Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

באמת נראה לך שהמשגיח חושב עסקית? ועוד יותר מאשר השיקול העצמי של המשגיח החרדי?

זאת אומרת נראה לך שהמשגיח החרדי לא מחמיר כי... וואטאבר ומוותר על האופציה לאכול באותו מקום (כשהכוח לעשות את השינוי הזה אצלו בידיים! כלומר לא "דואג לעצמו")

אבל המשגיח הדתי יחמיר כי... אולי גם החרדי יבוא לאכול שם, כשהוא בעצמו כבר אוכל ו"דאג לעצמו" בנושא הזה?

זו חתיכת הזייה של טענה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4597

• SlowRide

4420

• פינדר

3470

• m3x7r3m3

2926

לפני 9 דקות, SlowRide כתב:

אם הוא אוכל שם

כשתמצא מכ״ש כזה תבקש ממנו גם קצת חלב של חד־קרן ( או חתיכת שור־הבר) בשביל הטעם.

(הסתייגות: אני יודע שיש הכשר "רבנות" אחד בארץ שהחרדים מחשיבים כ"בדץ"... לא מתכוון לשם)

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא המשגיח, אבל הבוס שלו שקובע את הכללים. זה המודל העסקי שלהם.

במיוחד בד״ץ עד״ח. שמסרבים לקבל כספים מהמדינה מפרנסים את המשפחות שלהם מה"הכשר". שנחשה ליוקרתי ומחמיר. (ואלם אפשר לסחוט כמה אגורות מאקונומירה למה לא?

עריכה אחרונה על ידי borsood

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, borsood כתב:

לא המשגיח, אבל הבוס שלו שקובע את הכללים. זה המודל העסקי שלהם.

במיוחד בד״ץ עד״ח. שמסרבים לקבל כספים מהמדינה מפרנסים את המשפחות שלהם מה"הכשר". שנחשה ליוקרתי ומחמיר. (ואלם אפשר לסחוט כמה אגורות מאקונומירה למה לא?

בדיוק! ולכן אני טוען שניתוק של המשגיחי כשרות הללו מהרבנות ישרת את האוכלוסיה הלא חרדית היטב.

כי מה קורה היום? בשביל לקבל הכשר של רבנות אתה צריך להחמיר כמעט / כמו מהודר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אין פה שום שיקול עסקי.

השיקול היחיד זה שליטה והשפעה. אם אני כרגע שולט בתחום הכשרות, אני יכול להשפיע על שוק המסעדות לטובת המגזר שלי בכך שאחייב אותם להעלות את רמת הכשרות. אני יכול גם לא לעשות כלום כי מבחינתי רמת הכשרות הנוכחית סבירה, אבל להחליש את הכח שלי בתחום? בחיים לא.

אפשר כמובן לנצל את הכח הזה גם לעסקים אבל שוב, לך כחילוני טוב לא יצא מזה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, השפעה של סרוגים לטובת המגזר שלו = לא להחמיר מעבר לדרישות המגזר שלו, ככה זה עולה פחות כסף. רוצה לנחש כמה חסה גוש קטיף עולה לעומת חסה רגילה?

וזה ממש לא מחליש את הכוח שלהם בתחום, להפך, קמו מיזמי כשרות אלטרנטיביים שפונים בדיוק לסקטור הזה, שהשגחת הרבנות (והדרישות שלהם) הפכו ליקרות מדי.

לו אני סרוג ומשגיח כשרות, אני מחיל את הדרישות של הבוס שלי (במקרה של המשגיח כשרות הסרוג זה אחראי הכשרות ברבנות המקומית, במקרה של חרדי אולי זה אחראי הכשרות, אולי בכלל הרב שלו).

וזה אמ-אמא של שיקול עסקי, אתה אומר הוא יחמיר יותר כדי שאולי גם הלקוח החרדי יבוא לאכול. עסקי נטו.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איך בדיוק זה עסקי אם אתה אומר שהחרדים מקשים על עסקים לקבל כשרות? 

הרבנות הראשית יוצאת נגד כל הכשרויות האלטרנטיבית האלה כי הן מחלישות את האחיזה שלה.

זה שליטה, כמו שלאסור על אנשים בעיר אחרת לעבוד בשבת או לנסוע באוטובוס זו שליטה.

המטרה הראשית היא שאתה תחייה כמו שהם רוצים ועל הדרך אם אפשר להכניס מזה כמה ג'ובות אז יאללה. אבל לא ההפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

עסקי זה מה שאתה טענת, שמשגיח סרוג יחמיר יותר כדי שגם החרדי (שכבר לא משגיח) יוכל לאכול במקום. זה עסקי נטו.

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

הרבנות הראשית יוצאת נגד כל הכשרויות האלטרנטיבית האלה כי הן מחלישות את האחיזה שלה.

יפה, ואם אני מקל את הדרישות למה שנדרש אצלי (שזה בהכרח לא יותר מאצל החרדי שאוכל בד"צ כזה או אחר) ברבנות המקומית שלי, אני מוזיל את עלות המוצרים לבעל המסעדה, שאז אין לו סיבה לפנות לכשרות אלטרנטיבית.

שוב, הסיבה לפנייה לכשרות אלטרנטיבית זה שדרישות הרבנות הן גבוהות מה שמתבטא במוצרים יקרים יותר ואפילו מוצרים מונופוליסטיים.

אם אני פותח את האופציה למוצרים לא מונופוליסטיים אני בהכרח מוריד את עלות הכשרות, וזו בדיוק הסיבה שפונים אליהם. אז פתיחת המונופולים הללו מאיינת את הסיבה לפנות לכשרות אלטרנטיבית.

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

המטרה הראשית היא שאתה תחייה כמו שהם רוצים ועל הדרך אם אפשר להכניס מזה כמה ג'ובות אז יאללה. אבל לא ההפך.

אם אתה מדבר על משגיח כשרות חרדי - כמובן, זה הרי בא לידי ביטוי בכך שהוא עצמו לא יאכל במקום שבו הוא משגיח.

אם אתה מדבר על הסרוגים זה לא נכון, שהרי הוא יקבע תנאי כשרות שהוא כן יאכל בהם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 41 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עסקי זה מה שאתה טענת, שמשגיח סרוג יחמיר יותר כדי שגם החרדי (שכבר לא משגיח) יוכל לאכול במקום. זה עסקי נטו.

אני טענתי שהוא יכול להחמיר לטובת החרדי בכך שהוא מחמיר לטובת כיפה סרוגה אחר, מאחר והשליטה ברבנות עוברת אליהם. החרדי יהנה מזה על הדרך, כן.

הטענה שהדתי לאומי יקבע רף כשרות נמוך יותר שהוא עומד בו לא ברורה. כרגע חלקם עומדים ברף הכשרות הנוכחי. כדי שכל המגזר הדתי לאומי יעמוד בו צריך להחמיר את הכשרות, לא להקל. אתה טוען שהקלה בכשרות תפחית את העלויות למסעדנים. מסעדנים פונים לכשרויות אלטרנטיביות בעיקר בגלל המחיר של התעודה והמשגיח, אם לשפוט לפי הכתבות בתקשורת. איזה אינטרס יש לרבנות להוזיל מחירים ולפטר משגיחים? אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, SlowRide כתב:

זה שליטה, כמו שלאסור על אנשים בעיר אחרת לעבוד בשבת או לנסוע באוטובוס זו שליטה.

רק שאף אחד לא מכריח אף אחד לקבל כשרות.

אין כאן שום עניין של שליטה, זה לא שהרבנות באה עם שוטרים וסוגרת מקומות לא כשרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זו שליטה בתחום הכשרות. אם אתה רוצה לכתוב את המילה "כשר" על השלט של המסעדה שלך אתה חייב את הרבנות, אחרת אתה עובר על החוק.

זה כמו שתגיד שאף אחד לא מכריח אותך להתחתן או להתגרש, אבל אם אתה רוצה אתה חייב לעבוד ברבנות (כמובן רק אם אתם יהודים).

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, SlowRide כתב:

אני טענתי שהוא יכול להחמיר לטובת החרדי בכך שהוא מחמיר לטובת כיפה סרוגה אחר, מאחר והשליטה ברבנות עוברת אליהם. החרדי יהנה מזה על הדרך, כן.

אבל למה לו להחמיר מעבר למה שדורש הבוס שלו שהוא גם כן כיפה סרוגה וכנראה מאותה "חסידות" (כלומר מקשיבים לאותו רב)? אין לו שום סיבה. בטח לא לרמה עד שהחרדי יהנה מזה.

לפני 16 דקות, SlowRide כתב:

הטענה שהדתי לאומי יקבע רף כשרות נמוך יותר שהוא עומד בו לא ברורה. כרגע חלקם עומדים ברף הכשרות הנוכחי. כדי שכל המגזר הדתי לאומי יעמוד בו צריך להחמיר את הכשרות, לא להקל. אתה טוען שהקלה בכשרות תפחית את העלויות למסעדנים. מסעדנים פונים לכשרויות אלטרנטיביות בעיקר בגלל המחיר של התעודה והמשגיח, אם לשפוט לפי הכתבות בתקשורת. איזה אינטרס יש לרבנות להוזיל מחירים ולפטר משגיחים? אין.

לא נכון, רוב (אם לא כל) הסרוגים לא דורשים שומן עטרה ולא ירק גוש קטיף ולא בשר מחפוד וכו'.

למה להם לספק לקוחות שבויים לעטרה במקום נניח לאפשר לבעל המסעדה לקנות מעוף ירושלים או ספק אחר?!

זה לא הגיוני במיל.

עזוב מה בתקשורת, אני מדבר איתך על מסעדנים שלא הלכו לתקשורת, ולפעמים גם לא ויתרו על הכשרות רבנות בסופו של דבר אבל כן התלוננו.

אצל רובם המוחלט התלונות זה דרישות מחמירות בלי סיבה (שומן עטרה, ירק גוש קטיף, בשר מחפוד, וכו' וכו'), אחרי זה שהמשגיח מקבל משכורת אבל לא עובד במקום (ולהבנתי זה נפתר עם העברה שהמשגיח לא עובד של המקום יותר אלא של הרבנות, והמקום משלם לרבנות אגרה), ורק בסוף על עצם זה שהם צריכים לשלם למשגיח.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, SlowRide כתב:

זו שליטה בתחום הכשרות. אם אתה רוצה לכתוב את המילה "כשר" על השלט של המסעדה שלך אתה חייב את הרבנות, אחרת אתה עובר על החוק.

זה כמו שתגיד שאף אחד לא מכריח אותך להתחתן או להתגרש, אבל אם אתה רוצה אתה חייב לעבוד ברבנות (כמובן רק אם אתם יהודים).

זאת כבר בעיה כללית יותר.

גם אסור לך לייצר חשמל אם אתה לא בחברת חשמל

ואסור לך לעשות טסטים לרכב גם אם אתה מכונאי סופר מומחה

אני בטוח שיש עוד דוגמאות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 45 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עזוב מה בתקשורת, אני מדבר איתך על מסעדנים שלא הלכו לתקשורת, ולפעמים גם לא ויתרו על הכשרות רבנות בסופו של דבר אבל כן התלוננו

אני לא מכיר אישית מסעדנים.

ממה שאני יודע, כדי לקבל תעודת כשרות של רבנות אתה צריך לשלם משכורת למשגיח שזה כמה אלפים טובים בחודש + כל מיני אגרות שנתיות או חודשיות שעלותן כמה מאות שקלים, לא זוכר בדיוק. יש גם אקסטרה בפסח.

לעומת זאת תעודה אלטרנטיבית עולה כמה מאות בחודש ואין לך משגיח צמוד כי אתה מתחייב להקפיד בעצמך על הכללים. זה הבדל מטורף, כמה מאות לעומת כמה אלפים בחודש.

הרבנות מסוגלת להתחרות בזה? לא חושב.

לרבנות אין שום אינטרס להקל על אף אחד ולהתחרות באף אחד, לא משנה צורת הכיפה של מי שעומד בראשה

לפני 45 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל למה לו להחמיר מעבר למה שדורש הבוס שלו שהוא גם כן כיפה סרוגה וכנראה מאותה "חסידות"

גם אם לא יחמיר, למה לו להקל? מבחינתו זה עובד, זה כשר ואפילו מהודר ובמצוות צריך להדר. הוא מונופול. זה לא שיורידו בגלל זה את הכשרות ויעברו לאלטרנטיבית. ואם יורידו, עדיין יפסידו לקוחות כי זה לא מותג חזק כמו כשרות רבנות. אם זה לא היה ככה היית רואה את כולם עוברים לכשרות אלטרנטיבית.

@עדי-אל זאת הבעיה, שהכל שייך למדינה והכל מתופעל ומנוהל ע"י המדינה.

תפריד את כל הדברים האלה מהמדינה, תאפשר תחרות בריאה בין נותני שירות פרטיים והכל יהיה טוב יותר לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

אני לא מכיר אישית מסעדנים.

ממה שאני יודע, כדי לקבל תעודת כשרות של רבנות אתה צריך לשלם משכורת למשגיח שזה כמה אלפים טובים בחודש + כל מיני אגרות שנתיות או חודשיות שעלותן כמה מאות שקלים, לא זוכר בדיוק. יש גם אקסטרה בפסח.

לעומת זאת תעודה אלטרנטיבית עולה כמה מאות בחודש ואין לך משגיח צמוד כי אתה מתחייב להקפיד בעצמך על הכללים. זה הבדל מטורף, כמה מאות לעומת כמה אלפים בחודש.

הרבנות מסוגלת להתחרות בזה? לא חושב.

לרבנות אין שום אינטרס להקל על אף אחד ולהתחרות באף אחד, לא משנה צורת הכיפה של מי שעומד בראשה

גם אני לא מכיר אותם אישית (כלומר כן מכיר בפנים, לא שהם חברים שלי מעבר למסעדה), ראיתי שהורידו את ה"כשר" מהשלט ושאלתי מה הסיפור.

ממה שאמרו לי זה היה המצב פעם, המשגיח היה עובד של המסעדה וקיבל ממנה משכורת, היום אתה לא משלם משכורת למשגיח אלא אגרת כשרות, והמשגיח הוא מועסק של הרבנות המקומית, ומקבל רשימה של עסקים מושגחים אצלו, והוא צריך לבקר אצלם.

מעבר לזה יש את האגרה של הכשרה לפסח והשגחה לפסח שאלה שדיברתי איתם לא בדקו לעומק מה זה אומר, סגרו בפסח.

מעבר לזה יש את ההשגחה על ה"פרודוקטים" שנכנסים, אתה בר סלטים? צריך שכל שרשרת האספקה תהיה כשרה, כשבפועל לכל פרודוקט יש תנאי כשרות משלו.

רוצה חסה? כתוב לך תנאים (נניח "ירק גוש קטיף"), ואחרי זה מה עוד צריך לעשות לאותו פרודוקט (שטיפה, בחינה או מה שלא יהיה), ואז רשימת ספקים, שזה קצת הזוי לקרוא לרשימה עם שורה אחת רשימה.

לרבנות (כזו שלא מחפשת הכשרים מיוחדים כדי לעזור לעסקים של הרבנים של אותה חסידות) יש כל אינטרס להתחרות באלטרנטיבים, זה עוד הכנסה ועוד כוח.

אם הרבנות הזו עם שיקולים זרים (הכשר בד"צ לאקונומיקה מישהו?) כמו למשל דאגה לעסקים האחרים של אותה משפחת רבנים, אז כמובן שהמטרה היא שונה והאינטרס שונה.

לפני 14 דקות, SlowRide כתב:

גם אם לא יחמיר, למה לו להקל? מבחינתו זה עובד, זה כשר ואפילו מהודר ובמצוות צריך להדר. הוא מונופול. זה לא שיורידו בגלל זה את הכשרות ויעברו לאלטרנטיבית. ואם יורידו, עדיין יפסידו לקוחות כי זה לא מותג חזק כמו כשרות רבנות. אם זה לא היה ככה היית רואה את כולם עוברים לכשרות אלטרנטיבית.

בטח שכן, כשרות אלטרנטיבית קיימת בדיוק בגלל זה.

ולעניין ההידור - קוראים לזה חסיד שוטה.

אף סרוג לא יקבע שבעל עסק צריך שומן עטרה (ועל הדרך יספק פרנסה מונופולית לעטרה שהם רחוקים ממנו שנות אור) בלי צורך.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא מדוייק, חסיד שוטה (אצל הדתיים לפחות) זה מי שמנסה להדר במצווה אבל בעצם עובר על איסור (הלכתי). למשל מישהו שרואה תאונה עם נפגעים אבל לא הולך לעזור או מזמין אמבולנס כי הוא באמצע התפילה.

האם בהקפדה שמסעדן יקנה רק סחורה של גוש קטיף כי רב מעדה אחרת פסק שזה כשר ומהודר יש איסור הלכתי? תלוי את מי שואלים...

אני משער שרוב הדתיים יעדיפו את המהודר יותר, במיוחד שרוצים לשבת ולהנות ללא חשש בבילוי במסעדה.

בכל אופן, הטענה שבידיים של הדתיים הלאומיים הרבנות תהפוך פתאום לגוף שאכפת לו מהלקוחות לא ברורה לי. זה מונופול. כדי להתמודד עם תחרות סביר להניח שינסו להשתמש בחקיקה נגד האלטרנטיבות ואולי גם הפחדה ללקוחות שיעזו להשתמש בהן. חוץ מזה, למה שחרדי ישתמש בכח של הרבנות כדי לספק פרנסה וקומבינות לקרובי משפחה שלו ודתי לאומי לא? זה הטבע של מונופולים ותכנון ריכוזי ולא משנה איזה כיפה תשים על זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...