Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סרט שאהבתי מאוד ולכן החלטתי להמליץ לכם עליו. שתיהנו גם. [שרשור מתגלגל]

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 1152 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא סתם אין הרבה סרטים כמו "שליחות קטלנית 2", "אביר אפל" ו-"ההתחלה".

זה העניין: האביר האפל אינו סרט אקשן. הוא לא סרט גיבורי על. הוא אפילו לא סרט על באטמן. הוא דרמה על מישהו שקוראים לו ברוס ויין, שבמקרה גם מתלבש בלילה בשחור ונלחם בפשע.

סרטי DC חיים בצל של הסרטים הללו ומנסים לייצר משהו דומה אבל עם במאים שמנסים לערבב את התחומים בין זה לבין סרט אקשן קונבנציונלי.

התוצאה היא שבמקום שתחושת הריאליזם של הסרט תבוא מהתוכן, היא באה מדברים סטייליסטיים כמו נסיון-נפל לצלם אותו בסגנון Cinema Verite (איש הפלדה, לא עלינו), צבעים דהויים (באטמן נגד סופרמן, חלילה וחס) או מחצית ראשונה שבה כולל מתנהלים בכבדות (שניהם).

ממה ששמעתי עד כה על וונדר וומן, כאן היה נסיון לחזור לסרטים הירואיים יותר כמו סופרמן (שבמבט לאחור היה די מגוכח) שהיווה השראה לבימאית ששבה את ליבם של אלו שנמאס להם מהפסבדו-רציניות של DC.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

2 סרטים נהדרים שראיתי לאחרונה - הנוסע השמיני האחרון ושומרי הגלקסיה 2.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי אתמול את ג'ון וויק פרק 2, אמנם חלק מהקטעים קצת חוזרים על עצמם אבל עדיין מצאו דרך לגוון את העלילה ולתבל אותה בצורה שתרגיש מקורית ואחידה.

סצנת הפתיחה יכולה להיות קצת כואבת לחלק מקהל הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז ראיתי את וונדר וומן.

פייר? קיבלתי בדיוק מה שציפיתי לו- בינוני פלוס

ידעתי שהביקורות הראשונות היו באובר הייפ מוגזם, כיאה להרבה סרטים אחרים.

עושה רושם שב-DC עוד לא הבינו איך העסק הזה של סרטי אקשן עובד.

יש לך עלילה טובה ובימוי טוב? מצויין, תוסיף לזה גם אשקן ברמה טובה ויש לך סרט מצויין שידברו עליו עוד הרבה. רק מה הבעיה? קשה לעשות סרטים כאלה. קשה מאוד. לא סתם אין הרבה סרטים כמו "שליחות קטלנית 2", "אביר אפל" ו-"ההתחלה".

וכשאין לך עלילה טובה ובימוי חזק? אתה הולך על הרבה אפקטים ועל הרבה הומור. ובזה MARVEL כול כך טובים וכול סרט שלהם הוא שובר קופות מטורף.

אז מה בעצם הבעיה של DC? שהם מנסים בכוח ללכת תמיד נגד המתכון הזה עם עלילה בינונית, משחק בינוני, אפקטים בינוניים עד טובים, והומור לא קיים עד בינוני.

וונדר וומן הוא סרט שבדיוק עונה על ההגדרה הזאת. בינוני. בהכול. אפשר לראות אותו, והוא אפילו לא משעמם, אבל זה לא סרט טוב, ובטח שלא סרט שאני ארצה לראות אותו שוב.

באחת הביקורות הגדירו אותו בתור הסרט הכי טוב של DC מאז סרטי הבטמן של כריסטופר נולאן. והם צודקים. הבעיה היא שחוץ מסרטי הבטמן, כול מה ש-DC הוציאו בשנים האחרונות היה זבל מזוקק. ככה שזה לא קשה. אבל שלא תטעו, וונדר וומן לא באמת מתקרב לשם.

מבחינת המשחק של גל גדות? לא רע חייב לציין. התחיל לא משהו בהתחלה אבל ככול שהסרט נמשך היא הולכת ומשתפרת.

בקיצור, סרט חביב לקולנוע, אבל ממש לא חובה.

ראיתי עד 50 אחוזים מהסרט ואמרתי לעצמי "מה הבנאדם חשב לעצמו" על הבעקורת שלך. אבל אז הגיעה המחצית השנייה של הסרט. הוא פשוט התדרדר מהר מאוד.

באמת החלוקה מדהימה. המחצית הראשונה מצוינת ובהחלט מצדיקה ציון מאוד גבוה. החצי השני פשוט הופך ללא טוב. לא בינוני, אלא לא טוב.

אם לסכם, 8.4 בimdb זה ממש אוברייטד. זה כן יכל להיות ציון תואם אם ההמשך היה כמו ההתחלה.

גל גדות במשחק טוב, גם השחקן שלצידה. כל השאר לא ממש.

חבל חבל חבל. עם איך שהסרט התחיל הבנתי את ההייפ, עם עיך שהוא הסתיים הבנתי את הביקורת שציטטתי.

נ.ב. ספויילר למטה אז אל תמשיכו לקרוא.

מאוד אהבתי את הרמיזה לסרט הבא כשהיא שולחת מייל לתעשיות wayne. כנראה יהיה ליגת צדק נחמד.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לומר שאני - בניגוד כנראה לרוב הקוראים כאן - ממש לא התרשמתי מטרילוגיית האביר האפל של נולאן. לדעתי מדובר בסרטים בינוניים במקרה הטוב. כריסטיאן בייל במיוחד היה מגוחך בעיני בתפקיד באטמן, ועוד יותר בתפקיד ברוס ויין.

סרטי הקומיקס של מארוול מצליחים הרבה יותר מאלו של דיסי משתי סיבות עיקריות: הם לא לוקחים את עצמם ברצינות (משהו שדיסי חוטאים בו שוב ושוב עד כאב, גם בסדרת האביר האפל המדוברת), והם דואגים שהצופים יהיו מושקעים רגשית בדמויות שלהם. את זה הם עושים לא רק (אבל גם) בסרטי האנסמבל המשותפים לכל הדמויות, אלא דרך סדרה של סרטים נפרדים לחלק נבחר מהדמויות כדי לבסס אותן בתור דמויות לא-שטוחות (קשה לומר עמוקות, בכל זאת מדובר בקומיקס) וליצור לקהל חיבור רגשי לדמויות, כך שכשיראו אותן שוב בסרטי האנסמבל הם ירגישו ״בבית״. זו אסטרטגיה מאוד חכמה שהוכיחה את עצמה מאוד עבור מארוול.

מצד שני, אסור לשכוח את עניין ה״לא לקחת את עצמך ברצינות״ שהוא חלק גדול מאוד מהמשוואה. קחו לדוגמא את שומרי הגלקסיה, שמסתמנת כאחת מסדרות סרטי הקומיקס המוצלחות ביותר בהיסטוריה אם לא המוצלחת ביותר. סוד ההצלחה שלה - מעבר לקאסט יחסית מוצלח ו-setting מרענן - הוא הומור, הומור והומור עצמי. הקהל אוהב את זה מאוד ומצביע ברגליים.

שני הדברים האלה חסרים לגמרי בסרטים של דיסי וזה מורגש מאוד. אם הם לא יתעוררו - ודווקא נראה שמישהו שם מנסה, ברוס ויין של אפלק כן משחרר בדיחה פה ושם, אבל זה עדיין לא מתקרב ללהיות מספיק - הספינה שלהם תצלול למים עמוקים כ״כ שלא ניתן יהיה לחלץ אותה מהם. סה״כ הם עוד מסוגלים להתאושש ולעשות את זה, יש להם ליין דמויות שהוא מאוד פופולרי אצל חובבי קומיקס - באטמן כמובן, וונדר וומן ומי שהוא לדעתי הכוכב הבלתי מעורער של דיסי - הפלאש. עם שינוי כיוון וטיפול נכון מארוול יכולים לקבל חתיכת פייט (למרות שכרגע הם מובילים בהפרש גדול).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים אתך לגבי כל מה שאמרת חוץ מהסרט עם הג'וקר. הוא היה מאוד טוב בעיניי.

שומרי הגלקסיה, דדפול, סרטים נהדרים עם פסקול מעולה, המון הומור ואקשן סביר.

מאידך אקס מן (אמנם מכיל מעט הומור), אבל בנוי על דמויות שלכל אחת סיפור משלה, כולן מחוברות אחת לשנייה, אבל גם בעלות עומק בעצמן. לי באופן ספציפי יש חיבה עזה לאקס מן כי זו גם הייתה הסדרה המצוירת שגדלתי עליה, אבל חיבה לא מספיקה, כי גם את הסדרה המצוירת של ספיידרמן מאוד אהבתי, אבל את הסרטים לא הצלחתי לראות. לא את אלו של טובי מגווייר ולא של הבאים בתור. פשוט BIG NO NO.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדיוק הפוך. לא כל סוגות הקולנוע נבראו שוות, וסרט אקשן מהנה ו״ילדותי״ לעולם לא יגיע לרמה של דרמת אקשן בוגרת.

אמת, סרטים ״כבדים״ לרוב לא מצליחים קופתית בצורה יוצאת דופן. לדוגמה, האימפריה מכה שנית - סרט די ״רציני״ - הוא הסרט הכי פחות רווחי בסדרת מלחמת הכוכבים. נכון, יש סרטים רציניים באופן תהומי כמו שר הטבעות והאביר האפל שהרוויחו יפה מאוד, אבל הם לא קרובים בכלל לראש הרשימה. זה שמור לסרטים כמו אווטאר....

אבל זו לא אמת המידה להצלחתו של סרט. סרט טוב הוא סרט שמעורר בצופה רגשות עזים. מארוול אפילו לא מנסים לעשות את זה, ו-DC רוב הזמן רק עושים כאילו.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - האביר האפל הוא סרט הקומיקס הטוב בכל הזמנים.

אחרי שהגדרנו הנחות יסוד - הבעיה של DC (ושל חלק מהאולפנים שמחזיקים את הזכויות לדמויות Marvel כמו ספיידרמן ואקס-מן) היא שהם לא מבינים את הדמויות שהם מחזיקים, את יחסי הכוחות ביניהם ואיך לימור יקום משכנע בו כולן פועלות יחד.

כריסטופר נולאן הבין את באטמן, את המניעים של הדמות, ולכן היה מסוגל ליצור סרטים שבאמת משקפים את באטמן.

זאק סניידר, לעומת זאת, כשל בזה. אז הוא יצר סרטים יפים מאוד (ויזואלית, איש הפלדה ושחר הצדק נראים נהדר) אבל הדמויות פועלות ממניעים לא נכונים. באטמן של סניידר הוא יותר ברוס ווין מבאטמן. ברוס ווין של נולאן הוא לא יותר ממסיכה עבור באטמן.

זה בולט במיוחד ב-Suicide squad, שכ"כ בולט לעין שנוצר כדי להוות תשובה להצלחה של שומרי הגלקסיה אבל כשל בלהעניק לדמויות שבו מניע סביר לפעולות שלהם, או אפילו מניע להנעת העלילה כולה.

Marvel מאוד טובים בזה - יצירת דמויות אמינות (אמינות מספיק, אנחנו עדיין מדברים על סרטי קומיקס, כן?). למעט נפילות כמו איירון מן 2 וכו'.

מהביקורות נראה שDC הצליחו בזה עם וונדר וומן, אבל אחכה עד שאראה בעצמי כדי להשתכנע.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התכוונתי להתייחס בתגובה שלי יותר לפן המסחרי ולסיבות (לדעתי) להצלחה של סרטי מארוול על פני סרטי דיסי. אתה (חן) לא ממש מייצג - לפחות לפי מה שכתבת על העדפותיך - את הצופה הממוצע אליו מכוונים (שוב, מבחינת מקסום ההצלחה המסחרית) הסרטים המדוברים.

לגבי טעם אישי, ברור שכל אחד וטעמו שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - האביר האפל הוא סרט הקומיקס הטוב בכל הזמנים.

זו כמובן דעתך האישית. דעתי, כפי שציינתי, הפוכה (כמו זו על כל הסדרה אליה הוא שייך). כמו שחן כתב, הוא למעשה כלל לא סרט קומיקס אלא סרט דרמה, ואחד בינוני במקרה הטוב. רמת המשחק (במיוחד כריסטיאן בייל...) ואיכות העלילה בסדרת הסרטים מגוחכות לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקורת קולנוע אינה רק עניין של טעם. לקולנוע יש קריטריונים אובייקטיביים שניתן לאמוד סרטים לפיהם. אחרת לא היתה שום משמעות למונח ״סרט טוב״ או ״סרט רע״ גם במקרים שיש קונצנזוס נרחב ביחס לסרט.

אגב, מבין שלושת סרטי בטמן של נולן, דווקא האביר האפל הוא הדרמה הכי פחות טובה. Batman Begins ועלייתו של האביר האפל בוחנים את דמותו של ברוס ויין (ואת יחסיו לאלפרד, דמות האב שלו, ולגורדון) בצורה הרבה יותר טובה. האביר האפל בעיקר עשוי יותר טוב ברמה הטכנית.

אני התכוונתי להתייחס בתגובה שלי יותר לפן המסחרי ולסיבות (לדעתי) להצלחה של סרטי מארוול על פני סרטי דיסי. אתה (חן) לא ממש מייצג - לפחות לפי מה שכתבת על העדפותיך - את הצופה הממוצע אליו מכוונים (שוב, מבחינת מקסום ההצלחה המסחרית) הסרטים המדוברים.

זו החלטה מאוד מושכלת, לדעתי, של דיסני. בתחילת שנות האלפיים, פיטר ג׳קסון וכריס נולן הראו שניתן לקחת נושאים בדיוניים, להציג אותם כדרמה חמורת סבר ולשווק אותם לקהל מבוגר יותר, ועדיין להרוויח כסף שימלא ספינות.

היום, אתה רואה חזרה לסרטים יותר ״ילדותיים״, בהובלה של דיסני. DC סוג של פוסחים על שני הענפים כי יש להם את ה״מורשת״ של האביר האפל וגם כנסיון לבדל את עצמם מהבחירה הטונלית של מארוול. התוצאה עד כה היא סרטים שמעמידים פנים שהם רציניים, וגם זה רק במחצית הראשונה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו כמובן דעתך האישית. דעתי, כפי שציינתי, הפוכה (כמו זו על כל הסדרה אליה הוא שייך). כמו שחן כתב, הוא למעשה כלל לא סרט קומיקס אלא סרט דרמה, ואחד בינוני במקרה הטוב. רמת המשחק (במיוחד כריסטיאן בייל...) ואיכות העלילה בסדרת הסרטים מגוחכות לגמרי.

ברור שזו דעתי האישית, לכן טרחתי לציין שזו הנחת יסוד. ;)

אני ניגש לסרטים האלו כמי שגדל על הקומיקס. אני רוצה לראות את הדמויות שאני מכיר על המסך הגדול. לא אכפת לי באיזו כסות - סרט דרמה, אימה או סרט בלוקבאסטר קליל ומלא הומור. כל עוד הפורמט מתאים לדמות.

מארוול טובים בזה, DC הצליחו עם טרילוגיית האביר האפל ונכשלו עם כל דבר אחר.

זה הבסיס ע"פ אני שופט סרט שמבוסס על קומיקס (לא 'סרט קומיקס' כפי שחן מגדיר אותו) ולא ע"פ אמות המידה שלפיהן אני שופט סרטים רגילים.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי את חברה שלי לוונדר וומן במחשבה שאם הגיבורה הראשית היא, ובכן, גיבורה, אולי זה יעניין אותה יותר משסתם סרט גיבורי על יעניין אותה (כלומר לא).

מצאתי את עצמי מתחבא מהמבט שלה לפחות 10 פעמים במהלך הסרט, בעוד סצנה מטופשת וחסרת הגיון.

נשגב מבינתי איך הסרט קיבל מעל 90% ב-rotten tomatoes, כי הוא די זיבלי בסה"כ. אין שום הגיון בחלק משמעותי מהסצנות, פיתולי העלילה מעוררי תמיהה, הגרפיקה הממוחשבת מרושלת, דמויות המשנה סטריאוטיפיות, ואמנם הדינמיקה בין גל גדות לכריס פיין טובה, אבל היא בסופו של דבר שחקנית בינונית פלוס בלבד - ובכמה מקומות לא ממש אמינה. אה, וכרגיל כוחות העל לא עקביים - פעם משהו קטן מעיף אותה לכל הרוחות, ופעם אחרת היא מפוצצת מגדל בלי למצמץ. שלא לדבר על ה-eye rolling הקולקטיבי באולם הקולנוע כשהם היו צריכים להסביר לנו שהאהבה שוב מנצחת (ולא, זה לא נחשב ספוילר כשזה עד כדי כך פתטי).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל על זה ככה רוני, במונחים של סרט גיבורי על בהובלה של אישה - הסרט הזה יכול להיראות כמו יצירת מופת לדורות.

רק תעז לנסות לצפות ב-Supergirl מ-1984. לקרוא לזה סרט זו מחמאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...