Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז אשתי שמעה שיש הקלות בלקיחת משכנתא... מאז אין לי שקט

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 2976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו זוג צעיר יחסית + תינוקת, גרים בשכירות כמה שנים טובות, בגלל נסיבות כאלה ואחרות הון אישי אין לנו ואין מי שיעזור לנו, על השכירות כמובן משלמים ככה או ככה.

לפני כמה ימים אשתי אמרה שאמא שלה ראתה כי היום ניתן לקחת משכנתא עם הון אישי של 100 אלף ש''ח בלבד ולא 30% אחוז מערך הדירה, האמת לא ראיתי ולא שמעתי אך מאז אין לי שקט מאשתי.

קיים? לא קיים? כדאי לזוג צעיר ללא הון אישי?

אם כבר אז היינו מתעניינים בדירות סביב ה 800-850 אלף ש''ח.

יש דרך להגיע לדירה ללא הון אישי? ניסיתי למצוא כתבות בנושא אבל מזה יצאתי רק מבולבל.

היום אשתי בלימודים בשילוב עם עבודה, הכנסה חודשית שלנו ביחד נטו כ 11-12 אלף ש''ח (בעוד שנה כשתסיים את הלימודים כנראה ההכנסה תעמוד על כ 14 נטו).

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כרגע, זה נכון לגבי דירות של "מחיר למשתכן". מאחר וערך הדירה לצורך חישוב המשכנתא נגזר מהערך השמאי של הדירה בפועל, ולא ממחיר הקנייה, הרי שבדירות "מחיר למשתכן", שאמורות להיות זולות ב-25-30% מהמחיר של דירה באיזור, ה-70% משכנתא המאושרים אמורים לכסות כמעט את כל מחיר הרכישה בפועל.

במקביל, כחלון מדבר על להחזיר את ימי ה-90% משכנתא העליזים, אבל זה עדיין לא קרה.

בכל מקרה, מסיכום ההכנסות שלכם, החזר של יותר מ-3000 ש' זו התאבדות כלכלית. החזר כזה משקף (ויתקן אותי סבא ישה) משכנתא של בערך 500K ש' בתנאים של היום.

ממליץ להרגיע את בת הזוג בינתיים, עד לעלייה בהכנסות.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה כך

4000 ש"ח החזר חודשי יקנו לך משכנתא של 750K שליש פריים ל25 שנה שני שליש קל"צ ל 20 שנה.

מהיכן תשיג את ה100K הון עצמי, מתי הדירות המדוברות תהיינה מוכנות, למה אתה תזכה דווקא בהגרלה, זה באחריות שלך לפתור.

ממליץ לסיים את הלימודים להתחיל לעבוד משרה מלאה, ואז לחשוב על זה יותר ברצינות.

סתם להשכלה , כמה שכ"ד אתם משלמים היום? התינוקת היכן וכמה עולה היום בעוד שנה שנתיים? מה על הגדלת המשפחה באיזה יורש עצר?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכר דירה היום 2500 ש''ח על יחידת דיור שכרגע מספיקה לנו עם התינוקת.

הילדה בגן נכון להיום עם תשלום חודשי של 1925 ש''ח (אני מקבל השתתפות מהעבודה בגין זה של 580 ש''ח), כרגע בת 8 חודשים לכן לא יהיה שינוי בשנתיים הקרובות +.

גם על עוד ילד חושבים אבל כנראה שלא לפני סיום הלימודים של אשתי.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא את זה ועצוב לי. עצוב לי שהזכות הבסיסית של אדם באשר הוא אדם למחסה וקורת גג, הופכת יותר ויותר למשהו שהוא לא בר השגה. אני לא מאשים אף אחד. השוק עושה את שלו. עצוב לי לא בגלל שלנו קשה. אלא מה יהיה על הילדים שלנו. אני מפחד שלא אוכל לעזור להם בבוא העת, וזה הורג אותי

"אם אי פעם המהירות תהרוג אותי , אל תבכו , כי אני אחייך". פול ווקר ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להסיט את הנושא שנפתח, אבל אם כבר כתבת:

פות"ש נמצא לפי ההכנסות שציין, בעשירון השישי בואכה עשירון 7. כלומר- לב מעמד הביניים.

דהיינו- 60-70% מהמשפחות בישראל מרוויחות כמוהו, או פחות ממנו.

הוא מתקשה לרכוש דירה, ובטח שב-25-30 שנה שבהן ישלם משכנתא, לא יוכל לחסוך כדי לקנות בבוא היום אחת נוספת לילדיו (אלא אם הכנסתו תעלה באופן דרמטי במהלך השנים, או שיגלה קרוב משפחה רחוק, עשיר וחולני :-P).

ואם נהיה הוגנים, גם אלו שנמצאים בעשירון שמעליו, מצבם לא טוב יותר.

מסקנה- היום ללא עזרה מההורים אין ל-80% מהמשפחות בארץ סיכוי להגיע לדירה בבעלותם ללא הקרבת קורבנות גדולים, בדמות: ירידה ברמת החיים, ויתור לא אחראי על חסכון פנסיוני וכו'.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ותרו על עוד ילד. אין לכם בשנים הקרובות יכולת לקנות דירה וגם להחזיק 2 ילדים.

או

2. בצעו רילוקיישן למדינה שאינה אוכלת יושביה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא את זה ועצוב לי. עצוב לי שהזכות הבסיסית של אדם באשר הוא אדם למחסה וקורת גג, הופכת יותר ויותר למשהו שהוא לא בר השגה. אני לא מאשים אף אחד. השוק עושה את שלו. עצוב לי לא בגלל שלנו קשה. אלא מה יהיה על הילדים שלנו. אני מפחד שלא אוכל לעזור להם בבוא העת, וזה הורג אותי

כתבת יפה. המצב בישראל עצוב ומייאש. אנשים כל הזמן לחוצים, עצבניים ומיואשים. אין דקה אחת לפנאי, כל היום עבודה, לימודים (כדי למצוא עבודה טובה) כל דבר בהלוואות ומשכנתא. כולם עובדים ומשקרים לכולם כדי להשיג את השקל הנכסף ואת היתרון על השני. אין דקה לראות את הילדים. הבנקים בבעלות חברים קרובים של נציגי "העם" בממשלה מחרטטים אותנו מבוקר עד לילה, כנ"ל חברות הביטוח, האנרגיה והבריאות. פשוט מבאס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להסיט את הנושא שנפתח, אבל אם כבר כתבת:

פות"ש נמצא לפי ההכנסות שציין, בעשירון השישי בואכה עשירון 7. כלומר- לב מעמד הביניים.

דהיינו- 60-70% מהמשפחות בישראל מרוויחות כמוהו, או פחות ממנו.

הוא מתקשה לרכוש דירה, ובטח שב-25-30 שנה שבהן ישלם משכנתא, לא יוכל לחסוך כדי לקנות בבוא היום אחת נוספת לילדיו (אלא אם הכנסתו תעלה באופן דרמטי במהלך השנים, או שיגלה קרוב משפחה רחוק, עשיר וחולני :-P).

ואם נהיה הוגנים, גם אלו שנמצאים בעשירון שמעליו, מצבם לא טוב יותר.

מסקנה- היום ללא עזרה מההורים אין ל-80% מהמשפחות בארץ סיכוי להגיע לדירה בבעלותם ללא הקרבת קורבנות גדולים, בדמות: ירידה ברמת החיים, ויתור לא אחראי על חסכון פנסיוני וכו'.

יפה אמרת "ללא עזרה מההורים.." מה יהיה אם להורים אין כסף לעזור? לפי המגמה כיום. גם אם 2 ההורים עובדים ומרוויחים משכורת עממית ממוצעת. עזרה כלכלית מצידם לגוזל העולל, לא דבר שהוא בר קיימא.

לא לכולם יש כסף נזיל בבויידם ליום שחור.

המצב בארץ מהבחינה הזו לא מבשר טובות! וכל רעיונות הפוליטיקאים (כמו למשל להביא חלקים מוכנים מראש מסין, וייבוא עובדים זרים בוודאות (לדעתי) לא יצלחו. יש כל כך הרבה מתנגדים, שלא ברור מה האינטרס שלהם לא לעזור לציבור בזכות הבסיסים למגורים. גם אם הדבר יפגע בכמה גופים (קבלנים ועובדי ביניין) לטווח הארוך והיתרונות על משקל החסרונות, בעיניי בהחלט שווים את זה.

הכל תיאוריות יפות, אך בפועל עם ההיצע לא יעלה על הביקוש, אני בספק גדול מאוד, אם יהיה שינוי לטובה במצוקת הדיור ב15-25 שנה הקרובות.

אנחנו נעזור לילדינו לשלם שכירות, ולא להקים בית בישראל .

"אם אי פעם המהירות תהרוג אותי , אל תבכו , כי אני אחייך". פול ווקר ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ותרו על עוד ילד. אין לכם בשנים הקרובות יכולת לקנות דירה וגם להחזיק 2 ילדים.

או

2. בצעו רילוקיישן למדינה שאינה אוכלת יושביה.

על ילד בטוח לא נוותר כי השעון הביולוגי מתקתק ולא בא לי להיות אבא זקן.

לגבי עליה בשכר, צפויה, אומנם לא מטורפת אבל בהחלט צפויה. מעריך שאם הכל יסתדר כמו שצריך בשנתיים הקרובות ההכנסה תעמוד על 15-16 נטו למשפחה. רק נקווה שהכל יסתדר.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנה 1971

אבא צעיר לשתי בנות מקסימות עובד בבוקר ולומד בערב.

מחיר דירה בחיפה עיר הולדתי 3 חדרים ברמות רמז כ 28K באיינשטיין40K

משכנתאות לא פשוט לקבל.

רכשתי דירה של 3 חדרים בנצרת עילית עלותה 28K אבל....

אני שילמתי 4K והשאר ניתנה במשכנתא , היו כאלה ששילמו אף פחות, העיקר תאכלסו את המקום.

המשכנתא הייתה ל 30 שנה בריבית רצחנית של 7.5% ( לא צמודה ). לימים בימי האינפלציה של שנות ה 80, ערכה נשחק לאפס!!!

משכורת ממוצעת הייתה 0.6K

אני כמתמחה השתכרתי 0.4K

וככה כל בוקר ב5 דקות ל7 הייתי יורד לרכב שהיה בן כ 15 שנה , וחוזר אחרי יום עבודה ולימודי ערב ב22 הביתה.

מה שאני יכולתי לעשות כל אחד מכם כאן יכול לעשות.

חוץ מרכישת דירה שכיום קשה יותר , הרכישה השניה מבחינת כסף , רכב , קלה היום עשרת מונים מאשר בזמני.

לכן מי שרוצה להצטופף בין חדרה לגדרה , שיתכבד וישלם , או שיקטר , או שיחליט שהארץ אוכלת יושביה , וירד מצריימה.

לפי כמות כלי הרכב , התורים בנתב"ג ומספר הקניונים המפוצצים , לא רע בארץ.

כמובן שתמיד יכול להיות טוב יותר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנטייה הטבעית שלי היא לחשוב בדיוק כמוך.

אך כשאני מסתובב בכבישים וקורא כתבות אני רואה מכוניות חדשות ונוצצות בשווי של 300-400K,

ואני רואה כותרות שמכירות הדירות שוברים שיאים כל פעם מחדש.

ואז אני שואל את עצמי - איך לעזאזל? איך נמכרות פה כל כך הרבה דירות? האם רק אצלי המצב חרבנה? הרי הכותרות אומרות בדיוק ההיפך.

יש כל כך הרבה מתנגדים, שלא ברור מה האינטרס שלהם לא לעזור לציבור בזכות הבסיסים למגורים.

לא ברור מה האינטרס שלהם? אני אענה - כסף, כסף ועוד כסף.

הרי ברור לך שמקבלי ההחלטות הם בעלי נכסים רבים, לפיכך למה שיתאמצו להוריד את מחירי הנכסים שלהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...