Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצילים חיה נדירה- פנדה. פיאט פנדה!

orenuchx
שימו לב! השרשור הזה בן 1006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אח שלומי שלומי עשית לי את הערב...!

אני מקווה שלא תיישם עלי את השיטה בפעם הבאה שאתה בא לקחת חלק אחרי צביעה ... :lol: :lol: מצד שני אולי בכל זאת אני אלך לדאר ברחוב ההגנה חמוש במרפקים כדי לקחת מסיכת אב"כ.

אגב- המשבר חלף אתה מוזמן להתקשר!

אורן

נב-אפרופו תור בבית הדואר של רחוב ההגנה - אולי זאת הזדמנות ליוזמה מצד מועדון החמש:

להעמיד בראש התור למסיכות האב"כ נציג, שימתין לכל אחד שמגיע אחרי שנאבק על חייו בתור, ויגיד לו - "אזרח יקר , מה שאתה מרגיש עכשיו הוא מה שאנחנו מרגישים כל פעם שאנחנו מגיעים לכאן לשחרר חבילה מהמכס!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1. אנשים שטוב להם כשלמישהו אחר רע? (הגישה הפסיכולוגית)

2. פקידים רמאים שעובדים בגניבה עם רשיון? (הגישה הקונספרטיבית)

3. סתם אנשים טפשים שלא מסוגלים לתפקד כראוי במערכת שתחתיה הם עובדים? (הגישה הנאיבית)

היי אורן,

אני שולל מכל וכל את 2 הגישות הראשונות דווקא בגלל הגישה השלישית. מאחר ואני אדם נאיבי מטבעי (הנשמה שחיה איתי טוענת שאני לא ממש נאיבי אלא יותר מאותגר מבחינת מהירות החשיבה שלי, ביחס אליה כמובן), אני נוטה להאמין בהסבר הפשוט ביותר ואני אסביר את טענתי:

אשר לגישה הפסיכולוגית, ברור שגישה זו אינה עומדת במבחן ההגיון הפשוט כי לפקידה ממש לא איכפת אם רע לך כמו שלא איכפת לה אם טוב לך. פשוט לא איכפת לה בכלל, לא לטוב ולא לרע.

אשר לגישה הקונספירטיבית, גם כאן חוששני שהיא אינה עומדת במבחן המציאות כי על מנת להיות קונספירטיבי עליך להבין קודם כל את משמעותה של המילה ולאחר מכן עליך להיות אינטיליגנט מספיק על מנת לחשוב באופן יצירתי כיצד להרע לאדם שמולך. צר לי ידידי, הפקידה המשופמת אינה אינטיליגנטית. לו היתה אזי היתה מקודמת לעמדת המכס בדואר המרכזי כי שפם כבר יש לה וגם דרך ארץ. היות וכך, ומאחר והבנת שהיא אינה אינטיליגנטית אז בוודאי שאין לצפות ממנה להבין מהי קונספירציה.

היות וכך, נותרנו עם הגישה הנאיבית שהיא פועל יוצא של 2 הגישות האחרות כלומר - המנוולת שפגשת היא טיפשה שאינה מסוגלת לתפקד במערכת בה שובצה. אני רוצה גם להדר ולומר שלא רק שהיא בעלת תכונות חיצוניות מדהימות של שפם וכדומה כדבריך (אולי גם קצת קרחת? אם כן אז היא אחותה של הבת-ז..ה שכיסחה אותי במכס), ככל הנראה גם תכונותיה הפנימיות הינן לעילא ולעילא והן אלה שיובילו אותה תמיד לדפוק את האזרח שמולה כי מבחינתה כולם מפריעים את מנוחתה.

אני מקווה שההסבר הפשוט שלי פתר לך את הדילמה. ועכשיו אני מציע שתעבור לפסים מעשיים יותר וכהרגלי אפרט על פי שלבים:

1) אכול צלחת גדולה של שעועית עם חומוס, הוסף מעט כרוב וקנח בקומפוט שזיפים.

2) אל תתרחץ לפני לכתך לישון ואל תצחצח שיניים (מאוד חשוב). רוץ מעט בשכונה אם בא לך, העיקר שתזיע כמו חזיר.

3) לך לישון.

4) תתעורר.

5) אל אל תצחצח שיניים ואל תתגלח.

6) אל תיכנס לשירותים גם אם אתה ממש מוכרח.

7) אכול סלט גדול עם הרבה בצל. אם מתחשק לך, טעם בבקשה כף עמבה טריה.

8) סע למשרד הרישוי.

9) חפש את הנבלה והמתן אך ורק לה. אם צריך, וותר על התור שלך לטובת בר מזל מזדמן.

10) גש אל המנוולת, חייך חיוך גדול, והחל במתקפה כימית נוסח אסד בכל האמצעים העומדים לרשותך. במקביל הצג את בקשותיך. אל תהסס לגמגם ולחזור ולהסביר לה מה אתה רוצה בפרטי פרטים.

11) אם לא עוזר, הקפד להרים את הידיים גבוה למעלה וחזור על שלב 10.

12) בשום מצב אל תילחץ ואל תיבהל אם היא מחווירה, נהפוך הוא - במידת הצורך עשה לה הנשמה מפה לפה רק כי אתה אזרח מודאג.

13) קח את הרישיון על שמך ואל תשכח לבקש את פרטי כתובת המגורים שלה לצורך ביקור בראש השנה.

14) בתום ההליך, הקפד להודות לגברת מכל הלב ובפה פתוח לרווחה, ואם תרצה ממש לגמור אותה אזי הענק לה חיבוק ידידותי עם לחישות "שנה טובה" נרגשות לאוזן.

מקווה שעזרתי מעט.

שלומי

זכית בפרס התגובה המצחיקה של החודש. ברכותיי! :lol: :lol: :lol:

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם טועים הם עסוקים שם באורגיות, וכל לקוח שמגיע פשוט מפריע באמצע...

מי שלא מאמין שיחפש בגוגל-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי "רן" בגוגל, מצאתי רק מיפלץ:evil:

אם לא הייתי מכיר אותך ואת כישורך המבורכים במציאת אבודים ברחבי הנט, עוד הייתי מאמין לך...

אז ככה גם אני יכול:

http://www.themarker.com/dynamo/1.1990099

ומילה לאורן, הם לא יסכימו שתצטרף...רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק עכשיו ראיתי! איזה יופי, תתחדש!8):-o:-D אכן- משהו לגמרי נעלם מהנוף, כבר שנים שלא ראיתי לא פנדה ולא מרבלה נוסעות! בהצלחה בשיפוץ, נראה במצב פח מצויין- כל השאר חסר משמעות כי זו איטלקית זולה עם חלקים יחסית זולים וזמינים- אני מאמין שלא תהיה יותר מדי בעיה!8)

קראתי את התגובה של ה"גאון" שחושב ש"זה לא מה שאנחנו רוצים לראות בתור רכב האספנות- זה מכער את הנוף"- בהתחלה חשבתי שהוא בכלל צוחק, הבנתי שלא, אז: סליחה, אתה תחליט בשביל האחרים מה אנחנו רוצים לראות???:evil: -ומחר תחליט שאישה של מישהו לא יפה ולא בא לך לראות אותה- אז מקומה לא איתנו??

-אני יכול להבין שלך אישית זה נראה מכוער. מכאן וללקבוע ש"מקום של רכב כזה לא בכביש- כי הוא מכער את הנוף"-...:x

בעניין של משרד הרישוי: עזוב ואל תכעס- תבוא בגישה החיובית והכל יסתדר (בדרך כלל!). לי יוצא לא מעט לבקר במשרד הרישוי- וכבר יצא לי לראות שהפקידות, שאני מכיר אישית ויודע שמנסות מכל הלב לעזור- עושות לפעמים שגיאות מפגרות לגמרי, ויתר על כך- אין טעם להתווכח כי העצבים שלהן כבר גם ככה לא ממש קיימים- וכל ניסיון להוכיח משהו- יגרום לכעס מיותר. תנסו יום אחד לשבת ולהסתכל מהצד עם מה הן מתמודדות- ואז תחשהו: איך אני הייתי אחרי כמה שנים של העבודה כזאת?? להבדיל: כשבאים ישר עם החיוך ובגישה טובה- הן באמת מנסות לעזור, ולרוב מצליחות גם! כל זה מניסיון רב ביותר!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

....אז: סליחה, אתה תחליט בשביל האחרים מה אנחנו רוצים לראות???:evil: -ומחר תחליט שאישה של מישהו לא יפה ולא בא לך לראות אותה- אז מקומה לא איתנו??

מטאפורה לא מוצלחת, מכוערות לא בבית ספרינו.

... וכבר יצא לי לראות שהפקידות, שאני מכיר אישית ויודע שמנסות מכל הלב לעזור- עושות לפעמים שגיאות מפגרות לגמרי!

בעידן המחשב, אין סיבה שפקידות יעשו טעויות. המחשב אמור להיות מעודכן ולמנוע מהמשתמש טעויות. - SORRY לא קונה את זה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תשמע, אנחנו לא מכירים את אופי העבודה שלה מול המחשב. המערכות שעובדים איתן אולי לא הכי ידידותיות למשתמש. תוסיף על זה שפעמים מדובר על פקידות מבוגרות וממורמרות שמחפשות את מנת האקשן היומית שלהן או על פרחות שהתקבלו לעבודה דרך אבא/ בעל שהרצון שלהן לתת שירות קטן יותר מהשכל שלהן :lol:

וככה הדרך ל"טעויות" קצרה.

לא שאני מנסה להצדיק את ההתנהלות המפגרת הזו, כן?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבזק חדשות קצר!

חיפוש קצר בסביבה בה חנתה ה"אקזוטיקה" בשנתיים האחרונות - או יותר נכון חיפוש בבלאגן של המוסך ש"טיפל" בה, הניב את המציאה: מיכל הדלק של הפנדה בכבודו ובעצמו. (זהו אפשר להפסיק לשלוח אלי בקבוקי ליטר חצי )

חקירה קצרה (עם כמה טלטולים) שנעשתה למוסכניק של הקיבוץ הביאה למסקנה שמשאבת הדלק הלכה לעולמה, והוא טוען (לפחות ממה שהצלחנו להבין- הוא חירחר במשך כל החקירה, כנראה בגלל הטילטולים, וזה ממש הפריע לנו להבין אותו) שמשאבת דלק של פונטו דור ראשון תתאים.. טוב אני אבדוק את העניין . אם מישהו יכול לאשר אני אשמח מאוד.

הנה כמה תמונות ראשונות של הבן האובד

שנה טובה לכולם

אורן

IMG-20130824-WA0004.jpg

IMG-20130824-WA0003.jpg

IMG-20130824-WA0002 (1).jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם משאבת דלק של ה- Y10 אוטובינקי/לנצ'יה ופיאט אונו פייר תתאים לך. ברכות לרגל מציאת הבן האובד

ובברכת שבו בנים לגבולם-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבזק חדשות קצר!

חיפוש קצר בסביבה בה חנתה ה"אקזוטיקה" בשנתיים האחרונות - או יותר נכון חיפוש בבלאגן של המוסך ש"טיפל" בה, הניב את המציאה: מיכל הדלק של הפנדה בכבודו ובעצמו. (זהו אפשר להפסיק לשלוח אלי בקבוקי ליטר חצי )

חקירה קצרה (עם כמה טלטולים) שנעשתה למוסכניק של הקיבוץ הביאה למסקנה שמשאבת הדלק הלכה לעולמה, והוא טוען (לפחות ממה שהצלחנו להבין- הוא חירחר במשך כל החקירה, כנראה בגלל הטילטולים, וזה ממש הפריע לנו להבין אותו) שמשאבת דלק של פונטו דור ראשון תתאים.. טוב אני אבדוק את העניין . אם מישהו יכול לאשר אני אשמח מאוד.

הנה כמה תמונות ראשונות של הבן האובד

שנה טובה לכולם

אורן

יש לי משאבה עם תרצה אני מאזור אשקלון אתה מוזמן לבוא לקחת !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק בפנדה מהצורה החדשה.. רכב נדיר עד מאד (כשאני כבר נתקל באחת כזו, היא בדר"כ עם כיתוב של אלדן). מדהים לראות איזו אבולוציה היא עברה - כמקרה מייצג מיני רבים של עולם הרכב כולו - בעשורים שעברו מאז.

רוצה להחליף? :wink:

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

חברים יקרים

מזמן שלא עידכנתי. וואלה עברה שנה.

הסיבות היו גם כי לא היה מה לעדכן וגם כי שמתי לב שהפורום קצת התעייף. נראה שכולם בורחים לפייסבוק. חבל.

בכל מקרה הנה אני מעדכן ומקווה שיהיו שנים שלושה אנשים שזה מעניין אותם.

החדשות הגדולות - הרכב (למי שלא זוכר מדובר באקזוטיקה איטלקית - פיאט פנדה שנת 90) הניע לראשונה מזה שנים רבות.

לסיפור המעשה:

במהלך החודשים שעברו אספנו דבר דבר סידרנו והחלפנו את כל מה שאפשר. שמנים רצועות מסננים, פלאגים, חוטים נוזלים... הכל כדי לישר קו ולהביא את הרכב מוכן ליום פקודה.

יחד עם זאת הבעיות העיקריות שהשביתו את הרכב אצל הבעלים הקודם היו קשורות למערכת הדלק. ראשית כמו שכתבתי במהלך השרשור משאבת הדלק היתה מפורקת לגורמים כשאספתי את האוטו ולא ניתן היה להשמישה מפאת חוסר בחלקים משמעותיים כמו... משאבת הדלק עצמה.

חיפוש של משאבה בארץ העלה חרס, ולכן משאבה משומשת מקורית הגיעה מגרמניה. במאמר מוסגר אגיד שאני אוהב להזמין ח"ח מגרמניה כי 95% שתפגוש מישהו אמין, וחלקים במצב טוב.

ואז הגיעה המשאבה ו... אבויי! שוד ושבר! התיאוריה שלי תעמוד במבחן כי המשאבה לא הגיבה כאשר בדקנו אותה בחיבור ישיר לחשמל. (מדובר במשאבה טבולה ובדיקה טרם שמרכיבים אותה עושה חיים קלים.)

טלפון לגרמניה והבחור המליץ לנסות לשחרר את החלקים על ידי ממיסי דלק כשהתיאוריה מאחרי היתה שהדלק הישן הדביק את החלקים של המשאבה. "אם לא - תחזיר ותקבל את כספך חזרה..."

לא היה בכך צורך- ספרי קרבורטור וקצת wd40 והיא מסתובבת כמו חדשה.

אז משאבה יש וכל הגישפט נכנס למיכל הדלק והנ"ל חזר אל מקומו בבטן המכונית.

עכשיו ניגשים למלאכה ובודקים האם יש לחץ דלק. יש. המשאבה בונה לחץ. כמה נסיונות התנעה אבל שום דבר.

ידענו שיש כמה דברים שימנעו מהמנוע להניע אבל לא יהיה מנוס לעבור דבר דבר.

עובר שבוע, וגם חודש...

ממשיכים. כדי למצוא את הבעיות ולתקן אותן אני מגייס למשימה חבר ילדות שזה עתה נחת מאוסטרליה הרחוקה לביקור מולדת. החבר הוא מכונאי מחונן במקצועו, ומיד הוא מצביע על הבעיות האפשריות:

ראשית, הוא אומר לי - צריך לבדוק עם מגיע פולס לאינג'קטור. (למי שלא מעודכן הפנדה הזו מצויידת במערכת הזרקת דלק חד נקודתית של בוש. כן, כן עשו שם חיים בשנות ה90 בפיאט..) "את הפולס צריך לבדוק עם לד". "למה לד אני שואל?" ...."כי ללד אין התנגדות" . "הפולס" הוא מסביר "מגיע מהמחשב, ולא כדאי שאת הבדיקה יבצע מכשיר שיציב התנגדות גבוהה למתח שמגיע מהמחשב". "טוב שאתה כאן" אני אומר.

אז בדקנו. הפולס מגיע. אבל לא מוזרק דלק בנסיונות ההתנעה... "זה יכול להעיד על תקלה בסולונויד של האיג'קטור" הוא אומר. החבר מציע: "ננסה לתת מתח ישיר לאינגקטור, אולי זה יגרום לו לזוז וישחרר אותו כי יתכן וגם הוא נתפס מדלק שעמד שם והתיבש" וכך עשינו. כמה נגיעות של מתח ישיר ושומעים את האינגקטור מתקתק ושמחה וששון - דלק מרוסס ישר אל לוע המצערת.. החיים יפים.

טוב- פולס מגיע, האינגקטור עובד, יש לחץ דלק. הכל צריך לעבוד. מנסים להניע.... כלום. ושום דבר. מנסים עם ספרי קרבורטור, אולי זה יעיר את המערכות. המנוע מניע אבל עובד רק על הספריי.

מגרדים בראש, פותחים ספר ומגלים (ידענו מראש אבל לא חשבנו ששם הבעיה) שישנם שני ריליים ששולטים האחד על האינגקטור והשני על משאבת הדלק. הריליים חדשים ומה כבר יכולה להיות הבעיה..? מגשרים את הריליים ומנסים שוב. ואז מגיע אתגר מחשבתי: כשיש לחץ דלק אין פולס לאינג'קטור. משנים את הגישור של הריליי ומגלים - כשיש פולס אין לחץ דלק... אז זהו - מישהו בעבר שיחק והחליף את רגלי החיבורים של הריליים ועשה בלאגן...

חיבור נכון של כל רגלי הריליים, סיבוב הסוויץ' ו.... המנוע מניע בנגיעה!

עובד מדהים, עגול, חלק. מעלה סלד מוריד סלד. כמו חדש!!!

החבר מבסוט. "שמע" הוא אומר, "יש לי באוסטרליה לקוחות עם ב.מ.וו של חצי מליון דולר אבל להזיע בישראל, לחשוב, לאתר את התקלות ולפתור אותן בפיאט הישנה שלך עושה לי הרבה יותר נחת".

אז המנוע מניע ונותר כרגע לעבור על כל הרכב לסדר ולהחזיר כל דבר למקומו ולגשת לטסט.

ויוה איטליה!

אורן

עריכה אחרונה על ידי orenuchx
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות תמונות תמונות

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...