Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז אשתי שמעה שיש הקלות בלקיחת משכנתא... מאז אין לי שקט

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 2978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה דווקא די תמוה בעיניי. אם כאלה ממוצעים מצליחים לרכוש דירה (בסופו של דבר), איך אחד כמוך שמרוויח פי כמה מהם, לא הצליח לעשות את זה?

אני כמובן לא שואל בטון ביקורתי אלא מתוך התעניינות נטו.

אף אחד מה"ממוצעים" לא רוכש דירה, הוא ממשכן אותה ל 30 שנה. עוד 30 שנה, לך תדע מה יהיה פה ( כל עוד אנשים מצביעים מפחד - אני מהמר על עוד חרדים, מלחמות וטילים, אבל בו לא נעשה מזה דיון פוליטי). בדיוק בגלל זה לאון ואחרים בוחרים לא להתמשכן לכאן אלה לנסות משהו אחר.

עריכה אחרונה על ידי Alon_A

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לרכוש דירה, באילו תנאים?

סליחה שאני מדבר בשמך לאון - אבל אני די בטוח שאני יכול לחתום כאן שאתה "יכול" לרכוש דירה, פשוט אולי בתנאים מאוד לא טובים (בגלל ענייני הון עצמי), עבור דירה ברמה לא גבוהה.

חבר אמריקאי שעובד בחברת הייטק מוכרת בChandler, AZ, רכש שם בית לפני מס' שנים לא רב ב200K$, אני מדבר איתך על 300מ' בנוי, גינה עצומה, בריכה, ועל כך שכל הנ"ל נכנס במחיר שצויין *אחרי* שיפוצים רציניים. כיום הוא מבקש על הבית 400K$ עקב עליית מחירים ותשואה על ההשקעה בשיפוץ.

עכשיו ספר לי על הבית שאתה רוכש כאן ב1.6M ש"ח, ונמצאת במרחק סביר ממקום העבודה שלך. אני במקרה מכיר אחד כזה באופן מאוד אישי והוא רחוק שנות אור מהנ"ל.

אז פלא שאנשים עם אפשרויות לא רוצים משכנתא ל30 שנה בשביל דירת 4 חדרים בת 30 בחיפה?

ההורים שלי העבירו את כל החיים שלהם עם משכנתא על דירת 4 חדרים בבניין, שיחד עם הוצאות על ילדים - מנעה מהם לטוס לחו"ל ולעשות כל מיני דברים מהנים שאנשי מעמד ביניים אמורים (לתפישתי) לעשות. אבי יהיה בן 60 השנה, עוד 5 שנים הם יסיימו את המשכנתא, לפני 5 שנים בערך היתה הפעם הראשונה שהם טסו לחו"ל. hooray.

לדון את הילדים שלי לגורל דומה (אם אני לא מממן אותם בעצמי), תחת הידיעה שאני יכול לדון אותם לעתיד נוח בהרבה? וואלאק... לא קל.

(כן כן כן יש עוד מלא פרמטרים שאני מתעלם מהם בדיבור הזה, משפחה, חברים וכו', אני מנסה לשמור את הדיון על הפן הכלכלי כרגע וברור שכשמשקללים הכל יש הרבה אנשים שהשורה התחתונה של המשוואה מוטית כלפי הארץ, וזכותם)

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, לגבי משכורת אני מעדיף לא להכנס לפינה הזאת, אבל היא מעל המומצע בשוויץ (5500 פרנק הממוצע), לא הרבה יותר אבל מעל.

לגבי דירה, אנחנו קנינו בית, הבית עלה 480 אלף פרנק (משנת 1929), הון עצמי של 150 אלף פרנק, פלוס 90 אלף לשיפוץ (גם הון עצמי).

החזר על הבית 1200 פרנק בחודש.

סל קניות חודשי לי ולאישתי (הילדה בת 4 וחצי חודש) מסתכם ב550 פרנק.

טלוויזיה, אינטרנט (500 מגה) וטלפון 130 פרנק.

פלאפון לי ולאשה ביחד 190 פרנק.

החל מחודש הבא האישה חוזרת לעבוד, אבל במשרה של 40 אחוז, והילדה הולכת לפעוטון, זה גם 140 פרנק לחודש.

רכב, ביטוח 1200 פרנק לשנה, דלק פעמיים בחודש (130 פרנק).

גם אם לא היתי מכיר את אישתי היתי עוזב את הארץ, אין בושה בלרדת מהארץ.

לגבי נכדים, נכון זה קשה, אבל מסתדרים, ההורים שלי על קו נתבג ציריך ( והם בני 72).

עריכה אחרונה על ידי renaultfreek
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול אבל לא רוצה, כפי שציינתי אין לי כסף לגור בכפר סבא/ רעננה היכן שהעבודה, והיכן שהמשפחה, עכו, מעלות, כרמיאל, אין עבודה.

אז מה שנותר לי זה לגור בדירת 4 חדרים בחדרה, שעה מהעבודה, שעה וחצי מהמשפחה, עם משכנתא שתחנוק אותי ל25 שנה, בלי חו"ל, חופשות, פנאי ותחביבים.

אנשים מצליחים לקנות דירות עם עזרה מההורים/ ירושה/ משכנתא חסרת פרופורציות להכנסה שלהם או שהם ישנים טוב בלילה עם מינוס/ חובות.

אין, אבל אין היום שום שכיר (אני לא מדבר על מנכלים וסמנכלים) שיכול בכוחות עצמו לקנות דירת 4 חדרים סבירה.

רק לשם השוואה, הדירה שאנו גרים בה, במצב סביר, קטנה, 3 חדרים, בניין בן כ 30 שנה, 2 מעליות, נמכרה בפא**נג 900 אלף ש"ח, על מה, ריבונו של עולם לשלם 900 אלף ש"ח על דירת 3 חדרים קטנה בחיפה? על מה לשלם 1.2 מיליון ש"ח על דירת 4 חדרים "חדשה מקבלן" בעכו?

אני בעצמי שואל היכן עובדים האנשים שלוקחים את המשכנתאות האלה?

נ.ב. אנחנו בפורום רכב. נכנסתי ל"יד 2" למקום שאליו אנו נהגר, ב.מ.וו M5 שנת 2008 תעלה פחות מ 75 אלף ש"ח, S4 מודל 2004 תעלה פחות מ40 אלף ש"ח, והחלום הרטוב שלי פורשה 997 תעלה כ 130 אלף ש"ח. אז חוץ מלקנות דירה, טיטולים ולעבוד כמו חמור, אני גם רוצה להנות בחיים מהתחביב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילא אם היה נראה כאילו עתידה להיות כאן מגמת שיפור, אבל צריך להיות מאוד אופטימי בשביל לא לראות את המגמה הנוכחית שהממשלות האחרונות מובילות.

זו בדיוק הסיבה שגם אני שוקל עזיבה.

עם זה שהחיים פה יותר קשים מאשר בהולנד או קנדה אני יכול להתמודד.

הטיל האיראני לא מפחיד אותי וגם ברור לי שמשלמים פה מיסים גבוהים וגם זה פחות מפריע לי.

הבעיה היא שהממשלות בזמן האחרון בכלל לא שואפות להגיע לשיפור.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם משכנתא שתחנוק אותי ל25 שנה, בלי חו"ל, חופשות, פנאי ותחביבים.

עם כל הכבוד ויש המון כבוד, אני לא מצליח להבין את המשפט הזה.

מה זה אומר משכנתא שתחנוק אותך? משכנתא של 4K תחנוק זוג שמרוויח פי כמה וכמה מהממוצע במשק?

ממש לא רוצה להכנס לכם לכיס אבל אם כן, משהו בהתנהלות הכלכלית שלכם לא נכון בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קריוס, אני יכול ללמד בני 50 על התנהלות כלכלית, מעולם לי ולאישתי לא היה מינוס, אין לנו הלוואות ונושים.

אבל יש לנו ילדים, חוגים, גנים פרטיים, גני עירייה, צהרונים, תקלות ברכב, חופשת הריון על חשבוננו כמובן, בלתמים וכן לעזאזל אני מודה, השנה בפעם הראשונה מ2009 טסנו לחו"ל, מקווה שאף אחד לא ראה אותי שם ודיווח עליי.

ההתנהלות הכלכלית שלנו נכונה תאמין לי, בגללה אולי יש לי רק אייפון 5 (אפילו לא S), ומזדה 3 2008 ואנחנו גרים בשכירות, אבל בזכותה אני לא חייב לאיש שקל.

משכנתא של 4K על דירת 4 חדרים בחדרה/ גדרה נשמע כמו גהנום, על בית זה סיפור אחר לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלדד,

4K משכנתא ל25 שנה נותן לך מה, 750K נניח?

אז ידידנו לאון יכול לקחת את המשכנתא הנ"ל ולרכוש את הדירה ההיא שנמכרה ב900 (אני מניח שיש קצת חסכונות).

הוא 'כולה' צריך לקחת התחייבות אדירה לכמעט כל חייו הבוגרים בשביל פאקין 3 חדרים בבניין ישן, ועוד בעיר עם מחירים נמוכים יחסית לשוק הישראלי במרכז הארץ. הולי קראפ.

עכשיו מילא אם אתה חי בואקום, אבל כשאתה יודע על מה אתה מוותר, ולא מרגיש שיש סיבה מספיק חזקה לויתורים האלו (וכאן זה כבר עניין אישי וכל אחד יחשוב אחרת, וזכותו המלאה לעשות זאת) - אז לא בהכרח שתהיה מוכן לתנאים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההוצאות שציינת - ילדים, חוגים, גנים, גני עירייה, צהרונים, רכב, תקלות וכו' יש גם לזוג שמרוויח ממוצע.

אני עדיין לא חושב שזוג שמרוויח ביחד מעל 20K נטו אמור להיות חנוק ממשכנתא ממוצעת (4-5K).

אגב, מה ההבדל בין תשלום שכירות לתשלום משכנתא? השכירות לא חונקת אותך?

אבל שוב, אנחנו סוטים מהדיון המקורי ואיכשהו אני חושש שאתה מרגיש שאני נגדך.

אור, מסכים איתך חלקית.

לא מעוניין להכנס לכיסים של לאון, שלך או של כל הייטקיסט אחר.

לגבי רילוקיישן, מי שיש לו אופציה אחרת לחיים טובים יותר ומוכן לשלם את המחיר עבור זה - אין ספק שההחלטה קשה עבורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, לגבי משכורת אני מעדיף לא להכנס לפינה הזאת, אבל היא מעל המומצע בשוויץ (5500 פרנק הממוצע), לא הרבה יותר אבל מעל.

לגבי דירה, אנחנו קנינו בית, הבית עלה 480 אלף פרנק (משנת 1929), הון עצמי של 150 אלף פרנק, פלוס 90 אלף לשיפוץ (גם הון עצמי).

החזר על הבית 1200 פרנק בחודש.

סל קניות חודשי לי ולאישתי (הילדה בת 4 וחצי חודש) מסתכם ב550 פרנק.

טלוויזיה, אינטרנט (500 מגה) וטלפון 130 פרנק.

פלאפון לי ולאשה ביחד 190 פרנק.

החל מחודש הבא האישה חוזרת לעבוד, אבל במשרה של 40 אחוז, והילדה הולכת לפעוטון, זה גם 140 פרנק לחודש.

רכב, ביטוח 1200 פרנק לשנה, דלק פעמיים בחודש (130 פרנק).

גם אם לא היתי מכיר את אישתי היתי עוזב את הארץ, אין בושה בלרדת מהארץ.

לגבי נכדים, נכון זה קשה, אבל מסתדרים, ההורים שלי על קו נתבג ציריך ( והם בני 72).

תודה לך על התשובה הכנה, באמת באמת!!

שי.

פורד פיאסטה 83':arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, לאון פשוט צריך לצמצם את הביקורים שלו בבתי קפה ואז יוכל לרכוש את דירת חלומותיו, את רכב חלומותיו, את אשת חלומותיו...

בארץ אנשים רואים לנכון לתרץ את "הנאות מעמד הביניים" כמו קפה, סרט או כל בילוי אחר ב"לפחות זה", אבל בכל מקום אחר אין צורך לתרץ.

לאחרונה עברתי לשבדיה וכאן, תתפלאו, לא רק זוגות צעירים מצליחים לממן דירות אלא אפילו רווקים שמרוויחים ממוצע ומטה- בנוסף לכך שהם מצליחים לשמר שגרת חיים סבירה (עבודה מול זמן פנוי, ימי חופשה, בילויים וכו').

אז נכון לא הכל טוב וכמו שציינו אותם ילדים היפוטתיים לא ימצאו עבודה טובה אם לא ילמדו מקצוע בדיוק כמו בישראל, אבל אם נשווה את רמת החיים והרווחה אפילו של השכירים "החלשים" (מתנצל מראש על ההקבלה) - מלצר או קופאית שבארץ יתקשו לגמור את החודש, יצליחו לחיות כאן בכבוד (וכן, גם כאן הם מרוויחים משכורות מינימלית).

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה גם לך מאור.

עכשיו תגיד לי למה אנחנו לא יכולים להתקיים בכבוד כמו בשבדיה?

אולי בגלל שפה יש מלחמות כמו שיגידו עכשיו רבים וטובים, אולי...

אני מחשיב עצמי כאזרח טוב המשלם מיסים ועושה צבא אז מה הקטע שאפילו דירת 3 חדרים מסכנה אני לא יכול לרכוש?!

ודווקא בא לי להחליף לאשתי את הרכב לקיה פיקנטו אבל אפילו זה בחלומות שלי (שבאות אחרי מטרנות וחיתולים וגנים וצעצועים יקרים בטירוף!)

בברכה,

שי.

פורד פיאסטה 83':arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שלכנסת שלנו בוחרים אנשים מפחד. אנשים כבדים, צרי עין, מושחתים, אסירים לשעבר... במקום לבחור אנשים צעירים, אנשי עבודה (לא המפלגה, התואר) שבאמת רוצים לנסות ולשנות את המצב לטובה. אני לא אומר להצליח... אבל אפילו לנסות לא רוצים, מעדיפים לעשות ספינים ולקשקש בשכל לכולם עם כל מני תוכניות מונפצות.

התירוץ הקבוע זה כי צריך לבחור "ביטחוניסתים" (whatever that means) או כי "אין מישהו אחר" או כי "הוא לא יכול לייצג בכבוד" או כל מני קשקושים אחרים.

אבל שוב... זה יהפוך להיות דיון פוליטי ואסור :-o.

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב את האולי-יים, הם שייכים לשרשור אחר, נניח הפוליטי.

השאלה כאן היתה האם המצב הזה קיים בכלל, יש כאלו שחושבים שלא - שהכל כאן בסדר גמור יחסית למדינות מערביות אחרות, ושהציבור פשוט בכיין.

אני טוען שהיתרונות היחסיים של ישראל (נניח בבריאות) הם די פיקציה*, החסרונות קיימים ומורגשים, ומעבר לשאלה איך/למה הגענו למצב הזה ישנה השאלה האם אנחנו (קרי: ממשלת ישראל) באמת מנסים/מתכננים לצאת מהמצב, והתשובה אליה אינה חיובית כשאני מסתכל על המגמות של פעולות השלטון בעשור האחרון.

אגב, חוזר ומדגיש שאני משווה לארה"ב/קנדה וכד', אני מודע לחלוטין לכך שהמצב כאן יותר טוב מזימבבווה וזה לא ממש מעניין אותי, ממש כמו שלא מעניין אותי שהמצב שלי טוב יותר מאשר של קופאית בסופר (אין כוונה לפגוע), השוואה מתבצעת בין תפוחים לתפוחים, אופציות רלוונטיות וקיימות, ולא יחסית לכל האפשרויות הקיימות במרחב. אם לוקחים את ישראל יחסית לכל האפשרויות אנחנו אכן במקום סבבה לגמרי +++, זה פשוט לא כזה מעניין, אותי לפחות.

(*)הרבה טוענים ליתרון ענק של ישראל על נניח ארה"ב, שם תרחישי קיצון בריאותיים יובילו אדם לפשיטת רגל. יש בכך הרבה מאוד אמת, אבל גם הרבה מאוד התעלמות מהמציאות. מס הבריאות + ביטוח לאומי שאנחנו משלמים הוא עצום, אם אתה חי בארה"ב ומתעל אחוז זהה למס הנ"ל לטובת ביטוחים פרטיים, אתה כנראה תרוויח יותר כיסוי, ברמה יותר גבוהה. אם אתה חי בקנדה למיטב זכרוני הבעיה בכלל לא קיימת כי יש שם שירותי רפואה ברי השגה בחסות הממשלה.

הבעיה בארה"ב היא "הציבור מטומטם לכן הציבור ישלם" - ולכן כל אותם אנשים שלא השקיעו בביטוחים והעדיפו לרכוש ביצ'באגי וקאמרו, יפגעו קשות מתרחיש קיצון בו קורה חלילה משהו שדורש שירותי רפואה, אשר עלול להוביל לתגובת שרשרת שבסופה הם פושטים רגל.

לכן אמרתי ועודני אומר - לאדם קצת מתחת לממוצע מבחינת פרמטרי תעסוקה מערביים, אבל עם התנהלות נכונה ונבונה, החיים בארה"ב/קנדה לדעתי נוחים למדי.

לאדם מעל הממוצע זה כמו לשחק עם צ'יטים, זה פשוט קל. ראיתי בביקור האחרון קולגות שעם כל הכבוד, ממוקמים הרבה מתחת לרמה הטכנית של החבר'ה אצלנו, והם חיים כמו מלכים. 'סתם' מהנדס חביב וצעיר ממני נוהג שם על במו 328i חדשה וגר בקונדו [שלו] בגודל של הדירה שלי (כי לא מתחשק כרגע בית גדול), וזו 'סתם' דוגמא למישהו במשרה רגילה לחלוטין, לא מבית עשיר, ללא התחייבויות לשלושת העשורים הקרובים.

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...