Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, yuvalganim כתב:

אבל כל מה שכתבת שווה כסף. אז איך זה לא הנחה?

כי זה כסף קטן שלא משחק תפקיד

בפעם המליון

אני זוכר שרק יצאה המאזדה 2  הלכתי לקנות אותה לפני שידעתי רכב אמיתי מה הוא,

באתי לסוכנות ובקשתי הנחה על הרכב

נתנו לי איתוראן או מערכת מולטימדיה או  שקר כלשהו בשווי 4000 שח

כשאתה קונה רכב ב 120 אלף, ה 4000 האלה הם גרגיר שלא באמת מזיז שום דבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש לא נכון. זה לגמרי תלוי בן אדם ובערך שלו לכסף.

קח אדם שמרוויח 8 נטו בחודש ואחרי הוצאות מצליח לחסוך 2000. בשבילו, הנחה של 4000 על רכב מתורגמת לחודשיים של חיסכון.

הנחות זה עניין מאוד אינדיבידואלי.

לעצמאים כמוך, שיודעים לעשות סכומים גבוהים בערב בודד, אולי לא מתרגשים מהנחה של 50,000 שקלים. ואולי לא משתלם להם לחכות בשביל הנחה כזו.

אבל עבור אחרים ההנחה הזו מסמנת שינוי במגמה וזה הדבר משמעותי.

עד עכשיו אנשים היו חוסכים 200,000 בתקופה שבה במחירים עלו ב400,000. חלום הבית היה מתרחק ככל שעובר הזמן.

עכשיו השוק קפוא כבר תקופה ארוכה. המחירים כבר לא עולים, בטח לא בקצב מטורף. הם אפילו יורדים מעט (שוב, תחילת מגמה שאולי תתגבר).

ויש גם בונוס נוסף בדמות ריבית על החיסכון. ההון העצמי שיושב בבנק, אותו לא היו מוכנים להשקיע כי זה כסף לדירה, כבר לא שוכב ללא תזוזה. עכשיו כבר יש אופציה לקבל עליו ריבית לא רעה בכלל ללא סיכון.

אז כן, המצב יותר טוב מבעבר.

מקווה שהמגמה תמשיך והשפיות תחזור

עריכה אחרונה על ידי Guy_25
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, yuvalganim כתב:

אבל כל מה שכתבת שווה כסף. אז איך זה לא הנחה?

אנחנו יודעים שזו הנחה, אבל הכלכלנית הראשית לא יודעת, מבחינתה הדירות נמכרות במחירים דומים, וכך שאר עם ישראל והטרנספורטרים שלו, לא רואים הנחה על הנייר.
על הנייר אתה רואה ״קפאון״ ״דשדוש״ ״הטבות״ אבל לא את המילה הנחה.

בפועל אתה מתקשר לקבלן ומוריד אותו 100-200 אלף רק בשיחת טלפון
כשפעם היו צוחקים עליך במשרד המכירות אם רק היית מבקש הטבה כלשהי

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלק המרכזי הוא שפעם מי שחיכה על הגדר היה בלחץ כי הכסף שלו היה בעו"ש ולא היה מקבל תשואה.

היום מי שיושב על הגדר מקבל 5% בפיקדון ולכן שווה לו לחכות.

ההבדל בין היום לבין לפני שנה הוא לא פחות מהיסטרי.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, yuvalganim כתב:

היום מי שיושב על הגדר מקבל 5% בפיקדון ולכן שווה לו לחכות.

לא לגמרי מדוייק, כי הפקדון בינתיים לא משיג את האינפלציה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינפלציה של מחירי הדיור בשנתיים האחרונות הייתה גבוהה יותר.

לכן מצבם בהכרח טוב יותר.

מי שאין לו הלוואות לא מאוד מושפע מהאינפלציה (למעט המחירים בסופר שזה לא משמעותי בראייה כוללת)

עריכה אחרונה על ידי yuvalganim

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Guy_25 כתב:

קח אדם שמרוויח 8 נטו בחודש ואחרי הוצאות מצליח לחסוך 2000. בשבילו, הנחה של 4000 על רכב מתורגמת לחודשיים של חיסכון.

מי שמשאיר בצד 2000 בחודש לא אמור לקנות רכב ב 120 אלף, זה הרי ברור לא?

גם אם אני אלך לקנות דירה ב 14 מליון ויתנו לי הנחה של 1000 שח זה יעזור לי, כי אין לי 14 מליון ולא משהו קרוב לזה

ההבדל ביני לבינו שאני פשוט לא אלך לקנות את הדירה הזאת, כמו כל בנאדם הגיוני

אז הדוגמא הזאת לא רלוונטית

לפני 56 דקות, maxcher כתב:

אנחנו יודעים שזו הנחה, אבל הכלכלנית הראשית לא יודעת, מבחינתה הדירות נמכרות במחירים דומים, וכך שאר עם ישראל והטרנספורטרים שלו, לא רואים הנחה על הנייר.
על הנייר אתה רואה ״קפאון״ ״דשדוש״ ״הטבות״ אבל לא את המילה הנחה.

בפועל אתה מתקשר לקבלן ומוריד אותו 100-200 אלף רק בשיחת טלפון
כשפעם היו צוחקים עליך במשרד המכירות אם רק היית מבקש הטבה כלשהי

לא הבנתי את התגובה

מה זה "על הנייר אתה רואה קפאון" ?

אם אני עוקב אחרי איזו שכונה כבר יותר משנה, אתה בטח מאמין שאני יודע מה המחירים שם

ואם במשך יותר משנה אני רואה שהמחירים לא משתנים (בטח לא ב 100-200 אלף כמו שתארת)

אז למה להגיד שיש ירידת מחירים ?

הרי אין דבר כזה...

כשאנחנו מדברים על דירה ממוצעת שעולה 2-2.4

אני לא נתקלתי בקבלן שאתה מתקשר אליו ומוריד לך 200 אלף

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריביות שבנקים נותנים על פקדונות,  שווים לת*ת סליחה על הביטוי. גם אם תסגרו מאות אלפי שקלים, תקבלו אולי 30-40 אלף ש"ח במשך שנה וחצי אבל מצד שני הכסף הזה לא זמין עבורכם כך שלמעשה הוא לא שלכם.  זה טוב למי שיש מליונים ששוכבים בבנק, אולי הוא יכול לעשות עליהם כמה מאות אלפים בשנה וחצי - הכנסה פאסיבית לכל דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Transporter כתב:

מי שמשאיר בצד 2000 בחודש לא אמור לקנות רכב ב 120 אלף, זה הרי ברור לא?

גם אם אני אלך לקנות דירה ב 14 מליון ויתנו לי הנחה של 1000 שח זה יעזור לי, כי אין לי 14 מליון ולא משהו קרוב לזה

ההבדל ביני לבינו שאני פשוט לא אלך לקנות את הדירה הזאת, כמו כל בנאדם הגיוני

אז הדוגמא הזאת לא רלוונטית

לא הבנתי את התגובה

מה זה "על הנייר אתה רואה קפאון" ?

אם אני עוקב אחרי איזו שכונה כבר יותר משנה, אתה בטח מאמין שאני יודע מה המחירים שם

ואם במשך יותר משנה אני רואה שהמחירים לא משתנים (בטח לא ב 100-200 אלף כמו שתארת)

אז למה להגיד שיש ירידת מחירים ?

הרי אין דבר כזה...

כשאנחנו מדברים על דירה ממוצעת שעולה 2-2.4

אני לא נתקלתי בקבלן שאתה מתקשר אליו ומוריד לך 200 אלף

דווקא ממך מפתיע אותי לשמוע, ההנחות הגדולות יותר הן בפרוייקטים שאתה מחפש
אני דווקא כן נתקלתי,
עיר היין באשקלון, דירת גן, עם גינה של כ100 מ״ר, 2 חניות, מחסן
התחילו ב2.3
אחרי 2 פגישות - כבר 2.1
הוסיפו: פטור מהצמדה למדד לשנתיים הקרובות אז אמורה להמסר הדירה
20% עכשיו, 80% באכלוס
קרמיקות משופרות
מטבח משודרג

אבל זה כי זה דירות אחרונות והקבלן עושה הכל בשביל להעיף

התכוונתי לומר מה שאתה אומר
על הנייר אף אחד לא מפרסם ״ועכשיו דירות בהנחה, במקום 2.1 שלמו 1.8 ועוד הטבות ברכישה!״ 
משמע לא רואים את ההנחות שאנו מקווים להם, אבל מי שנחוש יכול להשיג היום מחירים טובים
וזה דירות חדשות כן? שזו תקופה ממש לא מומלצת לרכוש מקבלן על הנייר

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Liran3331 כתב:

הריביות שבנקים נותנים על פקדונות,  שווים לת*ת סליחה על הביטוי. גם אם תסגרו מאות אלפי שקלים, תקבלו אולי 30-40 אלף ש"ח במשך שנה וחצי אבל מצד שני הכסף הזה לא זמין עבורכם כך שלמעשה הוא לא שלכם.  זה טוב למי שיש מליונים ששוכבים בבנק, אולי הוא יכול לעשות עליהם כמה מאות אלפים בשנה וחצי - הכנסה פאסיבית לכל דבר.

אם לפני שנתיים חסכתי והמחירים ברחו לי, המצב שונה ב-180 אחוז מהמצב היום בוא אני מקבל את ה-30 אלף האלה בנוסף לכסף נוסף שאני חוסך והמחירים עומדים.

זה לא הרווח שהבנק עושה אבל לי כאזרח המצב עדיף בהרבה.

ואם יש לי כמה מיליונים בבנק - כנראה שאני כבר עם הדירה שרציתי ובנוסף השקעות נוספות פה ושם.. זה לא הבן אדם שאמור לחכות לירידה במחיר של 100 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאתה טועה, כי האינפלציה 5% אבל הריבית בבנק כ-3-4%, כלומר אתה מפסיד בסד"ג של 1-2% בשנה, בעוד שעד פרוץ האינפלציה הכסף היה שוכב בעו"ש בלי להפסיד דבר.

אז אם מחירי הדירות ייעצרו מצבך יהיה פחות גרוע מאשר קודם, אבל תהליך ירידת מחירים יהיה הדרגתי ובמקביל הריבית על המשכנתא תעלה, ומצבך לא באמת ישתפר, רק רכיבי העלות ישתנו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Liran3331 כתב:

הכל נמדד בהשוואה... מי שיש לו כסף זמין אין לו הרבה אופציות אחרות.

מניות/נכסים להשקעה איבדו 40% מהשווי שלהם בחצי השנה האחרונה.

להשקיע בדירה כשהנדל"ן בירידה ועוד צריך לשלם ריביט גבוהה מאוד על הכסף שחסר לך להשקעה בנדל"ן זה תשואה שלילית.

להשאיר כסף בבנק ולתת לו להישחק מהאינפלציה כנ"ל.

3-4% תשואה זה לא הרבה, אבל יותר טוב מהאלטרנטיבות האחרות ששם עובדתית התשואה כרגע שלילית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

כמובן שאתה טועה, כי האינפלציה 5% אבל הריבית בבנק כ-3-4%, כלומר אתה מפסיד בסד"ג של 1-2% בשנה, בעוד שעד פרוץ האינפלציה הכסף היה שוכב בעו"ש בלי להפסיד דבר.

אז אם מחירי הדירות ייעצרו מצבך יהיה פחות גרוע מאשר קודם, אבל תהליך ירידת מחירים יהיה הדרגתי ובמקביל הריבית על המשכנתא תעלה, ומצבך לא באמת ישתפר, רק רכיבי העלות ישתנו.

זה לא נכון להשוות לאינפלציה.

מי שעל הגדר ורוצה דירה, מה שמעניין אותו זאת האינפלציה של מחירי הדיור. עד היום המחירים עלו ב-8%-20% בראייה שנתית, זה הרבה יותר מ-5% אינפלציה.

אם אני זוג צעיר שחוסך כסף ואין לי הלוואות רציניות (ולכן לא ספגתי את עליות המחירים של הריבית) אז אני בהכרח במצב טוב יותר היום.

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

הנקודת מבט שלך שונה משלי, בגלל זה אתה לא מבין.

אני השלמתי עם זה שברגע שאקח משכנתא, יהיו לי החזרים גבוהים של 6-7 אלף שקל. מה זה משנה לי אם אני משלם לקבלן או לבנק את הכסף הזה? 

אתן לך דוגמא מאמזון, אתה רוצה לקנות מוצר, מקום אחד מוכר אותו ב-50 דולר משלוח חינם (קרי ריבית נמוכה),  מקום שני מוכר ב-30 דולר עם 20 דולר משלוח (קרי ריבית גבוהה), מה זה משנה לך כצרכן איזה מהם תקנה?

ההבדל בין המקרים (בגלל ההון העצמי) זה שבמקרה הראשון הדירה תעלה 2 מיליון ואצטרך להביא 500 אלף מהבית, במקרה השני הדירה תהיה נניח 1.6 מיליון ואצטרך לבוא עם 400 אלף, הבדל משמעותי לזוג צעיר שצריך לחסוך בכוחות עצמו ואין עזרה מההורים. אם אני שם 300 אלף שקל בפיקדון, במשך שנה חוסך לבד עוד 60-70 ואז מקבל תוספת יפה על הריבית, אני שם.

המחשבות על פקדונות, חסכונות מניות וכל שאר הדרכים להכניס עוד קצת כסף מהצד יחכו אחרי הדירה. במדינה שלנו לממן טיול לחו"ל על תשואה ממניות זה הרפתקאות שבאות אחרי הבסיס של קניית דירה.

*כל זה רלוונטי לזוגות בלי הלוואות כמו שרשם @yuvalganim שלא קנה רכב ב-100 אחוז מימון ועכשיו מפסיד ארגזים על שטויות.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...