Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האכזבה הכי גדולה כשראיתם רכב לקניה

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 2340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמנו שחיפשתי גטס מנוע 1.6

מצאתי אחת במרחק שעתיים וחצי נסיעה. התקשרתי, קיבלתי פרטים הכול טוב ויפה.

מגיע רואה רכב שבתמונות היה כחול, בפועל היה חום(מכוסה אבק). ניראה שלא שטפו אותו מעולם. אבל בהנחה שזה היה הפאק היחיד לא היה אכפת לי.

פותח את רשיון הרכב ורואה מנוע 1600 אבל רמת גימור GLF. מסתבר שנפלתי על אחת הבודדות שהגיעו בתצורה כזאת.

מבאס לנסוע שעתיים וחצי לכול צד בשביל לפסול רכב אחרי 30 שניות.

אין כמו דגם עם המנוע החזק בהיצע, אבל אם רמת גימור נמוכה.

אם הייתי יכול להזמין רכב שבו אפשר לבחור כל דבר, אבל ממש כל דבר, זה מה שהייתי עושה. למשל משפחתית סדאן (סדאן זה בדרך כלל הגירסה הכי זולה) עם פגושים שחורים, עם חור דאבל דין במקום רדיו מושבי בד, גלגלי 15" עם טסות, מזגן ידני וחלונות ידניים מאחורה, אבל עם מנוע 2 ליטר, גיר אוטומטי ובקרת שיוט, זה מה שהייתי עושה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• אחראי פורום

אצלי הזווית טיפה שונה, זה לא מצב הרכב אלא הרכב עצמו.

מגיל צעיר אני מפנטז על גולף קבריולט דור ראשון.

קראתי המון, חרשתי תמונות, ציירתי בראש ועל דפים

איך תראה שלי ובערך 3 פעמים התקשרתי למודעות מכירה,

רק שתמיד בלמתי את עצמי. או שלא היה כסף, או שחששתי וכו'.

ואז קרה שיכולתי לממן. מצאתי אחת טובה למכירה,

גם בפגישה עם בעל הרכב ה"בינגו" הלך והתקרב,

הרכב יפה, תקין, הבעלים ישר ונחמד ואפילו המחיר טוב.

ואז עשיתי סיבוב.

וזהו.

ירדתי ממנה מבואס. כל פנטזיית הנעורים שלי התמוססה לנגד עיניי.

האוטו רך, ההגה גומי, כל סיבוב מרגישים כמה חסר המרכב הסטנדרטי,

הישיבה לא נוחה ופתאום הוא נראה צעצוע נשי קצת.

נכנסתי לאוטו שלי, נסעתי ולא הסתכלתי אחורה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי יכול להזמין רכב שבו אפשר לבחור כל דבר, אבל ממש כל דבר, זה מה שהייתי עושה. למשל משפחתית סדאן (סדאן זה בדרך כלל הגירסה הכי זולה) עם פגושים שחורים, עם חור דאבל דין במקום רדיו מושבי בד, גלגלי 15" עם טסות, מזגן ידני וחלונות ידניים מאחורה, אבל עם מנוע 2 ליטר, גיר אוטומטי ובקרת שיוט, זה מה שהייתי עושה.

כמה שאני מסכים איתך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי מקרה דומה. מגיל קטן חלמתי על אלפא 33 אדומה. וכשסוף סוף היתה לי הזדמנות לעשות אליה סיבוב , התאכזבתי מאוד.

יכול להיות שאם בשנות ה 90 הייתי נוהג אליה הייתי חושב אחרת אבל היום זה כבר מרגיש שונה.

ולא שנהייתי מפונק או משהו , לא מזמן נהגתי על פיאט קופה והיא לא אכזבה בכלל .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מעניין.

הסיפור שלי אמנם קשור לרכב, אך לא למכונית.

בתור חייל משוחרר חיפשתי טרקטורון שהיה חלום נעוריי. מי שמכיר מדובר בהונדה EX. בלוחות היו בודדים. אולי שתי יחידות בכל הארץ. זה כלי שאפשר לומר נכחד מהעולם כבר אז (לפני עשר שנים בערך).

מצאתי אחד, כאמור בטלפון ורדים ושושנים. שהגעתי לראות אותו - כלי מרותך, ציר עקום, פלסטיקה שבורה, נזילות והניעו לי אותו בדחיפה בכך שהרימו אותו מהזנב והליכה של שניים-שלוש צעדים וטריקה של הכלי על הרצפה.

בוא נניח מסכום של 15,000 ש"ח שהייתי מוכן לשלם בזמנו על כלי במצב סביר, על זה הייתי מוכן לשלם אוליי 900 שקל וגם זה היה בלב כבד.

כמובן שבסוף התייאשתי והלכתי עם העדר לכיוון DVX400. לקח לי שלושה חודשים להפנים שטרקטורון זאת בדיחה גרועה כחלופה לאופנוע. מכרתי ומאז לא התקרבתי לשיקוץ הזה שנקרא טרקטורון (Quad-bike עלק).

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני יותר מ10 שנים חיפשתי לי פיג'ו 206 ידנית, נתקלתי ברצף הזוי של חוסר מזל, בחנתי במכון בדיקה לא פחות מ8 רכבים ברצף שלכולם, ללא יוצא מן הכלל, הייתה מכת שלדה. כולם ללא יוצא מן הכלל טענו בטלפון אחרי חקירה צולבת שהאוטו נקי ולא עבר שום תאונות. בסוף קניתי את התשיעית, גם היא עם מכת שלדה, אבל מינורית ביותר ושמורה מאוד מכל הבחינות האחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מבחינתי כל רכב שבדקתי ולא קניתי בסוף זה אכזבה, אבל בד"כ אין יותר מדי רכבים לבדוק ככה שזה לא נורא.

האכזבה הכי גדולה לא היה בחיפוש בשבילי אלא בשביל חבר. נסענו לאיזה מושב נידח באזור הכינרת כדי לראות וולוו 740 שתוארה כשמורה מזקן עם ק"מ נמוך. בפועל הרכב עומד ברחוב כמו פח זבל, אין טסט והאוטו בלי מצבר. למה זה אכזבה גדולה במיוחד? כי הנסיעות הלוך ושוב שרפו יום שלם. הבנ"ז ידע שאנחנו מגיעים לראות את הרכב מרחוק ובכל זאת לא טרח לשים בו מצבר, שלפחות נעשה סיבוב ונראה שהכל עובד. לא נאמר כלום על זה שלרכב אין טסט. ואחרי כל זה, הרכב עצמו בכלל לא מציאה גדולה. בתמונות המפוקסלות שטרחו להעלות ליד2 לא היה אפשר לראות את המכות והחלודה.

יצא לי ללכת לבדוק רכבים במצב מחורבן יותר מזה, אבל כאן הפער בין המאמץ והציפיה למציאות היה גדול במיוחד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת ברוב המקרים חפירה טלפונית מעמיקה פותרת את הבעיה!

היום אני לא נוסע סתם! אם צריך מבקש היסטוריית טיפולים במייל, צילום של רשיון רכב מצונזר וכו'.

כמה שזה מציל אותי זה לא יאמן.

מקרה מהימים האחרונים.

מחפש בראבו טורבו ידנית, מגיעה אליי תמונה של רכב עם שלט מכירה עליו שלא מפורסם בשום מקום מעבר לזה. שיחה עם המוכר ואני שואל אם היו לו בעיות בטורבו אי פעם או האם הוחלף כאשר אני יוצא מנק' הנחה שזה 1.4 טורבו. בתשובה המוכר עונה לי שלא זכורות לו בעיות בטורבו.

מעט לפני שאני קובע איתו לראות את הרכב ביקשתי צילום רשיון רכב והיסטוריית טיפולים שישלח לי, המוכר הסכים ללא בעיה.

אני מקבל את הרשיון בוטסאפ ומה אני מגלה? לא יכולות להיות לו צרות עם הטורבו כי הרכב בלי טורבו ומדובר בדגם עם 90 כ''ס (טורבו עם 120 כ''ס).

הסברתי לו בקצרה שאין לו שום טורבו והאמת אני באמת מאמין שהוא כלל לא ידע מה ההבדל ומה זה אומר, קיבל את הרכב בירושה.

לולא הבדיקה הקטנה הזאת הייתי מוצא את עצמי בדרך לצפון הרחוק.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לאנשים אין בעיה לשקר בטלפון או למסור פרטים לא נכונים מחוסר ידיעה. לשלוח צילום רישיון זה כבר מוגזם לבקש לדעתי, לא הייתי ממהר לשלוח למי שמבקש.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצנזרים מספר רכב, ת.ז. שם וכתבת ואין שום בעיה לשלוח, גם לי אין בעיה לשלוח.

כשמכרתי עכשיו את הרנו שלחתי יש הכל אם היה קונה פוטנציאלי כולל הבדיקה, גם חסך לי המון זמן על בלבולי מוח.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אני מסכים, אבל כשמדובר על כרית אוויר אחת וללא ABS, מבחינתי זה פסול במיידית.

לאנשים אין בעיה לשקר בטלפון או למסור פרטים לא נכונים מחוסר ידיעה. לשלוח צילום רישיון זה כבר מוגזם לבקש לדעתי, לא הייתי ממהר לשלוח למי שמבקש.

לשלוח אולי לא, אבל לתחקר בהחלט כדאי. אם תחפש גטס GLS GLI GLX ביד 2, אחרי בירור מעמיק תגלה ש-50 אחוז מהם הם GLF(לפחות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האכזבה שלי היתה כפולה

היינו זוג צעיר עם תינוק קטן ואשתי הודיעה יום שישי אחד (אחרי שבועות של חיפוש רכב שני) שהיום קונים רכב.

נסענו לתל אביב מירושלים ועברנו דרך המון רכבים שכולם רחוקים מהתיאור. בסופו של דבר הצפנו לנתניה לראות 106 שמורה. נראתה יופי. נתניה היה חו״ל בשבילי ולכן הלכנו למכון הבדיקה שהמוכר המליץ, כמובן שזו היתה טעות

הרכב אמנם היה כיפי לנהיגה אבל עלה לי בתיקונים כמו מה ששילמתי עליו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי לראות סיויק טורבו שנת 98 (כבר לא זוכר במדויק) שבתמונות ובטלפון היה נשמע כמו רכב פיקס, קיט טורבו חדש, כיוונים אצל אחד הידועים בתחום ומנוע אחרי אוברול.

נסעתי מהצפון לשדרות בערך 3 שעות כדי לגלות שהרכב מעשן, די שבור מבפנים, צמיגים לא מאושרים ברישיון וקילופי צבע שכמובן לא הופיעו בתמונות.. אחרי מו"מ עם המוכר שרצה 24 או 25 בהתחלה, אמרתי שאני מוכן לקחת אותה ב23 (כי כמה עולה כבר מנוע לסיויק..) הוא לא היה מוכן לרדת מ23.500 ועל העקשנות המפגרת שלו חזרתי הביתה ברכב שלי (נסעתי עם חבר במידה והיינו סוגרים עסקה)

יש לציין שהקיט טורבו באמת היה חדש ואיכותי לחלוטין, ולדעתי רוב השוטרים אפילו לא היו מבחינים בהבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודשיים, מחפש עם חבר רכב סופר מיני עבורו (נקנתה ג'אז היברידית בסוף)

באים לראות סוויפט, הבחור עם מזכיר בטלפון ש'לוקח לו הודעות' וג'ינגל כאילו מינימום מנכ"ל IBM.

מגיעים לבחור, הוא יוצא עם איזו מזדה 3 ואומר לנו לנסוע אחריו, 3 רחובות משם הבית של חמותו כי זה הרכב של אשתו (בוודאות לא סוחר כי הוא סוכן ביטוח).

מגיעים לרכב : כל הפנים מסריח מסיגריות, מטונף, פלסטיק יבש והרכב בסה"כ 5 שנים על הכביש.

מסתכל על הצמיגים - כל אחד יבש, וחלקים עם סדקים וקרעים כבר בשלב מתקדם, הצמיגים 140-130 אלף קמ עם הרכב מהרגע שעלה לכביש.

מציע לבחור להחליף צמיגים שלא ימצא את עצמו עושה 180 באמצע כביש בעוד כמה שעות, ונוסע משם.

מקרה גרוע בהרבה, שבועים לאחר מכן עם חבר אחר מחפשים רכב ( נקנתה I30 CW)

הלכתי עם חבר לנתניה לחפש איי30 סטיישן, מצאנו דגם כסוף עם 170 אלף .

הבחור טען שהוא מטרייד אין יונדאי, יש לו בחניה 5 6 רכבים, ערס מפוקפק ועצבני שהתלהם.. שיחק אותה שרכב בובה. פתחתי מכסה רדיאטור - הוא יבש אין כלום בפנים, ובנוסף המכסה והצינור בצבע חום חלודה. קיוויתי שאולי מתחבאים מעט מים בצינור העליון, לחצתי על הצינור ופשוט יצאו ממנו רעשים של משקעים שנשברים, נכנסתי להלם מהצינור היבש.

אמרתי לו שתודה על הזמן אבל לא תודה והוא התחיל לצעוק שהוא מכונאי 28 שנה וכו וכו... ברחנו משם כל עוד נפשנו בנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי פיג׳ו 206 xs שנת 2001 עם מנוע v16. אחרי הרבה חיפושים מצאתי אחת. מגיעים לראשון (מבית שמש, לא נורא).

הרכב נראה סה״כ לא רע אבל 2 הכנפיים האחוריות היו עם מכות עמוקות. כמובן שאי אפשר לתקן מכות בכנפיים האחוריות באיכות מספקת. מיד ירד לי מהרכב.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...