Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה 1 ליטר - התרשמות ראשונית

Mike808
שימו לב! השרשור הזה בן 2059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתחדש יש לי איביזה בצבע זהה רק 2013 ;-)

אני שוקל להחליף גם לדגם החדש, יש למישהו מושג מהן תנאי הטרייד אין (מחירון וכו') בימי המכירות הקרובים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 177
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה עוזר לבדיקת הצריכה כי זה תורם לאחידות - אתה מתעלם מקפיצות המשאבה (שיכולות לקרות במקומות שונים) וממלא תמיד עד הפתח. למה זה מזיק - נחכה ל-eyalkar, אין לי מושג.

לא מומלץ למלא עד הסוף את מיכל הדלק -

(למרות שאני עושה זאת בכל פעם לצורך מדידת צריכת הדלק של הרכב).

זה עשוי לגרום לעליית לחץ בתוך מכיל הדלק,

אדי דלק ואף דלק נוזלי עשוי להשתחרר מנשם מיכל הדלק.

להלן טיפים לתדלוק בטיחותי של רכב.

https://www.osh.org.il/uploadfiles/m_025_meda_tidlook.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין לחץ האויר בצמיגים, מסתבר שסיאט ממליצים על לחץ אויר גבוה לטובת חיסכון ומעט נמוך יותר לטובות נוחות הנסיעה (מצטער שיצא הפוך):

לחץ אויר.jpg

הצמיגים ברכב נופחו ביום המסרה ללחץ שמיועד לחיסכון כמו שהמליצו בסוכנות.

ניסית אתמול משהו שהוא באמצע והרכב באמת קצת פחות קופצני ובציר הקדמי מרגישים שיכוך קצת יותר טוב.

החלק האחורי עדיין נוקשה אבל הרכב הנוסעים היה 2 בוגרים מקדימה ומושב אחורי ריק, גם בגאז' ריק. מניח שעם נוסעים מאחור המצב היה שונה.

אני מתכוון להישאר בנתיים בלחץ הביניים הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

אני גם רכשתי אותה ביום שלישי האחרון ועכשיו רק מחכה שתגיע, תגיד איפה עשית ביטוח לנהגים מגיל 17 ומעלה ב6.5? חברות הביטוח קורעות אותי בגלל שאני בן 22 ונהג צעיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסדר של איילון עם הסתדרות המורים. אין גם דרישה למיגון מעבר לאימבולייזר מקורי.

רוב הארגונים הגדולים (קרנות השוטרים, חבר) מציעים הסדרים כאלה דרכם לחברים ולמשפחה מקרבה ראשונה, בדוק אם יש לך גישה לאחד מהם.

אם לא אז אתה צריך לעשות סקר שוק גדול גם בחברות ביטוח ישיר וגם אצל סוכנים ולראות איפה תקבל את המחיר הכי טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר השרשור הוקפץ קצת לאחרונה אז אני אנצל את ההזדמנות לעדכון.

הרכב נסע קצת יותר מ-7,000 קילומטרים, רובם נסיעות קצרות ומשולבות. היו כמה נסיעות ארוכות יותר כולל כביש 6.

צריכת הדלק המשולבת שמתקבלת בשגרה היא סביב 16 ק"מ לליטר, המזגן דולק 95% מהזמן ויש לפחות 2 נסיעות ביום של פחות מ-5 דקות.

מחשב הדרך דיי מדוייק ולכן בנסיעות בין עירוניות אני מסתמך עליו, בנסיעה רגועה עד 110 קמ"ש ועם מזגן אפשר להגיע ל-20 ק"מ לליטר, אני דיי נהנה מהרעש של המנוע תחת מאמץ, מזכיר קצת מנוע V6, הצריכה שאני מקבל בנסיעות כאלה (עד 130-140 קמ"ש וסביב 20% מהנסיעה עירוני) היא קצת יותר מ-18 ק"מ לליטר.

מעבר לצריכת הדלק אין הרבה מה לעדכן, הרכב עדיין נוקשה אבל מרוסן. מרגישים את השיבושים והמהמורות אבל הוא לא מאבד את עצמו ומתפזר אחרי מעבר על בורות ושברי כביש.

תא הנוסעים עדיין נעים ונטול קרקושים ורעשים מיוחדים. בנסיעות ארוכות המרחק של משענת הראש הופך מוחשי יותר, אני רגיל שבלאון שלי המשענת נמצאת בדיוק במקום ובנסיעות ארוכות הראש והצוואר מקבלים תמיכה. נסיעה ארוכה באיביזה גורמת לי להתגעגע למשענת הראש של הלאון. מעניין אם הכיסא ב-FR שונה או שיש שם אפשרות לכוון את משענת הראש.

מערכת המולטימדיה היא שדרוג משמעותי לתא הקודם של האיביזה. היא עובדת מהר וחלק, הדיבורית עובדת מעולה והשיחה נשמעת מצויין גם במהירויות גבוהות מאוד.

גם מחשב הדרך בלוח השעונים מאוד שימושי ומאפשר להציג מעבר לנתונים השגרתיים גם את מה שמתנגן כרגע במערכת המולטמדיה, נחמד.

מצב ה-S ב-DSG7 ברכב הזה שונה מאוד מבלאון שלי, הוא הרבה פחות אגרסיבי ולא מבטל את ההילוך השביעי כמו בעבר. אני משתמש בו בעיקר בירידות אבל בתנאים כאלה אני בדרך כלל מעדיף הילוך אחד מתחת למה שהגיר בדרך כלל בוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]452852[/ATTACH]

בעניין הניפוח גלגלים אמרת שאתה מנפח באמצע וזה מספק אותך,

תוכל לעדכן מזה אמצע כמה ניפחת בגלגלים אחוריים+קידמי?

תודה. ( פשוט אני בהתלבטויות מהיום הראשון שהרכב אצלי..)

חלק אומרים שוחק חלק אומרים בריא חלק לא יודעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הרגשתי בהבדל מאוד משמעותי עם הלחץ הנמוך יותר ולכן חזרתי למקסימום שהיצרן ממליץ לחסכון בדלק.

היה שרשור נוסף בטכני בנושא לחץ האויר באיביזה החדשה וגם שם טענו שהלחץ הגבוה נשמע מוגזם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך המערכת הזו עובדת באיביזה, אבל מנסיוני זה אחד הדברים הכי מעצבנים שיש.

הדבר הראשון שאני עושה לאחר ההנעה זה לבטל את זה.

ה"חיסכון" אפסי.

S הוא מצב ספורט שמאפשר לך לעלות לטורים גבוהים יותר וכך הרכב מאיץ מהר יותר.

כמובן שזה בא על חשבון צריכת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מכבה אותה עוד מהחניה בדרך כלל או בעצירה הראשונה שבה היא מכבה את הרכב.

בסך הכל באיביזה המערכת לא להוטה מדי לכבות את הרכב בכל הזדמנות וגם בעצירה היא לוקחת כמה רגעים להבין אם באמת עומדים במקום או ממשיכים להתקדם ורק אז מכבה. ההתנעה והחזרה לתנועה מהירה מאוד אבל עדיין מעצבנת מבחינתי ואני מכבה. שאר הנהגים ברכב לא ממש מבחינים בקיומה של המערכת או מוטרדים ממנה, אני מניח שעכשיו בקיץ זה ישתנה.

הילוך S הוא למעשה מצב ספורט בתיבת ההילוכים. הוא דואג בדרך כלל לשמור על המנוע בסל"ד יעיל, מושך מעט הילוכים ומסייע בבלימת מנוע בירידת באמצעות הורדת הילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מכבה אותה עוד מהחניה בדרך כלל או בעצירה הראשונה שבה היא מכבה את הרכב.

בסך הכל באיביזה המערכת לא להוטה מדי לכבות את הרכב בכל הזדמנות וגם בעצירה היא לוקחת כמה רגעים להבין אם באמת עומדים במקום או ממשיכים להתקדם ורק אז מכבה. ההתנעה והחזרה לתנועה מהירה מאוד אבל עדיין מעצבנת מבחינתי ואני מכבה. שאר הנהגים ברכב לא ממש מבחינים בקיומה של המערכת או מוטרדים ממנה, אני מניח שעכשיו בקיץ זה ישתנה.

הילוך S הוא למעשה מצב ספורט בתיבת ההילוכים. הוא דואג בדרך כלל לשמור על המנוע בסל"ד יעיל, מושך מעט הילוכים ומסייע בבלימת מנוע בירידת באמצעות הורדת הילוכים.

גבר על אתה איזו השקעה!

ואני יודע שאני מציק אבל שאלה אחרונה, קניתי את הרכב עם חבילת צבע (bismuth), מה דעתך על החבילה וכל התוספות שבאות איתה? שווה את ההשקעה?

תודה רבה אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...