Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטטיסטיקה רישוי רכבים ינואר-יולי 2017

car_me
שימו לב! השרשור הזה בן 2473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה לא יכול להשוות את הקליאו, איביזה או 208 לפיקנטו, הן לא באותו סגמנט, ברור שהן יותר מרווחות, מתקדמות מהפיקנטו.

נכון שהמחיר של הפיקנטו די חופף אליהן שהן בימי מבצע או גיר ידני, אבל זה שיקול אחר.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אישית מאוד מחבב וואגיות וצרפתיות, אבל בשיא הכנות, אם ביום מן הימים ארצה לרכוש מכונית חדשה, היא ככל הנראה תהיה קוריאנית / יפנית. צודק פרקש, רכב טוב עם סחירות סבירה - ביום נתון בהחלטה של 150-200K לא רואה סיבה לבחור בשנתיים אחריות, או סחירות מחורבנת. אעדיף 5-7 שנות אחריות ושהרכב יהיה ניתן למכירה בצורה סבירה.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אם השיקולים שלך ברכישת הרכב הם כלכליים גרידא; אבל אם אתה חפץ בחיסכון ותמורה לכסף, אתה מלכתחילה לא תלך לקנות אוטו חדש מהניילונים, אלא תלך על אוטו יד 2, נכון?

לטעמי, אם אני "כובל" את עצמי לרכב ספציפי לתקופת זמן נכבדה של 7-10 שנים (שזה מה שיהיה אם וכאשר אקנה אוטו חדש, כי למכור רכב שקנית כחדש אחרי תקופה קצרה יותר תחת נסיבות רגילות לא נראה לי הגיוני מכל זווית שהיא, אלא אם כן אתה כ"כ מפוצץ בכסף שזה לא מזיז לך), אז ארצה לשים דגש על פרמטרים שיגרמו לתקופת הזמן הזו עם הרכב לעבור בסבבה, כלומר אבזור, נוחות, ביצועים, וכיו"ב.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"

זה אם השיקולים שלך ברכישת הרכב הם כלכליים גרידא; אבל אם אתה חפץ בחיסכון ותמורה לכסף, אתה מלכתחילה לא תלך לקנות אוטו חדש מהניילונים, אלא תלך על אוטו יד 2, נכון?"

יחס הגרירה שהצגת לא נכון. אם היחס היה נכון שוק היד 2 היה רותח ושוק הרכבים החדשים מת.

בפועל אנשים היום לא רוצים להתעסק. גם אם בממוצע יכנסו למוסך פעמיים בשנה יותר ברכב בן 3 לעומת רכב חדש הם יעדיפו להוציא פי 2 ולקנות חדש. למה? כדי לא לבקר במוסך, לבזבז זמן ולהתעסק עם מוסכניקים, זה לא לרמה שלהם. היום כולם מפונקים וחס וחלילה שהם יספרו לחברים/משפחה שהם בילו חצי יום במוסך על תקלה. לא דיברתי בכלל על להתעסק עם מוכרים/בדיקות/לחפש רכב בשדות הליסינג לעומת להכנס לסוכנות בלי שקל על התחת ולצאת עם רכב חדש ב60 תשלומים "בלי ריבית אחשלי".

כל זה לא אומר שהם לא ינסו לצמצם הפסדים איפה שאפשר. אם יש להם תקציב X הם יבדקו מה יקרה לX אחרי 3 שנים ויבחרו באופציה שתותיר להם הכי הרבה כסף. בטח שחלק גדול אם לא רוב האנשים קונים את הרכב עם בלון בצורת מפלצת, אז לשמירת הערך בכלל יש משמעות.

להגיד שזה טמטום/מערכת שיקולים צרה ומטופשת? זו דעה והיא אחלה. גם הדעה שלהם היא אחלה ולטווח הארוך מאוד חכמה כי הם חוסכים המון כסף, זמן ויכולים לקנות איזה אוטו שמתחשק להם, כי הם לא צריכים להתחנן לטרייד אין ולקחת את ההצעה מהיבואן הראשון שמסכים לקחת את הרכב שלהם "במחיר מחירון".

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול להשוות את הקליאו, איביזה או 208 לפיקנטו, הן לא באותו סגמנט, ברור שהן יותר מרווחות, מתקדמות מהפיקנטו.

נכון שהמחיר של הפיקנטו די חופף אליהן שהן בימי מבצע או גיר ידני, אבל זה שיקול אחר.

ועל זה ייאמר, וחברי המלומדים יהנהנו בראשם אני מקווה, "קל וחומר, בן בנו של קל וחומר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתדל לקנות רכבים כשהם בני 4-5 שנים, להחזיק בהם כמה שיותר ואח"כ למכור, לא ממש קריטי בכמה.

דוגמא א:

אוונסיס לאשתי נרכשה ב 55 אלף ונמכרה בכמעט 20 אלף ללאחר כמעט 7 שנים. 35 אלף לחלק ל 80 חודשים זה 430 ש"ח בחודש.

דוגמא 2

את המונדאו הקיימת קנינו ב 56 אלף וחישבתי לה 500 ש"ח בחודש ל 7 שנים. כלומר במכירה, עוד כ 5 שנים (יחיינו ויזכנו) היא אמורה להיות שווה לנו כ 15 אלף ש"ח.

כל רכב חדש, לא משנה מאיזה סוג, מאבד לפחות 1000 ש"ח בחודש ב -4- 3 שנים הראשונות , אם לא 2000. ונותן כמעט את אותה תמורה. אז נכון להיום, כל מי שממש חייב לקרוע ניילונים, אולי ישקול ללכת לסופר, לשלם 10 אגורות על כל שקית, ולהתכרע (:-

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתדל לקנות רכבים כשהם בני 4-5 שנים, להחזיק בהם כמה שיותר ואח"כ למכור, לא ממש קריטי בכמה.

דוגמא א:

אוונסיס לאשתי נרכשה ב 55 אלף ונמכרה בכמעט 20 אלף ללאחר כמעט 7 שנים. 35 אלף לחלק ל 80 חודשים זה 430 ש"ח בחודש.

דוגמא 2

את המונדאו הקיימת קנינו ב 56 אלף וחישבתי לה 500 ש"ח בחודש ל 7 שנים. כלומר במכירה, עוד כ 5 שנים (יחיינו ויזכנו) היא אמורה להיות שווה לנו כ 15 אלף ש"ח.

כל רכב חדש, לא משנה מאיזה סוג, מאבד לפחות 1000 ש"ח בחודש ב -4- 3 שנים הראשונות , אם לא 2000. ונותן כמעט את אותה תמורה. אז נכון להיום, כל מי שממש חייב לקרוע ניילונים, אולי ישקול ללכת לסופר, לשלם 10 אגורות על כל שקית, ולהתכרע (:-

בא לי לבכות, אני אבדתי לפחות 2000 בחודש עד עכשיו כמובן על ה301, ה108 עוד איכשהו במצב סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שרוצה להנות צריך לדעת שהוא משלם בהתאם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא לי לבכות, אני אבדתי לפחות 2000 בחודש עד עכשיו כמובן על ה301, ה108 עוד איכשהו במצב סביר.

לבדוק איבוד ערך אחרי שנה זאת לא חכמה - רב המכוניות העממיות יאבדו סדר גודל דומה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב הוא לא השקעה אלא הוצאה. ככל שהרכב יקר יותר ההוצאה הראשונית, ירידת הערך ועלויות האחזקה יקרים יותר.

יש הבדלים בין יצרנים שונים ודגמים שונים אבל בגדול הכלל הזה תופס לכווולם.

מי שמראש קונה רכב כדי להנות, חלק מתחביב, לא מסתכל על עלויות כל יום. הוא צריך לבדוק מראש אם הוא יכול להרשות לעצמו את ה"תחביב" הספציפי ואם העלות/תועלת שלו מתאימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...