Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז אשתי שמעה שיש הקלות בלקיחת משכנתא... מאז אין לי שקט

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 2968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או...

שמגיעים למסקנה הלוגית והמחושבת ששכר דירה כזה הוא פנטסטי והכי הגיוני מבחינה כלכלית להישאר איתו עד שייצבר סכום משמעותי לגחמות למיניהן.

כל, אבל כ-ל אופציה אחרת, עם או בלי הון עצמי/עזרה מההורים/חייזרים תהיה יקרה בסדר גודל.

במקום לקטר, תסתכלו על הנושא מהחור של הגרוש ולא מתוך קורבנות פופולרית מפומפמת של בעלי אינטרסים והכבשים הפועות אחריהם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

השנה 1971

אבא צעיר לשתי בנות מקסימות עובד בבוקר ולומד בערב.

מחיר דירה בחיפה עיר הולדתי 3 חדרים ברמות רמז כ 28K באיינשטיין40K

משכנתאות לא פשוט לקבל.

רכשתי דירה של 3 חדרים בנצרת עילית עלותה 28K אבל....

אני שילמתי 4K והשאר ניתנה במשכנתא , היו כאלה ששילמו אף פחות, העיקר תאכלסו את המקום.

המשכנתא הייתה ל 30 שנה בריבית רצחנית של 7.5% ( לא צמודה ). לימים בימי האינפלציה של שנות ה 80, ערכה נשחק לאפס!!!

משכורת ממוצעת הייתה 0.6K

אני כמתמחה השתכרתי 0.4K

וככה כל בוקר ב5 דקות ל7 הייתי יורד לרכב שהיה בן כ 15 שנה , וחוזר אחרי יום עבודה ולימודי ערב ב22 הביתה.

מה שאני יכולתי לעשות כל אחד מכם כאן יכול לעשות.

חוץ מרכישת דירה שכיום קשה יותר , הרכישה השניה מבחינת כסף , רכב , קלה היום עשרת מונים מאשר בזמני.

לכן מי שרוצה להצטופף בין חדרה לגדרה , שיתכבד וישלם , או שיקטר , או שיחליט שהארץ אוכלת יושביה , וירד מצריימה.

לפי כמות כלי הרכב , התורים בנתב"ג ומספר הקניונים המפוצצים , לא רע בארץ.

כמובן שתמיד יכול להיות טוב יותר.

יופי, אז גם אז החיים היו בזבל

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הם לא היו בזבל והיום הם לא בזבל.

הם בזבל למי שרוצה להרגיש שהוא בזבל.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנטייה הטבעית שלי היא לחשוב בדיוק כמוך.

אך כשאני מסתובב בכבישים וקורא כתבות אני רואה מכוניות חדשות ונוצצות בשווי של 300-400K,

ואני רואה כותרות שמכירות הדירות שוברים שיאים כל פעם מחדש.

ואז אני שואל את עצמי - איך לעזאזל? איך נמכרות פה כל כך הרבה דירות? האם רק אצלי המצב חרבנה? הרי הכותרות אומרות בדיוק ההיפך.

פשוט מאד.

עדרי-עדרים של מתאבדי אשראי, שממלאים את כיסיהם של נותני האשראי בכסף שהם מרוויחים בעמל כפיהם, כדי לממן לעצמם מה שנראה להם כ"רמת חיים גבוהה" בדמות יפנומטית חדשה ודירה בגודל ומיקום שהם אינם יכולים להרשות לעצמם.

מאותו כסף (לא שלהם) הם גם עוברים בנתב"ג פעמיים-שלוש בשנה.

תזוזה טקטונית הכי זעירה בהכנסות שלהם, ותראה אותם מייבבים לאלון גל התורן שהם הגיעו לחובות של חצי מליון לא כולל המשכנתא, ואין להם איך להחזיר, והבנק סגר להם את הברזים, והמדינה הזו ח*א, כי איך אפשר לחיות פה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נטקו

חיים רק פעם אחת , אז רצוי למצות אותם.

לא בהכרח צריכים לחיות ב 2 דרגות מעל האפשרויות.

אם תחכה עד שתאסוף כסף לדירה / לרכב /לחו"ל כנראה שרחוק לא תגיע.

קבלת אשראי זה חלק מהמשחק, להגיע ליעדים היום ולא בעוד 30 שנה, ויש לזה עלות מחד וסיכון מאידך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, כולם משתמשים באשראי. השאלה היא איך.

גם לי יש משכנתא. גם אני מממן קניות "גדולות" בתשלומים. אני לא אנטי אשראי.

ואם כבר סיפורים אישיים, הנה שלי:

לפני שנתיים היתה לי דירה במרכז הרצליה. במקור 3 חדרים "של פעם", שבהשקעה גדולה ותכנון חכם (מי אמר שאין הנחתום...:-P) הפכה ל-4 חדרים מדוגמת. על הדירה היתה משכנתא של כ-40% מערכה. התשלום החודשי הווה פחות מ-20% מהכנסות המשפחה, מה שהשאיר "מרווח אוויר" למחייה בכבוד.

אממה, המשפחה גדלה, ונהיה צפוף. מה שמותיר עכשיו שתי אפשרויות:

1. להגדיל את המכנתא ל-70% ולקנות דירה גדולה יותר בהרצליה. מה שיעלה את ההחזר החודשי למשהו כמו שליש מההכנסות.

2. לעבור לבית פרטי מרווח, מרחק קצת יותר משעת נסיעה בפקקים לעבודה, שעולה 1:1 כמו הדירה בהרצליה (אפילו נשאר עודף למתווכים ולעו"ד)

בחרתי ב-2, מהסיבה הפשוטה ש-1 היה גורר אותי ל"בור האשראי". כלומר, אם ההכנסה הפנויה היתה פוחתת, הייתי נאלץ לממן דברים, שהיום אני מממן מהכנסה שוטפת-באשראי. ואז היו מתחילים "לרדת התשלומים" על הדברים הנ"ל, ואז ההכנסה הפנויה פוחתת עוד יותר... וההמשך ברור.

בהתחלה, קרוב לשפת הבור, כולם שמחים להעניק לך אשראי. ואפילו התנאים טובים. ככל שנכנסים לעומק הבור, מתמעטים הגופים שמוכנים לתת, והתנאים הופכים לגרועים יותר ויותר.

בתחתית, כולם כולל כולם רוצים את הכסף שלהם חזרה, אין הכנסה פנויה בכלל, ואין יותר ממי לקחת.

וזה עוד לפני שהיה איזה שהוא שינוי בהכנסות. כזה, פשוט מושך אותך במהירות גבוהה יותר לתחתית.

רכישת אשראי צריך לתכנן, כמו כל רכישה אחרת.

המצב היום הוא שמחלקים אשראי בלי שום בדיקה של יכולת ההחזר, ואני רואה הרבה אנשים שסך ההוצאות שלהם גדול מסך ההכנסות, וזה, מה לעשות, לא אורח חיים שאפשר לנהל לאורך זמן.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשכנתא הייתה ל 30 שנה בריבית רצחנית של 7.5% ( לא צמודה ). לימים בימי האינפלציה של שנות ה 80, ערכה נשחק לאפס!!!

נו, לא אמרת כלום...

למעשה רוכשי הדירות של שנות ה70 קיבלו דירות ב"מתנה".

היום כבר אין ניסים כאלו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

natco, נקודת הפתיחה שלך היתה בור הרבה פחות עמוק מאשר אחרים. 40% משכנתא זה אומר שהיה לך 60% הון עצמי (במרכז הרצליה שלושה חדרים זה 60 אחוז מ 1.6 מליון פלוס מינוס, נניח בערך 800K) - אני מניח שאין היום זוגות צעירים שיש להם כזה סכום ללא העזרה שדובר עליה כאן (הורים\חייזרים\הדוד העשיר ממקסיקו).

כך שאין שום אפשרות לזוג כזה, ללא העזרה, להחלץ מהבור.

בדיוק כמו שכתבה בעמוד הקודם:

מסקנה- היום ללא עזרה מההורים אין ל-80% מהמשפחות בארץ סיכוי להגיע לדירה בבעלותם ללא הקרבת קורבנות גדולים, בדמות: ירידה ברמת החיים, ויתור לא אחראי על חסכון פנסיוני וכו'.
עריכה אחרונה על ידי Alon_A

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיבלתי שום עזרה מההורים.

יותר נכון- לא העזתי לבקש. את מה שהורי חסכו כל חייהם (שזה לא הון ברמה דנקנרית) הם יצטרכו לפנסיה שלהם.

נראה לי לא הוגן לבקש מהם לסכן את השליש האחרון של חייהם כדי שתהיה לי דירה בבעלותי.

בכוונה לא נכנסתי לסכומים (כי השרשור הרי לא עלי), אבל החישובים שלך לא רחוקים מהאמת.

מה שלא לקחת בחשבון:

כששמו עלי את הכדור והשרשרת (:-P) הייתי כבר בן 30. אני עובד מגיל 14. מאז הצבא גר מחוץ לבית הורי.

כשהייתי בן 30, השנה היתה 2004. דירה במרכז הרצליה עלתה אז כ140K$ בממוצע (כן, אז נקבו במחירים דולריים). שער הדולר, אם זכרוני הדהוי אינו מטעני, עמד על 4.3 ש/$. כל חסכונותי+ מתנות חתונה היוו 25% ממחיר הדירה. את השאר השלים בנק דיסקונט למשכנתאות בתנאים מצויינים, כך שכשעלה מחיר הדירה החוב הצטמצם באחוזים (אם כי לא בצרה שהיית מצפה לה בסכום שקלי :-().

החשבון שלך נכון - למחיר היום.

(אגב, מבדיקה בנתוהי רשות המיסים ואתר מדל"ן, גם הבית בחדרה עלה לינארית באותה צורה. כלומר יכולתי לקנות אותו אז 1:1 תמורת הדירה בהרצליה, בדיוק כמו היום).

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הם לא היו בזבל והיום הם לא בזבל.

הם בזבל למי שרוצה להרגיש שהוא בזבל.

הפוך גוטה הפוך, משתינים פה על כולם אבל יש כאלה שבוחרים להאמין שיורד גשם.

החיים פה בזבל נקודה! ההורים שלי קנו דירת 4 חדרים בפריפרייה, 9 חודשים לאחר שעלו לארץ. היום אני צריך לחנוק את עצמי כלכלית כדי לקנות דירה באותו בניין, רק ההבדל שאני משתכר הרבה מעל השכר הממצוע במשק וגם אני ואשתי אקדמאיים.

אני בחרתי "לרדת מצריימה", היכן שלא שוחטים ציבור אחד ומצ'פרים/ מעלימים עין בלי שום פרופרציה ציבור אחר.

ובוא לא נתחיל עם הטיעון הקלוש של "בתי הקפה/ נתב"ג סוכנויות הרכב מלאים באנשים", הם מלאים כי אנשים לא קונים דירות ובכסף שנשאר (שלא מספיק לדירה) מעדיפים להתנחם ולשתות קפה/ לטוס לורנה/ לקנות פיקנטו ב 60 אלף ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת הגזמת.

אנשים כאן מבזבזים כסף על ימין ועל שמאל, אני רואה צעירים שמעדיפים לחיות בשכירות ולקנות רכב במקום לגור עם ההורים עוד שנה/שנתיים, לחסוך כסף שיהיה להם משהו להתחיל איתו את החיים.

אז נכון, היום מאוד מאוד קשה לקנות דירה, זה לא אומר שלא צריך לחסוך.

אבל הולכים מהר מאוד לקניון ויוצאים עם טונה שקיות אל תוך הפינקטו החדשה ב 60K (מה רע ברכב פשוט ב 15-20K ?????) ואז חוזרים אל יחידת דיור במרתף שכל קוביה בשירותים שומעים בחדר שינה. אה, שכחתי, בדרך הביתה עצרו במסעדה ופירקו 200 שקל. גם יש להם אייפון 6S כי זה במודה (טלפון סיני בפחות מרבע מחיר? הצחקתני !) וכמובן איך אפשר בלי מנוי ליס/הוט.

ולא, אני לא מדבר על זוג עם ילדים, אני מדבר על ילדים צעירים שרק סיימו צבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתם כותבים זה יפה ונכון.

אבל איך זה מסתדר עם העובדה שלמעלה מ-50% מאזרחי המדינה מחזיקים בבעלותם שתי דירות ומעלה?

והנתון הזה רק הולך ועולה. משמע הפער בין אלה שיש להם לאלה שאין להם הולך וגדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קריוס, או שיש לך טעות סופר, או שאתה צריך לבדוק את הנתונים שלך.

לפי הלמ"ס יש רבע מליון ישראלים שיש להם 2 דירות ומעלה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת הגזמת.

אנשים כאן מבזבזים כסף על ימין ועל שמאל, אני רואה צעירים שמעדיפים לחיות בשכירות ולקנות רכב במקום לגור עם ההורים עוד שנה/שנתיים, לחסוך כסף שיהיה להם משהו להתחיל איתו את החיים.

אז נכון, היום מאוד מאוד קשה לקנות דירה, זה לא אומר שלא צריך לחסוך.

אבל הולכים מהר מאוד לקניון ויוצאים עם טונה שקיות אל תוך הפינקטו החדשה ב 60K (מה רע ברכב פשוט ב 15-20K ?????) ואז חוזרים אל יחידת דיור במרתף שכל קוביה בשירותים שומעים בחדר שינה. אה, שכחתי, בדרך הביתה עצרו במסעדה ופירקו 200 שקל. גם יש להם אייפון 6S כי זה במודה (טלפון סיני בפחות מרבע מחיר? הצחקתני !) וכמובן איך אפשר בלי מנוי ליס/הוט.

ולא, אני לא מדבר על זוג עם ילדים, אני מדבר על ילדים צעירים שרק סיימו צבא.

עזוב, אני לא מתכוון להיכנס לכל אחד לכיס, ללא ספק אנשים מבזבזים פה כסף כאילו מחר הולך ליפול פה טיל איראני.

אני מדבר על עצמי, אנחנו זוג אקדמאים +2, מרוויחים ה-ר-ב-ה מעל הממוצע, יש לנו מזדה 2008 ורכב ליסינג (שהייתי מת להיפטר ממנו אבל אני עובד 100 ק"מ מהבית) וגרים בדירה שכורה 3 חדרים בחיפה. ועדיין אני חושב לפעמים פעמיים אם לקנות משהו בסופר, לא רואה את עצמי משתעבד לדירת 4 חדרים בחדרה רק כי אין לי כסף לכפר סבא ובצפון ליד ההורים (עכו, מעלות, כרמיאל) אין עבודה שתממן דירת 4 חדרים.

כל יום נפתחת קבוצת פייסבוק על גזל של מנהרות הכרמל, רשות השידור, בנקים, ביטוח לאומי ועוד המון גופים ואירגונים. אני ומשפחתי החלטנו שהמאבקים האלה לעולם יסתיימו לכן בחרנו פשוט לעלות(!) מהארץ למקום שיתייחס אלינו ולכסף שלנו בכבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...