Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם להורים חובה מוסרית לתמוך כלכלית בילדהם ?

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואתה לא מכיר אנשים שהם כן מרוצים? אתה חושב שכל מי שטוען שהוא כן - משקר, כמו האלו מהטיולים בהודו אחרי צבא?

את האמת שזאת נהייתה סוג של נורמה - מי שמשתחרר מהצבא טס לטייל בהודו או בדרום אמריקה.

יעדים שאני מצאתי כפחות אטרקטיביים עבורי, בתור מי שנמצא בטווח של אדם שהשתחרר בשנים האחרונות מהצבא. ברור שיש כאלו שמרוצים, אבל יש גם כאלו שיילכו אחרי העדר.

מה היה טיול השחרור שלי? טיול שאני וחבר מהצבא חלמנו עליו. כן, לא טסנו לחודשיים בהודו. טסנו לגרמניה, שכרנו רכב והגענו למקומות שמעניינים אותנו - בעיקר תחום הרכב והתעופה.

כשחלק מהאנשים שמעו את זה הם הרימו גבה, כי זה לא מה שהרוב עושה. האם זה אומר שהרוב עושה משהו טוב? אולי כן ואולי לא.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 322
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאיפה אתה יודע איזה נתוני פתיחה פיננסיים יש לי? (רמז - אין לי, ואכלתי הרבה ח#א בשביל להגיע למה שיש לי עכשיו).

ברוך הבא למועדון.

מה אתה רוצה? מדליה?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהמאר מצויין, אבל אניח לא בטוח שמדגישים מספיק את הקשיים האובייקטיביים - שוק העבודה הפרוע והלא מתגמל, והקושי לחסוך שמוריד את המוטיבציה לעשות זאת. כמובן שלנורמנות חברנתיות חדשות (לטעמי די הזויות) ולהתנהלות חסרת האחריות של צעירים רבים יש חלק נכבד בבעיות המתוארות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא למועדון.

מה אתה רוצה? מדליה?

לא, פשוט לא צריך לקבוע איזה נתוני פתיחה יש למי, בלי לדעת.

מהמאר מצויין, אבל אניח לא בטוח שמדגישים מספיק את הקשיים האובייקטיביים - שוק העבודה הפרוע והלא מתגמל, והקושי לחסוך שמוריד את המוטיבציה לעשות זאת. כמובן שלנורמנות חברנתיות חדשות (לטעמי די הזויות) ולהתנהלות חסרת האחריות של צעירים רבים יש חלק נכבד בבעיות המתוארות.

זה הכל מתחבר לזה שפעם היה לאנשים ביטחון בעתיד, והיום אין. אמנם לא היה את השפע שיש היום, אבל המחיה הבסיסית היה זול. היה בטחון בזה ש"תלמד, תעבוד, תצליח".עם משכורת של פועל או פקיד פלוס אישה שעובדת חצי משרה במשהו, היה אפשר לפרנס משפחה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעירים, כמו הצעירים בדורות הקודמים, לא יודעים איך להתנהל כלכלית, כי אף אחד לא הסביר להם איך אפשר להתנהל נכון כלכלית. בנוסף, דרך קניות באינטרנט, גורמים לאנשים לעשות עסקאות במזומן ולא בתשלומים. שזה דבר יחסית חדש לעומת העסקאות בארץ שאפשר לחלק לתשלומים. אז שוב - איך מתמודדים עם חסכון ומצד שני חוסר יכולת להתגמש בעסקאות, כי הרי מוכר מחוץ לישראל לא יציע תשלומים. הפיתוי של הקניות של לקנות עכשיו ובזול, לפעמים גורמת לאנשים להוציא יותר מדי.

לגבי הצעירים (אלו שיצאו מקן של ההורים), בד"כ מקבלים שוק בחודשים הראשונים: פתאום יש תשלום חשמל, ארנונה, מים, אוכל, תחבורה. שעד לפני רגע, הצעירים קיבלו הכל דרך ההורים.

לגבי תעסוקה: הצעירים מאוד אם הם לא יוצאי 8200, עתודה הנדסית או מלצרים, הם ככל הנראה ירוויחו מינימום. האם מישהו יהיה מוכן לחיות ממינימום? אני די בספק, אבל זו המציאות. בגלל זה אנשים הולכים לאקדמיה, ולקוות שהם ימצאו עבודה טובה.

זה הכל מתחבר לזה שפעם היה לאנשים ביטחון בעתיד, והיום אין. אמנם לא היה את השפע שיש היום, אבל המחיה הבסיסית היה זול. היה בטחון בזה ש"תלמד, תעבוד, תצליח".עם משכורת של פועל או פקיד פלוס אישה שעובדת חצי משרה במשהו, היה אפשר לפרנס משפחה.

לא כ"כ מסכים. בעבר הרחוק מאוד הייתה תקופת צנע. המצב השתפר עם השנים, בנוסף הגיע "מהפך" פוליטי שאנשים הבינו שאי אפשר לחיות ככה, ורוצים שלטון קפטיליסטי. עדין ביגוד ואוכל היה יקר, מזומן לרכב לא היה כמו שהיום אפשר לרכוש מכונית מיני חדשה.

בהשוואה לעולם המערבי, החיים בישראל יקרים. בהשוואה להיסטוריה, אנחנו חיים בגן עדן.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט מציינים קשיים אובייקטיביים - שוק עבודה פרוע, מעבר מפנסיה תקציבית לצוברת, משכורות נמוכות, הצפת תארים, הפרטות, זינוק במחירי הנדל"ן, סביבת ריבית 0% ועוד.

מצד שני "נכנסים" חזק בדור Y בכל הקשור לתרבות צריכה - אנחנו הדור הראשון שלא חווה מעולם מחסור אמיתי, מוצרים ושירותים רבים הפכו ממותרות למוצרים "בסיסים", בונים על אבא ואמא שתמיד יזרימו כסף, מתקשים להתבגר, מתנהגים כמו ילדים בכל הקשור להתנהלות פיננסית, לא חוסכים לפנסיה, משוכנעים שדברים תמיד יסתדרו מעצמם ועוד ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, פשוט לא צריך לקבוע איזה נתוני פתיחה יש למי, בלי לדעת.

בעבר אנשים עמדו בתור ללחם. משפחה בת 6-7 נפשות חייה בדירת 2 חדרים. רכב היה רק לאמידים. אם תחייה היום ברמה שחיו אז תוכל לפרנסה משפחה על משכורת אחת.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקשים להתבגר, מתנהגים כמו ילדים בכל הקשור להתנהלות פיננסית

בשרשור מקביל בחור בשם "ילד ההצלחה" לא יכול (לכאורה) לעמוד בתשלום של כמה מאות שקלים כי אין לו כסף, בזמן שהוא ליטרלי קונה רכב חדש(!)

אם זכור לי נכון גם חלק מהמתלוננים הסדרתיים על המצב הכלכלי כאן בשרשור הספיקו לרכוש רכב חדש מהניילונים, לא ככה?

אנשים לא מבינים למה כשהם אוכלים את העוגה היא לא נשארת שלמה.

המצב בארץ לא קל, לא קל בכלל.

מצד שני המנטליות של אנשים רבים להאשים את כל העולם ואחותו ולא לטרוח לעשות פרומיל של בדק בית ואופטימיזציות להתנהלות האישית - זה רציונל עקום להחריד שלעולם לא אצליח להבין.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. אני לא טוען שאני צדיק בסדום. אני הייתי יכול לקנות פיג'ו 208 ידנית בת 2-3 שנים ב-30-40 אלף במקום חדשה ב-82. מצד שני דלתא של 500 - 600 שקל בחודש בהחזר הלוואה זה לא מה שמקרב לדירה ב-1.5 מיליון שקל שעה וחצי נסיעה מתל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שטויות? אתה לא חייב להסכים, וזו שהדעה שלך אחרת זה סבבה.

לא מתרגש, לא רואה בזה צורך.

יותר מזה, כנראה שגם אם הייתי מרוויח באמת סכומים כאלו, לא הייתי משתגע בנושא של טלפון או רכב. כן, הייתי קונה לעצמי איזה רכב מנהלים נחמד וטלפון סבבה ולא אחד ב-500-600₪. אבל טלפון הוא לא משהו בסדריי העדיפויות שלי ואין סיבה שהוא יהיה.

600 אלף ש"ח בשנה הם אחלה של סכום, אבל סביר להניח שלו הייתי מרוויח סכום כזה (ואני מאחל פה לכל אחד שירוויח ככה ואפילו יותר) היו לי עוד הוצאות. משכנתא גדולה סביר להניח?

אני באופן אישי הייתי מעדיף בבוא היום עם סכום כזה, לתת חינוך טוב יותר לילדים שלי - דהיינו העשרות או חיזוק במקצועות חשובים כמו מתמטיקה או אנגלית, ולא לדחוף אותו על סמארטפונים יקרים או על מכוניות שעולות 400-500 אלף ש"ח.

מה יש להתרגש? בגלל שאתה לא מרוויח 600 בשנה אתה מדבר ככה. וזו לא דעתי ואני באמת לא חייה להסכים אבל זו מציאות. עם משכורת כזו את כן תקנה את הכי יקר. למה? כי זה לא מזיז לך. ולמה שלא תיסע ב e400? אתה כן תיסע כי אתה יכול. אין פה עניין של רצון זה רק עניין של יכול. ולא משנה כמה אתה צנוע

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט מציינים קשיים אובייקטיביים - שוק עבודה פרוע, מעבר מפנסיה תקציבית לצוברת, משכורות נמוכות, הצפת תארים, הפרטות, זינוק במחירי הנדל"ן, סביבת ריבית 0% ועוד.

מצד שני "נכנסים" חזק בדור Y בכל הקשור לתרבות צריכה - אנחנו הדור הראשון שלא חווה מעולם מחסור אמיתי, מוצרים ושירותים רבים הפכו ממותרות למוצרים "בסיסים", בונים על אבא ואמא שתמיד יזרימו כסף, מתקשים להתבגר, מתנהגים כמו ילדים בכל הקשור להתנהלות פיננסית, לא חוסכים לפנסיה, משוכנעים שדברים תמיד יסתדרו מעצמם ועוד ועוד.

א. פנסיה היא חובה על כל עובד. השימוש שלו בעת הצורך וספיקולציות שונות, נוותר לרגע זה.

ב. לולא ייבוא הפרטי דרך האתרים השונים, שפע של מוצרים, ותחרות בין חברות גדולות אני לא חושב שלאותו בוגר היו לו את כל הדברים שיש לו. סתם לדוגמה: טלפון של שיאומי רדמי נוט 4X עולה בסביבות 600 ש"ח. טלפון שבהחלט יכול לספק כל משתמש ממוצע. בעבר הלא רחוק, הייתי חייב להיצמד למותגים, כי רק להם היו טלפונים יציבים. תוסיף כמעט כל דבר (אביזרים לרכב), ביגוד ונעלה, ואפילו גליתי קטגוריה חדשה - משקפים שאפשר לרכוש בחו"ל (תודות לפורום).

אילו היינו חיים בעולם סגור, הייתי מתפשר על הרבה מאוד דברים. ובכי "איפה הכסף" של הדור הצעיר, היה הרבה יותר זועם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והסרת אחריות מעצמי? על מה בדיוק אני אמור להיות אחראי?

על עצמך. ועל לנסות להוציא את עצמך מהחרא שאתה נמצא בו, או חושב שאתה נמצא בו.

כמו שכתבו לך, אתה באמת רב אומן בלהיות ציני, שלילי ומתוסכל.

אתה צריך עזרה נפשית ידידי, ומהר.

אני שואל ברצינות- למה אתה ממשיך לחיות? אם אתה חושב שאין שום תועלת בחיים, וספציפית מהחיים שלך, אז באמת אני שואל, מה הטעם?

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ChemGuy - דווקא ההערה על הפנסיה התקציבית היא ארסית ומטעה, לרוב היתה פנסיה צוברת, עם זאת, המודל היה שונה מזה המקובל היום - מודל של התחייבות לפנסיה המבוסת על אחוזים מהשכר (היה מקובל או כל תקופת הצבירה או 3 הנשים האחרונות, כאשר המנגנון השני גרם עיוותים קשים) - מודל שהתאים לתוחלת חיים קצרה וסביבת ריבית גבוהה מזו שיש היום, והמודל התמוטט בגלל שילוב של התארכות תוחלת החיים ושחיתות במערכת.

gbguy - אכן הצעירים לא יודעים להתנהל כלכלית. אתה יודע מה? כאשר הייי בן 2-30 (ואני בייבי בומר) גם לא ידעתי להתנהל כלכלית. הבסיס היחיד שהיה לי הוא ההורים הייקים שלי שחסכו כל פרוטה, ומהם למדתי. כל דבר נוסף למדתי עצמאית עם השנים. מעבר לכך נדמה לי שיש לא מעט גורמים חזקים במשק שרוצים שאנשים לא יבינו דבר בהתנהלות כלכלית - הם מרויחים מזה.

לגבי ה"מהפך" - הוא לא נבע משיקולים כלכליים אלא אחרים. שמונה השנים הראשונות של שלטון הליכוד היו קטסטרופה כלכלית, והמעבר להתנהלות הקפיטליסטית המסודרת החל למעשה בתוכנית הכלכלית של ממשלת הרוטציה ב-1985. להתנהלות הקפיטליסטית לא מעט יתרונות, אבל גם לא מעט חסרונות, כפי שאחנו למדים, למשל, מהמאמר הזה.

לגבי הערתך על קניות באינטרנט - אתה מתכוון לקניות מחו"ל. בסופו של דבר מדובר בחלק קטן מההוצאות - שכר הדירה, המזון, הרכב, הדלק ושאר ההוצאות השוטפות נעשות בישראל ובשקלים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להוריד את עניין האחריות העצמית, אבל דור ה-Y הוא הדור הראשון(והדור אחריו ממשיך את המגמה בצורה חריפה אפילו יותר) שנחשף רוב החיים שלו לפרסומות מותאמות אישית נון סטופ. בפייסבוק,אינסטגרם, טוויטר,יו טיוב,גוגל. גם במחשב וגם בפלאפון.

כול זאת מבלי להחשיב את הפרסומות ה"קלאסיות" של טלוויזיה,שלטי חוצות, או סתם חוויות של עמיתים.

זה המון המון חרא מנטלי מלוטש ע"י מיטב אנשי השיווק והפסיכולוגים של שמפמפמים לנו ללא הפסקה - "תצרוך X ותהיה מאושר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...