Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת התזת מים לאינטרקולר

Gil shimon
שימו לב! השרשור הזה בן 3105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כן זה הגרף שמוצג. אז יש פה "עזרה" לטובת עצמם.

כאן חשדתי מכיוון שלא מוצגת מדידה של טמפרטורת יניקה.

דווקא את זה הצלחתי למצוא :

article-cryo2-1-large.jpg

https://www.designengineering.com/content/cryo2-cool-way-get-more-power

הם רושמים:

The CryO2™ system uses liquid carbon dioxide (CO2), stored at 80 degrees below zero (Fahrenheit), to super cool intake air, fuel, and even a vehicle’s turbo intercooler, resulting in more power and cooler engine combustion chamber temperatures.

The technology as well as the theory behind CryO2 have been around for decades. Liquefied carbon dioxide has been used in commercial cooling applications such as soda fountains and beer taps. And both street and strip racers have long known that a cold, dense fuel/air mixture carries more oxygen and more fuel to the combustion chamber than a warm mixture.

נראה לי שהם רומזים שעקב הטמפרטורה היותר נמוכה ניתן לדחוס יותר אוויר , לשרוף יותר דלק וכך לקבל הספק גבוה יותר.

הם לא אומרים במפורש אבל אפשר להבין שהתקנה של המכשיר בלבד לא תשפר באופן משמעותי , אך המערכת עם שינוי למחשב ניהול המנוע יכול לשפר את הביצועים.

עריכה אחרונה על ידי ohadohad2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השפרצת מים על האינטרקולר לא באמת משנה יותר מדי. למים יש יכולת קיבול חום מעולה ואכן משתמשים במים על מנת לקרר את המנוע, אפילו משתמשים בדלק על מנת לקרר את תא הבערה בזמן עומס.

כדי שהשפרצת מים על האינטרקולר תעבוד בכלל, אתה צריך להשפריץ אותם כמה שניות לפני שאתה מתכוון לנסוע תחת עומס גבוה. ההתקנה של המערכת על STI היתה בעיקר גימיק לדעתי.

יש גם מערכות הזרקת מים ואלו משהו אחר לחלוטין - הזרקת מים (לפעמים מעורבבים עם מתאנול ביחס 1:1) לתוך הסעפת על מנת לקרר את תא הבערה, במיוחד ברכבים מוגדשים.

ברכב הקודם שלי היה שעון שמודד את טמפרטורת האויר לפני ואחרי האינטרקולר. לפני האינטרקולר, בזמן גדישה הטמפרטורה היתה יכולהל להגיע ל 200 מעלות כמעט. אחרי האינטרקולר הטמפרטורת היתה כ 26-40 מעלות. וזה ללא שום השפרצת מים על האינטרקולר. אינטרקולר אויר אויר יכול להיות מאוד יעיל, כל עוד יש לו זרימת אויר גבוהה מבחוץ.

יש גם צ'ארג' קולר, שזה אינטקולר אויר מים. כלומר מים מקררים את האויר. זה נחשב יותר מסובך כי צריך משאבת מים נוספת ועוד רדיאטור שיקרר את המים שמתחממים. מים, כאמור, בעלי קיבולת חום הרבה יותר גדול מאויר, אבל הכמות שלהם מוגבלת באינטרקולר אויר מים ואחרי שהם סופגים את החום, קשה יותר לקרר אותם.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזי הכל בסדר לא התעלקת לי על האשכול אני רק לומד מפה דברים חדשים.

בלבלתם אותי קצת אפשר לעשות סדר?

מנסים להבין מה בדיוק הטענה שלהם.

למיטב הבנתי , התקנת המערכת לבד לא תתן שיפור משמעותי.

אך עם שינויים נכונים למחשב ניהול המנוע ניתן להוציא הספק גבוה יותר עם מערכת כזאת.

אני מסתכל על זה בצורה הכי פשוטה שאפשר , אוויר קר יותר הוא דחוס יותר ואוויר הוא מקדם בערה וכמה שיותר דלק שנשרוף נקבל יותר הספק.

אך כל זה מותנה באמת בזה שהמחשב ישנה את הגדישה \ תערובת וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב לא יודע לזהות פרמטרים של טמפ' אוויר ולהתאים עצמו? הרי אם אנהג במזג אוויר קר, לצורך הדוגמה 0 מעלות בחוץ, לעומת בימים חמים של 40 מעלות, המחשב יודע להתמודד עם זה.

ועוד דוגמה היא שבעבודה עם מתנול אין צורך בעידכון המחשב למיטב ידיעתי.

אינטרקולר בעל נפח גדול בהתאמה ואיכותי מבחינת קירור לדעתי יעשה את העבודה לבדו. אם כבר לקרר איכשהו אז את תא הבעירה עם מתנול.

שורה תחתונה לדעתי יש אלטרנטיבות עדיפות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב אכן יודע לזהות טמפרטורת יניקה ולאחר/לקדם הצתה + שינוי תערובת בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד אפשר לעשות פרויקט בשקל תשעים :wink::

אני חושב שיהיה יותר פשוט לקחת מכלול שלם של שפריצרים למגבים כולל המשאבה והמיכל והכול, ולשתול אותו בתוך התא מנוע עם שפריצר לאינטרקולר

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב אכן יודע לזהות טמפרטורת יניקה ולאחר/לקדם הצתה + שינוי תערובת בהתאם.

השאלה היא באיזו מידה , אני בספק שהוא ינסה למקסם את ההספק אלא ינסה להגיע לדרישות המערכת בהנתן המצב הקיים.

הם למשל מפרסמים שיפור של 30% בהספק , נשמע לי קצת קיצוני שהמחשב יגיע למצב הזה ללא שום התערבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השפרצת מים על האינטרקולר לא באמת משנה יותר מדי. למים יש יכולת קיבול חום מעולה ואכן משתמשים במים על מנת לקרר את המנוע, אפילו משתמשים בדלק על מנת לקרר את תא הבערה בזמן עומס.

כדי שהשפרצת מים על האינטרקולר תעבוד בכלל, אתה צריך להשפריץ אותם כמה שניות לפני שאתה מתכוון לנסוע תחת עומס גבוה. ההתקנה של המערכת על STI היתה בעיקר גימיק לדעתי.

יש גם מערכות הזרקת מים ואלו משהו אחר לחלוטין - הזרקת מים (לפעמים מעורבבים עם מתאנול ביחס 1:1) לתוך הסעפת על מנת לקרר את תא הבערה, במיוחד ברכבים מוגדשים.

ברכב הקודם שלי היה שעון שמודד את טמפרטורת האויר לפני ואחרי האינטרקולר. לפני האינטרקולר, בזמן גדישה הטמפרטורה היתה יכולהל להגיע ל 200 מעלות כמעט. אחרי האינטרקולר הטמפרטורת היתה כ 26-40 מעלות. וזה ללא שום השפרצת מים על האינטרקולר. אינטרקולר אויר אויר יכול להיות מאוד יעיל, כל עוד יש לו זרימת אויר גבוהה מבחוץ.

יש גם צ'ארג' קולר, שזה אינטקולר אויר מים. כלומר מים מקררים את האויר. זה נחשב יותר מסובך כי צריך משאבת מים נוספת ועוד רדיאטור שיקרר את המים שמתחממים. מים, כאמור, בעלי קיבולת חום הרבה יותר גדול מאויר, אבל הכמות שלהם מוגבלת באינטרקולר אויר מים ואחרי שהם סופגים את החום, קשה יותר לקרר אותם.

אתה טועה ובגדול.

בימים חמים מאד, בהפעלת המערכת, ראינו ירידה משמעותית בטמפרטורת היניקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שהמערכת הזאת מורכבת יותר אבל מצד שני היא מאפשרת לשחק עם הטמפ' בקלות יתרה ובכמה דרכים- שינוי הגדרת המחשב לטמפ' בה המאוורר יכנס לפעולה, החלפת המשאבה של הצ'ארג' קולר לאחת חזקה יותר, פיצול מערכת הקירור של הצ'ארג' קולר מזו של המנוע, טעינת המערכת בקרח (רלוונטי בעיקר למרוצי דראג) וכמובן התקנת HEAT EXCHANGER גדול יותר.

בקירור אויר אתה מוגבל הרבה יותר כאשר האופציות הן החלפה לאינטרקולר גדול יותר ו......זהו בערך (אני לא מתייחס להזרקת מתנול או מים שאלה אופציות שרלוונטיות ב-2 המערכות, זו המבוססת קירור אויר וזו המבוססת קירור נוזל).

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי כבר אבל לא התייחסת אז ברשותך אשאל שוב- למה אתה בכלל צריך את זה?

מדדת טמפ' אויר ביניקה ומצאת שהיא גבוהה מדי?

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שהמערכת הזאת מורכבת יותר אבל מצד שני היא מאפשרת לשחק עם הטמפ' בקלות יתרה ובכמה דרכים- שינוי הגדרת המחשב לטמפ' בה המאוורר יכנס לפעולה, החלפת המשאבה של הצ'ארג' קולר לאחת חזקה יותר, פיצול מערכת הקירור של הצ'ארג' קולר מזו של המנוע, טעינת המערכת בקרח (רלוונטי בעיקר למרוצי דראג) וכמובן התקנת HEAT EXCHANGER גדול יותר.

בקירור אויר אתה מוגבל הרבה יותר כאשר האופציות הן החלפה לאינטרקולר גדול יותר ו......זהו בערך (אני לא מתייחס להזרקת מתנול או מים שאלה אופציות שרלוונטיות ב-2 המערכות, זו המבוססת קירור אויר וזו המבוססת קירור נוזל).

אין ספק שקולר מים אויר יותר יעיל בטווח הקצר, במיוחד בדראג (כמו שאמרת, קרח יבש), אבל נוזל הקירור עצמו מוגבל בסופו של דבר. כלומר יש כמות נוזל שסופגת חום ואותה צריך לקרר. באינטרקולר אויר אויר כמות המדיום המקרר שואפת לאינסוף, כי זה האויר בחוץ ואין לו הגבלה (כמובן בקנה מידה לוקאלי ולא אסטרונומי). לכן בטווח ארוך, אינטרקולר אויר אויר יהיה יעיל יותר מאינטרקולר אויר מים. בעיקרון, כמה שפחות חלקים שיכולים להתקלקל, עדיף (כשזה נוגע לאמינות כמובן).

ונתנאל, אם אתה אומר שאני טועה וטמפרטורת היניקה יורדת בענק, אז אני מקבל את דעתך ואשמח גם לראות לוגים בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...