בפנים אתה מאחל לטוטל לוס, תכיר מישהי שלא נגעלת ממך, ולא משנה שיש לה אופי של שטן ומראה ממוצע מינוס מינוס מינוס ואין לכם על מה דבר, אבל עדיף מכלום, תתחתנו כי לכל החברות שלה יש, תעשו 2.5 ילדים כי חייב עד גיל 30, קחו משכנתא בתנאי שחיטה עם עזרה מההורים של שניכם, שגם ידאגו להזכיר לכם את זה בכל הזדמנות, תחיה עם אישה ששונאת אותך ובטוחה שהורידה את השנים הטובות שלה לאסלה בגללך, וילדים שלא שמים עליך עד הרגע שהם רוצים ממך משהו, תממן להם שכר דירה ולימודים, תסבול בשקט בארוחות המשפחתיות עם שקט באוויר כשכולם תקועים בפלאפונים, תצא לפנסיה, תמות מרעב.

זה מה שקורה שאדם חי לפי רצונות של אחרים ולא לפי מה שמתאים לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או פשוט לעשות מה שאתה רוצה ולא לזרום עם העדר ובסוף להיתקע בחיים שלא איחלת לשונאים שלך.

זאת האלטרנטיבה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כל כך פשוט. קשה מאוד לשחות נגד הזרם אפילו בחברה יחסית פתוחה וליברלית. עוד יותר קשה לצאת נגד הזרם כאשר נמצאים בזוגיות ובת הזוג לא משדרת על אותו תדר. לכן רוב האנשים הולכים בתלם במידה זו או אחרת.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיות פריק זה מאוד קל.

להפוך להיות אדם נורמטיבי הרבה יותר קשה. וגם אם אתה מגיע לשם, אתה לא רואה טעם להמשיך אחר כך.

לכן זאת בדיוק האלטרנטיבה - או לחיות בשביל אחרים לפי החוקים שהם הכתיבו לך, או לחיות איך שבא לך, ולהגיע לשולי החברה במקרה הרע, או להגיע למשבר גיל 20-30-40 כי לא הגעת למה שהאחרים הגיעו במקרה הטוב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגזמת בטירוף. עוד רגע אתה הולך לשדה ודופק כדור בראש.

אתה יודע מה זה בכלל שולי החברה?

אדם יכול לחיות לא חלק מהעדר גם בלי להפוך לנרקומן חסר שיניים. אדם שמרגיש שלם עם הבחירות שלו לא יגיע למשבר גיל לא ב-20 ולא ב-80.

אדם יכול להגיע למשבר גיל גם כאשר הוא מרוויח 1.5 מיליון שקל בשנה ממשכורת והוא יותר מוצלח מ-99% מהאוכלוסיה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש את הדרך השלישית.. לך בדרך שלך - אבל תזיז את התחת.

השקע בעצמך, לך לחדר כושר לך למפגשי לימודים.. החכם את עצמך התקדם.

וכן, שמור על קשר עם חברים ומשפחה - גם בעולם החדש.. המחקרים מראים כי זו הדרך

הטובה לשמור על הבריאות, ובריאות הנפש.

(הורד את רמת הציניות, וחיפוש רק הרע בחיים, ומנגד שמור על הומור טוב)

הרשם לקורסים לניהול השקעות, לא חייבים לשחק, אבל דע איך הכלכלה עובדת ולמה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחזור לשאלת פותש, אני חושב שמייחסים יותר מידי חשיבות לכסף ומעט מידי לחינוך, לא חינוך בגיל הרך (בהחלט גם) אלא חינוך שמוביל אותך להיות אדם עצמאי בעל חוסן נפשי ויכולות החזקה כלכלית עצמית.

להורים אין שום חובה לדאוג כלכלית לגוזל שלהם כשהוא בן 27, אבל כן יש להם חובה לדאוג לגדל אותו כאדם עצמאי שידע להסתדר לבד בלי להתקשר להוריו פעם בשבוע על זה שאין כסף לחשבון חשמל או כל סיבה אחרת, יותר תהומית או פחות.

כשהם עושים גם את מלאכת הגידול כהלכה וגם את מלאכת השחרור, אז הכל טוב.

כשהם לא עושים זאת כראוי, אנחנו נתקלים באנשים בעלי משפחות וילדים שגרים אצל ההורים ומתעלקים על לשד עצמותיהם בכל הוצאה.

כדוגמא אישית, אני יכול להביא את אבי שכאשר סיימתי צבא, רכשתי מקצוע והתחלתי לעבוד בעבודה עם משכורת ראויה וקבועה (23) בא אלי לחדר עם פנקס צ'קים, חתם על צק של 3 חודשי שכירות ואמר, "עוף גוזל", לך תחפש לך דרך חדשה בחיים, הנה 3 חודשי שכירות ראשונים.

חלק יראו בזה (וגם אמרו את זה בשרשור זהה שניהלנו פה לפני כמה שנים) שהוא אכזרי ושהוא זרק אותי מהבית.

האמת לא יכולה להיות יותר רחוקה מזה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור לחיים

מעשה באמריקאי הצועד על שפת ים יפהפהיה באפריקה.

מולו מנמנם אפריקאי לרגלו קושר חוט עם קרס , ככה כל פעם שהוא מסתובב לו בניחותא יוצא דג.

משתאה האמריקאי ואחרי שהביט רבע שעה במחזה הנפלא הזה ניגש לאיש ומעיר אותו

היי מה קורה פה , תוך כדי שינה אתה דג לך דגים כאילו אין מחר

כן משיב האיש הים פה מלא דגים.

לא ככה צריך להתנהל

מי אתה

האא אני כאן ראש הכפר הסמוך אתה רואה אחרי הגבעה.

טוב אומר האמריקאי

אתה מגייס את כל תושבי הכפר מתחילים לדוג ברצינות אני קונה את כל הדגה ומשווק אותה באמריקה

נו...

ואח"כ בכסף תרכשו רשתות יותר יבול יותר כסף, תוכלו לרכוש סירות לצאת ללב ים עוד יותר יבול

וככה יהיה להם יותר כסף ויותר כסף.

נו

ואז תגיע לגיל הפרישה יהיה לך מלא כסף

ואז

תוכל לעשות מה שבא לך כמו למשל לצאת לדוג בחכה בזולה שלך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לעשות עם הכסף?

אין ריבית מתחת לאדמה .

למה לא לתמוך אם אפשר?

יש אבות עם גישה שונה לחיים " רוצה לראות אתכם נהנים כשאני בחיים"

זה כל כך אינדיבידואלי שאין תשובה אחת זה בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור לחיים

מעשה באמריקאי הצועד על שפת ים יפהפהיה באפריקה.

מולו מנמנם אפריקאי לרגלו קושר חוט עם קרס , ככה כל פעם שהוא מסתובב לו בניחותא יוצא דג.

משתאה האמריקאי ואחרי שהביט רבע שעה במחזה הנפלא הזה ניגש לאיש ומעיר אותו

היי מה קורה פה , תוך כדי שינה אתה דג לך דגים כאילו אין מחר

כן משיב האיש הים פה מלא דגים.

לא ככה צריך להתנהל

מי אתה

האא אני כאן ראש הכפר הסמוך אתה רואה אחרי הגבעה.

טוב אומר האמריקאי

אתה מגייס את כל תושבי הכפר מתחילים לדוג ברצינות אני קונה את כל הדגה ומשווק אותה באמריקה

נו...

ואח"כ בכסף תרכשו רשתות יותר יבול יותר כסף, תוכלו לרכוש סירות לצאת ללב ים עוד יותר יבול

וככה יהיה להם יותר כסף ויותר כסף.

נו

ואז תגיע לגיל הפרישה יהיה לך מלא כסף

ואז

תוכל לעשות מה שבא לך כמו למשל לצאת לדוג בחכה בזולה שלך.

כל כך נכון. אנשים רודפים כל החיים אחרי הזנב של עצמם. אנשים עובדים מהבוקר עד הלילה בשביל להתקדם ולהרוויח הרבה כסף כדי שבעתיד הם אולי יוכלו לנוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המינון "הנכון"

הקנה לילדך את כל המיומניות הנדרשות ( חכה ולא דגים כתב אור )להצליח בעולם שאינו קל בכלל.

תראה שהוא אכן משתמש בהם כהלכה.

תעזור ככל האפשר כדי שהחיים יהיו קלים יותר, אבל לא על חשבון עתידך הכלכלי שלך.

או כמאמר הפתגם

תן את כספך בידים חמות ולא בידים קרות ( לאחר מותך ).

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אבות עם גישה שונה לחיים " רוצה לראות אתכם נהנים כשאני בחיים" .

אף הורה לא שמח לראות שילדיו לא מסתדרים באופן עצמאי בחיים.

לעזור זה טוב (אם אפשר) ואף אחד לא שולל את זה, אבל כל הורה יהיה מדושן עונג מבן/בת מוצלחים שבזלזול קונים לאבא ליומולדת שעון ברייטלינג ב 10K ש"ח מאשר בן/בת שגרים ביחידת דיור בחצר עם כל המשפוחה שלהם ושאשתך הקשישיה צריכה לעבוד במישרה מלאה בגידול נכדים בזמן שאתה שורף כספי פנסיה על תחזוקה שלהם.

בכוונה לקחתי שתי קיצונויות, אבל ברור לאיזה כיוון נוטה כל הורה בטווח שבין 2 הקיצונויות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד על עצמי, ללא העזרה מההורים כנראה שהייתי נאבק בשיניים בשביל לשרוד / מסיים איפשהו ברחוב.

ואני אסיר להם תודה על כך - עכשיו, אני יודע שזה יהיה תהליך ארוך של כמה שנים אבל בסופו אני מקווה להיות עצמאי.

אולי תפיסת העולם טיפה מוקצנת/מעוותת אבל זו ההתרשמות שלי עד כה:

צריך לפתח בחיים האלה עור של פיל, להיות עם בטחון עצמי מאד גבוה, לשמור על בריאות תקינה בשביל לשמור היכולת לעבוד ולהתפרנס כמו שצריך.

להבין במשפט/בכספים שלא ידפקו אותך לדוג' (ניהול תיק השקעות באופן עצמאי, הפנסיה ותנאיה, ביטוחים למיניהם וכד'...)

לדאוג לבריאות שלך - כי אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילך, ולרופאים אין תמיד מזור בשבילך.

לתכנן כמה שנים אקסטרה קדימה בעיקר פיננסית, מגיל כמה שיותר צעיר.

לזוגיות - הסטנדרטים מאוד גבוהים בחוץ - גבר "אלפא" מחוספס שגבריותו מוחצנת, עם רכב וגר בדירה משלו/שכורה ומשתכר כהלכה.

*ברור שאפשר גם בלי חלק מהדברים שציינתי, השאלה איזה חיים אתה רוצה ומצפה שיהיו לך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...