Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה 1 ליטר - התרשמות ראשונית

Mike808
שימו לב! השרשור הזה בן 2059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנושא העיקרי, היא אמינות לטווח הארוך וכמובן בנסיעות מאומצות.

שאם אני יצא לטיול שבו ההמנוע יסתובב בין ה 4 ל 6.5 אלף סל''ד במשך שעה- שעה וחצי, שלא יעוף הטלטל מהמכסה מנוע..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 177
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בכזה סלד הרכב יהיה במהירות מאוד גבוהה,וגם במאמץ לא מגיע לכאלו סלדים אלא אם אתה מתכוון לנסוע 160 או לקרוע את הרכב.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאם אני יצא לטיול שבו ההמנוע יסתובב בין ה 4 ל 6.5 אלף סל''ד במשך שעה- שעה וחצי, שלא יעוף הטלטל מהמכסה מנוע..

קשה לי להבין איך תגיע למצב שבו המנוע מסתובב כל כך הרבה זמן בסל"ד כל כך גבוה.

בגירסה הזאת של ה-DSG גם במצב S הגיר מעביר להילוך השביעי והוא מושך הילוכים הרבה פחות בעבר. במצב ידני הגיר מתערב אחרי כמה רגעים בסל"ד גבוה.

אלא אם אתה מתכוון לרכוש את הידני שם אתה יכול לגרום למנוע להסתובב בסל"ד כזה.

מעבר לזה, המנוע הזה מספק את עיקר הכוח שלו בסל"ד נמוך, לאמץ את המנוע לעבוד בסל"ד גבוה לא יתן לך הרבה יותר "בוסט".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שבוע קיבלתי את האיביזה 1L עם ה110 כ"ס רמת אבזור STYLE

הרכב מפתיע מאוד לטובה מהרבה בחינות - נוחות, אבזור, איכות נסיעה, האצה, צריכת דלק (ב700KM שהרכב גמה) ועוד דברים קטנים שעושים את הרכב מרכב מיני סטנדרטי לרכב מאובזר ומפתיע.

ההתלבטות היית בינה לבין מאזדה 2 (הדגם הלא-מאובזר) ובטוח שהאיביזה היא הבחירה הנכונה!

היום:

Alfa Romeo MiTo 2010 Distinctive Move 1.4T 155HP

בעבר:

Minimum SIZE, Maximum FUN. Smart Fortwo 2004 0.7T:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי איביזה עם מנוע 1.2. במהירות 130 המנוע נמצא על סביבות ה-2700 סל"ד (הילוך שביעי כמובן).

על כמה אתה מתכנן לנסוע במשך שעה שלמה? 180 קמ"ש? 200?

חלחליק לשעבר (או חיליק, תלוי את מי שואלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיביזה אין בעיה עם שום עליה אלא אם אתה מתכוונן לנסוע עליות דוושה עד הריצפה ולקרוע את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעה וחצי?

מה אתה בנסקאר?

כל הטיול אתה על 6.5?

גם בנסיעה מאומצת אין סיבה להיות תמיד על סל"ד כזה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עברה כמעט שנה והגיע הזמן לעדכן.

20161026_115639 1.jpg

האיביזה עברה כבר 14,000 אלף קילומטרים ולפני חודש בערך התחילה להופיע הודעה בהנעה ובכיבוי המנוע שיש לבצע בדיקה בתוך חודש, כשהמד עבר את ה-14,000 התחילה ספירת קילומטרים עד להחלפת שמן ב-15,000 קילומטרים.

20161026_104350 3.jpg20161026_104414 4.jpg

היום בוצע הטיפול במוסך "רכב אשדות" שם מטופלים הרכבים שלי.

20161026_105746 1.jpg

הטיפול עלה 526 ש"ח ועל הדרך גם טיפלו במתזי המים לשמשה הקדמית שהיו קצת סתומים ולא מכוונים.

בדרך חזור מהמוסך שילמתי את אגרת הרישוי ע"ס כ-1,200 ש"ח.

עוד בנושא עלויות קיבלתי הצעה של 6,800 שקלים לחידוש הביטוח השנה, יקר ב-400 ש"ח משנה שעברה אבל עדיין יש צורך בביטוח לנהג צעיר. יש הצעות זולות בכמה מאות שקלים אבל הן מצריכות התקנת מיגון שאני לא מעוניין לבצע.

הרשמים מהרכב עצמו לא השתנו בשנה שחלפה.

צריכת הדלק השגרתית בנסיעה שהיא בערך 70% בין עירוני נעה בין 16 ל-17 ק"מ לליטר, המזגן דולק תמיד.

בנסיעות בין עירוניות ארוכות אפשר להתקרב מאוד ל-20 ק"מ לליטר.

הביצועים טובים מאוד, בנסיעה רגועה המנוע מרגיש קצת מנומנם ומגרגר לו מקדימה, תחת מאמץ הוא לפעמים קצת מפתיע בסחיבה שלו מסל"ד מאוד נמוך, אין טעם למשוך אותו למעלה אבל לפחות הרעש נחמד.

העניין היחיד שקצת מפריע בנושא יחידת הכוח הוא נדנוד קל בנסיעה איטית בהילוך שני עם עזיבה של הדוושה ואז האצה חוזרת. בשאר המצבים הגיר מתפקד מעולה, הוורסיה הכי טובה של DSG7 שיצא לי לחוות.

לגבי תא הנוסעים, המערכת עדיין מתפקדת מעולה, שומעים טוב גם בדיבורית וגם המוזיקה מתנגנת לא רע.

מאחור היא לא הסופר מיני הכי מרווחת אבל יצאו כמה נסיעות ארוכות עם נוסע או שניים מאחורה ולא היו תלונות מיוחדות.

התחום הפחות חזק של האיביזה הוא נוחות נסיעה. החלק התחתון של הכיסאות הקדמיים בסדר גמור אבל החלק העליון מתוכנן לא טוב והגב העליון והצוואר לא מקבלים תמיכה כלל מהכיסא וממשענת הראש.

הרכב מאוד מרוסן אבל נוקשה, רוב הזמן הוא מצליח לנטרל את העוקץ מהמהמורות והשיבושים הרבים בכבישים. בכבישים גליים מאוד פחות נעים וקצת קשה לו להתמודד עם שיבושים רוחביים, בעיקר כשהגלגלים הקדמיים לא פוגשים בהם בדיוק ביחד ואז מתקבל איזשהו נדנוד לא נעים.

בידוד הרעשים יכל להיות יותר טוב, אני חושד שצמיגי הנקסן שהגיעו עם הרכב אחראים לחלק מהרעש. בנסיעה שעשיתי על רכב זהה עם ג'אנט 16 וברידג'סטון פוטנזה היה שקט יותר.

אני יודע שבתחום הנוחות והמרווח פיג'ו 208 עושה עבודה טובה יותר אבל למרות זאת גם היום הייתי בוחר שוב באיביזה, בעיקר בגלל האבזור אבל גם בזכות הביצועים וצריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת המחיר של הטיפול הראשון זול מאשר בספייס סטאר למשל.

רכב מצוין ולדעתי במחיר שלה מהווה תמורה מצוינת.

Sent from my A0001 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...