Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז אשתי שמעה שיש הקלות בלקיחת משכנתא... מאז אין לי שקט

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 2970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

http://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/408081

מדובר כאן ב-17%. מן הסתם, סביר להניח שלרוב לא מדובר באנשים צעירים שנכנסים עכשיו לשוק הדיור, אלא אנשים מבוגרים יותר שהיתה להם לפחות דירה אחת, וקנו עכשיו עוד דירה עם ההון שהצטבר להם בשל הריבית האפסית והמחירים שממשיכים להאמיר.

זוג ממוצע ללא עזרה מההורים יתקשה עד מאוד לרכוש דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רק משהו קטן וחשוב לעניין ההון העצמי ועזרה לילדים -

עבור כל עולל שנולד המדינה משלמת להורים "קצבת ילדים" דרך ביטוח לאומי. הכסף הזה הוא כמובן "עזרה להורים" בגידול הילדים. זה כסף קטן. פחות מ 200 שקלים. מהיום הראשון בו אתם מתחילים לקבל את קצבת הילדים שימו את הכסף הזה בצד, תעגלו למאה הקרוב למעלה. תעשו הוראת קבע לחסכון. אתם חושבים שזה גרושים ו'כסף לפיצוחים', אבל עד שהעולל יגיע לגיל 18, עם ריביות, הצמדות ושאר ירקות יצטברו לו כמה עשרות אלפי שקלים, לא רחוק מ 100.0K ש"ח. עכשיו אם הוא יבחר בעוללית שגם ההורים שלה חסכו באותו האופן, במונחים של היום יש להם 200,000 שקלים כהתחלה לחיים. אל תתנו את הכסף הזה לילד לקנות איביזה כשהוא מתגייס. מפגש עם הכסף רק עבור מטרה רצינית. גם לימודים זה טוב.

תתחילו אתמול.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון - מחזק אותך חביבי, אתה עושה בשכל.

אנשים בארץ לוקחים את העניין הזה של "ירידה" (מה ירידה מה) מהארץ ללב, כל מיני סממני פוסט טראומה ממה שהמשפחה המורחבת עברה בעבר הלא רחוק. כאילו שבמדינת היהודים לא נשקפת סכנה לאזרחים נורמטיביים רק על בסיס יהדותם, קצת ראש בחול אבל שכל אחד יחשוב מה שבא לו.

אני הצלחתי להגיע למצב בסדר גמור, ועדיין מתכנן לעזוב בעתיד - אם לא היינו מתכננים משפחה הייתי פחות שוקל לעזוב, אבל דווקא בגלל שזה כנראה כן יקרה בעתיד אני לא רואה את עצמי נשאר כאן. מה בדיוק הילדים הדימיוניים שלי אמורים לעשות אם הם לא יוצאים מהנדסים? להסתמך על אבא באופן בלעדי?

ישה אני מתפלא מהפופוליזם הזה בדמות "נתבג ובתי הקפה מלאים", האם הנתונים האלו משנים את כמות המשכורות הנדרשת לרכישת דירה כאן? את העובדה שבלי 'מענק' מההורים/אחר תמצא את עצמך עם סיכויים נמוכים להגיע לנק' אפשרית לרכישת בית שמתאים לאכלס משפחה צעירה בסטנדרטים של מדינה מערבית? את תשתיות התחבורה (ציבורית / פרטית) הירודות שבשילוב עם שעות עבודה ארוכות גורמות לכך שמגורים בפריפריה יובילו בסיכוי גבוה ל12 שעות מחוץ לבית כל יום?

מילא אם היה נראה כאילו עתידה להיות כאן מגמת שיפור, אבל צריך להיות מאוד אופטימי בשביל לא לראות את המגמה הנוכחית שהממשלות האחרונות מובילות.

הלוואי וכל הנ"ל אלו רק בלבולי מוח של נביא זעם, אני אשמח לטעות - בשביל אחיי וחבריי. אבל כשאני מסתכל על מספרים אני רואה תמונה אחרת.

עריכה: הודעה נהדרת מעלי של דיסקו - מחזק+++

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ LIKE

גם אני רשמתי דברים דומים בשרשור שנפתח כאן לא מזמן על מחירי הדיור (לפני שצלבו אותי שאני חי כרגע בדירה קטנה של ההורים :lol:), במסלול הנוכחי אני לא רואה כאן עתיד לילדים שלי. בדיוק בגלל שאני רוצה שהם יוכלו להסתדר ולחיות בצורה נורמלית, בלי לחצים ומלחמות, ללא עזרה ממני (למרות שאני בהחלט חוסך בשביל לעזור להם ואעזור להם בכל מקרה).

ואכן, "בתי הקפה מלאים ולכולם יש אייפון", נו באמת, מה בין קפה ובילוי מדי פעם לבין לקנות דירה... פופוליזם זול.

מה, אסור לזוג צעיר ללכת לסרט פעמיים בחודש... אסור לו לקנות בבית קפה, כולנו עבדים ?!

יודע מה, תקנה רכב בין 19, ידפקו אותך במוסך, תצטרך שני טסטים בשנה (הפסד של ימי עבודה) - זה גם כסף. אז להגיד שזוג צעיר לא יכול לחיות נורמלי כי הם נוסעים בפיקנטו... נו שויין.

עריכה אחרונה על ידי Alon_A

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שדווקא אלה שכן מרוויחים ה-ר-ב-ה מעל הממוצע, הם אלו שעזבו או שמתכננים לעזוב.

ואלו ה"ממוצעים" החליטו להשאר פה. נקודה מעניינת למחשבה.

וחלילה לא משהו אישי נגד אף אחד מהמגיבים כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובניכר מה יעשו אותם ילדים דימיוניים אם לא ילכו ללמוד לימודים אקדמיים?

אתה באמת חושב שבברלין פועל תברואה מרוויח יותר מחברו הישראלי?

החלום הישראלי שבL.A הכסף פשוט זרוק ברחובות, רק להתכופף ולהרים, נתקל בד" בקרקע המציאות של נהיגת מונית ובתי ספר ציבוריים לילדים.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו זה מה שאני עושה לביתי, בשוויץ מקבלים על לידת ילד /ילדה 200 פרנק בחודש, את ה200 פרנק האלו אני מעביר לה לחשבון משלה, ובסוף שנה כשמשכורת 13 באה, אני מתכוון להעביר לה 500 פרנק.

כלל אצבע שלי, בסוף החודש צריך להשאר לי שליש מהמשכורת בחשבון (שליש הולך לחסכון, שליש שני לחשבונות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קריוס - לאנשים שאתה מתאר יש גם יותר אופציות, והרבה פעמים יש גם יותר מודעות לדברים אחרים, אבל זה אכן דיון אחר (מעניין... לא יודע, אישית זה נשמע לי די טריויאלי)

natco - כן, כשמשווים כוח קניה לעומת שכר ממוצע אני חושב שהסחבקוק בקנדה/ארה"ב (לאירופה לא חושב שהייתי מהגר, בכל מקרה איני בקיא מספיק בנתונים ולכן לא אומר סתם) הרבה יותר טוב עבור הבחור הלא-אקדמאי עליו אתה מדבר. בכלליות, כשאני לוקח את המקבילים אליי במקומות הנ"ל, אנשים עם נתונים ונסיון כמו שלי יכולים לחיות שם ברמה שנראית לי כרגע כמו חלום שאינו בר-קיימא בכלל (רק שהוא כן, מסתבר).

לאנשים הממוצעים (מבחינת השכלה/נתונים/וואטאבר, פרמטרים מספריים ולא תחושה אישית) שמתנהלים בצורה הגיונית ושמים כסף בצד לטובת בריאות, שהיא העקב אכילס המרכזי בארה"ב לפי דעתי, יהיו חיים אחלה בחלה. סתם בתור דוגמא מטופשת - זוכרים את אל בנדי? הוא הרי ה-דוגמא לאמריקאי התפרן. אתם זוכרים איך הבית שלו נראה? >.

בכל מקרה את הדברים שאני אומר אני לוקח מתוך היכרות של אנשים בשכבה ה"ממוצעת" שחיים שם, קולגות, מגורים של שנה ולא מעט קריאה - שלא תחשבו שאני מדבר על השיט הזה כי ראיתי פעם 'נשואים פלוס'

אפשר לצלול לנתונים אבל זה הייג'ק פסיכי לשרשור.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובניכר מה יעשו אותם ילדים דימיוניים אם לא ילכו ללמוד לימודים אקדמיים?

אתה באמת חושב שבברלין פועל תברואה מרוויח יותר מחברו הישראלי?

החלום הישראלי שבL.A הכסף פשוט זרוק ברחובות, רק להתכופף ולהרים, נתקל בד" בקרקע המציאות של נהיגת מונית ובתי ספר ציבוריים לילדים.

ממש לא הכל וורוד, בכל מקום צריך לעבוד ולעבוד קשה. אבל יש מקומות שבהם יותר רגוע וקל, ולא פותחים עיניים על כל קיה פיקנטו בטענה של "בזבוז כסף לא מגיע לך דירה, תעבוד כל יום 22 שעות ותשתוק".

לאשתי יש משפחה מדרגה שניה בפרנקפורט, זוג + ילד. הוא נהג הובלות של מטענים קטנים-בינוניים (נוסע בפיאט דובלו ברחבי אירופה, קורע את התחת) והיא עובדת סוציאלית.

אני לא מכיר מקרוב את החישובים הכלכליים שלהם והם לא חיים בגן עדן (הוא מאוד תלוי בכמות העבודה, יכולים להיות ימים שלמים בהם אין משלוחים ואין לו עבודה). אבל הייתי כמה פעמים בבית שלהם, הם חיים ברמה משמעותית יותר גבוה ממה שהיו חיים בארץ בעבודות דומות - וזאת השורה התחתונה.

עריכה אחרונה על ידי Alon_A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יהיה ממש נחמד אם תשתף אותנו כמה משכורת אתה מרוויח בפרנקים,

מהי עלות המחיה בשווץ בהשוואה לישראל ואני מדבר בעיקר על קניות בסיסיות בעגלה השבועית.

ככה שנוכל להשוות למצב הטוב שקיים בארץ.

אני אקדמאי קצין בטיחות בתעבורה ואשתי קוסמטיקאית+2 קטנות וחמודות,אנחנו לא מבזבזים כמעט,לא זוכר מתי הייתי בנתב"ג, נוסע על מאזדה ידנית מודל 96

ויש עוד פיגו 107 שנת 2010.

שוכר דירה מעפנה ברחובות 3 חדרים בלי מזגן,קורע את הטוסיק שלי לגזרים כל יום ובסוף החודש לא נשאר לי שליש משכורת לחיסכון.

יחי ההבדל הקטן.

יודעים מה? שם על כל מי שחושב כאן שלרדת מהארץ זאת בושה-קצוץ!!!

אחותי גרה באוסטרליה ושם רמת המחייה אחרת לגמרי אלפי הבדלים ממדינת ישראל.

וכן,אם לא הייתי חושש להשאיר את ההורים המבוגרים שלי בארץ לבד ולגזול מהם את ההנאה שבנכדים כבר מזמן לא הייתי פה.

שי.

פורד פיאסטה 83':arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שדווקא אלה שכן מרוויחים ה-ר-ב-ה מעל הממוצע, הם אלו שעזבו או שמתכננים לעזוב.

ואלו ה"ממוצעים" החליטו להשאר פה. נקודה מעניינת למחשבה.

וחלילה לא משהו אישי נגד אף אחד מהמגיבים כמובן.

אני אגיד לך למה ממקור ראשון, סיימתי תואר באוניברסיטה, אני עובד באחת מעשרת החברות שהכי טוב לעבוד בהן בארץ, כפי שציינתי מרוויח טוב, ועדיין אני לא מצליח להתרומם למרות שעל פי כל הנתונים היבשים כבר הייתי אמור לעשות את זה ממזמן.

אז אנשים כמוני חשים תיסכול גדול יותר שלמרות כל המאמצים שלהם, עדיין אין להם נכס משמעותי, תוסיף את זה לעובדה שאת ההון העצמי לדירת 4 חדרים בחדרה אני מעדיף להשקיע בהגירה והתאקלמות מחדש, במקום שאחרי שנה קונים שם בית 5 חדרים עם גינה, מרתף, 2 חניות מקורות וסגנון חיים שפה ניתן רק לחלום עליו.

אני מדבר מניסיון של חברים, לא של כתבות בחדשות ערוץ 2, ואולי עוד שנה וחצי אוכל לעדכן אתכם גם מניסיון אישי

עריכה אחרונה על ידי לאון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק משהו קטן וחשוב לעניין ההון העצמי ועזרה לילדים -

עבור כל עולל שנולד המדינה משלמת להורים "קצבת ילדים" דרך ביטוח לאומי. הכסף הזה הוא כמובן "עזרה להורים" בגידול הילדים. זה כסף קטן. פחות מ 200 שקלים. מהיום הראשון בו אתם מתחילים לקבל את קצבת הילדים שימו את הכסף הזה בצד, תעגלו למאה הקרוב למעלה. תעשו הוראת קבע לחסכון. אתם חושבים שזה גרושים ו'כסף לפיצוחים', אבל עד שהעולל יגיע לגיל 18, עם ריביות, הצמדות ושאר ירקות יצטברו לו כמה עשרות אלפי שקלים, לא רחוק מ 100.0K ש"ח. עכשיו אם הוא יבחר בעוללית שגם ההורים שלה חסכו באותו האופן, במונחים של היום יש להם 200,000 שקלים כהתחלה לחיים. אל תתנו את הכסף הזה לילד לקנות איביזה כשהוא מתגייס. מפגש עם הכסף רק עבור מטרה רצינית. גם לימודים זה טוב.

תתחילו אתמול.

לילד ראשון משלמים משהו כמו 150 ש"ח, ילד שני ומעלה משהו כמו 178 ש"ח למיטב זכרוני.

קח את זה בריבית של 2.5% צמוד מדד עד גיל 18, אפילו 50 אלף ש"ח לא יהיו שם. בקושי מספיק ללימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לילד ראשון משלמים משהו כמו 150 ש"ח, ילד שני ומעלה משהו כמו 178 ש"ח למיטב זכרוני.

קח את זה בריבית של 2.5% צמוד מדד עד גיל 18, אפילו 50 אלף ש"ח לא יהיו שם. בקושי מספיק ללימודים.

מכיוון שכבר היגבת אז הרשה לי לתמוך בחישוב שלך ולגחח שמנהל בנק הראה לך חישוב אחר המדבר 100K.

שי.

פורד פיאסטה 83':arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לקח בחשבון תשואות של וורן באפט :wink:.

בכל מקרה, אני מצטרף לדברים של דיסקו. בלי להכנס לסכומים מדוייקים, לסגור לילדים שלך תואר ראשון "בצד" זה חשוב מאוד - בטח אם אפשר לעשות זאת ע"י חסכון פשוט של 150 ש"ח בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קריוס - לאנשים שאתה מתאר יש גם יותר אופציות, והרבה פעמים יש גם יותר מודעות לדברים אחרים, אבל זה אכן דיון אחר (מעניין... לא יודע, אישית זה נשמע לי די טריויאלי)

יותר מודעות לאיזה דברים?

אני לא מדבר איתך על כאלה שלא סיימו תיכון ועובדים בשכר מינימום ואז כנראה גם ההשכלה שלהם פחותה.

אני משווה לאנשים נורמיטיביים פלוס, בעלי תואר ראשון שמרוויחים משכורת ממוצעת.

בינינו, יש לי ה-מ-ו-ן חברים הייטקיסטים שמרוויחים פי 4 ו-5 מהשכר הממוצע במשק ותכל'ס לא מדובר בגאונים יוצאי דופן.

מדובר בכאלה שבחרו כיוון נכון בחיים, זה הכל. כך שאין פה "יתרון ביולוגי" של אנשי ההייטק על הממוצעים.

אני אגיד לך למה ממקור ראשון, סיימתי תואר באוניברסיטה, אני עובד באחת מעשרת החברות שהכי טוב לעבוד בהן בארץ, כפי שציינתי מרוויח טוב, ועדיין אני לא מצליח להתרומם למרות שעל פי כל הנתונים היבשים כבר הייתי אמור לעשות את זה ממזמן.

זה דווקא די תמוה בעיניי. אם כאלה ממוצעים מצליחים לרכוש דירה (בסופו של דבר), איך אחד כמוך שמרוויח פי כמה מהם, לא הצליח לעשות את זה?

אני כמובן לא שואל בטון ביקורתי אלא מתוך התעניינות נטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...