Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אני (כמה לא מפתיע 😂) לא מסכים: כחול-לבן הוציאו מס' מכובד מאוד של מנדטים, 3 פעמים רצוף, למרות לפיד, ולמרות ניסנקורן, ולמרות ולמרות ולמרות. קונים יש (גם אם בוודאי לא רוב, אבל לא מעט), רק צריך סחורה במצב לא לגמרי רקוב. אתה גם כרגיל מציג עמדה בינארית: זה לא קומוניזם או כלכלה חופשית, יש פה הרבה מרווח תמרון, ושמאל מדיני לא מתלכד בהכרח עם שמאל כלכלי בישראל.

הבעיה כרגע היא שלפיד נשאר לפיד וגנץ הפך לסמרטוט הרצפה החדש של ביבי, אז האלטרנטיבה הזו כבר לא ממש אטרקטיבית.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4624

• SlowRide

4439

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

לא אומר שהם לא הוציאו מספר מנדטים לא מכובד, חס וחלילה, אלא שבמישור העובדתי הם לא הגיעו לשלטון, אלא כשהחליטו לפרק את החבילה ובכל זאת לשבת עם ה"נאשם מבלפור".

כמובן שצריך סחורה במצב לא לגמרי רקוב, הבעיה היא שבמקהלת השמאל התפוח שבכיס משנת 92 רקוב והם לא חושבים שצריך להחליף אותו.

מעבר לזה בעיה קשה בשמאל זה שיש להם סחורה רקובה מכמה סוגים, מדינית, כלכלית, ריכוזיות וכו'.

כשכל אחת מהסחורות האלה מבריחה מצביעים פוטנציאלים למדרכה השנייה, אז א' שומע את עמיר פרץ שצריך להעלות מיסים על ה"עשירים", אלה שחס וחלילה לא מרוויחים שכר ממוצע אלא קצת מעל, ובורח. ב' שומע נציג אחר שחייבים לחזר אחרי הפלשתינים כי זה האינטרס שלנו שתהיה להם מדינה, ובורח. ג' שומע איך ניסנקורן מגן על הועדים החזקים (וזה תמיד הוועדים החזקים) ובורח.

וככה לא א' לא ב' ולא ג' מוכנים לשמוע בכלל.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למה לבנט להתנגד לחוקים דתיים? כי הוא מספיק חכם לא לכרות לעצמו את הקבר (באופן דיי מילולי, שוב, בעיני החרדים הוא לכל היותר דתי מחמדוש קטן כזה עם כיפה ממש קטנה שמקשיב לרב נוח), היה ובאמת מוצעים חוקים של מדינת הלכה בנט ימצא עצמו על המוקד, שוב באופן דיי מילולי. הוא רחוק מלהיות מספיק דתי לפי הדתומטר של החרדים

לא מדובר על חוקים כמו שריפת מי שמצהיר שהוא לא סטרייט או סקילה של כל מחלל שבת אלא יותר בכיוון פתיחת מקומות עבודה בשבת, חסימת פורנו באינטרנט כברירת מחדל או קביעת צורות בורקסים כדי לקבל תעודת כשרות וכל המונופול שיש לרבנות הראשית בתחום הזה וכו'. אמנם יש לו מצביעים חילונים אבל הבסיס שלו זה הדתיים הלאומיים. בתוך הדתיים הלאומיים יש לףמי שמתנגדים לכל הכפייה של החרדים ותומכים בהפרדת דת ממדינה אבל גם הרבה יותר שתומכים בזה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון בתור שר הכלכלה הוא דווקא לא הגביל חתימה על אישורי עבודה בשבת.

חוצמזה שמה לו ולרבנות הראשית? כבר 40 שנה בערך שברבנות הראשית שולטים החרדים.

אם אתה מצפה שהוא יהיה נושא הדגל של הפרדת דת ומדינה - הוא לא יהיה, זה לא הוא, זה לא המפלגה הזו. אתה צריך לחפש עץ אחר במקרה הזה.

כמו שתבוא בטענות למה מפלגת העבודה לא בעד הסרת מכסות ייבוא, רק יותר קיצוני, אתה מצפה שהוא יהיה נושא הדגל של הפרדת הדת מהמדינה, מה שמפלגות אחרות (שהרבה יותר קרובות לנושא, כמו ישראל ביתנו, או מר"צ) לא עשו.

נזכיר שכשמר"צ היו בקואליציה הם העדיפו ללקק לחרדים בשביל להעביר את אוסלו, כשישראל ביתנו היו בקואליציה הם העדיפו ללקק לחרדים בשביל כורסאות עור הצבי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שצריך להעניק חשיבות מיוחדת לסקרים שמראים את המספרים המופלאים האלה ל״ימינה״.

זה לא יותר משיקוף של ״משאלת לב״ זמנית וחולפת בסגנון ״בא לנו משהו ימני אבל לא ליכוד״.

הטרנד יחלוף וברגע האמת היא תתכווץ בחזרה,

וכולנו נראה שוב את אותה התפלגות גושים בלתי אפשרית שאנחנו מתמודדים איתה כבר כמה שונים טובות.

לגבי זה ששקד מפחידה את יבגני - זה סימן טוב. 😜

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מצחיק 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שאפילו הצל של הצל מפחיד את יבגני.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, hans כתב:

לגבי זה ששקד מפחידה את יבגני - זה סימן טוב. 😜

שמע, אם מישהי שמצטטת טקסטים ארוכים הקוראים לרצח עם, או מצטלמת מטיילת בארץ בשבתות ברכב הרפטי שלה, בתור חברה פעילה במפלגת, זה הקטע שלך - שיהיה בכיף. לא שופט.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אם אתה מצפה שהוא יהיה נושא הדגל של הפרדת דת ומדינה - הוא לא יהיה, זה לא הוא, זה לא המפלגה הזו.

ממש לא מצפה ממנו להיות נושא הדגל בעניין הזה, אני אומר בדיוק ההפך. הוא יהיה זה שעוזר לשרוף את הדגלים בכך שבמקרה הטוב לא יעשה כלום לטובת חופש הפרט ובמקרה הרע יפעל לצמצם אותו. למה? כדי לעשות טוב לאחים המאמינים שלו וגם כדי להתחבב על החרדים, הרי יש לו תכנית לשילוב החרדים בחברה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה היה נכון - זה היה קורה כבר, אל תשכח שהבנאדם היה שותף לכמה ממשלות, כולל עם החרדים.

כמו הטענה ש"ביבי יעשה סיפוח" - לא הוא לא, הוא לא עשה סיפוח עד היום למה שיעשה בקדנציה הבאה, או כל טענה אחרת על פוליטיקאי שכבר שנים פה חלק מהפוליטיקה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שכולם מודעים לעומק הקרע בין החרדים ל״כיפות הסרוגות״, או איך שלא קוראים להם היום.

בסיטואציות מסוימות יש סרוגים שנחשבים מבחינת החרדים כגרועים מחילונים.

אז נכון שבפוליטיקה שום קרע איננו עמוק מדי, וירקוד זאב עם כבש ויחולל עודה עם סמוטריץ׳ (כשזה מתאים לשניהם) -

אבל בכל זאת, לא מדובר באיזה חיבוק שרק מחכה להתרחש.

לגבי תוכנית לשילוב חרדים בחברה - מעולם לא טרחתי לקרוא מה בנט מתכנן פה,

אבל בוא נשאל שאלה פשוטה - בתור רעיון, זה רעיון טוב? (נעזוב רגע בצד איך ומי יממש)

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תראה, אני גדלתי בחינוך הדתי לאומי. אמנם אני כבר לא בתוך זה אבל לא יודע למה אתה מתכוון בקרע גדול מהקרע עם החילונים. אולי החרדי רואה את זה אחרת מהצד שלו, לא יודע.

ראיתי פעם איזה מחקר שהראה כל מיני התפלגויות בין חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים. אצל הדתיים והחרדים היה רוב שטוען שאם יש סתירה בין חוקי המדינה להלכה - ההלכה גוברת ואצל החילונים והמסורתיים בדיוק ההפך.

אנסה למצוא את זה יותר מאוחר.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החרדי בוודאות רואה את זה אחרת מהצד שלו. האמירה (שבציבור החרדי נחשבת קשה מאוד) שהבית היהודי הוא "בית של גויים" לא בא משום מקום.

אגב היה מחקר כזה פעם באוני' העברית שטען שחיילי צה"ל גזענים כי הם לא אונסים פלשתיניות, צריך לקחת מחקרים כאלה בערבון מאוד מוגבל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, hans כתב:

לגבי תוכנית לשילוב חרדים בחברה - מעולם לא טרחתי לקרוא מה בנט מתכנן פה,

אבל בוא נשאל שאלה פשוטה - בתור רעיון, זה רעיון טוב? (נעזוב רגע בצד איך ומי יממש)

דבר ראשון צריך לשאול אם הכיוון הוא לשלב את החרדים בחברה, או את החברה בחרדים. זה כבר לא לגמרי ברור היום.

אבל ת'כלס, תן לי אישור עבודה לניו זילנד, ותשלב את מי שבא לך במה שבא לך, בכיף.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם אמירות כמו "בית גויים" צריך לקחת בערבון מוגבל כי כשרוצים למשוך קולות אומרים דבר אחד וכשרוצים עזרה במשהו אומרים דבר אחר.

קישור לאותו מחקר:

https://www.pewresearch.org/wp-content/uploads/sites/7/2016/03/israel_survey_overview.hebrew_final.pdf

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

חוצמזה שמה לו ולרבנות הראשית? כבר 40 שנה בערך שברבנות הראשית שולטים החרדים

אולי להעביר את השליטה ברבנות למגזר הדתי לאומי? החרדים חושבים שהנוסחה ליהדות האמיתית נמצאת אצלם, הדתיים הלאומיים בדיוק אותו דבר בקטע הזה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, SlowRide כתב:

גם אמירות כמו "בית גויים" צריך לקחת בערבון מוגבל כי כשרוצים למשוך קולות אומרים דבר אחד וכשרוצים עזרה במשהו אומרים דבר אחר.

עד כדי, כחיצוניים לחברה החרדית זה נראה לנו כמו סתם רפש של בחירות, אבל חרדים אמרו לי שזה ממש לא.

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

אולי להעביר את השליטה ברבנות למגזר הדתי לאומי? החרדים חושבים שהנוסחה ליהדות האמיתית נמצאת אצלם, הדתיים הלאומיים בדיוק אותו דבר בקטע הזה.

אתה צריך להיות בעד זה, העברת השליטה ברבנות חזרה למגזר הדתי לאומי אומר בהכרח פחות דברים קיצוניים, למשל לא בהכרח בכל רבנות יקפידו על חסה גוש קטיף וכאלה.

שזה בתורו אומר בהכרח רגולציה פחות הדוקה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...